Ptaki

Dzięki 😀 Jak miałam inną samiczkę dla Tyriona (niestety umarła) to wychodziły same takie jak Yuki  😁
I żeby nie było - nie karmię papużek chlebem, dostają tylko w ramach nagrody za wejście na rękę, a tak suchy ten chleb, że ledwo co zjedzą 🙂
Alten, a jak wyglądała samiczka? Fajnie widzieć jak rosną, musi to być bardzo satysfakcjonujące 🙂
To mama Yukiego, Lexi 🙂 Swoją drogą jednocześnie mama Aquaii i Snape :P
Jeszcze jedno zdjęcie gdzie są wszystkie, jakość cudna, wiem, ale chociaż wszystkie są :P
1. Kanade (tworzy parę z Aquaią)
2. Aquaia (córka Tyriona i Lexi)
3. Sansa (tworzy parę z Tyrionem)
4. Tyrion
5. Yuki (starszy o 2 miesiące brat Aquaii i Snape'a)
6. Snape (brat Yuki'ego i Aquaii)
7. NoName (syn Kanade i Aquaii, czyli zarazem wnuk Tyriona i Lexi (dziadkowie ze strony matki), siostrzeniec Snape'a i Yuki'ego)

Chyba za bardzo przeanalizowałam genealogię numeru siedem xD
A ja sobie ostatnio porównałam jak to moje dziecko pięknie urosło  💘 Czas odlotu zbliża się nieubłaganie, ale zdąży jeszcze odwiedzić z nami nasze polskie morze  😉
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13901548_802598546544264_2156678569627526499_n.jpg?oh=c090543ec924101708cf3affbdb04692&oe=5818A5B2[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13939552_802598563210929_1324968852350070847_n.jpg?oh=dbde90d1fcf2aa509dc11564d247ce6b&oe=584FC899[/img]
Śliczne dziecko  💘

Mam nowe zdjęcie Aquaii i Kanade :P
Chyba się zakochałam we własnych pisklaczkach :P Kolory - jeden po ojcu, drugi idealnie po matce  😜 Takie pieszczochy, tylko by się głaskać chciały i wskakiwać na ręce 🙂 Jaśniejszy ma 29 dni a drugi 30
W czasie wędrówki liczy się każda chwila odpoczynku, tym bardziej na środku Bałtyku. Były moment, że kilkanaście różnych sikor łaziło po nas i jachcie. Z pojedynczych osobników, taki gość
Taki oswojony raniuszek? Niesamowite 😀
Dava   kiss kiss bang bang
29 października 2016 07:32
Raniuszek  😍
One sa mega plochliwe, ale piekny  😍
Jednen z moich ukochanych ptakow
Mam pytanie z serii trudne  😉 Na działce mam stos gałezi. Bardzo duży. Chcieliśmy na wiosnę spalić ale przegoniły nas ptaki. Podobne do kopciuszka. Postanowiłam spalić jesienią. Niestety ptaki znowu zaprotestowały. To kiedy będzie możliwość spalenia tych gałęzi ?
Jak często zmieniacie słoninę ptakom ? U mnie nawet dzięcioł wsuwa aż mu się uszy trzęsą  😀
Zawieszam słoninkę i wymieniam jak już wydziobią do skóry. Sporo sikorek mam w okolicy więc szybko wydziobują szczególnie w śnieżną pogodę.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 listopada 2016 15:37
Słonina max 2 tyg bo jełczeje 😉
Nie dawajcie ptakom słoniny, lepiej mieszankę ziaren zbóż , słonecznika i innych.
Nie dawajcie ptakom słoniny, lepiej mieszankę ziaren zbóż , słonecznika i innych.
Dlaczego ?

Słonecznik też mają. Tylko słonecznik bo niczego innego nie chcą. Kupowałam mieszanki i tylko słonecznik chrupią  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 listopada 2016 14:23
U mnie też tylko słonecznik idzie. Słoninę zjadają koty czy inne zwierzaki, inne ziarna były olewane 😉
A czemu słonina jest zła? Oczywiście mówię tu o niesolonej, niczym nie przyprawionej, czystej i świeżej. Bo że solonej dawać nie wolno to wiem 👀
Żeby wiele nie tłumaczyć, to nie wychodzi im to na zdrowie.
Żeby wiele nie tłumaczyć, to nie wychodzi im to na zdrowie.
bo ????
Bo niektórym gatunkom zmienia się budowa dzioba w zależności od dostępnego pokarmu. to tyrochę tak jakbyś babci zabrała protezę zębową i pozwoliła jeść głównie orzech , a z rzadka coś miękkiego.
Bo niektórym gatunkom zmienia się budowa dzioba w zależności od dostępnego pokarmu. to tyrochę tak jakbyś babci zabrała protezę zębową i pozwoliła jeść głównie orzech , a z rzadka coś miękkiego.
Ma to sens ale w przypadku gdyby słonina była głównym\jedynym pokarmem. Tak mi się przynajmniej wydaje. Możesz podać jakieś źródło ?
Chodzi o to, np że wróbel w sezonie od wiosny do wczesnej jesieni żywi się głównie białkiem zwierzęcym (owady w różnej postaci) - dziób na cienki i pozornie dłuższy, żeby wyciągać żyjątka z zakamarków. Od jesieni do wiosny staje się ziarnojadem, jego dziób staje się twardy i gruby. jak go jakiś czas pociągniemy na pożywieniu białkowym to może się zdarzyć, ze zostanie z miękkim dziobem i twardym żarciem dookoła. Przyznaję , że jest to duże uproszczenie ale jeśli już chcemy zgromadzić wokół domu stadko fajnych ptaszków to spróbujmy serwować im jedzenie podobne do tego co maja w naturze. Taki był sens mojego wtrącenia się w temat.
A ja mam takie pytanko - Czy może ktoś z forumowiczów posiada jakąś amazonkę? Przymierzam się do zakupu tego ptaszka i chętnie zadałabym parę pytań  🙂
majek   zwykle sobie żartuję
04 lutego 2017 13:25
Dzien dobry wątku ptaszkowy. HELP

