Stajnie w Warszawie i okolicach

dziewczyny, to teraz postaram używając racjonalnych argumentów pokazać, że to co piszecie w większości jest nieprawdą:
- ...
....
- czy w stajni w której znajduje się 4, 5 psów uchowałby się na dłużej kot?
odp. nie jest to możliwe, prędzej czy później by się wyniósł
- ....
....
- ...
...



Stajnia Heartland mi dynda, ale argument mnie powalił.  😵
[quote author=Rudaska8) link=topic=46.msg2610456#msg2610456 date=1477930836]
A ja chciałabym spytać jak jest w Czeremchowej na Tarchominie?  😉
[/quote]

Ja stoję pytaj smialo🙂
Tzn na razie się rozglądam nad stajnią i nie powiem ta przykuła moją uwagę. Ogólnie chciałabym wiedzieć czy nie ma tam takich absurdów jak w wyżej opisywanej stajni. No i jeśli chodzi o atmosferę, jaka jest, czy właściciel poinformuje o np kolce, kulawiźnie konia.
(jak na razie interesują mnie takie ogólne info)  👀
Nie nie ma tam żadnych absurdów konie wyglądają jak pączki na maśle. Nawet mój chudzielec nie wyglądał tak dobrze. A jak sie coś dzieje właściciele reagują i naprawdę bardzo pomagają
[quote author=edyka link=topic=46.msg2610137#msg2610137 date=1477831662]
dziewczyny, to teraz postaram używając racjonalnych argumentów pokazać, że to co piszecie w większości jest nieprawdą:
- ...
....
- czy w stajni w której znajduje się 4, 5 psów uchowałby się na dłużej kot?
odp. nie jest to możliwe, prędzej czy później by się wyniósł
- ....
....
- ...
...



Stajnia Heartland mi dynda, ale argument mnie powalił.  😵
[/quote]
Dodam, ze tam kiedyś było więcej kotów, ale jeśli ostał się jeden, tzn., ze jednak reszta się nie uchowała  😵
sylwiaj Czyli ogólnie pomoc od strony właścicieli jest tak? 🙂 (na tym mi zależy w sumie)
[quote author=Rudaska8) link=topic=46.msg2610568#msg2610568 date=1477948969]
sylwiaj Czyli ogólnie pomoc od strony właścicieli jest tak? 🙂 (na tym mi zależy w sumie)
[/quote]
Jest pomoc wlaścicieli 🙂
No argument z kotem jest świetny 🙂 Chociaż jak na mój rozum kot w paszarni powinien być szczególnie na zime bo jak zniknie to natychmiast się zalęgnie mnóstwo myszy...Byleby nie załatwiał się na pasze gdzie na pasze 🙂
Edytka u lupus12 a Wy wypowiadacie jako właściciele prywatnych koni, czy po prostu osoby jeźdzące rekreacyjnie 2-3 razy w tygodniu.
Prawda jest tak,że w żadnej stajni nie jest super, ekstra na 100%,ale najważniejsze jest dobro koni...Kon to nie kot 🙂 nie przenosi się go pod pachą, więc często jest tak że oglądamy jakąś stajnie,z zewnątrz wygląda ona cudownie,właściciele są mili,grzeczni. Wjezdzasz z koniem i po jakiś 2 tygodniach zaczynają się schody i powoli dociera do CIebie prawdziwe oblicze tego miejsca...
Hej dziewczyny,
a czy ktoś stał lub stoi w Liderze (Liderówce) lub Posterze i może sie wypowiedzieć?  🙇

