Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ja pretensji nie mam, mogłaś tej informacji zwyczajnie nie widzieć.
Zacytowałam, żeby wątpliwości nie było.
Czy był ktoś na pokazie u Cichoniów? Jakieś relacje, jakie ogiery zaprezentowano poza wspomnianym Sir Europe?
Najlepszy Furst Sav i Sir Europe.
Prezentowany był Sir Europe, Sweet Boy, Furst Sav i Furstentraum. Oprócz tego był pokazowy trening Gigi Lady i Lorda Django. Nie czuję się kompetentna do wypowiadania się który jest fajny, a który nie 🙂 Pojechałam pooglądać ładne konie i posłuchać pokazowych treningów. Mogę tylko powiedzieć, że oprócz Sweet Boya wszystkie mi się podobały. Do tego Furst Sav mimo zaledwie 3 lat był bardzo, bardzo opanowany.
Co do samego pokazu to jak na pierwszy raz był bardzo udany. Jedyne zastrzeżenie mam do nagłośnienia bo rwało.
Furst sav na filmie robi rzeczywiście dobre wrażenie.
Zasugerowano, że w następnym roku będą pokazywane również źrebięta 🙂 Trzymam kciuki żeby za parę lat impreza ewoluowała z małego pokazu w dużą imprezę hodowlana na europejskim poziomie.
Mam nadzieję, że impreza będzie promowała krajową hodowlę , a nie Związek Oldenburski czy Westfalski. Większość prezentowanych ogierów da potomstwo dopiero za dwa lata, więc źrebięta będzie można ocenić dopiero w tym czasie.
Dava   kiss kiss bang bang
30 października 2016 16:47
A mamy jakiegos krajowego ogiera uj na podobnym poziomie?

Chyba, ze myslisz o ujezdzeniowych sp  😉 😁
[quote author=armara link=topic=5087.msg2607779#msg2607779 date=1477213764]
http://equista.pl/editorial/1688/trakehner-hengstmarkt-2016-syn-polskiej-klaczy-uznany-w-neumunster 🙂

BTW kto się wybiera do Warnika na uznawanie AES?


Podbiję, i dodam pytanie - czy z jakiegoś konkretnego powodu jako jedyny licencji nie dostał og. United Kingdom?
[/quote]

United wyraźnie kulał podczas prezentacji pod siodłem. Na płycie był czysty. Na rozprężalni również go widziałam i był czysty. Na hali niestety już nie, nie wiem co w międzyczasie się stało..


Kilka zdjęć z Warnika - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1780798488803767.1073741835.1639797889570495&type=1&l=d7fb7557bc
Dava: nie będę nikomu reklamy robił, więc nie przytoczę. W dalszym ciągu dostępne są logistycznie ogiery z całej Europy i to w postaci  nasienia świeżego.... i wt ej skali należy rozpatrywać temat. Jednakowoż nie jest moim zamiarem deprecjonować oferty z Radzionkowa. Kto wie może sam skorzystam...
Ma ktoś może informacje dotyczące potomstwa po og. Cantero ( Cambridge x Feine Deern I), Alczento (Cento Sohn x Aloza) lub Corvus Z (Caretano Z x Ada)? Warto rozważać któregoś z nich czy szukać dalej? Mam klacz 172cm w kłębie, sp(sp x anglik), chciałabym, aby źrebak po niej był na pewno mniejszy i zwinniejszy.
Czy mamy w kraju jakiegos godnego ogiera po Czuwaju?
Źrebaki po Alczento urodzą się pewnie dopiero w przyszłym roku.
Co do potomstwa Czuwaja to bym się ekscytował. Drugiego Randona chyba się nie wyhoduje samymi genami.
Windziakowa Louisa ma trochę małych Corvusów do niej zagadaj 😉
Czy mamy w kraju jakiegos godnego ogiera po Czuwaju?


Mam fajnego dwulatka, ale na wiosnę rozważam kastrację...  😉

A sam Czuwaj, obecnie ma się całkiem fajnie jak na jego stan zdrowia, myślę, że na wiosnę można by i nim coś pokryć...  😉
Sunny Boy startujący pod Olą Szulc jest właśnie po Czuwaju, fakt tu żeńska strona to także mocny punkt pochodzenia tego konia
Chciałabym was spytać co wiecie na temat krycia starszej klaczy (dokładnie w maju będzie miała 17 lat). Czy ogier też może być "wiekowy"? Pytam ponieważ słyszałam, że jeśli klacz ma swoje lata to ogier nie powinien przekraczać 8 lat bo potem źrebak będzie niski, a w ogłoszeniach na internecie znaczna większość ma 16+ :/
Polecacie kogoś? Najlepiej woj. łódzkie. Cena do 700zł.
[quote author=Alicja link=topic=5087.msg2610313#msg2610313 date=1477896756]
Czy mamy w kraju jakiegos godnego ogiera po Czuwaju?