Moja mama odziedziczyła kanarka. Mam kilka pytań.
1. Czy obcina sie im pazurki? Jak? Kanarek w garść i ciąć?
2. Ile wody sie mu wlewa do wanienki, w ktorej sie kąpie? (ma taka doczepianą do klatki). Oczywiście rozumiem, ze ma to być letnia woda.

Jakieś porady dla początkujących? Może jakies linki w necie dla kanarkowiczów?

Chcielibyśmy mu zmienić klatkę (ma taką standardową chyba małą ze sklepu), chcialam coś kupić w stylu retro, żeby ładnie w domu wyglądała. Czy można kanarka unieszczęśliwić np. za dużą klatką np taką dla papugi? Czy można mu zamiast plastikowych żerdek wsadzić np patyk (gałąź z patykami z drzewa) Czym sie kierowac ? Np lepsza szersza i dluższa niż  wysoka i węższa czy nie ma to znaczenia. 

Jest śliczny, pięknie śpiewa i w ogóle szkoda ze nie mogę go z tej klatki wypuścić.

Odkopię trochę wątek  🙂
Przedstawiam Miszę - moje osobiste radio i budzik w jednym, oraz wielkiego wielbiciela "Arii Królowej Nocy" Mozarta  😁
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/s960x960/17879989_953691041435013_4930338509778439406_o.jpg?oh=d500d15cf1de7ab5ca907e1a3a39be07&oe=5952FA7D[/img]
Czy ktoś na forum zna sie na dokarmianiu piskląt? Dziecko mi przyniosło mała jaskółkę i od tygodnia karmimy ja mieszanka białkowa. Wciąga jak szalona i rośnie w oczach. Niestety w internatach nie moge znaleźć instrukcji co dalej, ile moze mieć dni i kiedy przejść z paszy białkowej na jakieś robactwo. Moze ktoś pomoże?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2017 08:26
Design, może jednak poszukać weta od ptaków ? 😉
Odnieście tam skąd wzięliście.
O ile jeszcze żyje...
Jaskółki nie ruszaliśmy przez prawie 12h z miejsca tylko obserwowaliśmy.  Gdybym wiedziala z którego gniazda poleciała to bym ja odstawiła ale nie wiem skąd zleciała, bo w tym miejscu gniazda jaskolczego nie ma. Moze pod dachem w elewacji sa wciśnięte niestety jest to budynek bardzi wysoki i nawet z drabiny nie jestem w stanie dopatrzeć. Po burzy, ktora była w międzyczasie była wyziębiona i słaba, wiec wzięliśmy do domu.
Jak juz wspomniałam żyje u nas juz tydzień i o dziwo ma sie dobrze. Na ptasim forum znalazłam przepis na mieszankę białkowa i tym tez karmie według instrukcji ktore znalazłam. Jaskółka zaczyna ćwiczyć skrzydełka i mam nadzieje, ze uda nam sie ja wypuścić.
Mieszkam na mazurskiej wsi, weterynarza od ptaków szukam namiętnie ale chyba takowych brak ( moze ktoś cos słyszał i mnie naprowadzi?) Nie wiem czy nawet w Olsztynie bym znalazła.
Dziekuje za rady jednak uważam, ze zrobiliśmy wszystko tak jak powinnismy. Nie jestem pierwszym, lepszym głupkiem, który nakarmi ptaszka muchami i bedzie go trzymał w szufladzie😉
Bede wdzięczna jeżeli ktos udzieli mi rady dotyczącej dalszej diety jaskółki i moze podzieli sie doświadczeniem.
Pozdrawiam z Mazur
Design, może napisz do Galopady, ma doświadczenie w odchowywaniu ptaszkow. Trzymam kciuki za malucha!
Dzieki, napisalam :kwiatek:
Pakaż jaskółeczkę w międzyczasie, zanim odleci na wolność  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się