Wybory 2015 i to co po wyborach.

trusia, no polegli w zamachu, no polegli! Nikt nie zginął!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 października 2016 13:31
jakiś, dłuższy czas temu, pisałam o zmianach zarządu w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki, ale chyba tylko mnie to interesuje.
pierwszy konkurs, pierwsze granty! polecam wyświetlić pdf
klik


safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 października 2016 00:06
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 listopada 2016 19:30
chyba stąd wyjadę póki stać mnie na bilet  😵

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114885,20929382,tvp-przekroczyla-granice-jawnie-promuje-ruchy-antyszczepionkowe.html#MT2


czemu oni tak bezkarnie ten kraj rozpieprzają? 🙁
dea   primum non nocere
04 listopada 2016 19:38
TVP to już tylko tuba Kurskiego. Media nigdy krynicą prawdy nie były, ale te manipulacje teraz...
Gdańsk drugim Calais... wg TVP
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 listopada 2016 13:10
Społeczeństwo ma być wierzące i praktykujące i szanujące kościół, którego rola wzrośnie. Rodziny wielodzietne, bez oglądania się na to, czy stać je na dzieci, czy nie. Kobiety zamiast zajmować się swoim wyglądem, odchudzaniem, mają zajmować się dziećmi. Na co komu cykliści, biegacze. A już zwłaszcza w niedzielę! W niedzielę wszystko pozamykane, świętujemy dzień święty. Nie ma kolorowego, miałkiego zachodu. Nie ma rozwiązłości, wolnego seksu. Nie ma homoseksualistów. Wszyscy ochoczo pobiegną walczyć za kraj. Nasze będzie najlepsze! A jak nie będzie, to się ludziom wmówi propagandą, że jest i będzie. 16-latki będą chodzić do szkoły z 6-latkami i wszyscy się będą kochać i pomagać sobie nawzajem. Narkotyki, dopalacze znikną w magiczny sposób ( tylko ten Liroy i nieszczęsna marihuana bruździ)
Zmniejszy się ilość  studentów, zwiększy zwykłych roboli. Nakłady pójdą na wojsko, na kościół. Na służbę zdrowia niekoniecznie, ale w magiczny sposób wszystkim się będzie należało wszystko, za darmo. Wszak kiedyś już tak było, najwyżej długami zajmiemy się potem. Przecież było tak i państwo nie upadło. Będziemy wszędzie obchodzić miesięcznicę zamachu rosyjskiego i opozycji na prawdziwych polaków.
Damy ludziom 500 +, to naród który chcemy wyprodukować, będzie za nami do usranej śmierci. Tu się trochę rzuci, tam się rzuci, pokażemy, że pomagamy.
A skąd kasa...hm.. na pewno budżet nam wzrośnie. Podoi się tych bogatych, dokopie i nieco i tak jest ich mniejszość.
Jeśli trzeba będzie to poobrażamy cały parszywy zachód, pokażemy im, że Polska to Polska. Damy radę!
Zablokujemy Trybunał, no chyba,  ze Trybunał będzie calutki nasz własny. Jak trzeba, to pozmieniamy konstytucję. Wszędzie powsadzamy naszych ludzi ( od sędziów do kierowników spółek), ważne by byli nasi, wierni i oddani. Media będą siały jedyną i słuszną prawdę.  I zbudujemy Polskę potęgę. A naszym sojusznikiem będą Węgry. I może Chiny?

Tak to widzę! I większości ludzi to pasuje. I koniec tematu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 listopada 2016 08:34
Więzienie za seks z prawie 18-latką? Tak ostre prawo mają Watykan i Turcja. Resort Ziobry sprawdza, czy takie może mieć też Polska

Nawet nie będę zaskoczona jak to wprowadzą, a później zaczną jeszcze bardziej wchodzić do "naszych" łóżek. Nakaz rodzenia dzieci wcale nie wydaje się taki nierealny

- Nie było to polecenie ministra. Kobieta z Brwinowa, nie znam imienia i nazwiska, osoba fizyczna, przedłożyła taki postulat do ministra i departamenty przygotowały opinie nt. pomysłów.

