Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

S. heykowski dla twojej informacji  nie każdy od pokoleń hodował konie do pługa , i każdy koń wybitny ma  przodka który z pługiem kiedyś latał . Jednak żeby wiedzieć o takich faktach  trzeba mieć trochę szersze pojęcie ,o hodowli i jej historii.  Proponuje poczytać bo to ciekawe zagadnienia są  .   😂


Nie rozumiemy się. Czyja zasługą jest np. koń Wibaro ? Ochab które przez lata hodowaly, hodowały i nie wyhodowały mistrza Polski ? Czy małej rodzinnej hodowli, która sobie kupiła klacz Wiagra ? Czy udało by się to bez jednego i drugiego oblicza tej, jak nazywasz, masówki ? Pomyśl, zanim zaczniesz się śmiać.
Myślę że obaj mówicie o innych tematach. Hodowla masowa możne iść w różnych kierunkach. Kiedyś podałem przykład Donnerhalla w 3/4 jest ślazakiem, czy jak kto woli oldenburgiem bo do 1945 była to jedna księga stadna. Która potem dostała się w ręce różnych hodowców: jedni wyhodowali po 50 latach epokowego ogiera ujeżdżeniowego i całą masę topowych koni sportowych, a drudzy najpierw skarlali rasę, później dolewali xx następnie promują poprzednie dzieło w programie zachowawczym. zapomniałem jeszcze dodać że jest jeszcze trzecia droga - to czeskie konie norickie - rewelacyjny koń użytkowy. Prawdę trzeba oddać, że jest kilka koni śląskich wyróżniających się sporcie zaprzęgowym, ale brak tu efektu skali.

Kompetencje, profesjonalizm, rzetelność i odwaga.... 
Tak a propos xx to ostatnio uznali dla półkrwi Kornela, Roulette, Silvanera i Alandi
Dzięki za informacje, będzie temat na niedzielę do studiowania.
No właśnie. Że klacz jest rasy małopolskiej to już nie wspomniano.
W zapowiedzi [url=http://equista.pl/editorial/1637/trakehner-hengstmarkt-2016-z-polskimi-akcentami]było, włącznie z cytatem z opisu rodziny żeńskiej zawartym w katalogu 😉
czy ktoś korzystał z usług embriotransferu  tutaj - http://www.irekequine.pl/pl/2015-04-18-12-25-30/embriotransfer ? jakieś opinie ?
Dziekuje serdecznie za podpowiedzi. Jestem niedoswiadczonym hododowca i lepiej poradzic sie. A co sadzicie o ofercie tej stadniny i tego konia? http://www.konieparkitny.pl/konie/kaiser-karl  w Polsce mamy bardzo ograniczona oferte ogierow ujezdzeniowych 🙁
Melechowicz wszytko zależy od zapotrzebowania i priorytetów , jedni mieli je na konie sportowe , a  inni nadal potrzebowali koni do ciągnięcia węgla  z kopalni na rampę załadunkową .  Więc i jedni i drudzy odnieśli sukces hodowlany  😉
blucha, Ola ma na dziś 20 ET udanych (tylko na ten sezon więc to nie koniec). Polecam, znajomi, którzy korzystają także🙂
Niesobia, porównywałem hodowców tej samej użytkowej grupy koni. Niezależnie od wszystkiego jestem bardzo krytycznie nastawiony do tzw państwowej hodowli.
No i  tę samą grupę koni zaczęły  hodować  trzy państwa  , każde z innym nastawieniem i innymi wymogami , a że grupa wyjściowa miał predyspozycję  do trzech różnych zastosowań to i mamy trzy  nowe rasy .  A co do Ślązaków  nowoczesny koń zaprzęgowy / sportowy, też może być targetem  hodowlanym  i mieć zbyt . Cały urok hodowli koni jest właśnie taki  ,że jeden koń może dawać ciekawe potomstwo w kilku rasach o odmiennym użytkowaniu . nie to co u psów .
Też uprawniony wniosek, tyle że po drodze ślązakom szkód tyle narobili, że ho ho!
Pomocyy!! Zazrebilam kobyle i okazało sie2 że nie ma jej w księdze hodowlanej. Co robić? Czy mogę ją jakoś zapisać? Jeśli pomyliłam forum to przepraszam 🙁(((
agison7
A czy jej rodzice mają takowy wpis? Klacz do ksiąg prowadzonych przez PZHK można wpisać np. po wyźrebieniu 🙂
Tylko czy ona nie ma wpisu, czy nie ma prawa do wpisu?
To jest jej pierwszy zrebak także nikt nigdy nie próbował jej zapisac do tej księgi i czy w trakcie ciazy mozna ją zapisac lub po wyzrebieniu? Tak zeby w paszporcie nie bylo NN
Czy to znaczy, że klacz nie ma paszportu?
agison7
moja klacz została wpisana do księgi przy opisywaniu źrebaka, tak więc spokojnie - da się  🙂

Pewnie jakieś warunki musza być spełnione, i tu najlepiej zadzwoń do swojego ozhk.
agison7

Można, ale musisz trochę więcej napisać - inaczej nikt Ci nie udzieli poprawnej odpowiedzi 😉
http://equista.pl/editorial/1688/trakehner-hengstmarkt-2016-syn-polskiej-klaczy-uznany-w-neumunster 🙂

BTW kto się wybiera do Warnika na uznawanie AES?


Podbiję, i dodam pytanie - czy z jakiegoś konkretnego powodu jako jedyny licencji nie dostał og. United Kingdom?
Ma paszport ale chcialam wpisac jej nr na swiadectwie krycia i nie mam tego nr bo nie ma jej w ksiedze hodowlanej
W świadectwie krycia wpisuje się tylko nr paszportu - obligatoryjnie, nr licencji wpisuje się gdy koń ją posiada.
Na świadectwie krycia wpisuje się nr paszportu, czyli ten z "okladki" zaczynający się od 616 bądź POL (starsze dokumenty).

Jeśli rodzice klaczy są w księgach (mają nr wpisu ) to dzwonisz do OZHK i umawiasz się na przegląd i bonitacje klaczy. Przyjeżdżają, bonituja i wpisują klacz do księgi (o ile uzyska odp. il. pkt. bonitacyjnych).
Kiedy to zrobisz? Czy przed wyzrebieniem czy po to już Twoja decyzja.

Poza tym wszystko masz opisane w programach hodowlanych dostępnych na stronie www PZHK  😉

Edit: pisaliśmy w tym samym czasie

seczuanowa
United Kingdom nie był oceniany ze względu na niedyspozycję zdrowotną.

agison07
Dokładnie tak jak opisała ancyk0991 🙂
armara,
gdzieś na fb United mignął mi na zdjęciach z prezentacji pod siodłem?
Możliwe, ale po 2-3 okrążeniach hali został wyproszony, ze względu kulawiznę.
armara,
gdzieś na fb United mignął mi na zdjęciach z prezentacji pod siodłem?


Ale też właścicielka napisała:

Nie mogliśmy wczoraj się zaprezentować komisji AES uznającej ogiery, United był nie w formie, stwierdzili nieregularność zadem w kłusie w związku z czym nie skakaliśmy.
maluda,
Nie wiem gdzie właścicielka to napisała, nie obserwuje profilu ani jej ani hodowli. Zdjęcia migneły mi przypadkiem na profilu osoby, która robiła podczas uznawania zdjęcia. Na nich był United i tyle wiem 🙂
Nie dziwne więc chyba, iż zdziwił mnie pierwszy post armary mówiący o tym, że ogier ten nie był prezentowany komisji 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się