Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 listopada 2016 18:59
RaDag, przepiękne nosidło! I Emi też cudna!

nada, Hania bardzo długo miała trądzik, lekarka nam powiedziała, że najlepiej nie robić nic. Ciężko się z tym było pogodzić, bo Hania wyglądała strasznie, ominęło nas wiele sesji, ale fakt jest taki, że jej to nie bolało. Po jakimś czasie samo ustąpiło.
Tyle, że ona miała to tylko na twarzy.

BTW, śliczny synek, i jaki już duży!!!

Dzionka, ale ona to fajnie robi, spryciulka!
PS. Hania też tak lubi czytać  😁

No i stało się, zasnęło mi dziecię bez wieczornego cyca. Normalnie smutno jakoś. Oczywiście ze smoczkiem, ale i tak jakoś dziwnie  🙄
a to juz plan wprowadzany w zycie czy spontan?

Ja sie dowiedzialam, ze moja cyckowa "dolegliwosc" (dyskomfort i zlosc podczas ciumkania) ma swoja nazwe! D-MER tj wypływ mleka z dysforią, spowodowane to to naglym duzym spadkiem dopaminy (odczuwanie przyjemnosci) i jeszcze na dokladke to co u mnie drazniace "sad nipple syndrome" - moze pojawic sie nagle i wywolywac mase stanow, ktore wydaja sie byc "psychiczne", a sa hormonalne! Troche mi ulzylo, ale z drugiej strony wiele kobiet pisze, ze mialy tak bedac przed okresem lub...... w ciazy...!!! okres odpada... boze, musze zrobic test ciazowy, ale mam nadzieje ze to tylko zmeczenie rozchwialo mi hormony!!!!!!!!!!!!!!!!!
nerechta, haha ja miałam to samo i faktycznie przed okresem. Rób test, ale by było!

Lotnaa, brawo, jesteś dzielna 🙂 A jak zasnęła? Na rękach czy w łóżeczku?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 listopada 2016 20:06
RaDag, nada, mika 77 ja tez dałam sobie spokój z octeniseptem i przerzuciłam się na spyrytus. I zdecydowanie ruszyło z zasuszeniem i gojeniem u Mili w fazie noworodek.

co do trądziku - u nas niestety poszła w ruch po pewnym czasie maść antybiotykowa od pediatry bo stwierdziła że się nadkaziło. Niestety nie pamiętam nazwy natomiast zdecydowanie jej to  pomogło.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 listopada 2016 20:10
Ło matko, nerechta, ale by było! Mnie się kilka dni temu śniło, że była w ciąży, i obudziłam się totalnie przerażona  🤣

Plan w całości wprowadzamy w niedzielę, ale już od jakiegoś tygodnie próbuję ogarniać jego elementy, żeby ograniczyć Hani stres. Na rękach na noc już od dość dawna nie zasypia, zawsze staram się ją odłożyć, żeby "sama" zasnęła (hm, odkładam ją koło siebie na łóżku, nie do łóżeczka :/ ).  Tyle, że po cycu to już i tak prawie śpi. A dziś zrobiliśmy wszystkie elementy wieczornego "rytuału" oprócz cyca właśnie. Rozpłakała się, ale po podaniu smoczka poszła spać. Tylko - no właśnie - smoczek też musi odpaść  🙄

Ale, żeby nie było tak różowo, budziła się już z 5 razy i właśnie ją nakarmiłam  🤔wirek:
Dzięki Lotnaa  :kwiatek:

Dzionka ale czad!  😜 Pierwszy raz widzę taki sposób, rewela.
A te minki po zabraniu książki 😂 😍
a, sprostowanie - doczytalam, ze to chyba jednak "nursing aversion" (najczesciej podczas ciazy...), bo D-MER daje bardziej depresyjne odczucia i trwa krotko podczas karmienia, za to aversion przed i podczas i wlasnie glownie objawia sie awersja i zloscia... ech. Kill me.

Szkoda dzidzi na antybiotyk, srebro koloidalne da rade!

Lotnaa duzo sily i wytrwalosci zycze! Juz pisalam, ze Iga zdecydowanie czesciej sie budzi, jak zasypia bez cyca przy pobudkach... ale to pewnie przejsciowe.
Lotnaa, przepraszam, ale wybuchłam śmiechem jak to przeczytałam 😀 Takie story of my life - ach, coś tam się udało, Sara zrobiła x, jak cudownie! I za 5 minut coś musi się totalnie spieprzyć i wszystko wraca do punktu wyjścia 😀

nerechta, rób ten test, spać nie będę mogła ;P A kiedy Ci @ wrócił?
ash   Sukces jest koloru blond....
04 listopada 2016 20:39
Czytam o agresji i aż się boje.
Tymek nie przejawia agresji do zwierząt ani do ludzi. Czasami w zabawie czy na przewijaku zdarzało się mu strzelić kopa, ale szybko mowilam ze smutną miną ze mnie to boli i natychmiast dostawalam buziaka i przutulasa.
Natomiast od niedawna zaczęło się tupanie nogami jak cos jest nie po jego myśli.

