COPD

Pewnie przyjdą wykrztusne i ewentualnie steryd jeśli jest stan zapalny.  Bardzo pomagają inhalacje solą przed ruchem. Nie ma co panikowac nawet jeśli wyniki bal będą kiepskie to da się jeszcze wszystko zmienić,  skoro już na endo było widać dużo wydzieliny to na 90% ona powoduje duszności.

Tak jak pisze gillian najważniejsze są warunki i szybkie reagowanie w razie nawrotu choroby. 

Uszy do góry,  mój koń dusil się pół roku,  dziś jest w normalnym treningu a pojedyncze kaszlniecia pojawiają się sporadycznie,  regularnie smarka i jest ok 🙂  taki stan utrzymujemy już rok od leczenia sterydem 🙂
Uspokoilyscie mnie trochę  😉
Ostatnio wpadl mi do glowy pewien glupi pomysl  😀 byl u mnie pan prezentujacy jakis tam odkurzacz za kilka tysiecy i mial tez takie male urzadzenie ktore wlacza sie na np godzine w pomiesczeniu i to eliminuje kurz w powietrzu oczyszcza je a dodatkowo mozna dodac jakis olejek i robi sie wtedy z niego inhalacja. Od razu sie tym zainteresowalam bo faktycznie widzialam różnice gdy wlaczyl to urzadzenie na czas pokazu w mojej lazience mial tez taka lampe dzieki ktorej bylo widać ile kurzu sie unosi w powietrzu i faktycznie po godzinie ilosc kurzu byla znikoma. Gdyby nie to ze nie mogl tego sprzedac oddzielnie tylko razem z odkurzaczem pewnie bym to urządzenie wziela 😀 nir wiem czy to by w jakis sposob pomoglo w stajni ale w domu różnica byla ogromna
nectar, znajoma miala taki odkurzacz i dzieki niemu (i chorobliwemu nieotwieraniu okien) wyhodowala sobie pięknego grzyba na ścianach 😁 Równie dobrze mogłabyś używać zwykłego nawilzacza powietrza albo spryskiwacza do kwiatków 😉
nectar, ale to przede wszystkim zarodki pleśni i grzybów sa problemem. I je plus wszelkie bakterie i inne zabija jonizowanie. Ale w stajni jest praktycznie niewykonalne.
Wiadomo juz coś więcej o leczeniu komórkami macierzystymi ?
jaki suplement polecacie na duzo wydzieliny w płucach ? coś co rozrzedzi ją i spowoduje jej wykrzruszanie. Byłabym wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Kokawa u moich dalej poprawa się utrzymuje, ale najlepiej zadzwonić do doktora, on udzieli informacji o większej ilości koni  😉
kitty właśnie mam zamiar w najbliższym czasie zadzwonić i się dowiedziec wszystkiego  😉 ale ciesze się że u Twojego konia jest poprawa bo mam nadzieje że mojej też będzie
Zupełnie nie ukrywam, że ja też się bardzo cieszę  😉 jeszcze poprawiłam im warunki bytowe i od sierpnia słyszałam 2 kaszlnięcia ( i mam wrażenie, że raz to się jednak zakrztusił sieczką  😉 ) a kobyła też lepiej się ma  😀
http://www.mksklep.pl/audevard-balsamic-control-1000-g-p-3196.html
a co sądzicie o tym preparacie ? nada się przy duzej ilosci sluzu w pluchach ?
nectar spoko jest audevard, ale jak masz dużo gęstej wydzieliny, to bez leków nie poradzisz....
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 października 2016 07:54
jaki suplement polecacie na duzo wydzieliny w płucach ? coś co rozrzedzi ją i spowoduje jej wykrzruszanie. Byłabym wdzięczna za pomoc  :kwiatek:


niezmiennie sól fizjologiczna w inhalacji plus  wymuszony ruch
kitty wiem, zdaje sobie z tego sprawe jednak poki nie dostanie żadnych lekow chciałam sie wspomoc chociaz jakims suplementem 😉
Rudzik a jak sie robi taką inhalacje ? Wiem ze bylo w tym watku duzo nq temat inhalacji ale nadal za bardzo nie wiem. Za pomoca inhalatora jakiegos tak ?
Wiadomo juz coś więcej o leczeniu komórkami macierzystymi ?

my jesteśmy miesiąc po komórkach. Tylko raz, po ok. połtora tygodniu poszedł glut niewielki, ale podawałam też zioła oczyszczające więc moim zdaniem nastąpil efekt sprzężony. Nie ma żadnych wysięków po wysiłku, po schyleniu głowy. Nozdrza suchutkie. Koń chętny do ruchu i biegania - ale u nas były też inne problemy. Koń nie kaszle od półtora roku, więc tu sie nie wypowiem.
mam pytanie do ;komórkowców" - czy planujecie endoskopię  kontrolną po pół roku od podania AKM?