A można przedłożyć postulat, żeby ich odwołać?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2016 08:37
w szkole, kulturze, nauce nic poza tym, co polsko-polskie.
Senat odrzucił kandydaturę Bolesława Leśmiana na jednego z patronów 2017 roku, a wybrał Władysława Biegańskiego, gen. Józefa Hallera, Tadeusza Kościuszkę i Władysława Raczkiewicza. Rok 2017 będzie za to rokiem „Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej – w 300. rocznicę tego wydarzenia”.
Tunrida,  :kwiatek:
Tunrida,  :kwiatek:

Także dołączam do pochwał za opis.
Niestety także tak to widzę...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2016 11:25
ale jak to jest możliwe, że oni tak mogą!!!  👿 jesteśmy młodą demokracją i nic się nie dzieje? rozpierdzielają w pizdu wszystko po kolei, na ich szalone pomysły pieniądze są z sektorów w których i tak ich brakowało.



A można przedłożyć postulat, żeby ich odwołać?


chyba nie można. za to można wynająć snajpera. Kaczki zabraknie, wszyscy inni rzucą się sobie do gardeł. tak to widzę. i będzie można odbudowywać co zniszczyli (o ile się da, bo niektórych rzeczy się nie da)
Kaczyński kojarzy mi się z Nizajowem 🙁

Martwią też zmiany w szkolnictwie wyższym, nowy algorytm finansowania,
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35136,20886886,uniwersytet-lodzki-bez-15-mln-zlotych-beda-zwolnienia.html?disableRedirects=true#BoxLokLodzLink

mają też pozamykać uczelnie prywatne (?), choć taki SWPS kształci świetnie. dąży się do tego by został Kraków i Warszawa. No i KUL, oczywiście.
ale jak to jest możliwe, że oni tak mogą!!!  👿 jesteśmy młodą demokracją i nic się nie dzieje? 



W sumie sama odpowiedziałaś sobie na pytanie. Brak tradycji demokratycznej jest IMO kluczowy w całej tej sytuacji i PiS bardzo mądrze to wykorzystuje. Dopóki społeczeństwo będzie przekonane, że to im się należy od państwa (a nie odwrotnie) to władza będzie mogła wszystko. Aktualnie większość obywateli ma jednak zakorzeniony komunizm, 25 lat to niestety za mało, by mówić o jakiejkolwiek sile demokratycznych wartości.

chyba nie można. za to można wynająć snajpera. Kaczki zabraknie



jaki by on nie był, ale życzyć śmierci i jeszcze pisać o tym publicznie...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 listopada 2016 20:36
Cierp1enie, niestety w historii świata były i są osoby, którym ciężko życzyć długiego życia.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2016 21:16
Cierpienie, był w już historii jeden taki niski, co ludzi segregował na lepszy i gorszy sort.
to może ja jestem inna, bo nawet jak jedna osoba dawno temu chciała mi zniszczyć życie, nie życzyłam jej nic złego.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 listopada 2016 09:04
Tylko oni chcą zniszczyć cały kraj i społeczeństwo. To nie są jakieś osobiste zatargi. Nie wiem, jak inni, ale ja się czuję mega zagrożona.
Safie, popieram. Tez czuje sie zagrozona.
Co do zyczenia śmierci, to jestem daleka od temu komukolwiek.
Jednak jesli by sie coś stało, to przyjme to bez żalu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 listopada 2016 10:35
ja też nigdy nikomu nic złego nie życzyłam, nawet jeśli ten mnie skrzywdził.

natomiast JK nawołuje do nienawiści (i za samo to powinien być zesłany do kamieniołomów, zwłaszcza, że jesteśmy w tym miejscu, w tym kraju! nikt już nie pamięta '39? i nie, nie przesadzam, bo to się tak zaczyna), jego rząd to rządy rasistów, seksistów i psychopatów ogarniętych manią prześladowczą. nie mówiąc już o tym, że nikt tam nie zna się na ekonomii i nie ma kalkulatora. ja nie chcę żyć w kraju rządzonym przez takich ludzi, bo to jest równia pochyła. i tyle. I ja się boję żyć tutaj.
.
jego rząd to rządy rasistów, seksistów i psychopatów ogarniętych manią prześladowczą.

i manią wielkości. Nie tylko swoją własna, ale manią wielkości Polski

Dzielą naród, narasta nienawiść jednych do drugich. Nie tylko moja. Moich znajomych o poglądach nie tak skrajnie prawicowych także. Pod osłoną patriotyzmu i miałkich tekstów pełnych górnolotnych słów, robią złą robotę  dla narodu. I tyle.

