Pensjonaty we Wrocławiu

Ja stałam tam do maja jesli Ci to pomoże. 😉
A ja bym miala pytanie czy stoi ktos z was obecnie w Golędzinowie?
Hej,poszukuję pensjonatu dla swojej kobyłki. Zależy mi na tym,żeby stajnia miała łąki,duże padoki na których konie spędzają cały dzień/dobę. Nie zależy mi na krytych halach,karuzelach i innych udogodnieniach. Może być to stajnia z rekreacją,lub prywatny,przydomowy pensjonat. Cena w granicach 600 zł była by najbardziej optymalna.

Najchętniej jak by stajnia była zlokalizowana z północno-wschodniej strony Wrocławia (Wilczyce,Kiełczów)

Nie jestem z Wrocławia,dlatego nie mam prawie żadnego obeznania w okolicznych stajniach. Będę wdzięczna za każdą pomoc 🙂
Jeszcze jedno miejsce jest u p. Giżyńskich. Polecam stajenkę, ale cena ciut wyżej i kierunek na Poznań
[CIACH]
W Dziuplinie, w stajni przydomowej zwalnia się jeden boks. Dobre karmienie, konie 24h na dworze jak jest pogoda lub zamykane tylko na noc kiedy pada. Karmienie treściwymi 2 x dziennie w tym w ramach pensjonatu wysłodki. Z infrastruktury to tylko lonżownik, ale za to dużo lasów wkoło, więc jest gdzie pojechać w teren. Z czystym sumieniem mogę polecić. I cena atrakcyjna. Stoi tam koń branki, więc ją też można pytać o szczegóły.
hej 🙂
Szukam chętnych do udostępnia swoich koni z problemami oddechowymi. Najlepiej copd albo rao. Znajome robią projekt i muszą zrobic badania. Dziewczyny bedą oczywiście z lekarzem. Bedzie to kilka nieinwazyjnych badań łącznie z usg płuc. Będziecie mogli przy okzaji skontrolować stan koni. 🙂
Sonkowa jutro zapytam dwóch kolezanek
Sonkowa u nas są dwa raowce jeśli badania nie inwazyjne to zapraszamy 😉
Jeśli ktoś chętny to od listopada w Ramiszowie ''biały piasek'' będzie boks wolny.

P/S edit. nieaktualne  😉
Szukam boksu dla konika z dobrym dojazdem z Wroclawia (okolice partynic) najchetniej w stajni przydomowej. Moze ktos cos slyszal ??  ;-)
W ramiszowie biały piasek jest wolny boks- dojazd szynobusem.
Dobre karmienie i sucho w boksach. Konie padokowane regularnie i w miarę warunków pogodowych całodniowo.
W ramiszowie biały piasek jest wolny boks- dojazd szynobusem.
Dobre karmienie i sucho w boksach. Konie padokowane regularnie i w miarę warunków pogodowych całodniowo.


A jak z warunkami do jazdy? Zwłaszcza teraz, gdy szybko ciemno i ciapa
Szukam boksu dla konika z dobrym dojazdem z Wroclawia (okolice partynic) najchetniej w stajni przydomowej. Moze ktos cos slyszal ??  ;-)


W tamtą stronę, jedna przydomowa stajenka znajduje się w Rogowie Sobóckim, ale czy przyjmują konie w pensjonat i czy maja wolne miejsca to nie wiem.
Można zadzwonić i dowiedzieć się.

edit. nr. tel. z facebooka - 530 720 413
A jak z warunkami do jazdy? Zwłaszcza teraz, gdy szybko ciemno i ciapa


Pewnie jak wszędzie bez hali o tej porze roku 😉 Tylko o ile pamiętam nigdy się ta stajnia nie reklamowała jako miejsce dla osób intensywnie trenujących, a raczej podkreślane atuty to padokowanie, opieka i karmienie, dojazd dla niezmotoryzowanych. Każdy szuka swojej niszy- do niektórych to będzie wariant "ekonomiczny", przy którym trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Od stycznia jeżdżę bez hali, ba, nawet bez własnego placu- da się, da się i na zawody wyjechać 🙂
[quote author=Maerta link=topic=170.msg2610338#msg2610338 date=1477905966]
A jak z warunkami do jazdy? Zwłaszcza teraz, gdy szybko ciemno i ciapa


Pewnie jak wszędzie bez hali o tej porze roku 😉 Tylko o ile pamiętam nigdy się ta stajnia nie reklamowała jako miejsce dla osób intensywnie trenujących, a raczej podkreślane atuty to padokowanie, opieka i karmienie, dojazd dla niezmotoryzowanych. Każdy szuka swojej niszy- do niektórych to będzie wariant "ekonomiczny", przy którym trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Od stycznia jeżdżę bez hali, ba, nawet bez własnego placu- da się, da się i na zawody wyjechać 🙂
[/quote]

Różnie bywa. Oglądałam jedno miejsce gdzie jest tylko wyjazd w teren i zero kawałka placu do jazdy. Dla pracujących do 16 czy 17 jazda całkowicie niemozliwa.
Często takie osoby przyjeżdżają do konia rano, albo wsiadają tylko w weekendy, a w tygodniu tylko wyczyszczą, pomiziają i zrobią kopyta. Coś za coś, za stajnię z całorocznymi warunkami do treningów płaci się więcej... albo dojeżdża się 40 km w jedną stronę samochodem 😉
Często takie osoby przyjeżdżają do konia rano, albo wsiadają tylko w weekendy, a w tygodniu tylko wyczyszczą, pomiziają i zrobią kopyta. Coś za coś, za stajnię z całorocznymi warunkami do treningów płaci się więcej... albo dojeżdża się 40 km w jedną stronę samochodem 😉


Wiem, dlatego nie pytałam o cene tylko o warunki do jazdy ;-)
Najlepiej pojechać i sprawdzić osobiście, każdy rozumie coś innego w słowach " warunki do jazdy", mi np. wystarczy fajny duży las z nieutwardzonymi drogami i przyjaźnie nastawionym leśniczym, ktoś inny będzie potrzebował oświetlonego zdrenowanego placu, a jeszcze inny hali z podłożem kwarcowym.
W Ramiszowie nie ma warunków do jazdy. Placyk jest mały, beznadziejny i jak byłam tam to spod kwarcu wychodziły szmaty. Jedynie tereny.
W Ramiszowie nie ma warunków do jazdy. Placyk jest mały, beznadziejny i jak byłam tam to spod kwarcu wychodziły szmaty. Jedynie tereny.

Dziękuję, o taką odp mi chodziło. Nie musze jechać :-)
Hej a co możecie powiedzieć o stajni na Tymiankowej? 🙂
A co to?
Ja tam sto lat temu prowadziłam OSK Widawa. Czy tam nadal coś się dzieje? Nie sądzę. W koło pobudowano domy i szeregi.
I stala u Ciebie wtedy Bajka 💘 Ciekawe czy ona jeszcze żyje..
Chyba trafiła do fundacji, nie wiem czy nie Centaurusa, i poszła do adopcji. Jakaś dziewczynka na niej jeździła, chyba nawet na jakieś zawody 🙂
Tak, to że trafiła do fundacji to wiem, nawet ktoś mi kiedyś podesłal jej (wtedy)aktualne foty, ale to już było kilka lat temu, potem kontakt się urwal. Już wiekowa by teraz była...
Bajka miała łysinę, tu odmiany wyglądają trochę inaczej, ale nie jestem pewna do końca.
Ta na zdjęciach na dole - ciemno gniada z łysiną
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się