Wrzucam aktualne fotki.
Spacery teraz wyglądają tak 🙂

Jesienną sesje strzeliła nam sąsiadka.

bym sie powiesila... trzymajcie kciuki za NIEbycie w ciazy!!!! ahahaha!!!!!!
@ wlasciwie mialam 3 razy, ale czasem czuje jajeczkowanie. A u Ciebie jak z tym? wrocilo do normy juz?

ash przepiekne fotki!!!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 08:07
ash, ale cudne zdjęcia i Tymek!

ner, u mnie @ jeszcze nie wrócił. Zresztą libido leży i kwiczy (mam nadzieję, że z niewyspania), więc i szansa na wpadkę niewielka...
ner, czytacze bardzo lubią oglądać ladne dzieci w wątku 🙂 takze ucieszy nas rodzeństwo dla Igi 😀iabeł:
ner, pierwszy @ miałam dopiero.

ash, śliczne zdjęcia! Szczególnie środkowe, tylko do ramki 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 listopada 2016 08:23
Ash, piękne fotki 🙂  to czeka mnie dopiero za rok 😉

Ner trzymam kciuki!! Ja bym teraz chyba sie załamała całkiem jakbym była w ciazy, mimo ze serce bardzo by chciało drugie dziecko.
A okres dostałam równo dwa miesiące po porodzie i odstaw mam go regularnie.

Mój gabrys juz na nawet przy stole w pokoju mi staje...matyjo dzieje sie,mowię wam  😵 Ale narazie jestem tak przybita tym brakiem żłoba, ze naprawdę ryczeć mi sie chce.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 08:29
Dziewczyny, jak ubieracie teraz dzieci do spania? Hania właśnie mi wyrosła z welurowej grubszej piżamiki i nie mogę znaleźć nic podobnego. Od rozmiaru 80 większość jest bez stóp, a ona skarpetki zdejmuje w 5 sekund. Rajstopy? A śpiworka kiedyś próbowałam, jeszcze zanim się tarzała, ale szczerze go nienawidziła.

Gienia, współczuję tego żłobka bardzo 🙁 Nie ma szans wskoczyć z jakiejś waiting list? Mnie w ogóle złość bierze na to niemieckie życie, na ceny żłobków, przdszkoli, ich dostępność, a o cenie nieruchomości, żeby móc wnająć 3 pokoje już nie wspomne. W Polsce za to polityczna szopka taka, że aż żal. Uciec, ale dokąd?

A Gabryś wymiata. Hanka dopiero pupę próbuje podnosić  🤣
sienka Ty brutusie!!!  🤣

Ja sie ciesze z braku okresu, nie powiem, mega komfort 🙂 Libido faktycznie 100km pod poziomem wszystkiego, no ale kurde, czemu sie dziwic.

Lotnaa ja właśnie ze dwa tygodnie temu kupiłam w H&M welurową piżamkę i zakładam ją na body i legginsy odkąd młody zbuntował się na śpiworek. Ma stópki , rozmiarówkę aż do 92 i sprawdza się bardzo dobrze. O taka dokładnie: http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0141661014.html
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 listopada 2016 08:43
Lotnaa ja musze powiedzieć pracodawcy jak najszybciej na ile i kiedy dokładnie wracam. Będziemy jeszcze obdzwaniac i i pytać przynajmniej o pol dnia. Ale wtedy ja musze na Pol dnia do pracy tylko. Oj nie wiem. Jestesmy przybici i szukamy ciagle. W poniedziałek wizyta w tym prywatnym. Na drugi tydzień w ogóle powinnismy juz wiedzieć jak zrobimy. Od lutego do pracy 🙁 ale jestesmy tak wojowo nastawieni ze mysle ze będziemy sie w razie czego sadzić z miastem.
Na szczescie mamy mieszkanie wynajęte po starych cenach i nie musze sie przeprowadzać. Ale jakbym chciała to poniżej 1000 za wynajem 80 metrów nie zejdziesz juz u nas tez. Horror!!
A do pl w ogóle nie planuje wracać, nie ma takiej opcji 😉

