Derki

julka177, 100 - 150 gr - zależy też od polaru (mają różne gramatury)

Co do drugiego pytania - zależy od różnicy temperatur. Moje konie stoją w boksach angielskich. Tylko w duże mrozy zamykamy górę (dokładnie zakładamy osłony, bo u góry i tak krata) , a i tak często zamarzają poidła, zatem różnicy raczej wielkiej nie ma... Przy sporej różnicy temperatur warto w miarę możliwości zmieniać derki, przy takiej rzędu 2 - 4 st, nie ma takiego problemu 🙂
Gaga dzięki  :kwiatek:
U nas przy -10 na zewnątrz w stajni na plusie, wiec ja przebieram. Mam takie zestawy: 100g padokowa + bawełna na polarze do stajni, 200g padokowa + 150g stajenna, 300g padokowa + 200 lub 250g stajenna.
Cariotka   płomienna pasja
06 listopada 2016 08:59
a będzie ktoś robił zamówienie na PE 25 listopada? i można by się podłączyć???
Wczoraj zapakowałam konie w derki Premier Equine Nardus 70g
Wrażenie... derki jakościowo bardzo dobrze wykonane, wg mnie jedne z lepszych na rynku, trzymają rozmiarówkę choć są raczej dla koni o mocniejszej budowie (głównie w klacie) i są dość długie.
Na Klusku 7.0 leży idealnie - bałam się że chłopak się nie wciśnie w kaptur, ale leży jak ulał.
Jeśli chodzi o Horze supreme polarowe to dla odmiany one są bardzo kuse... co głównie widać po Klusku 😉
Na konia  rozm w cm 140 - 145 to jaki rozmiar PE będzie najlepszy ?

Musisz sobie zobaczyć w jakiejś tabeli jak długość po grzbiecie przekłada się na długość od klatki do zadu
Dzięki  :kwiatek: wyszło mi 4'9 mam nadzieję że dobrze. Jeśli ktoś kupował derkę w takiej rozmiarówce to bardzo prosze o potwierdzenie czy moje obliczenia są OK
Majowa, 4,9 to jest derka po grzbiecie 100 cm, malutka. To jakiś kuc?
Standardowe 145 cm mierzone po grzbiecie to rozmiar 6'6.
140-145 to wysokość konia w kłębie?
Wg tabeli wychodzi 5'6 dla PE
140-145 to rozmiar derek jakie pasują na mojego kunia  😉
Spójrz na wstawiona przeze mnie tabelkę stronę wcześniej
Wg niej łatwiej jest dobrać rozmiar 😉
quanta ma racje.
Dziękuję  :kwiatek: teraz tylko oby do 25 go  🤣 ktoś z Wa-wy będzie zamawiał ?
Nieprawda
140 cm to 6'0
145 cm to 6'3
Te cm to długość mierzona od kłębu do ogona
Edit
Chyba ze istotnie piszesz o wysokości w kłębie
Jeśli dla konia ze standardowym 145 cm wybierze się derkę 6'3, to będzie ciasna w klacie. 6'6 koniecznie.
mój to trudny przypadek. Kłoda krótka a klata szeroka.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 listopada 2016 18:33
mój to trudny przypadek. Kłoda krótka a klata szeroka.


mam derkę PE mogę Ci podrzucić do przymiarki 😉
[quote author=Majowa link=topic=43.msg2612537#msg2612537 date=1478443319]
mój to trudny przypadek. Kłoda krótka a klata szeroka.


mam derkę PE mogę Ci podrzucić do przymiarki 😉
[/quote] to ja bardzooooo poproszeeeee  😅
Cześć wszystkim,

Mam pytanie: nigdy nie kupowałam derki z "wysoką szyją".  Jak oni mierzą te derki? Koniur ma 155 cm długości od kłębu do nasady ogona. Czy mogę kupić derkę 155 cm czy większą?

Aż wstyd pytać, ale wolę to zrobić zanim kupię :P
Edgarkowo, producenci podają rozmiar derki od kłębu do ogona, nie jej faktyczną długość z kapturem , półkapturem, kołnierzem. Także kupuj 155 cm 🙂
Czy ktoś może użytkował, czy też miał okazję obmacać polary Felix Bühler? Jakie wrażenia? Warto zakupić?
edit. o taką półderkę mi chodzi:  klik
Po przeczytaniu Waszych opinii zamowilam derke PE, jest booooska, ale mam pytanie: do czego sa te klamry? Bo do kaptura sa rzepy.
Edit: za duze zdjecie
lardia, zmniejsz zdjęcie. A kaptur nie jest na rzepy i na klamry?
lardia,

To są klamry do podpięcia derki podpinki 😉
Aaa! To juz rozumiem🙂 dzięki!!  :kwiatek: kurcze nie umiem bardziej zmniejszyc, usunac? U mnie sie pokazuje male.
Wrzuć do forumowej galerii, skopiuj kod spod zdjęcia i wklej tutaj. Zmniejsza się, bo forum zmniejsza automatycznie, ale po powiększeniu rozjeżdża stronę...
Czy derki padokowe Eskadrona 1200D można jakościowo porównać do Premier Equine? Znalazłam w dobrej cenie, na wyprzedaży 400g (taka jak na zdjęciu) i w pośpiechu zakupiłam Czesiowi. Wyszło mi taniej od PE blisko £70 i mam cichą nadzieję, że derka wytrzyma  ze 2 lata...

Osobiście nie miałam, ale ponoć są super  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się