Westernowa Rewia Mody

gocunio nie Sierra, tylko Nique :P Ale mniejsza o to 😀

Owijki o te... Ale nie wiem czy ich nie puszczę dalej - nie do końca mi siadają na prawie białym Jacku xD Jakbyś była chętna to mam też różowo fioletowe na zbyciu 😀
Właśnie koleżanki ze zdziwieniem zauważyły, że nieskładnie piszę wiadomości, co mi się niezwykle rzadko zdarza 😀 robię milion rzeczy na raz i jeszcze w pracy jestem :P wybaczcie pomyłkę zatem  :kwiatek:

Róż i fiolet zdecydowanie bardziej do mnie przemawia 😀 masz jakąś fotkę?
Maluda jesteś boska z tymi fotkami, uśmiałam się na głos, zwłaszcza z tych zbiorowych  😁
Ja rozumiem że to po prostu euforia z powodu nowego siodła 😀

O takie - ni to róż, ni to fiolet (no może coś w deseń tych ochraniaczy z HKM co masz) z granatową gwiazdką. Nówki sztuki, nie śmigane 🙂
kasiakliczkowska - Twój komentarz mnie utwierdził w przekonaniu, że moje zniesmaczenie tymi fotkami jest uzasadnione :P oraz, że mogłam być mniej dyplomatyczna w wyrażaniu swoich odczuć 😀

Nique chyba jednak bardziej podobają mi się te panterkowe! Ale muszę wywalić teraz kasę na badania kopytnego i na suplementy... ohhh ALE KUSISZ!
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2016 10:56
Moja stopa też by nie postała na kursie jntb. Brak biegania z kijkiem nie oznacza, że koniowi krzywdy nie zrobią :/ Widziałam zdjęcia z kursów dopasowań wędzideł i byle zapyziała rekreacyjna szkółka ma lepiej dopasowany sprzęt. Do tego 'wyryjanie' koni na siłę na ich wcześniejszych wędzidłach tylko po to żeby udowodnić że ich lepsiesze. Że wgl producent się nie bulwersuje, że takie cyrki się odstawia z jego sprzętem, ja bym pozwała za takie prezentacje.
Nique, radzę zrezygnować z pomysłu i szukać innego źródła wiedzy 😉
smartini cały problem nie leży w poszukiwaniu źródła wiedzy - jest mnóstwo opracowań na temat tych wędzideł 🙂 Tylko mojej chęci organoleptycznego sprawdzenia ich przed zakupem 😀 Jestem mniej więcej już zdecydowana na dwa, trzy modele i chciałam je stestować. Nie musi mi nikt konia wyryjać na siłę, ani udowadniać że obecne wędzidło jest złe - wiem jak Jacek na nim chodzi :P

Edit: Jeden z twórców wędzideł Myler był na MOK w zeszłym roku i prowadził razem z Makacewiczem wykłady więc... Chyba pozew nie wchodzi w grę :P 
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2016 11:17
Nique, ja tylko piszę, że widziałam obrazki z kursu dopasowania wędzideł. Cóż, za taki kurs to ja dziękuję :P
A jak sam twórca popiera takie cyrki... cóż, tylko przykro się robi bo mi się od razu zapala czerwona lampka i z biegu jestem uprzedzona do produktu firmowanego taką paranoją jak jntb. Niezależnie od jakości tego produktu.
Taki sam problem mam z kilkoma polskimi producentami i ich 'ambasadorami' od siedmiu boleści
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2016 11:56
W EZ chyba był moment, gdzie trochę tych naturalsów było. W 2015 chcieli mnie do TOZu na zawodach zgłaszać, bo konia gimnastykowałam do spinów przed startem 😁
Nie wiem jak teraz, pamiętam tylko tamten epizod, znajomi mi podkablowali bo stali obok tej grupki oszołomów na rozprężalni :P
Mnie bardzo zdziwiło, że JNTB prowadziło kursy w takiej stajni jak EZ Ranch. Teraz już chyba coś się zmieniło, bo dawno nie mieli ogłoszenia, że prowadzą tam kurs 🙂.
A co do tych obrazków - kiedyś myślałam, że to takie fajne, jak te konie chodzą (nie JNTB mam na myśli, ale ogólnie natural).
Pieluszek nawet zaliczył 3ci Level PNH z gratulacjami od Parellego 😁.

Jej, to były czasy 😁.


Tam się chyba odbyła L5 więc nie ma już co organizować, tak mi się wydaje. Tak samo jak w zeszłym roku była w Karpaczu L5 ze specjalnością Cutting.