Lier i Liderówka to dwie różne stajanie prowadzone przez ojca i syna. Obok tej pierwszej stoi mój koń, może mogłabym ci na jakieś pytania odpowiedzieć, przejeżdżam obok niej kilka razy w tygodniu i kilka razy byłam pomagać przy pakowaniu konia do przyczepy. Ta druga jest ponoć o wyższym standardzie, ale tylko tyle o niej wiem.
Potwierdzam i zgadzam się z tym co napisali poprzednicy. Co do tego co napisała edytka, nie wiem nawet jak to skomentować. Dawno się tak nie uśmiałam 😂 . Konie nie mają zgnitych strzałek?Nie mają grud? Bzdura. Niektórym to strzałki dosłownie odpadają. Gruda? W heartlandzie stoi fryz z gruda brodawczakowatą wielkości jabłek, noga wygląda jakby zaraz miała mu odpaść - drastyczny widok. A co do tego co napisał lumpus12 to tylko 😂 , nie chcę cię obrażać ale jak to przeczytałam to myślałam, że po płacze się ze śmiechu. A co do mięśni - to co wystaje u koni w heartlandzie to żebra a nie mięśnie  😉 Pozdrawiam 🏇
Najlepsze stajnie są w otulinie Kampinosu 🙂
Nie znam stajni heartland, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, i też mi dynda, ale po przeczytaniu "racjonalnych" argumentów edyki przypomniała mi się niedawna sytuacja z inną stajnią, gdzie też zlecieli się obrońcy Częstochowy i argumentami od czapy bronili tej Częstochowy i jej właściciela. Zastanawiam się:

- czy obrońcy Częstochowy i właściciele bronionej Częstochowy wiedzą, co to są racjonalne argumenty?
odp. nie wiedzą

- czy obrońcy Częstochowy i właściciele bronionej Częstochowy uważają, że ludzie czytający obronę nie pottrafią myśleć?
odp. tak, zdecydowanie nie spodziewają się, że czytelnik potrafi wyciągać wnioski. W przeciwnym razie bzdurnych argumentów by nie wytaczali.

- czy po przeczytaniu argumentów typu edyka bym chciała sprawdzić, jak ta stajnia wygląda w naturze?
odp. nie, bo bym nie chciała znależć się w miejscu, gdzie ludzi traktuje się jak idiotów.

Popieram w całości to co piszesz, łzy się cisną do oczu gdy patrzysz jak dziewczyny wyprowadzają słabego jeźdźca na profesjonalistę startującego w zawodach a on odchodzi i na podziękowanie oczernia i wymyśla oszczerstwa. Słabe to....
Też mi się łzy cisną do oczu - ale ze śmiechu.
Ręce mi opadły po tym co przeczytałam. W stajni Heartland trzymam nie pierwszego już konia i jestem bardzo zadowolona. W nie jednym też miejscu byłam i nie jedno widziałam.  Z tej stajni i pensjonatu jestem bardzo zadowolona. Mam wrażenie, że mój koń wreszcie znalazł swoje miejsce na ziemi. To dziewczyny też nauczyły moją córkę nie tylko jeździć czy skakać. Nauczyła się tu pokory i szacunku czego mam wrażenie niektórym na tym forum brakuje. Ogromny szacunek dla właścicielek stajni, które z powodzeniem połączyły pasję i pracę. Tak trzymać dziewczyny!  😅 A do wszystkich którzy oczerniają pamiętajcie, że to do Was wróci w dorosłym życiu więc lepiej nie robić czegoś czego się będzie kiedyś żałować. Chociaż teraz nie zdajecie sobie z tego sprawy... Szkoda.  Może po prostu przenieść się tam gdzie się Wam podoba i tyle.
Witajcie!
Szukam pensjonatu do 700 zl GDZIE OBECNIE SA WOLNE BOKSY z przyzwoitym dojazdem z Bemowa
Będę wdzięczna za informacje.

