Sesja/Studia i t d ;)

I mam dylemat, muszę wybrać przedmiot ogólnouczelniany na letni semestr i mam 5 opcji które mnie interesują  😜
1. Personologia
2. komunikacja społeczna i negocjacje
3. prezentacje, mediacje, negocjacje- w jez ang
4. psychologia zachowań konsumenckich
5. międzynarodowy rynek pracy-w jez ang

Doradzicie coś ? moze ktoś miał takie przedmioty (nie tylko na UP w Lublinie)
I czy poziom B1 z angielskiego wystarczy żeby w ogóle zaczynać przedmiot w tym języku ?
Sonika, a co w ogóle studiujesz? 🙂 Ja bym chyba wybrała psychologię zachowań konsumenckich, ale to raczej w związku z moim kierunkiem, ciężko byłoby stwierdzić tak w oderwaniu od tego 🙂 Co do angielskiego to zależy jak się czujesz, ja teoretycznie mam B1 z niemieckiego, ale totalnie nie wyobrażam sobie, żebym miała cokolwiek nowego przyswajać tylko w tym języku 🤣 a są osoby, które teoretycznie mając B1, w praktycznym użytkowaniu spokojnie dadzą sobie radę wśród osób z C1 np., widzę u nas jak jest 🙂
Turystykę i rekreacje
Będą to tylko wykłady, taki zapychacz czasu z 1 pkt ECTS  🙄
Ale wybrac coś trzeba  🤣
Sonika, tym bardziej jeśli to tylko zapychacz, to wybierz to, co Ciebie zainteresuje. Ja czasami chodzę na jakieś otwarte wykłady na tematy, które mnie interesują, jeżeli nie ma to w żaden sposób uzupełniać Twojego kierunku/specjalności, to pójdź na to, na co po prostu będzie Ci się chciało chodzić 🤣 jakbym miała wybierać dla siebie, to wahałabym się między 4. a 5. pewnie 🙂

Ale dobrze mieć takie luźne dni jak dziś i jutro 😵 Powalczyłam ze statystyką, trochę tego było... Przejrzałam prawo gospodarcze i marketing, trochę niemieckiego, chyba potrzebuję z nim jakiejś porządnej pomocy 🙄 😡 Na jutro zostawiam sobie algebrę, to dopiero będzie walka 😂 🏇

Czy jest ktoś po/na jakimkolwiek ekonomicznym kierunku i miał taki przedmiot jak podstawy zarządzania? Potrzebuję pomocy, mam nadzieję, że nie tylko my mamy takie dzikie projekciki do zrobienia 😵
maiiaF Dzięki, coś wybrac muszę  😀
Miałam przedmiot zarzadzanie (w turystyce co prawda ale oni wszędzie ta turystykę wpychają)  duuzo schematów, praw i właśnie projektów.
Sam przedmiot mi się podobał bo byl naprawde życiowy i przydatny, do tego ciekawie prowadzony
Mamy opisać 3 organizacje, przedmiot ich działalności, przedstawić w każdym z klasycznych ujęć organizacji, do ujęcia atrybutowego dołączyć strukturę organizacyjną i skomentować piony i wydziały. Nawet nie wiemy jak się zabrać za to, tzn. wybraliśmy te organizacje i coś tam szukamy, ale czarno to widzę 🤣
Nie no to u nas było głównie liczenie, wyliczanie opłacalności danych usług w przedsiębiorstwie.
Same organizacje były tylko w teorii.
A projekt polegał na wymyśleniu i przeprowadzeniu gry terenowej lub planszowej. Od regul po plansze, zagadki.
Bez tego nie dostawalo sie zaliczenia
No my podobno mamy mieć coś takiego co drugie zajęcia... Od liczenia to mamy inne przedmioty na (nie)szczęście 😀 Ale i tak najfajniejsze przedmioty zaczną się za rok, trochę się nie mogę doczekać i mam nadzieję, że dobrnę 😁
Moje najfajniejsze przedmioty, na które czekałam dostały się w lapy takich prowadzących że nic nie wiemy i sie nie dowiemy  😕
Wpisałam właśnie w kalendarz zaliczenia na najbliższy miesiąc - 3 roku witaj 🏇 na pierwszy ogień idzie mikro w przyszłą środę, póki co próbuję coś ogarnąć na jutrzejszą patofizjo.

