wysłodki buraczane

BASZNIA, w wielu "standardowych" pensjonatach nie ma opcji stałego dostępu do siana 🙁
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 kwietnia 2016 09:20
No wiem, wiem. Wiele rzeczy trzeba brać pod uwagę po prostu. Zresztą wiadomo. Im częściej i mniej paszy nawet takiej jak wyslodki, tym lepiej, tyle że nie zawsze się da, i to czasem z powodu konia,  nie ludzkiego lenistwa.
trusia, a co za problem kupic plastikowy pojemnik przeznaczony do kontaktu z żywnością?


trzeba jechac i szukac, dlatego ja zalewam ciepła a nie wrzatkiem  😁
Potrzebuję pilnie jeden worek wysłodków niemelasowanych z Prolinen, w okolicach Warszawy, jakaś dobra duszyczka się zlituje i odsprzeda? Myślałam, ze mam jeszcze worek, a tu nie ma, pusto. Bardzo dziękuję.
BUCK   buttermilk buckskin
28 października 2016 19:46
miel  pół worka, ok. Grodziska Mazowieckiego

EDIT:  inna opcja to  www.animavet.pl  maja prolinen w magazynie i pracują w soboty 🙂
[b]BUCK[/b] dziękuję poszedl priv do Ciebie🙂
A ja swojemu daję puffi z biedronki. normalnie sierść jak złoto się błyszczy! 🏇
jajo, serio, przestawiłeś / łaś konia na dietę mięsną? Podobno trzeba uważać, bo po surowym mięsie robią się agresywne 😂
_Gaga, w karmie puffi to jest pewnie jakieś 4% składników pochodzenia odzwierzęcego, reszta zboża itp to w sumie bardziej pasuje koniom niż psom hahah  😀iabeł:
miel - HESTHOUSE, mają prolinen, dowóz w okolicach Warszawy gratis a pierwsze zamówienie ma 10% rabatu.
Czym różnią się te wysłodki http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-niemelasowane-30-kg-hit-2016-i6602393109.html  od tych; http://allegro.pl/dobre-wyslodki-buraczane-niemelasowane-30kg-tanio-i6576448084.html
Szukam jakiś dobrych i nie wiem na co się zdecydować. Czy one się tylko ceną różnią? I moczyć 12 h ?  🤔
nokia6002, mogą się różnić tym, co w jednej z aukcji jest nazwane "parametry żywieniowe".
Są takie wysłodki, które faktycznie trzeba moczyć te ok. 10 godzin przy użyciu zimnej wody.
Zazwyczaj zwykłe wysłodki różnią się wielkością granulatu (różne cukrownie rożnie peletują) - grubsze dłużej trzeba moczyć, drobniutkie i po 4 godzinach są rozmoczone. No i ceną od normalnej czyli maks 30zł/25kg do cen z kosmosu 😉. Parametry mogą się różnić minimalnie. Oczywiście piszę o niemelasowanych.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 listopada 2016 16:21
Do tego dodajmy, ze 12h są tańsze nawet o 20 zł od szybkich, a po zalaniu wrzątkiem i tak są gotowe w 10 minut.
Posiadaj w ogłoszeniach.
Trzymał ktoś  te wysłodki namaczające się 12h w zamkniętym wiadrze namoczone przez 48h? Nie fermentują?
dea   primum non nocere
15 listopada 2016 19:41
Nie ryzykowałabym.
trzymałam w odkrytym wiadrze, w zimnym pomieszczeniu nie sfermentują, w ciepłym nie wytrzymają
HorseTeam2001   Trenując konia, trenujesz siebie//
19 listopada 2016 17:04
Mój koń dziennie dostaje wysłodki buraczane. .
rano 1 miarka ( namoczonych oczywiscie  10 h ) do tego garść kukurydzy, pół miareczki płatków owsianych i łuska słonecznika
i wieczorem 1.5 miarki wysłodki , płatki owsiane pół miarki i lucerna do tego olej z ryżu.. i nigdy nie miał prpblemow z układem pokarmowym, ani żadnych dolegliwości a musze zaznaczyc ze nie chodzi pod siodłem.. więc uważam że wysłodki to bardzo fajne urozmaicenie dla koni i podtrzymanie wagi u konia badz też aby koń przybrał na masie 🙂
czy można podawać wysłodki po przekroczeniu terminu ważności? oraz ewentaulnie ile max po przekroczeniu terminu?
wiem, że ogólnie nie powinno dawać się jedzenia po terminie ale jeśli mam wyrzucać to wolę się najpierw upewnić, że słusznie 😉
były dobrze przechowywane, nie mają jakichkolwiek śladów mówiących, że nie nadają się do podania ale jednak terminu ważności nie podaje się na opakowaniu bez przyczyny  👀
HorseTeam2001   Trenując konia, trenujesz siebie//
19 listopada 2016 21:30
Jeżeli były dobrze przechowywane i termin ważnosci od daty dzisiejszej nie jest mocno odległy to mysle że tak. ale jeśli już dosc sporo leza po terminie ważnosci to nie polecam..
Koszt wysłodek za 25 kg jest 40 zł wiec lepiej kupic nowe , niż pozniej 10 krotnie placic za leczenie konia..
Plamkakochanie, jeśli worek zamknięty, w suchym pomieszczeniu- to dla mnie na luzie. Zrób miarkę i zobacz czy pachną i wyglądają normalnie, ale przy dobrym przechowywaniu i zamkniętym worku nic nie miało prawa się tam zadziać. No chyba, że są rok po terminie to może bym się zastanowiła 😉
koszt oczywiscie niewielki ale jednak pół worka do wyrzucenia :p
termin minął końcem września więc tak na prawdę są 2 mieś po
Zrobię chyba tak jak piszesz Burza zaleję i po prostu sprawdzę, dzięki! 🙂
x
Mariotka Ty to chcesz chyba tego biednego konia wysłać za tęczowy most.  🤔wirek:
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 listopada 2016 19:30
Alaska suche wyslodki często stanowią skład pasz komercyjnych. Oczywiście w niewielkich ilosciach
Pytanie teraz jaka to jest ta ,,niewielka ilość" ? I jaki miałby być cel dodawania tak ,,niewielkich ilości" do owsa bez namaczania? Np. pół miarki (takiej jak z pavo) suchych wysłodków to wydaje się przecież ,,niewielka ilość" paszy jak dla dużego konia, a przecież po namoczeni wychodzi kupa jedzenia z tego (bo mam na myśli cały czas zwykłe pelletowane wysłodki)
Rudzik, przeczytaj najpierw resztę postów Mariotki, tzn. w innych wątkach. 😉 Ja zaczynam mieć przypuszczenia, że to jednak troll.
Poza tym jesteś pewna, że peletki wysłodków w paszach są tak samo sprasowane jak takie "zwykłe", które w zimnej wodzie rozmacza się kilka godzin? Znam przypadek konia, który dostał suche wysłodki (przez pomyłkę, laik myślał, że to normalny granulat) i średnio się to skończyło.
To się kupy nie trzyma. Jak osoba która pisze w 2 wątkach ze nie daje granulatu bo puchnie w przewodzie pokarmowym , daje nie moczone wyslodki ?  🤔
Plamkakochanie, to w ogóle żadne przeterminowanie 😀 śmiało 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się