strzyżenie / golenie koni

Ja przychodzę się pochwalić, że dokonałam dziś po raz pierwszy golenia mojego konia (pierwszy raz w jego życiu, ja wcześniej ogoliłam tak z 5 koni). Niestety nie było szans dla łysych uszu, ale i tak uważam że wygląda w porządku i bardzo ładnie się zachowywał. Przepraszam ale musiałam się pochwalić jako dumna pańcia :P
Witam, jestem na etapie kupna maszynki.
Jaką polecacie?
Najlepiej do 500/600 zł, żeby dało się ogolić jednym ostrzem minimum 5 koni (troche tego do golenia będzie 🙂 )
Jeśli macie jakiś ekstra pomysł mogę zastanowić się nad czymś ciut droższym  :kwiatek:
Kurde takie cuda są możliwe? Serio pytam. Bo my mamy maszyny no dużo droższe i 3 konie na 1 ostrzu to maks. A czyścimy, oliwimy etc etc. Ale nie miałam doczynienia z innymi więc pytam poważnie 🙂
Zorilla, 🤔 moze za mocno ostrza dokręcacie?
ash   Sukces jest koloru blond....
26 października 2016 08:38
Zorilla, ja małą tania maszynką na 1 ostrzu gole 3 konie.
Nie, i konie czyste itp. Nie wiem może coś nie halo z samą maszyną, jest super nowa i właściciele też się dziwili ze ostrza takie nieżywotne.
Zorilla, a o oleju pamiętacie? Jesli tak to widocznie ostrza.kiepskiej jakości...
Ja tym końskim Bassem potrafiłam do 10 koni ogolić bez odczuwalnej różnicy w jakości golenia  😉
Tak. Ostrza firmowe. Nie wiem czemu tak serio, ale robię jak mi karzą więc cóż. Może rzeczywiście było jakieś ostrze felerne. 
Azazu używany oster a5 do rocznika ok 2012 potem już robili awaryjne, moser starego modelu...  Ogólnie z kiepska maszynka nawet najlepsze ostrza będą ciely jak pijane, w tej cenie to jeszcze oster pilot całkiem nieźle sobie radzi tyle że ostrza na śruby a nie snap on.  Z ostrzy niezmiennie króluje u mnie wahl,  w życiu już nie kupię oster ów czy andis ów.
Hej! czy ktos z was uzywal moze maszynki do golenia  BROFA 915?
Jeśli nie można tu takich rzeczy pisać to przepraszam.

Czy jest ktoś na forum z okolic Starogardu Gdańskiego, kto mógłby ogolić mi konia?
Karolcia3029 szkoda,że szybciej się nie odezwałaś,byłam nie dawno w Stg.
Zorilla, ja nawet ze 20 goleń jednym bassowym ostrzem zrobiłam, w zasadzie od nowości mam trzecie i nie liczyłam, ile tego się przewinęło...
Kurde takie cuda są możliwe? Serio pytam. Bo my mamy maszyny no dużo droższe i 3 konie na 1 ostrzu to maks. A czyścimy, oliwimy etc etc. Ale nie miałam doczynienia z innymi więc pytam poważnie 🙂


A może kwestia zasilania?
Ja kupiłam Moster Avallon czy jakoś tak i też na jednym ostrzu 2-3 konie max. Ale w sumie brudne konie...
Po 2 latach doszłam do wprawy (no, golę sporadycznie, tylko swoje konie...) i wyszło na to, że kolejne ostrze po 10 goleniach działało idealnie...
Z czasem odkryłam problem - bateria. Niby starcza na ogolenie konia, jak golisz normalnie, a nie jak laik - godzinami, hehe
Na szczęście starych ostrzy nie wywaliłam, wszystkie działają, ale ma max naładowanej baterii
Problemem nie było słabe ostrze, a słaba bateria przy za długim goleniu. Zakładałam nowy nóż i było ok nawet na słabej baterii.
Ale na dobrej baterii i słaby nóż goli dobrze...
Może ktoś polecić trymer do wzorków?  Szukam czegoś nie drogiego, do sporadycznego użytku.
Zdarzyło się komuś z Was, żeby Bass nie łapał sierści? Ostrza są ostre, bo nowe. Po naoliwieniu nie było tego problemu, ale muszę to robić w częstszych odstępach czasu niz zawsze.. Albo zostawia paski, wie ktos czego to moze byc kwestia?
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
valley, spróbuj inaczej założyć ostrza
olek masz na myśli,żeby rozkręcić i z powrotem złożyć? Bo zauważyłam dzis, ze nie chce golic pod pewnym kątem np
na plecach i górze zadu. Ale czemu zostawia ,,ząbki" nie mam pojęcia  🙇
Może ktoś polecić trymer do wzorków?  Szukam czegoś nie drogiego, do sporadycznego użytku.