Gabrys spi w piżamkach bez stopek ( ze stopkami sa chyba duże w DM ) ale on spi w śpiworku od zawsze wiec nie pomogę. Najgorsze tylko ze nie chce spac w łóżeczku 🙁 i śpimy w trójkę. 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 09:33
Grafi, ooo to to! Dzięki!  :kwiatek: re-volta lepsza niż google 🙂

Gienia-Pigwa, no współczuję, mam nadzieję, że coś znajdziecie!
A mieszkania, no masakra, tutaj poniżej 1500 nie ma nawet czego szukać, a i tak tych mieszkań po prostu NIE MA 🙁
o wlasnie, Iga tez jest chlodna w nocy ostatnio, mimo ze mamy 22-23 stopnie. Chyba tez musze sprobowac bodziaka pod pajaca.
No i znowu pobudka o 6...  😜
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 10:41
U nas poniżej 20, więc bodziak obowiązkowo. Pobudkę dziś mieliśmy o 5:45 (ale poszła spać o 18:30!), po czym przespała od 9 do 11, teraz tata zabrał ją na zakupy, a ja piję kawkę  😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 listopada 2016 11:01
Kalina śpi w bluzach na bodziaka i spodniach polarowych. plus grube skarpety. Nie toleruje kołder ani śpiworków.

Ej, ale wiecie, że można zajść nawet zanim @ wróci? Ja się tak cieszyłam, 11 miesięcy bez, to mnie mój gin uświadomił 😉
Przeciez wszedzie pisza, ze nawet jak nie ma okresu po ciazy, to moze byc jajeczkowanie. Uwazajcie dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny  😎

A tak serio, to od ok 2mc po porodzie bylam na ta tabletkach jednoskladnikowych, co oznaczalo brak okresu przez ostatnie prawie 3 lata. Wcale za nim nie tesknilam 😀 Niestety ze wzgledow zdrowotnych musialam odstawic tabsy i wcale szczesliwa nie jestem. Dla mnie sie niestety historia z hipotrofia nadal sie ciagnie i latam na rozne kontrole ze soba. Ech, co za zycie.

Lotnaa Pisalam ci juz, ze wybraliscie sobie jedno z najdrozszych miejsc do zycia w Niemczech. Gdzie indziej nie jest tak zle, choc inaczej. Im wieksze miasto, tym gorzej niestety. W Kassel czynsze faktycznie podskoczyly ostatnio, ale w samym miescie raczej nie zaplacisz za czynsz (warm) wiecej niz 800euro za tyle mkw. Zlobki sa, przedszkola tez, zarobki troche nizsze, ale wydaje sie mniej kasy i mozna spokojnie odlozyc.

Gienia Naprawde mozecie zaskarzyc gmine? Na jakiej podstawie to sie odbywa? W sumie niedawo weszlo jakies prawo o obowiazku zapewnienia opieki dziecku, jesli mama wrocila do pracy, ale nie wiem od ktorego r.z. ?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
05 listopada 2016 12:44
ja też mam odwieczny problem z ubieraniem Mili na noc. Niby mamy 20-21 stopni ( a wiem że zdrowiej byłoby mniej, ale wtedy to by chyba w bałwana mi sie zamieniła).Bo odkopuje się notorycznie. Na stopach nie śmie mieć nic, rajstop, skarpet itp. Skarpety ściąga w sekundę przed zaśnięciem jeszcze, natomiast półśpiochy czy rajtki traktuje rykiem i ciągnie w nerwach że nie będzie ich mieć. Śpiworki odpadają bo się w nich czuje chyba ubezwłasnowolniona. To też wstaje 1500razy w  nocy i ją przykrywam  🙁 I tak w koło. A ciałko zziębnięte ma konkretnie. Temp ciała nieraz 35,6.
Lotnaa, mam nadzieję, że nie zbankrutujesz przeze mnie, ale... ja tam Sarze kupiłam piżamki na 80 w Nexcie i mają stópki i... są piękne 😍 I młoda śpi właśnie w bodziaku na krótki rękaw i pajacu na to. Kołderka cienka na górę, ale to tak pro forma, bo i tak się rozkopuje, ale śpiworka czy grubej kołdry nie toleruje. Tam na dole strony są też polarowe piżamki, jeśli szukasz czegoś w tym stylu.

Nada - mój dostał identycznych krostek w 4tyg. Teraz ma 6tyg i prawie nie ma po nich śladu. Poczytałam, że to trądzik/potówki(bo bladły w chłodzie) przemywałam nadmanganianem potasu i tyle.
Wysypki alergiczne podobno po 3msc wychodzą.

