Konie zimnokrwiste i pogrubiane

kitty ale maszyna, przepiękny koń!  😜 😍
Bea1 A niektórzy twierdzą, że grubaski nie mogą skakać 😉  Tez kiedyś miałam zimnioka i nie miałam problemów ze skokami terenami itp. 🙂
Po 3,5 roku przerwy wpisuję się ponownie do klubu grubasków.
Oto Wolly. Wałach shire 3,5 roku  🙂 Wczoraj przywieźliśmy go do nowego domku i powoli wdrażamy do pracy.


Póki co sprzęt po mojej Grubej pasuje na niego idealnie - siodło, popręg, wędzidła, kantary, jedynie z ogłowiem miałam problem bo za krótkie  😁
BUCK   buttermilk buckskin
08 października 2016 21:25
MajaK 🙂  cieszymy się również 🙂  powrót w DUŻYM stylu  🤣 
MajaK -gratuluję i mam nadzieję, że z grubaskiem osiągniecie  takie wyżyny jeździectwa, jak z Tiną 😀
[CIACH]
A moja Gracja rośnie jak na drożdżach 😀
 Ogromne zdjęcie
MajaK, dalej się cieszę! 🙂
MajaK, dalej się cieszę! 🙂


Ja też i to coraz bardziej  😀
Minął nam tydzień, koń przeżył pierwszy raz na hali, pierwszy raz na myjce (ja mu myłam nogi a on grzebał w umywalce  😵 ), już wiem gdzie lubi drapanie, zrobił sie żarłok i pieszczoch  😁
No i czeka nas duuużo roboty ale przynajmniej wygodny jest, nie to co Tina.
Gratulacje MajaK!!!! 🙂 Zdawaj relacje, koniecznie! Mój najmłodszy synek ma na imie Astor - i już jego tatusiem jest świeżo upieczony Estor 🙂
MajaK śliczny  😍

ja będę dalej Was zanudzać Dzidziulą  😅
MajaK   Tina 2000-2013
04 listopada 2016 15:30
PauliL kitty dziękuję

Ciekawa jestem ile jeszcze urośnie, ojciec ma 195 cm w kłębie, mamusia ok 177 cm.
Myślałam, że nasze grubasy mają duże kopyta ale przy szajrowych robią się...małe  😀

Połowę czasu przeznaczonego na czyszczenie konia spędzam przy czesaniu szczotek  😜 fajne są  😉
chciała bym też dołączyć do wątku ze swoim pół ziemniakiem. Nie do końca planowałam kupno takiego konia, ale fajnie jest  🏇
KLIK

KLIK

KLIK

Za duże zdjęcia - mogą mieć MAX. 960 px!
kasztankaija   Love you more and more and more.
14 grudnia 2016 10:19
Odświeżam wątek  😉

Rudzielc_23 bardzo fajny rudzielec  😀 chyba rzadko planujemy zakup tych koni, przynajmniej ja też nie planowałam  😁

MajaK marzy mi się taki olbrzym  😍

przypomnimy się wiosennie jeszcze

MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2016 10:54


Rudzielc_23 [chyba rzadko planujemy zakup tych koni, przynajmniej ja też nie planowałam  😁

MajaK marzy mi się taki olbrzym  😍




Ja generalnie poszukiwałam tinkera, ale problem był z gabarytem ,wszystko jakieś małe, że siodło moje za długie a jak już gabaryt był ok to starszawe. Ewentualnie miał być fryz....a przyjechał w końcu shire  😀 jeszcze nie olbrzym, musi ciałka sporo nabrać ale pracujemy nad tym.



kasztankaija   Love you more and more and more.
14 grudnia 2016 11:27
może i musi nabrać ciałka, ale już jest piękny 🙂