Czy ktoś sie orientuje, czy w Horseworks, a teraz Szkole sportów konnych, jest jeszcze pensjonat?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
03 listopada 2016 21:19
goofymuffin , W Stanisławowie (ok 8km za SSK w strone Borzęcina ) jest obecnie jeden wolny boks angielski z tym, że cena 800zł.
Wydaje mi się,że od zeszłego roku raczej nie ma już stajni w okolicach Warszawy za 700zł. Najniższe ceny wahają się między 800-900zł.Chyba ze przydomowe stajnie bez większej infrastruktury.
Da się znaleźć stajnię za 750 nie wiem czy nie zaborów nawet, stajnia implozji, po drugiej stronie Wisły i okolice Piaseczna takich jest sporo🙂
W Zaborowie ceny zależą od stajni: czy w pałacowej, angielskiej czy blaszaku, ceny od najwyzszej do najniższej w tej kolejności.
W Stajni nad Wisłą (Kepa Kiełpińska, niedaleko Lidera)ceny wahają się od 600-850. Niestety (stety) brak miejsc.
Pensjonat Ołtarzew 650zł ale ani nie znam stajni ani nie wiem czy są miejsca, za to cena niska 😉
Stajnia Masta miała(nie wiem czy była podwyżka) 650zł, Rancho Oregon w Kampinosie z halą, krytym lonżownikiem 750zł, Zielona konieczyna(Rasztów) również 750zł.  Stajnia Sarmacja miała dość tanie boksy. Nie wiem niestety ile teraz kosztują.
Coś tam w okolicy Warszawy zawsze się znajdzie, ale albo ma kiepski dojazd/jest daleko, albo inne problemy.
Nie wiem gdzie mam pisać,jak coś to proszę o przeniesienie 😉

Zna ktoś osobę/firmę która szybko obłoży mi boksy matami? (Ściany oraz "podłogę"w boksach)
Moze byc na priv  :kwiatek:
Czy ktoś słyszał (lub najlepiej stał/stoi) w stajni Troja koło Grójca? Znacie tez może inne stajnie godne polecenia w tamtych okolicach? Z góry dziękuję za wszelkie informacje :kwiatek:
Nie wiem gdzie mam pisać,jak coś to proszę o przeniesienie 😉

Zna ktoś osobę/firmę która szybko obłoży mi boksy matami? (Ściany oraz "podłogę"w boksach)
Moze byc na priv  :kwiatek:

Equimat - maty dla koni.
Dzieki :kwiatek:
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
05 listopada 2016 19:57
Witajcie!
Szukam pensjonatu do 700 zl GDZIE OBECNIE SA WOLNE BOKSY z przyzwoitym dojazdem z Bemowa
Będę wdzięczna za informacje.

Czy ktoś sie orientuje, czy w Horseworks, a teraz Szkole sportów konnych, jest jeszcze pensjonat?


Nie napisałaś tylko czy szukasz dojazdu samochodem czy ZTM.
Jeżeli jesteś zmotoryzowana to polecam UP Ranch k/Grodziska Maz. Z bemowa to 35-40 min samochodem i mknie się szybciutko autostradą 🙂 I cena jest jakiej oczekujesz.
I jeszcze mam pytanie o godne polecenia stajnie z padokami z dojazdem kom.miejska raczej od strony Pragi. Do 750zl
Witajcie!
Szukam pensjonatu do 700 zl GDZIE OBECNIE SA WOLNE BOKSY z przyzwoitym dojazdem z Bemowa
Będę wdzięczna za informacje.

Czy ktoś sie orientuje, czy w Horseworks, a teraz Szkole sportów konnych, jest jeszcze pensjonat?


pensjonatu nie ma jako takiego, 1200 kosztuje ale musisz przynajmniej 3 razy w tygodniu trenować z ich trenerami.
w Kobrze Park są wolne miejsca.
Pytam tutaj, bo w wątku o trenerach cisza 🙁
Czy ktoś dawał konia w trening do p. Emilii Mc Shane?
Będę wdzięczna za odpowiedź  kwiatek
Witajcie!
Szukam pensjonatu do 700 zl GDZIE OBECNIE SA WOLNE BOKSY z przyzwoitym dojazdem z Bemowa
Będę wdzięczna za informacje.

Czy ktoś sie orientuje, czy w Horseworks, a teraz Szkole sportów konnych, jest jeszcze pensjonat?


Jest jeszcze stajnia u Dawida na Choszczówce, nie ma hali, blisko las, ma jakieś łąki. Z tego, co kojarzę cena 700-750 zł., powinien mieć aktualnie wolne boksy, bo jeden koń przychodzi od niego do nas. 
Czy wśród revoltowiczów są może pensjonariusze byli lub obecni Rancza Oregon?
Będę wdzięczna za informację, czy opieka w stajni jest dobra.
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się