Nectar - inhalacje są bardzo wskazane przy Twoim koniu, jak napisała Rudzik. Ja dodałabym do soli fizjologicznej (lub zwykłej wody przegotowanej) trochę naparu z rumianku lub świetlika i z igieł sosnowych. Mam nebulizator ale przyznam się, że tak na szybko to moczę kilka warstw gazy naparem, kładę na folię na dnie worka półciennego i na łepek. Po 10 min daje świeży napar. Działa mimo niedoskonałego narzędzia.  😉 A z zioł to super rozrzedza i oczyszcza z flegmy taka mieszanka:
oman wielki
tymianek
hyzop
w równych proporcjach, np. po łyżce na początek. Musisz dawać nie krócej jak 5-6 tygodni.
Grace ja nie planuję... wiem, że w celu pełnej oceny efektów terapii powinnam, ale nie mam żadnych objawów chorobowych, a jest je mimo wszytko dość inwazyjne badanie....
Czyli wystarczy lniana szmatka przymocowana np do kantara ?
włóż szmatkę do worka na plastikową torebkę - zawsze to ukierunkuje parę i trochę ograniczy pole.
Pomijając że taka inhalacja dociera tylko do górnych dróg oddechowych,  cząsteczki pary wodnej są za duże aby mogły dojść dalej,  dlatego skuteczne  inhalacje robi się inhalator em z nebulizatorem.
escada wiem, że taka inhalacja jest niedoskonała, napisałam o tym. Stosowałam ją jak musiałam zrobić szybko, efekt był niewielki, doraźny. Oczywiście, jak potrzeba porządnie przeinhalować, należy robic to nebulizatorem.
No właśnie, a Nectar pisze ze koń ma dużo wydzieliny w płucach. 
Grace, a masz zdjęcie jak to wyglądało?
maluda nie mam. Uszy torby wiązałam do kantara.
To proszę, napisz mi jeszcze cały "proceder" na PW.
Dziękuję.
Hej,
Prośba o opinię- jak myślicie- czy mogę kopytnemu wsypać trociny, które leżą sobie w zawiązanych workach od jakichś pięciu lat? Trociny grube, z tartaku (bez chemii i syfu, pakowane w wory przeze mnie osobiście).
Koń uczulony na roztocza  😤
Docelowo chcę zamówić trociny odpylone (najkorzystniej cenowo wychodzi chyba Obiegły), ale mam chyba z 20 worków (takich od owsa) trocin tartacznych- szkoda wyrzucić...

Napisałam też w wątku ściółkowym, proszę nie bić  🤬
Sluchajcie nie wiem nadal co z moim koniem jest  🙁miala robiona endoskopie wyniki wyszly nawet dobre a kon sie na jezdzie mi dusi i kaszle. Badanie robila p.Blanka zaproponowala leki przeciwzapalne przez 10 dni. I wspominala tez o badaniu takim wysilkowym i ze mozliwe ze to jest cos z górnymi drogami oddechowymi. Mimo endoskopii nadal nie wiem co jej jest i chyba czeka mnie kolejny duzy wydatek na inne badanie. A jak to jest z tymi górnymi drogami oddechowymi ? Podobnie to wyglada jak copd?
Czy ktoś stosował makuch z czarnuszki tego producenta? http://allegro.pl/makuch-z-czarnuszki-pellet-30-kg-pasza-dla-koni-i6591756778.html

na razie stosowałam a pro-linen i z podkowy natomiast ten wydaje się dosyć korzystny cenowo
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
05 listopada 2016 16:41
Razem z escada leczyłyśmy swoje konie. Każda inna metodą. Moja kobyła jest aktualnie zdrowa z 4 stopnia Rao zeszła do normlanych wynków. Była to bardzo ciężka walka o jej zdrowie ale sie udało. Najważniejsze pozbyć się wydzieliny z płuc i zapewnić jak największą ilość świeżego powietrza i świeżego siana oraz dobrej ściółki może byc pellet lub trociny. Braku kontaktu z kurzem i pleśnią a koń będzie funkcjonował normalnie.
westunia - jak pozbyłaś się wydzieliny z płuc? Z kaszlakami jest ten problem, że wydzielina jest stale produkowana. dobrze jak spływa, gorzej jak zalega. Więc chodzi o to aby nie była produkowana, a to nie jest łatwe.
Drabcio, sprawdź Jarpasz też ma taki makuch w dużym worku i chyba nawet taniej, ale nie jestem pewna
Ja sprawdzilam bo tez tak myslalam ale wychodzi troche drozej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się