Nie ma ktoś przyyypadkiem zupełnym w pdfie ksiązki badanie kliniczne bydła Rosenbergera? Bo prowadzący zasugerował, że to z niej mamy się uczyć a ozywiście nigdzie jej nie ma...;/
Rany boskie, oszaleję w tym semestrze. Non stop się coś zmienia, jeden nagle stwierdził, że on ćwiczeń w ogóle nie będzie robił, inni co chwilę coś odwołują albo przekładają. Zero szacunku do czasu studentów. Jeszcze tylko 2 i pół miesiąca.
A moja uczelnia jest cudowna  😍 Studiowanie tam to czysta przyjemność, załatwianie wszystkiego jest przeproste i tak intuicyjne. Ah! Złożyłam podanie o zmianę ścieżki która wchodzi od drugiego roku, bo na tą moją nie było już miejsca przy rekrutacji - a to jedyna jaka mnie interesuje. I co? Podanie rozpatrzone pozytywnie w mniej niż 24h. Nie muszę się z tym babrać pod koniec roku.
infantil tak czytam Twoje posty i myślę sobie, że byłoby pięknie, gdyby na publicznych uniwersytetach było takie nastawienie do studenta. 👀 U nas to jest normalnie łaska, że ktoś raczy w. ogóle normalnie porozmawiać ze studentem w jakiejś sprawie.
Ja studiuję na UW i też nie narzekam na podejście do studenta. Chyba że mam jakiegoś farta w tym semestrze ze względu na wybór prowadzących, chociaż sekretariat też mamy okej.
24godz  😲 U mnie nie do pomyślenia.
Czekam na decyzje w sprawie stypendium naukowego, Pani w biurze powiedziała, ze powinna być w połowie października. Ale od starszych roczników słyszałam że będzie w grudniu  😵
A to naprawdę tyle roboty, posprawdzać kto ma najwyższą i tyle. Mają wszystko czarno na białym, nic nie muszą liczyć czy wpisywać.
Akurat panie w biurze do spraw socjalnych są bardzo miłe, pomocne. W przeciwieństwie do dziekanatu  🙁

Zapisałam się na międzynarodowe rynki pracy w jez. angielskim. , poczytałam moduły i to chyba będzie najbardziej przydatne w życiu. (poruszane będą tematy typu jak napisać CV po angielsku, jak przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne itp)
Moja koleżanka studiowałana UW biologię 3 lata a potem przyszła na SGGW na wete. Była w ciężkim szoku, że tak się traktuje studentów. Ja nie mam porównania, studiowałam w życiu tylko jeden kierunek na jednej uczelni i nie zliczę beznadziejnych sytuacji i traktowania nas jak podludzi. Niestety studenci też czasem intelektem nie grzeszą :/
Ja u siebie też nie narzekam, ale w sumie nie musiałam zbytnio niczego załatwiać, samo się pozałatwiało w większości 😁

Dzisiejszy wykład ze statystyki (z naszym opiekunem roku) był tak zabawny, że czułam się prawie jak na godzinie wychowawczej w gimnazjum 🤣 Trzy następne piątki mam wolne, więc tak naprawdę zajęcia tylko poniedziałek-środa 🏇 No i oficjalnie oświadczam, że porzucam wszelkie nadzieje na zdanie wszystkiego w pierwszym terminie 😂 coś czuję, że nie pośpię sobie w ten weekend, nie mam pojęcia za co się zabrać nawet 😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2016 19:22
24godz  😲 U mnie nie do pomyślenia.
Czekam na decyzje w sprawie stypendium naukowego, Pani w biurze powiedziała, ze powinna być w połowie października. Ale od starszych roczników słyszałam że będzie w grudniu  😵
A to naprawdę tyle roboty, posprawdzać kto ma najwyższą i tyle. Mają wszystko czarno na białym, nic nie muszą liczyć czy wpisywać.
Akurat panie w biurze do spraw socjalnych są bardzo miłe, pomocne. W przeciwieństwie do dziekanatu  🙁


To jest bardzo dużo roboty akurat 😉 Ale zawsze możesz zapisać się do studenckiej komisji stypendialnej i pomóc przy wnioskach  🙂