Ja się boję nie tyle rozpieprzenia kraju, bo egoistycznie powiem, że sobie poradzę. Ja się obawiam tego co się może stać w sprawach międzynarodowych. Mamy gówniane położenie, między Rosją a Niemcami. W USA dziwne rzeczy się dzieją. Trump i Putin się chyba lofciają, a nawet jeśli Trump przegra, to poparcie ma wielkie w stanach. O czymś to świadczy. Unia europejska słabo się trzyma. Stawiamy się Francji. Europa wkopała się z tymi uchodźcami. Czy my naprawdę jesteśmy takim silnym krajem i czy europa naprawdę jest taka zjednoczona i nie chce wojen i wszystkim pomoże jakby co, że stać nas na to by się "kłócić" z Europą a sojuszu szukać na Węgrzech?Nie znam się na polityce, ale na tyle na ile widzę co się dzieje, to ..można czuć się mniej bezpiecznie, nie?
Odnoszę wrażenie, że stawiamy się wszystkim wokół w myśl zasady 'My naród patriotyczny, mieliśmy super powstania, mieliśmy żołnierzy wyklętych, bohaterom ordery i będziemy o nich mówić i pisać i bla, bla, bla masa wielkich słów" i niby to ma wystarczyć?
no jak to, my stawiamy na Wegry jako gwaranta naszego bezpieczenstwa.. ktore sie brataja z Putinem jak trza (ropo- i gazociagi, elektrownie atomowe)..

Wkurzajac Francje, robimy sobie wrogow na Zachodzie. Juz wspolny list zostal wyslany przez Ministrow Francji i Niemiec do Macierewicza. Kogo zachodnie kraje UE beda sluchac Francji czy Polski jak przyjdzie kwestia przedluzenia sankcji wobec Rosji? A Francja taka skora do sankcji nie jest.. (sankcje sa odnawiane co 6 miesiecy).

Kasa z Caracali potrzebna byla na 500+ wiec z tego ta cala afera..13.5 mld musialo wrocic do budzetu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 listopada 2016 18:20
ONZ: Polska łamie prawa człowieka. 19 wytycznych, część dotyczy rządów PiS

PiS chce odwołać Rzecznika Praw Obywatelskich, który zgodził się z tym raportem. I obciął mu budżet.
Nie "zgodził się" tylko... sam ten raport napisał i podsunął.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 listopada 2016 08:36
To amerykanie wybrali  😲
Nie "zgodził się" tylko... sam ten raport napisał i podsunął.

Czyli jak napisał, to sie z nim zgodził.  😵
Boże, jak czytam komentarze w prasie co do wyborów w stanach to powiem wam że tak zacietrzewionego narodu jakim są Polacy mało gdzie można spotkać, epitety; Żydzi do gazu to najdelikatniejsze co można było przeczytać...
W dniu dzisiejszego święta coraz bardziej mnie przeraża to jak człowiek człowiekowi wilkiem
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 listopada 2016 11:50
dla mnie najbardziej nielogiczną rzeczą są ludzie, którzy oburzają się np. w momencie gdy Tokarczuk powiedziała po Nike że krzywdziliśmy swoje mniejszości. I połowa kraju jej groziła, wszystko co nie daj borze, ukazuje Polskę w niekorzystnym świetle to antypolski chłam, ale to są ci sami ludzie, którzy idą na marsz i mówią "Polska dla Polaków", a w internecie wyzywają od Żydów, czy to co Ty piszesz. I najcudowniejsze jest to, że ortografia i stylistyka to dla nich bardzo odległe rejony wiedzy.
no jak tu swego kraju nie kochać?  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się