Ja kupiłam za 30zł w Biedronce. Słuzy już ze 4 lata jak nie więcej...
Do całego konia uzywam Mostera

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/420254_506317509431002_735934701_n.jpg?oh=4ac4caedb08cdc5833af99e7847bbe59&oe=58887536

i po kilku miesiącach przeróbka wzorka https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/580323_524757524253667_1575876127_n.jpg?oh=647aa64eee545050c67d52c32330377b&oe=589DCE17
analop cudnie wyszło i tak od kreski idealnie  💘 Proszę powiedz jak robisz, czy masz szablon i przykładasz i tniesz dookoła (lub w środku maszynką)? czy ręcznie objeżdżasz dokładnie wg odmalowanych linii kredą/flamastrem?
Ja golilalam ostatnio wzorki jakimś najtańszym marketowym trymerem na baterie i wyszło przyzwoicie. Tym razem wzorki komiksowe;-)
Raszta golona juz zajechanymi ostrzami camry i straszne pasy mi sie porobiły i na nogach nie chciały łapać. Pasy niby sie wyrównały po 2dniach ale jak mi dojdą nowe ostrza to machnę całość jeszcze raz. I chyba wzorków sie pozbędę przed zawodami;-)


Kupiłam maszynkę kerbl farm  clipper 4. Na razie ogoliłam 7 koni i daje radę 🙂 po 2 trzeba rozkręcać i czyścić bo włosy zapychają wszystko, ale goli bardzo dokładnie 🙂 z małych polecam kerbl onyx, nawet 2 konie całe ja ogoliłam, jest ultra dokładna i akumulator starcza na 3/4 konia 🙂 świetna do głowy i nóg. Ta mała goli na 2mm najdłużej, nie wiem na ile farm clipper ale widać roznice(po clipperze sa dłuższe). Wiecie czy można gdzieś kupic zeby cięła troszkę krócej?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2016 19:10
Własnie się dopatrzyłam, że KERBL Akumulatorowa Maszynka do Strzyżenia Sonic to to samo co Camry CR2821. A wspomniana przez zalcia97 Kerbl onyx to to samo co CAMRY CR 2811. Tylko na camry ceny niższe 😉
Jeden Chińczyk robił;-) na Alli tez sa identyczne tylko chyba złote czy srebrne po 17$.
A gdzie najlepiej zamówić ostrza do Camry ?
Kurcze goli super,  mega dokładnie, tylko na 2 koniu mi padły ostrza i musiałam dogolić brofą, która na ostrzach henninger juz nie jest taka idealna.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 listopada 2016 10:26
Perlica co ty mówisz?  Ogoliłam 3 konie i ostrza są ok. W ogóle nie chcą łapać? Jak zaczynają łapać sierść to zmieniam akumulator i jadę dalej. Na pewno wystarczająco długo ładowałaś? A głowicę możesz kupić nawet na allegro za ok 33 zł, widziałam w jakimś sklepie internetowym za 25 zł.
Ja zamawiałam w sklepie Mikar24 po niecałe 20zl.
Gillian   four letter word
06 listopada 2016 11:53
https://sklep.germapol.pl/pl/andis-pm-1-maszynka-sieciowa.html

dam radę taką maszynką ogolić konia? nie wiem czy reanimować jeszcze na siłę mojego Bassa czy po prostu nie kupić nowej, małej maszynki. Ktoś miał to ustrojstwo w ręku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się