Kupno konia

To się zdziwiłem, że Prudnik puści takiego konia w "takiej" kasie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 października 2016 13:52
[quote author=Karla🙂 link=topic=1647.msg2604526#msg2604526 date=1476448527]
Polecam Prudnik
[/quote]

Konie prudnickie rewelacja, ale te widełki to raczej za młodziaka do zajazdki
Mnie znajomy  poprosił o pomoc, szuka konia dla osoby na  poziomie  srebrnej odznaki (skoki), ofc zdrowy, grzeczny, nie za stary do ok25-27 tyś. W tej cenie  to na razie znalazłam albo młode  albo kilkunastoletnie. Ciężko takim w sumie początkującym  zrozumieć, że akurat konie spełniające takie wymagania nie są tanie.
melehowicz, młodziaki tak jak bjoork pisze, te świezo zajeżdżone można wyłapać w bdb cenach- nie tak dawno znajomy kupił u nich klacz "rekreacyjną" za niższą kwotę a teraz bez problemu N i C chodzi i jest kupiec za kwotę kilka razy wyższą. Prudnik to fajna baza młodego materiału. W Rzecznej 2 lata temu szukałam konia i za konia nawet nie L klasowego wołali więcej- teraz aż tak zeszli z cen?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 października 2016 14:39
[quote author=Karla🙂 link=topic=1647.msg2604541#msg2604541 date=1476449983]
melehowicz, młodziaki tak jak bjoork pisze, te świezo zajeżdżone można wyłapać w bdb cenach- nie tak dawno znajomy kupił u nich klacz "rekreacyjną" za niższą kwotę a teraz bez problemu N i C chodzi i jest kupiec za kwotę kilka razy wyższą. Prudnik to fajna baza młodego materiału. W Rzecznej 2 lata temu szukałam konia i za konia nawet nie L klasowego wołali więcej- teraz aż tak zeszli z cen?
[/quote]

Ja jestem z młodego prudnickiego mega zadowolona i zapewne - przy zakupie kolejnego - w pierwszej kolejności wybiorę się właśnie tam.
Swoją drogą po kupnie młodego oglądałam jeszcze w akcji - tą panienkę - i przepadłam.
Ciekawe rzeczy piszecie, myślałem że Prudnik ma wyższe ceny. Ale to pewnie jest tak jak z naszym zakupem grudniowym w Rzecznej. Kupiliśmy ogra po zakładzie ale bez licencji. Obecnie rewelacja, sądzę, że nie dość przygotowany poszedł i późno dojrzewający był - dlatego przepadł. Oglądałem tam takiego jak szuka anai , ale co tu gadać ładny to on nie był. Powinno Wam, że ostatnio przekonałem się do koni nastoletnich- można nieźle zdziwić jaki perełki się pojawiają - powiedzmy na dobrym amatorskim poziomie.
Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego konia....
Poszukuję konia z predysp do ujeżdżenia, na poziomie P/N. Mile widziany koń obyty z zawodami.
Wzrost: 166-170
Wiek: 5-10 lat
Cena do 15-17tys.

Przeglądam regularnie ogłoszenia, mam póki co upatrzoną 1 klacz, jednak chciałabym mieć większy wybór 🙂

Pozdrawiam i dziekuję




Konia zdrowego na ciele i umyśle w tej cenie będzie Ci raczej trudno kupić. Szczególnie z "predyspozycjami do ujeżdżenia". 15-17 tys potrafi kosztować roczne utrzymanie konia. Dlatego jak ktoś kupił zajazdka i włożył 3-4 lata pracy to nie puści dobrego konia za bezcen.

W tej cenie można prędzej dostać jakiegoś śrupa.
bjooork, a jakiego  kupiłaś  z Prudnika?
I dlaczego nie Dominację ?
witam czy ktoś ma doświadczenie z końmi od p. Parkitnego? polecacie tę hodowlę?
[quote author=d.slupska link=topic=1647.msg2604513#msg2604513 date=1476445823]
Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego konia....
Poszukuję konia z predysp do ujeżdżenia, na poziomie P/N. Mile widziany koń obyty z zawodami.
Wzrost: 166-170
Wiek: 5-10 lat
Cena do 15-17tys.

Przeglądam regularnie ogłoszenia, mam póki co upatrzoną 1 klacz, jednak chciałabym mieć większy wybór 🙂

Pozdrawiam i dziekuję




Konia zdrowego na ciele i umyśle w tej cenie będzie Ci raczej trudno kupić. Szczególnie z "predyspozycjami do ujeżdżenia". 15-17 tys potrafi kosztować roczne utrzymanie konia. Dlatego jak ktoś kupił zajazdka i włożył 3-4 lata pracy to nie puści dobrego konia za bezcen.

W tej cenie można prędzej dostać jakiegoś śrupa.
[/quote]

Koń od hodowcy z łąk (nie licząc wkładu w sam zakup łąk) kosztuje w utrzymaniu niewiele.
Poza tym nie szukam konia z wybitnym rodowodem, tylko chodzi mi o jezdność i możliwość startów.
można znaleźć takiego konia do 20tys , znalazłam kilka, choć jeden faktycznie okazał się "śrupem" po badaniach, ale szukam dalej.

Oczywiście jest to poniżej wartości rynkowej, ale zdarza się , dlatego zapytałam .
Powody są różne takich okazyjnych sprzedaży, często bywa, że "coś jest z koniem na bakier", ale również zwyczajna potrzeba gotówki i można trafić perełkę, ale badania obowiązkowo, żeby na tego śrupa nie trafić.

witam czy ktoś ma doświadczenie z końmi od p. Parkitnego? polecacie tę hodowlę?


