preparaty na stawy

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 września 2016 19:52
Trusia celowałabym w Collagen lub MSM + Acerola
pozostałe są mocniejsze imo i jeśli ma to być tylko zapobiegawczo
to podałabym któryś z tych.

Kucyk dostawał już ten z czarcim pazurem i teraz przestawiłam go na Hyaluronic, ale ze względu na wskazania weta.
Czy ktoś ma doświadczenia z podawaniem wyciągu z małża?  Psom podawałam jak intensywnie rosły, ale widzę, że jest wersja dla konia.
lusia722, bardzo dziękuję.
czy msm "koński" i przykładowy msm z allegro to to samo? Niby metylosulfonylometan i tu i tu, tylko cena inna.
http://allegro.pl/msm-w-proszku-kolagen-1kg-gratis-promocja-okazja-i6270300537.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-feed-supplements-horse-treats/supplements-nutrients-licks/supporting-joints-and-bones/msm-w-proszku-pharmacer.html
Często rzeczy typowo końskie są droższe a można je dostać dużo taniej jako "nie-końskie" , jednak zastanawiam się czy w tym wypadku robi to jakąś różnicę?
edit: wkleiłam link
Polecam Cavalor dość drogi ale i dobry.... a co do kwasu hialuronowego to niby ściema ...  kupiłam litr  wydałam  majątek  a Pani doc. powiedziała że, no może pani dać ale zero wchłanialności przez organizm! A cortaflex chyba raczej w płynie  nic nie pykało w stawach....teraz skusiłam się na proszek i wszystko oprócz proszku jest zjedzone a proszę po kątach żłobu porozrzucany 🙁 i jak strzykało tak strzyka. Natomiast Cavalor tak jak i płyn z cortaflexu był dla kucki smaczniejszy i bez strzykań....
CZy to prawda, że za przyswajalność MSM odpowiedzialna jest min. wit C?
tak.
Podaje ktoś z was może jakieś preparaty na trzeszczki? Wet polecił suplementację, koń ma zwyrodnienia stopnia III, póki co dostaje tylko glukozaminę z polecenia weta, chciałam kupić też cortaflex ale słyszałam, że niewiele pomaga.
Ja podawałam na zwyrodnienie co prawda stawów Super Fenn i efekty były widoczne. Teraz kupiłam Devil' s relief i ciekawa jestem ciekawa czy coś da. Mnie wet proponował czym suplementować- i kupowałabm po takiej konsultacji 🙂
Koniuszek miałam kobyłkę trzeszczkową i jej tylko pomagał Cortaflex HA Regular Powder , kupowałam zapas na 4 mce, po dość krótkim czasie już przestawała mi kuleć. A efekt utrzymywał się dość długo.
Czy warto podawać coś młodzikom w okresie wzrostu i kiedy zaczynają pracę na lonży?
Jeśli tak to co?
Ja podawałam Kern-Foka z Mastersa jakiś czas temu. Dobra pasza, w dobrej cenie ma ma dużą zawartość minerałów. Polecają ją na rozbudowę muskulatury i wzrost 🙂
Wpadam z pytaniem :kwiatek:  :kwiatek:, pod koniec piątego roku życia, mój młody koń zakończył  fazę intensywnego wzrostu. Przestał rosnąć i zastanawiam się teraz czy jest sens podawać mu coś raz w roku zapobiegawczo- wspomagająco na stawy czy zupełnie temat sobie odpuścić? Podczas zajazdki i fazy mega mocnego wzrostu podawałam mu osteoglycan firmy Foran. Czy ma wogóle sens suplementowanie konia który nie ma żadnych problemów ze stawami, na razie wyczynu nie uprawia, chociaż poszedł do konkretniejszej roboty?
Jeżeli jednak jest sens coś kupić, jaki preparat polecicie?
martina13 a masz może pomysł na jakiś suplement?  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 października 2016 14:35
Wpadam z pytaniem :kwiatek:  :kwiatek:, pod koniec piątego roku życia, mój młody koń zakończył  fazę intensywnego wzrostu. Przestał rosnąć i zastanawiam się teraz czy jest sens podawać mu coś raz w roku zapobiegawczo- wspomagająco na stawy czy zupełnie temat sobie odpuścić? Podczas zajazdki i fazy mega mocnego wzrostu podawałam mu osteoglycan firmy Foran. Czy ma wogóle sens suplementowanie konia który nie ma żadnych problemów ze stawami, na razie wyczynu nie uprawia, chociaż poszedł do konkretniejszej roboty?
Jeżeli jednak jest sens coś kupić, jaki preparat polecicie?
martina13 a masz może pomysł na jakiś suplement?  :kwiatek:



Precelek a lek.wet. coś mówił? Ostatnio czytałam badania związane z podawaniem preparatów profilaktycznie - konie, które je dostają znacznie łatwiej radzą sobie ze zniwelowaniem stanu zapalnego, który może się nagle pojawić. I teraz - z jednej strony organizm będzie gotowy na reakcję, z drugiej nie wiem czy nie będzie się to początkowo wiązać z maskowaniem problemu. Ale to takie luźne przemyślenia...
bjooork pytałam dwóch wetów i opinie są sprzeczne- jeden mówi, koń jest zdrowy, jest mądrze użytkowany, zostawić nie ruszać, nic nie podawać -szkoda wątroby., drugi natomiast twierdzi że tak, profilaktycznie podawać raz w roku, nie określił jednak jaki preparat będzie dobrym pomysłem. - i bądź tu człowieku mądry 🙁

Młodziak nie jest kuty, ma mądry plan treningu, nie jest przeciążany, ale bardzo intensywnie zaczął budować masę mięśniową, stąd moje rozterki...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 października 2016 14:56
bjooork pytałam dwóch wetów i opinie są sprzeczne- jeden mówi, koń jest zdrowy, jest mądrze użytkowany, zostawić nie ruszać, nic nie podawać -szkoda wątroby., drugi natomiast twierdzi że tak, profilaktycznie podawać raz w roku, nie określił jednak jaki preparat będzie dobrym pomysłem. - i bądź tu człowieku mądry 🙁

Młodziak nie jest kuty, ma mądry plan treningu, nie jest przeciążany, ale bardzo intensywnie zaczął budować masę mięśniową, stąd moje rozterki...


Rozumiem sama zaczęłam się zastanawiać - czy mojemu młodszemu czegoś nie dać na wyjazd do 'szkoły z internatem'. Jutro popytam lek. wetów- mam dwóch fajnych ze zdrowym podejściem do tematu- dam znać co podpowiedzieli.
oooo będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: jakby co mój Dzidź zaczyna właśnie 6ty rok życia :kwiatek:
Precelek ja zawsze raz w roku na zimę robię Ryśkowi kurację z glukozaminą z nafa , od 5 roku życia go mam, zawsze raz w roku go suplementuje, kuracja na dwa  miesiące i powiem Ci, że tfu tflu, odpukać w niemalowane, koń zaraz będzie miał 10 lat i  nic się nie dzieje, a robię tak , bo zasugerowała mi to koleżanka wetka od koni, sama zawsze na zimę suplementuje swoją kobyłkę , tylko ona akurat cortaflexem. Wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć . A koń dość duży, w treningu ujeżdżeniowym, więc stawy obciążane .
Coco, wetka sugerowała samą glukozaminę czy jakąś kombinację? Ciekawi mnie to, bo jak się pytam swoich weterynarzy, to opinie są różne.
anai nie tyle sugerowała, co mówiła, że warto tak po koleżeńsku  😉, mówiła o glukozaminie, ale wiadomo , że lepiej się wchłania z dodatkami, ja stawiam na nafa, starcza na 2 mce i nie strzyka Młodemu w nogach, gluko można już kupić za około 140 złotych, więc do przeżycia 😉 . Koleżanka ma 5 latkę wielką, 176 w kłębie , ona też robi takie kuracje, bo kobyle strasznie strzelało w stawach po takich kuracjach poprawiało jej się . Powiem tak, oczywiście jak ze wszystkim, na ile, to działa nie wiem, ale odpukać koń zasuwa na hektarowej łące ze stadem, bryka radośnie, ciśnie na treningach i nic się nie dzieje - tfu tfu 🙂 warto spróbować 🙂
Alcatraz a mlodzik ile liczy wiosen?😉
Mam dylemat - a raczej nie pełną wiedzę w zakresie dot. stawów. Strzykanie spowodowane jest zbyt małą ilością mazi stawowej, dlatego jakiego składnika konkretnie trzeba dostarczyć żeby wspomóc ten proces? Z Dromów miałam kiedyś ten http://dromy.pl/DROMY-MATRIX-30-900-g,p,34  strzykanie ustało, teraz zastanawiam się na tym http://dromy.pl/DROMY-MSM-99-9-2000g,p,38 tylko że tu w składzie jest samo MSM... ten pierwszy jeszcze miał m.in glukozaminę i siarczan chondroityny. Czy samo MSM daje radę, czy jednak postawić na ten z bogatszym składem? Które z tych składników jest najważniejsze przy wytwarzania mazi stawowej? Pomoże ktoś? :kwiatek:
Edit- doczytałam - kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej. Czyli szukać dalej czy coś z powyższego się nadaje?
edit1 - a to ktoś stosował? http://www.mksklep.pl/equimins-superjoint-ha-joint-supplement-454-g-p-10309.html
Stosował ten ktoś preparat na zwyrodnienia? http://www.pasi-konik.pl/pl/p/EQUINE-AMERICA-Corta-Vet-HA-Powder-450-g/4336 Cena jest niemała, a wolałabym nie ryzykować, jeśli ten preparat nie działa. Koń ma zwyrodnienia stopnia III, nie kuleje, do tej pory dawałam glukozaminę, ale chciałabym przejść na coś mocniejszego.
No i co myślicie o podawaniu żelatyny? Przy rozmowie z kowalem wspomniał on, że kiedyś podawał swojej klaczy z chorymi stawami żelatynę, niby pomagała
Wpadam z pytaniem :kwiatek:  :kwiatek:, pod koniec piątego roku życia, mój młody koń zakończył  fazę intensywnego wzrostu. Przestał rosnąć i zastanawiam się teraz czy jest sens podawać mu coś raz w roku zapobiegawczo- wspomagająco na stawy czy zupełnie temat sobie odpuścić? Podczas zajazdki i fazy mega mocnego wzrostu podawałam mu osteoglycan firmy Foran. Czy ma wogóle sens suplementowanie konia który nie ma żadnych problemów ze stawami, na razie wyczynu nie uprawia, chociaż poszedł do konkretniejszej roboty?
Jeżeli jednak jest sens coś kupić, jaki preparat polecicie?
martina13 a masz może pomysł na jakiś suplement?  :kwiatek:



Jest fajny preparat DROMY Matrix; zalecają kurację dwumiesięczną przed wejściem w intensywny trening i potem po zakończeniu sezonu. Jezeli jeździsz rekreacyjnie albo jakies podskoki LL i L i nic sie nie dzieje, podawanie drogich suplementów na aparat ruchu to trochę cudowanie. Nie zaszkodzi na pewno, ale potrzebne nie jest.
Wpadam z pytaniem :kwiatek:  :kwiatek:, pod koniec piątego roku życia, mój młody koń zakończył  fazę intensywnego wzrostu. Przestał rosnąć i zastanawiam się teraz czy jest sens podawać mu coś raz w roku zapobiegawczo- wspomagająco na stawy czy zupełnie temat sobie odpuścić? Podczas zajazdki i fazy mega mocnego wzrostu podawałam mu osteoglycan firmy Foran. Czy ma wogóle sens suplementowanie konia który nie ma żadnych problemów ze stawami, na razie wyczynu nie uprawia, chociaż poszedł do konkretniejszej roboty?
Jeżeli jednak jest sens coś kupić, jaki preparat polecicie?
martina13 a masz może pomysł na jakiś suplement?  :kwiatek:



Precelek najlepiej chyba będzie chyba lucerne podawać ?🙂 tak mi się wydaję.  Możesz dawać 2 razy dziennie po garści
ja ostatnio w przerwie od czarciego pazura podaje polecony przez wet aptoflex i efekty fajne 🙂
Kraja 1,5 roku
Alcatraz to nie w warku o stawach pytaj tylko o zywieniu ( jakie pasze dajecie swoim koniom). -nie umiem zalinkowac🙂
Taki mlodziak potrzebuje codziennie sporej dawki skladnikow odzywczych, zeby zdrowo rosnac. Energia, bialko, mineraly, witaminy...
Suplementow na stawy sie chyba nie podaje, przynajmniej nie slyszalam o czyms takim.
Ok, piszę tam, i szerzej opiszę problem.
majek   zwykle sobie żartuję
01 listopada 2016 21:55
Ni dobra, już kompletnie zglupialam.
Mój koń. 22 lata arab. Użytkowany rekreacyjnie tylko. Stawy trzeszczą i w przypadku zmiany aury sztywnieje. Wcale mu się nie dziwię, no bo nie oszukujmy się w tym wieku można trzeszczec.
Pomaga oczywiście środek przeciwzapalny.
Jakiś czas temu dostawał jakiś no-bute z czarcim pazurem i mam ale nie widzialam jakichś super zmian.
To co mu dać?
Jakiś olej z ryby? Glukozamina? Msm ? Małże?
Wszystko na co raz?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się