A ja jestem po dzisiejszym rozpoczęciu roku  😉 Obawiam się, że szykuje mi się ogrom pracy i chyba już mogę pożegnać się z jakimkolwiek snem przez najbliższe lata. Dopiero weszłam do domu, zabieram się za pisanie a jutro pierwsze zajęcia na uczelni - od 8 do 19  😜 Zachciało się studiowania na stare lata  😂
Sonika przecież z tymi wnioskami o stypendia jest bardzo dużo roboty. Muszą sprawdzić czy wniosek jest poprawnie wypełniony, wszystko poprzeliczać, oddzielnie dla każdej kategorii stypendiów itp. To jest dużo, biorąc pod uwagę ile wniosków zostało złożonych.
To ja Wam zazdroszczę, u nas na uniwersytecie ciężko bardzo coś porządnie i szybko załatwić.
Poprawność wniosku jest sprawdzana przy składaniu dokumentów.
Liczba studentów razy 7% i ile osób wyjdzie tyle najlepszych dostaje. Potem podpis dziekana i rozesłanie decyzji.
Wnioski składać można bylo do 5 października. Maja juz wszystko.
Jasne, że będzie to trwać bo takie mamy urzędy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2016 20:12
Sonika powiedz mi proszę ile wniosków stypendialnych w życiu zweryfikowałaś, że wypowiadasz się w ten sposób na taki temat?

To trochę jak ludzie mówiący "jazda konna jest prosta, przecież tylko siedzisz na koniu".

😉
Sonika no widzisz, do zarządu mojego zespołu dotarła informacja o braku wpisanych dat koncertów kilka dni temu. Wszystkie wnioski zostały przyjęte, mój został tylko przekartkowany, więc myślę, że są one weryfikowane jeszcze raz. Poza tym, naukowe stypendia nie są jedynymi, jakie są przyznawane. Już pomijając, że członkowie komisji mają swoje życie i nie będą ślęczeć nad tymi wnioskami i kalkulatorem 24/7.

edit. literówki
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2016 22:04
A u mnie robią remont maj - październik, więc rok akademicki musimy skończyć przed. Efekt - i tak mocno napięty grafik trzeba jeszcze bardziej ścisnąć. Brak mi słów.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 października 2016 16:43
A ja starałam się o stypendium socjalne- mnie samej rozliczyć nie chcieli (za niski wiek oraz dochody), a z rodzicami wychodziły przekroczone dochody. Ciężko będzie...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2016 18:38
Dementek niestety to jest często spotykany problem - ludzie z "bogatych" rodzin potrafią tak zamaskować dochody, że wychodzi im później 100zł/os w rodzinie  🙄 A te osoby, które są w ciężkiej sytuacji stypendium socjalnego nie dostaną, bo za wysoki dochód w rodzinie  🙁


U mnie dzisiaj padł na wykładzie tekst życia.. wykładowca opowiada o klasyfikacji nauk i mówi w pewnym momencie, że nauki o bezpieczeństwie oraz nauki o obronności być może w przyszłości zostaną połączone w jedną dziedzinę, bo są mocno zbliżone. Na co jeden gość z sali: "a jak zostaną połączone to jak się będą nazywały?"  😵 Wykładowca dzielnie wybrnął z kamienną miną, ale grupa pokładała się ze śmiechu. Zastanawiam się czy to się kiedykolwiek kończy, czy ZAWSZE muszą pojawiać się takie osoby  😵 Koleżanka później pięknie podsumowała "widzisz, idziesz na studia żeby spotkać się z inteligencją a tu d*pa.."  😉
Czy jest ktoś kto studiuje dwa kierunku na różnych uczelniach? Miałabym kilka pytań odnośnie szczegółów tych wszystkich opłat na drugim kierunku. :kwiatek:
Ja studiowałam ale te nowe przepisy mnie jeszcze nie objęły bo zaczęłam pierwszy kierunek wcześniej niż weszły więc nie pomogę, a to dalej jest z tym płatnym drugim kierunkiem? nie śledziłam teg potem i myślałam, że się wycofali z tgo pomysły
Ten pomysl miabyc niezgodny z konstytucja i od tego roku mieli to zniesc.
Dzięki dziewczyny, muszę to dokładnie prześledzić. 🙂
Od dobrych dwóch lat drugi kierunek jest bezpłatny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się