Mam fajnego dwulatka, ale na wiosnę rozważam kastrację...   😉

A sam Czuwaj, obecnie ma się całkiem fajnie jak na jego stan zdrowia, myślę, że na wiosnę można by i nim coś pokryć...  😉
[/quote]

To Czuwaj jeszcze kryje  ? jaka cena nasienia?
Chciałabym was spytać co wiecie na temat krycia starszej klaczy (dokładnie w maju będzie miała 17 lat). Czy ogier też może być "wiekowy"? Pytam ponieważ słyszałam, że jeśli klacz ma swoje lata to ogier nie powinien przekraczać 8 lat bo potem źrebak będzie niski, a w ogłoszeniach na internecie znaczna większość ma 16+ :/
Polecacie kogoś? Najlepiej woj. łódzkie. Cena do 700zł.


Polecam ogiera BON m po Toledo xx, stoi na granicy z łódzkim. Daje poprawne i rosłe potomstwo z klaczami w podobnym wieku także. W hodowli klacz 17 letnia nie jest jeszcze wcale klaczą starszą. Śmiem również twierdzić, że akurat wiek ogiera nie ma wpływu na wzrost potomka.

Wiek ogiera nie wpływa, co prawda, na jakość potomstwa, ale wpływa na jakość nasienia, co w połączeniu z potencjalnie gorzą jakością owulacji u starszej klaczy może utrudniać zapłodnienie. Nie znam cen w łódzkiem ale diłożywszy trzy stów znajdziesz sporo wartościowych ogierów w różnym wieku.
możliwe ze już było , ale co możecie powiedziec o Bibigarze ??  jaki charakter mają źrebaki po nim ? jakieś osiągi ?  są łatwiejsze czy trudniejsze ( chodzi mi o normalnie wychowane konie, nie jakieś skrzywdzone przez ludzi )
Hej. jest ktos w stanie powiedziec o potomstwie ogiera If Du Reverdy ? Pozdrawiam
Windziakowa co do Alczento, to z potomstwem będzie ciężko, ponoć niewiele chętnych i dotarła do mnie PLOTKA, że ma tragiczne kopyta.... Chociaż ogier sam w sobie bardzo mi się podoba
Co do If Du Revedy, ponoć przeciętne potomstwo...
Plotka...... Plotka... plotka..... głosi, że pifia nigdy nie widziała Alczento, i nie wie , że ze będzie miał największa ilość potomstwa w woj pomorskim.
melehowicz, pisałam o potomstwie ze stanówki 2015, czyli tegoroczne źrebaki, gdyż o to pytała Windziakowa, o potomstwo. Nie wiem jakie było nim zainteresowanie w roku obecnym. Plotka napisałam z wielkich, by podkreślić, że informacja może być nieprawdziwa.
Widziałam, niejednokrotnie...
Ogier, który nie stanowi nie może mieć potomstwa, to jasne. Nie był oferowany, nie miał wykupionej licencji , nie było punktu kopulacyjnego - nie ma potomstwa. Skoro go widziałaś , to czemu mówisz o plotkach!!!
melehowicz o czym Ty piszesz?? Ogłoszenia o stanówce są już z lutego 2015 roku, tym samym pierwsze źrebaki mogły się już rodzić.
Mówię dlatego by osoby zainteresowane mogły się temu tematowi przyjrzeć, ja niestety nie zwróciłam uwagi na kopyta zanim dotarła do mnie taka informacja. Skoro jesteś pewien, że to tylko plotka bez pokrycia, dlaczego wprost jej nie zdementujesz i nie napiszesz, że kopyta ma dobre/świetne?
Nie wypowiadam się w tej sprawie, bo nie widziałem wad , to sprawa bezpośrednio zainteresowanych. taką plotka można wyrządzić wiele złego.
Dlatego napisałam wielkimi literami, że to PLOTKA, by zainteresowani sami mogli ocenić, ale tym samym nikogo nie miałam w najmniejszym zamiarze zniechęcać. Mi koń, papier bardzo się podobają i nie wiem czy w przyszłości z niego nie skorzystam.
[quote author=gracja20162014 link=topic=5087.msg2611086#msg2611086 date=1478098957]
Chciałabym was spytać co wiecie na temat krycia starszej klaczy (dokładnie w maju będzie miała 17 lat). Czy ogier też może być "wiekowy"? Pytam ponieważ słyszałam, że jeśli klacz ma swoje lata to ogier nie powinien przekraczać 8 lat bo potem źrebak będzie niski, a w ogłoszeniach na internecie znaczna większość ma 16+ :/
Polecacie kogoś? Najlepiej woj. łódzkie. Cena do 700zł.


Polecam ogiera BON m po Toledo xx, stoi na granicy z łódzkim. Daje poprawne i rosłe potomstwo z klaczami w podobnym wieku także. W hodowli klacz 17 letnia nie jest jeszcze wcale klaczą starszą. Śmiem również twierdzić, że akurat wiek ogiera nie ma wpływu na wzrost potomka.


[/quote]
Bardzo dziękuję za informacje  😉

Wiek ogiera nie wpływa, co prawda, na jakość potomstwa, ale wpływa na jakość nasienia, co w połączeniu z potencjalnie gorzą jakością owulacji u starszej klaczy może utrudniać zapłodnienie. Nie znam cen w łódzkiem ale diłożywszy trzy stów znajdziesz sporo wartościowych ogierów w różnym wieku.

Dziękuję za wyjaśnienie 😉

Edytuj posty!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się