Natural czy nie natural fajnie jednak jakiś tam poziom porozumienia z koniem osiągnąć. Miło też jak koń respektuje naszą przestrzeń osobistą i nie chodzi po nas podczas czyszczenia xD Dobrze też wiedzieć jak przepracować pewne problemy życia codziennego z koniem (jak na przykład obecne cudaczenie Jacka podczas mycia nóg). Ale obecnie dotarłam do takiego momentu w moim jeździectwie, że już nie uważam że trzeba do tego przyklejać łatkę jakiejś szkoły (naturalnej lub nie). Wolę się komunikować z koniem, po swojemu.

Wczoraj jakby ktoś na nas spojrzał z boku podczas 2 godzinnej pracy w lonżowniku to obstawiam, że jedyne co by mu przyszło na myśl to: "huh?  🤔 CO ONA ROBI?"
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2016 12:21
Nique, Tylko to co Ty opisujesz to normalna praca z koniem nad jego wychowaniem, do tego wystarczy porządny instruktor/trener i trochę oleju w głowie. 'Naturals' ubiera to w złote pudełko prawdy objawionej i w patologiczny, sekciarski sposób sprzedaje biednym, podatnym na wpływy ludziom, którzy z tego czy innego powodu nie radzą sobie ze swoim koniem (często dlatego, że w ogóle swojego konia nie powinni mieć bo się do tego nie nadają i mają ujemną wiedzę czerpaną z serialu Horseland)
I tak jak wszelkie naturalsowe szkoły to patologia tak jntb to dla mnie wierzchołek góry lodowej, kwintesencja bemyślności, głupoty i często okrucieństwa oraz prania mózgów.
No ale - od tego jest inny wątek. W temacie organizowania takich eventów - jak szukają stajni i za to zapłacą (udostępnienie ośrodka) to proszę bardzo, pensjonariusze przecież do korzystania zobligowani nie są.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2016 12:50
Nie robiłam nic specjalnego, gimnastykowałam konia w stępie i w kłusie na małej wolcie, robiłam pół spina i wracałam na woltę.
Pewnie jeżdżąc na tych naturalistycznych kłodach nie wpadli na to, że koń może zrobić tak małą woltę i tak wygiąć na niej ciało. A może wolta w odwrotnym ustawieniu ich przerosła? Cholera ich wie, bardzo mnie tym rozbawili wtedy.

Ja tam się nie dziwię, że te konie w większości spięte i sfrustrowane są, ileż można w kółko tłuc dokładnie to samo. Budyń dostałby po tygodniu nerwicy, jakbym go ganiała z kijkiem i kazała robić jeża 7 dni pod rząd. To nawet mój mózg by nie zniósł takiej monotonii a co dopiero zwierza.
.
Nique, Tylko to co Ty opisujesz to normalna praca z koniem nad jego wychowaniem, do tego wystarczy porządny instruktor/trener i trochę oleju w głowie. 'Naturals' ubiera to w złote pudełko prawdy objawionej i w patologiczny, sekciarski sposób sprzedaje biednym, podatnym na wpływy ludziom, którzy z tego czy innego powodu nie radzą sobie ze swoim koniem (często dlatego, że w ogóle swojego konia nie powinni mieć bo się do tego nie nadają i mają ujemną wiedzę czerpaną z serialu Horseland)
I tak jak wszelkie naturalsowe szkoły to patologia tak jntb to dla mnie wierzchołek góry lodowej, kwintesencja bemyślności, głupoty i często okrucieństwa oraz prania mózgów.
No ale - od tego jest inny wątek. W temacie organizowania takich eventów - jak szukają stajni i za to zapłacą (udostępnienie ośrodka) to proszę bardzo, pensjonariusze przecież do korzystania zobligowani nie są.


Według Ciebie czy mnie - jest to elementarna praca z koniem 🙂 Według większości osób które mam przyjemność (wątpliwą) obserwować potrzebny jest ktoś w postaci naturalsowej sekty żeby im to uświadomić... Z dwojga złego lepsze to niż jakby koń miał ich w końcu zamordować.

