Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Alicja enduro saracen daje mega kopa
Dziękuję  😉
czy ktoś kupował aminoral w 20kg worku? miałabym jedno malutkie pytanko na priv  :kwiatek:
Plamkakochanie, pytaj 🙂
Kupiłam lucernę z pro-linen, 21.5 kg.
Sprasowana, opakowanie w kształcie kostki:



Problem w tym, że zawartość po rozpakowaniu dalej jest prostopadłościanem. Sprasowane na amen.

Czy ktoś ma doświadczenie z tym jak tę lucernę z opakowania wyciągnąć? Nie mogę wywalić z worka całej, bo nie mam tyle miejsca na doprowadzoną do normalnej postaci. Ta lucerna jest tak zbita, że w ogóle nie idzie w to wbić palca, nawet paznokciami drapać wierzchniej warstwy. Jedynie dobierając się od krawędzi trochę idzie, ale i tak wypakowanie mniej niż 1/3 zajęło mi 40 minut  🙄
Moona

Miałem taka sama lucerne kupiona ze Szczecina - powinna byc nacięta na 4 części (mi bardzo ładnie sie rozdzielała)

Niestety minusem była ogromna ilość pyłu, i znalazłem sznurek i kawałek butelki w środku - tylko moj miał wagę 19kg.

Daj znac  jak z jakością twojej??
Luckygda, gdzie w Szczecinie można kupić pasze ProLinen? 🤔
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2607618#msg2607618 date=1477156208]
Luckygda, gdzie w Szczecinie można kupić pasze ProLinen? 🤔
[/quote]

Ta lucerne kupowałem od firmy Rwe Trade - oni to importują z Włoch.

Prolinena jak kupowałem to zawsze przez ich sklep online.

Edit: Gabinet Weterynaryjny Na zielonym wzgórzu - Szczecin, szkolna 8
Luckygda, napisałaś że miałaś taką samą lucernę jak  Moona, - a na zdjęciu jest lucerna Pro Linen
Znaczy nie ogarniam
Miałeś po prostu lucernę o tym samym kształcie, ale kompletnie innego producenta, tak?

Swoją ścieżką wygooglowałam tę firmę - jest z Goleniowa, nie Szczecina 🤔
To nie było prolinena!!!

nie pamietam dokładnie skąd byli - wydaje mi sie ze ze Szczecina.

Napewno było 19kg a nie 21,5kg, opakowanie wyglądało podobnie (tylko były etykiety po włosku).

Dlatego zadałem pytanie Moonie jaka jakość tej sieczki z prolinena!
Moona

Miałem taka sama lucerne kupiona ze Szczecina - powinna byc nacięta na 4 części (mi bardzo ładnie sie rozdzielała)

(...)

Daj znac  jak z jakością twojej??

Ta lucerna też ma warstwy, możliwe, że 4 - jedną udało mi się zedrzeć. Tylko nie idzie się do tego w ogóle dokopać bez nacięcia większej ilości opakowania, a ja nie chcę go rozwalić, bo mi się rozsypie to, co ewentualnie uda mi się oddzielić od reszty... Ale nawet jak już odnalazłam dół warstwy, to wcale nie było łatwo ją wyciągnąć. No masakra jakaś.

Trochę się pyli (ale nie wiem czy standardowo czy bardziej, bo nie korzystałam do tej pory z sieczek), natomiast sama lucerna pachnie bardzo ładnie i jest bardzo dobrej jakości.
Poleca to ktos ? :http://www.trawokulki.pl/  jako dodatek ?Pozdrawiam
Dava   kiss kiss bang bang
22 października 2016 22:34
Sieczka jakakolwiek nie powinna sie pylic  🙄
Platynka17 mój koń te trawokulki jadł chętniej niż te z prolinen. Jako dodatek były całkiem ok do czasu aż jaśnie pan koń się obraził i przestał jeść trawokulki w ogóle. Niezależnie jakiej produkcji.
Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem,ze jakość jest zadowalajaca ?  Bo cena niska bardzo.
Której firmy lucerna jest najchętniej jedzona i najlepszej jakości?
Jakie polecacie pasze niskocukrowe , lekkostrawne dla kuca w treningu skokowym ? 😉
Oczywiście bezowsowe
Dava   kiss kiss bang bang
23 października 2016 16:11
Której firmy lucerna jest najchętniej jedzona i najlepszej jakości?