MajaK ale wielki  🏇

kasztankaija mam go miesiąc, pierwsze dni trochę żałowałam bo kopyta musiałam wyrwać sobie z ziemi... ale teraz jestem wręcz zaskoczona jak on się szybko uczy.
MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2016 11:48
może i musi nabrać ciałka, ale już jest piękny 🙂




no ba! innego bym nie brała  🤣  I ma coś z fryza (kary, lśniący ,aksamitny) z tinkera (odmiany, duże szczotki) i grubasa (grubsze kości i wielki łeb) czyli to co zawsze chciałam tylko trudno było mi połączyć w jednym egzemplarzu (tak mi się wydawało)  😉

wystarczyło wykąpać, odkurzyć, wyszczotkować i zrobił sie czarny/biały i błyszczący i pyka chrapami jak się pojawiamy (tak jak moja Tina poprzednia).
kasztankaija, słodko 🙂

MajaK, lol szukałaś konia pod konkretne siodło??? ;D
MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2016 19:12


MajaK, lol szukałaś konia pod konkretne siodło??? ;D



tak, z grubsza miał sprzęt pasować po Tinie, szczególnie siodła, w tym damskie (oczywiście  z pewnymi poprawkami)
O rany naprawdę? 😀 chyba sprzęt łatwiej wymienić  niż konia 😀 przecież to dzieciaczek, 20 razy sie zmieni 🙂
MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2016 22:15
O rany naprawdę? 😀 chyba sprzęt łatwiej wymienić  niż konia 😀 przecież to dzieciaczek, 20 razy sie zmieni 🙂


Na razie siodło jest ok, jeszcze nawet jest miejsce (nie mam widełek terlicy więc też to inaczej siedzi na grzbiecie ale minusem jest to, że nie da się poszerzać). Nie sądzę aby plecy były dużo większe niż miała Tina ale wiadomo, wyjdzie w pracy. A docelowo planujemy jakąś ujeżdżeniówkę na miarę ale to właśnie jak już się lepiej rozrośnie i nabuduje pod obecnym siodłem, sądzę, że nie wcześniej niż za rok lub więcej.

Z szukaniem do siodła chodziło mi bardziej o długość konia pod kątem damskiego potem 😉
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 grudnia 2016 13:00
Rudzielc_23  bardzo szybko się uczą  😁

Burza dzięki  🤣

Za duże foto!

MajaK, aaaaaa to damskie jakoś inaczej leży czy co? Długie jest?

kasztankaija, ale macie tam pięknie...
MajaK   Tina 2000-2013
16 grudnia 2016 20:45
MajaK, aaaaaa to damskie jakoś inaczej leży czy co? Długie jest?




Tak, dłuższe. Musi pasować do długości uda więc nie da się wsadzić siebie w za krótkie  😉
I nie może leżeć za ostatnim żebrem (jak i każde), jest ciężkie i wielkie dlatego koń może w nim chodzić dopiero jak skończy 5-6 lat jak już ostatecznie jest skostniały i ukształtowany.
To skoro mam kulbakę to łatwiej mi było poszukiwać wsadzając ją na różne konie niż wozić damskie, w którym i tak bym nie pojeździła  🙂

Podstawowym "naj" kryterium wyboru był też chód - koń miał być bezwzględnie wygodny w każdym chodzie choćby nie wiem jak pasował z siodłem  bo jednak po kwadratowych chodach Tiny mam wysunięte 3 dyski i czasami się odzywają (stąd też siodło takie a nie inne póki co).

Tę starszą tinkerkę co patrzyłam to jak druga Tina tylko w łaciatej skórze - gabaryt i kłus identyczne 😎 jedynie galop miała wygodny no ale to już ją dyskwalifikowało i tak.
kasztankaija   Love you more and more and more.
17 grudnia 2016 10:34
Burza dziękujemy, można się zrelaksować po pracy w tym miejscu 🙂
Wrzucam Bela, maleństwo którym się opiekuje🙂 

Ogromne zdjęcie.
szakalowa, piękny 😍 co to za rasa?
szakalowa cudowny!!!!  😍 😍 😍

A my się wybrałyśmy w terenik i przyznaję, że wielka dupa Dzidziuli z tej perspektywy robi jeszcze większe wrażenie  😉
szakalowa  😍  kawał konia  😍
kitty konkretny zadeczek  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się