Ja mam 1,5 roczną klaczkę po ich ogierze Ron William (stacjonujący u p.Parkitnych).
ładnie rośnie, jest wysoka jak na swój wiek około 160-163cm

A jeżeli chodzi o samych Państwa Parkitnych to mili ludzie, mają duży wybór koni w różnym wieku i warto ich odwiedzić.

Edytuj posty!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 października 2016 20:14
bjooork, a jakiego  kupiłaś  z Prudnika?
I dlaczego nie Dominację ?


To jest całkiem zwykła historia! Kupiłam ogra z rocznika 2013 po xx (mam nadzieję, że uda się go puścić w WKKW). A Dominację zobaczyłam na żywo w dniu... kiedy z przyczepą przyjechałam po młodego. Ale serce drgnęło jak ją zobaczyłam i pewnie jakbym się nie uparła na oglądanie tylko dwulatków to zamiast ogiera miałabym klacz.
Wiecie może co zrobić w przypadku gdy po zakupie konia koń ma więcej lat niż podawał sprzedający?  Podchodzi to już pod oszustwo?
A gdzie te dane były podawane? Wiek konia nie zgadza się z umową, paszportem, treścią ogłoszenia?
Paszportu jeszcze nie ma. Nie zgadza się z umowa w umowie wpisane ze z 2004 roku a według zębów ok 20 lat
jeśli paszportu nie ma to już go miał nie będzie i nie może być przedmiotem sprzedaży.
Paszportu jeszcze nie ma. Nie zgadza się z umowa w umowie wpisane ze z 2004 roku a według zębów ok 20 lat


Wiem że po zębach można poznać czy koń stary czy młody , ale żeby dokładnie stwierdzić ile ma lat , to chyba nie  🤣
z dokładnością do dwóch , i to do pewnego wieku.
z dokładnością do dwóch , i to do pewnego wieku.


W tym przypadku (niemłody koń) chyba należałoby uznać, że szacowany wiek jest w granicach błędu. Przecież wpływ mają cechy osobnicze, sposób utrzymania (dieta) + należy dodać margines na błąd oceniającego.
No nie wiem 🙄 czy można tak stwierdzić czy koń ma 12 czy 18 lat . Widziałem konia 8 letniego z okropnym uzębieniem i 18 latka z zębami jak dzwon.  🙄
8 lat to nie jest granica błędu. 🙂
Bruzda Galvaniego u 12-latka jest krótka, u 20 latka ciągnie się przez cały ząb. Poza tym kątowanie zęba jest inne ale fakt, to moze wynikać z wady zgryzu.
Zgadza się , że w wieku 20 lat trudno wyrokować , czy nie ma np 24 lat. Tu zacierają się różnice.
Sorry, ja już (albo jeszcze po wczorajszym Hubertusie) śpię. Spojrzałam, że 2000 i przyjęłam cztery różnicy.
Pewnie można sądzić się i dyskutować, ale czy ocenę "na oko" przyjmą w sądzie to trudno stwierdzić.
Bo znajomy zamienil się na konie. Gdy przywieźli konia x okazało się ze nie wzięli paszportu z domu i znajomy zgodzil się by konia x wymienić na konia y ale od konia y zostawił paszport u siebie żeby poczekać aż tamci wyślą poszport konia x. A po 4 dniach jak ktoś tam oglądał konia x powiedział ze nie ma on 12 lat tak jak zawarli to w umowie tylko ok 18-20.
Bo znajomy zamienil się na konie. Gdy przywieźli konia x okazało się ze nie wzięli paszportu z domu i znajomy zgodzil się by konia x wymienić na konia y ale od konia y zostawił paszport u siebie żeby poczekać aż tamci wyślą poszport konia x. A po 4 dniach jak ktoś tam oglądał konia x powiedział ze nie ma on 12 lat tak jak zawarli to w umowie tylko ok 18-20.


A to można tak kupić konia  😁 😁 😁 Dla mnie to chore . 🤣 Tu się nic kupy nie trzyma .  😁

Kupuję konia , zabieram paszport. ,, Od tego konia " i po temacie . Po co ta cała szopka ??? Paszport idzie z koniem , od urodzenia aż do śmierci  😁
Właśnie czasami wychodzi szopka.
Zajrzyj do Rzecznej.
  od kiedy Rzeczna jest na polodniu Polski 😵
SK Rzeczna na południu nie jest, a konia w dobrej cenie kupić można. Nie mniej gratuluję czujności. Brawo!
Smok Nie wiem czy tego właśnie nie można podciągnąć pod oszustwo skoro w umowie wpisali rok 2004, a był ktoś kto po zębach mówi że kobyła stara. Hmm. Chyba będą musieli poczekać na ten paszport, aż dojdzie pocztą i wtedy coś zdziałać. Tylko czy jest to wtedy oszustwo czy nie...

Albo czy można zażądać np. zwrotu konia.
Zna ktoś może stadniny które mają ofertę koni na sprzedaż do 15-17 tys z predyspozycjami do skoków na poziomie L, pozniej P, zdrowych. Mile widziane takie które nie wystawiają ogloszen na revolcie- wszystkie przejrzałam. Na terenie woj slaskiego, lodzkiego, lubuskiego, opolskiego, ew dolnoslaskie i lubelskie. Proszę o pomoc  😵
  to jesli juz ktos zahaczyl o polnoc Polski...to ja moze tez zaproponuje MK stadnina koni Filice...tam maja dobre konie skokowe
nokia6002, ja trochę nie rozumiem. Czy widzieliście wcześniej paszport konia, np. prosiliście o zdjęcie? W moim odczuciu jeśli w umowie macie wpisany wiek konia, na którego wymieniacie swojego i data urodzin w paszporcie od tego wieku odbiega, to jest to podstawa do odstąpienia od umowy. Bo nabyty zwierz jest niezgodny z tym, o którym mowa była w umowie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się