Btw, nikt nie każe robić jeża przez 7 dni pod rząd (no przynajmniej nie parelli). Niuanse zaczynają się w stosowaniu faz po to żeby koń ustąpił od nacisku np. od samego spojrzenia. Nie każdemu jest do szczęścia potrzebne, większości osób nie - najważniejsze żeby zechciał się łaskawie przesunąć jak się go przestawia. A jak ktoś chce się zabawić w sztuczki to zaczyna stosować fazy żeby w końcu jakiekolwiek sygnały przestały być widoczne. Ale jak mówię - większości nie jest to potrzebne 🙂
gocunio nie Sierra, tylko Nique :P Ale mniejsza o to 😀

Owijki o te... Ale nie wiem czy ich nie puszczę dalej - nie do końca mi siadają na prawie białym Jacku xD Jakbyś była chętna to mam też różowo fioletowe na zbyciu 😀


Sierra nie Sierra ale owijki są przemega czadowe! Zawijałabym  😍
Maluda jesteś boska z tymi fotkami, uśmiałam się na głos, zwłaszcza z tych zbiorowych  😁

Polecam się na przyszłość! Jeżeli działają jak antydepresanty to postaram się  poszukać więcej, a to do trudnych zadań nie należy.

Odzywam się też tutaj 🙂 Pokazuje nasz napierśnik 😀 Który jednak wymaga pewnego odświeżenia - po wczorajszej zabawie w czyszczenie i natłuszczenie stwierdzam, że chyba jednak wyląduje u rymarza - pasek idący między nogami jest tak sztywny że skóra zaczęła pękać, chyba trzeba go będzie wymienić.
Livia   ...z innego świata
07 listopada 2016 08:46
Nique, ładny! Lubię takie roślinne wzory 🙂

Przy okazji - w moim za małym napierśniku pomogło dorobienie dziurek i do tego dołożenie karabinków - teraz długość jest ok 🙂 Zostało mi tylko przyciemnienie go, żeby nie odstawał kolorem od siodła i ogłowia 😉
Pasuje mi do siodła 🙂 Poza tym - "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" 😀

To ja musiałam dorabiać dziurki bo był za wielki w każdą stronę. Zastanawiam się nad dołożeniem karabińczyków, ale z drugiej strony będę go używać raz w tygodniu więc może nie jest to konieczne ;P
Uwaga, uwaga prezentuję 😀 mam nadzieję, że coś widać! jak dostane lepsze fotki to sie pochwalę ponownie, póki co tak, bo pękam z radości! A na dodatek wczoraj była pani weterynarz i powiedziała, że mój konio prezentuje się lepiej niż 2 miesiące temu kiedy go widziała  😅 więc mamuśka puchnie z dumy!


edit: zmniejszylam fotke

Niestety nawet po zmniejszeniu jest o wiele za duża.
gocunio gratulacje 🙂 Tylko zdjęcie trochę duże i nie mogę obejrzeć siodła 🙁

Edit: Zbezcześciłam moje ochraniacze Classic Equine - to znaczy wycięłam ze środka te super hiper wkładki które wyjątkowo Jackowi nie pasowały do nogi i powodowały bolesność po jeździe :/ Teraz mam zwykłe kontakty, tyle że z CE xD
Livia   ...z innego świata
11 listopada 2016 18:54
Tuffy, nie przepadam za square'ami, ale to jest piękne!

W Kraemerze nowy wzór padu - myślałam, że dołożyli do oferty WI, a tu tylko wzór ten sam 😁 KLIK 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
11 listopada 2016 19:03
Tuffy, przepiękne  😍 😍
Livia, też nie jestem fanką, chociaż podobają mi się coraz częściej.
To może to haha:
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15078607_10209987377817627_7696802673711466108_n.jpg?oh=f69b7816f5940509c0d49b307dd04c9c&oe=58D3431C[/img]
Ja tam lubię square'y, ale nie sądzę żeby na krótkim Jacku dobrze wyglądało takie siodło…

Livia bo to pewnie ten sam pad tylko inną metkę doszyli :P
Nique odnośnie tych sakw, które nas interesowały to do dzisiaj nie dostałam odpowiedzi zatem wydaje mi się, że marka chyba "siadła".
Livia   ...z innego świata
12 listopada 2016 13:14
Tuffy, to dużo ładniejsze! 💘

Nique, chyba tylko blankety wzięli, bo WI mają wkładkę, a te Kraemerowe mają tylko futerko od spodu, bez wkładki 😁

Dziewczyny, szukam jakiegoś ogłowia roboczego dla mojego drugiego fryzka, najchętniej na jedno-dwoje uszu. Bez nadmiaru zdobień, ale też nie całkiem "łyse" 🙂 Przejrzałam ostatnio trochę sklepów i nie znalazłam nic, co by mnie złapało za oko... może kojarzycie jakiś nieprzesadzony, fajny model? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się