Zdecydowanie Dengie. Masz to wybory wiele rodzajow (w tym dla koni sportowych, wrzodowcow, ochwatowcow itd.) Super cena, wydajne, nie pyla :kwiatek:
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 października 2016 16:16
a moja kobyła nie lubi sieczki dengie. Za to bardzo smakowała jej Pro-linen olejowana oraz zwykła lucerna z Jarpaszu. Ta ostatnia była zdecydowanie najmniej pylącą sieczką jaką miałam.
Dava   kiss kiss bang bang
23 października 2016 16:21
Dawalas wszystkie nascie rodzajow, ze tak piszesz?  😁
Moj kon je tylko dwie ze wszystkich dostepnych. Ale innych kilkadziesiat koni w stajni je inne rodzaje  😀iabeł: wiadomo, co kon to smaczek.

Ja miałam 3 różne sieczki z Dengie i średnio szły ;/ Ponoć bardzo fajna jest Hooves, ale jeszcze jej nie miałam. Najchętniej moje paskudy jedzą sieczki Bayileysa. Największa pomyłką była sieczka od Podkowy, skarmiałam to chyba pół roku ;/
My byliśmy zachwyceni podkową dopóki nie dostaliśmy paczki z pociętymi kawałkami (1-2 cm) drewna  🤔
teraz wciąga pro-linen z olejem i jest zachwycony, rzuca się jak na marchewkę 😉
lucerna Sukces - miała dobre opinie - gdzie można ja kupić w W-wie lub okolicach?

Rudzik - Jarpasz ma właśnie lucernę Sukces.
Grace, w sklepie Dziesiątka w Gołkowie.
Burza  dzięki.
Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem,ze jakość jest zadowalajaca ?  Bo cena niska bardzo.


Tak, jakościowo wszystko ok. Dobrze sprasowane, nie pylące, nie miałam zastrzeżeń.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 października 2016 10:05
u mnie z dengie i HiFi i Healthy Hooves i Alfa Oil szły aż się uszy trzęsły
Tylko te smaczniejsze Dengie mają mnóstwo melasy. Moje konie dobrze jedzą pro linena tą z olejem, nie pyli i jest super jakości. Lubię też Hippolytową lucernę z zielonym owsem, nie spotkałam się, żeby któryś koń jej nie jadł
Dava   kiss kiss bang bang
24 października 2016 15:32
to zalezy ktore.
U mnie alfa oil i tummy, ktore najlepiej wchodza nie posiadaja  😎

Cukier to cukier, wiadomo, ze przy wszystkich sieczkach z lucerny bedzie obecny.
Moja pro linena nie chciala powahac (bez oleju), hippolytowa lucerne tez   🤣

Co kon to smaczek  😀
Kupiłam lucernę z pro-linen, 21.5 kg.
Sprasowana, opakowanie w kształcie kostki:

Problem w tym, że zawartość po rozpakowaniu dalej jest prostopadłościanem. Sprasowane na amen.

Czy ktoś ma doświadczenie z tym jak tę lucernę z opakowania wyciągnąć? Nie mogę wywalić z worka całej, bo nie mam tyle miejsca na doprowadzoną do normalnej postaci. Ta lucerna jest tak zbita, że w ogóle nie idzie w to wbić palca, nawet paznokciami drapać wierzchniej warstwy. Jedynie dobierając się od krawędzi trochę idzie, ale i tak wypakowanie mniej niż 1/3 zajęło mi 40 minut  🙄



o Boże, ja też miałam tą lucerne. To prawda, że ona jest chińska, czy tam sprowadzana z Chin ????? Ktoś mi tak powiedział w stajni, ze jego klacz napuchła po niej strasznie ;O

Nie cytuj zdjęć!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się