Julie - Mieszko jest diametralnie inny od brata. Oaza spokoju i pełen chill. Lubi wózek, lubi sobie leżeć i obserwować świat i głużyć do siebie. I hit potrafi sam zasnąć raz na parę drzemek 😉 Tak jak poród Grześka to była jazda bez trzymanki tak sam Grześ jest wulkanem. Natomiast poród Mieszka to był totalny spokój przy chilloutowej muzyczce i on sam póki co jest takim luzakiem. A tak poza tym to jest mega bułą i właśnie chowam ubranka 62....

A na noc G śpi w polarowej piżamie i skarpetach bo sie rozkopuje. Mieszko śpi z nami więc body dł rękaw i skarpetki.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 14:51
maleństwo, wiemy wiemy  😀iabeł:

Pandurska, nie ja wybrałam Monachium, ale mąż jeszcze na długo, zanim się poznaliśmy. Ja omijałam Niemcy szerokim łukiem. Stety niestety, wiele go tu trzyma zawodowo i osobiście, więc trzeba zacisnąć zęby. Ale nie wiem, kiedy i czy Hania będzie miała swój pokój... :/

Dzionka, NEIN!!! Tylko nie next!!! No nie mogę wchodzić na ich stronę, bo chcę totalnie WSZYSTKO  💘
Ale zawsze mogą powiedzieć, że rozmiar 9-12 miesięcy będzie dla nas za duży, a ten następny za duży 😉
Dziewczyny wyskoczę trochę z pytaniem od czapy: kiedy wasze dzieci przenosiły się z małego łóżeczka na większe?
Nada - mój dostał identycznych krostek w 4tyg. Teraz ma 6tyg i prawie nie ma po nich śladu. Poczytałam, że to trądzik/potówki(bo bladły w chłodzie) przemywałam nadmanganianem potasu i tyle.
Wysypki alergiczne podobno po 3msc wychodzą.

Julie - Mieszko jest diametralnie inny od brata. Oaza spokoju i pełen chill. Lubi wózek, lubi sobie leżeć i obserwować świat i głużyć do siebie. I hit potrafi sam zasnąć raz na parę drzemek 😉 Tak jak poród Grześka to była jazda bez trzymanki tak sam Grześ jest wulkanem. Natomiast poród Mieszka to był totalny spokój przy chilloutowej muzyczce i on sam póki co jest takim luzakiem. A tak poza tym to jest mega bułą i właśnie chowam ubranka 62....

A na noc G śpi w polarowej piżamie i skarpetach bo sie rozkopuje. Mieszko śpi z nami więc body dł rękaw i skarpetki.



Ufff dzisiaj z oropedą na luzie pogadałam, btw bioderka ok. o wysypce i pępku. Pępkiem nie kazał się martwić, ale kupiłam już te spirytusowe gaziki i jak mi się chłopak obudzi robię akcję. Co do bużki, to dzisiaj jakby czerwieni mniej na buźce, czasami bledną te krosty... właśnie w zimnie. Gdy ssie natomiast to widzę jak robi się plamkiasty na buzi. Otopeda mówi, żeby się wstrzymać ze 2-3 dni z pediatrą bo buźka nie wygląda tak źle. No obserwuję, boję się czymkolwiek smarować. Wczoraj po kąpieli dałam lekko atoperal baby. Nadmanganian powiadasz 🙂

No to widzę, że Mieszko z Wojciechem by się skumplowali. Wojciech obecnie wchodzi jeszcze w niektóre 68, a tak to lecimy powoli w 74 😉 Ze Staśkiem była jazda bez trzymanki, a z nr 2 na luzie, bez stresu pojechałam dzisiaj sama do lekarza (70km), a młody jak to młody, spał i jadł 😉

Co do ubioru na noc. Stasiek absolutnie nie chce pajacy ze stopami. Będzie ryczał, ciągnął za nogawki itp. Mam 2 pary bez stóp i są ok, śpi w nich na gołe ciało, przykryty kocem lub kołdrą lub niczym - tak najczęsciej. Temperatura w domu ok.23 stopni.

Lotnaa Pamiętasz w których tyg./miesiącu zaczął się ten trądzik i jak wyglądał? Dzisiaj Wojtek ma w sumie zsypaną buzię, zrobiła się trochę szorstka. Ma zaczerwienioną skórę wokół danej krostki. Przygasa gdy jest chłodniej lub po kąpieli.
bera7 chwilę przed 2 urodzinami, mamy rosnące z ikei więc ono nie takie duże i ryzyko wypadnięcia mniejsze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się