Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 maja 2016 13:02
Karla🙂, no to spokojnie pobite gary 🙂 w oliwie jest jeszcze mandu, pierogarnia, ale trzeba robić wszędzie rezerwacje.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 czerwca 2016 11:58
Przeleciałam pobieżnie wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi. Szukam noclegu na 2-3 noce, dla 2-3 osób w Sopocie w lipcu (koncert Rodrigueza!) Chętnie coś typu domek, ale niekoniecznie. Oby nie za majątek... Możecie coś polecić?
Nie wiem co to znaczy nie za majątek i czy to jest wykonalne w Sopocie, ale spróbuj na airbnb 😉
Dziewczyny, co jest warte zwiedzenia,zobaczenia na Helu? I jakie restauracje tam polecacie? :kwiatek:
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 czerwca 2016 17:39
Dowolna restauracja na Wiejskiej, ale drogo sobie liczą. Mam jeszcze kilka ulubionych mini-lokali, ale to bardziej kawiarnie niż restauracja, więc przemilczę. Z atrakcji to nieśmiertelne fokarium (z karmieniem Fok o 11.tej i 14.tej), może port, promenada. Latarnia taka sobie, a bunkry... to już dla wielbicieli militarnych klimatów.
Na Helu bywam regularnie - głównie tramwajem na Dniu Ryby 😀 (w tym roku 30. lipca, polecam!)
Polecicie nocleg dla 2 osób na Kaszubach na 2 doby? Preferowana cisza, spokój.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lipca 2016 08:44
yegua, Kaszuby sa spore jednakowoz 🙂
Polecicie nocleg dla 2 osób na Kaszubach na 2 doby? Preferowana cisza, spokój.


Polecam Estancję w Mezowie k. Kartuz 🙂
http://estancjamezowo.pl/
Jest też mała stajnia można pojeździć, właściciele bardzo otwarci i sympatyczni. Pokoje ładne zadbane, tuż obok las, niedaleko jezioro. 🙂
Kasija, dziekuje bardzo 🙂
Wpadłam na taki pomysł. 25 sierpnia będzie w Multikinach transmitowany "Koriolan" z National Theatre. Będę wtedy nad morzem, na Helu. Podjechałabym/podpłynęła obejrzeć, ale gorzej z wracaniem. A może ktoś chciałby pójść ze mną do teatro-kina, a potem mnie przenocować? Będą grali w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

PS A jeśli kogoś interesuje, to 15 sierpnia będzie "Hamlet". Widziałam, polecam.

PPS Na inne formy życia towarzyskiego też jestem otwarta 🙂
Iść do kina to może nie ale jak chcesz przenocować to zapraszam.
O, super! To wszystko odległe w czasie i jeszcze patykiem na wodzie, ale się odezwę  :kwiatek:
Czy ktoś z Trójmiasta może polecić jakiś przyjemny hotel w waszych okolicach?
W tym roku razem z chłopakiem postanowiliśmy spędzić sylwestra nad morzem, mój wymysł jest taki,żeby hotel miał basen, dobre warunki i oczywiście żeby nie zabijał ceną 🙂
Lokalizacja wiadomo jak najbliżej morza,centrum.  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 listopada 2016 17:14
Arterie: a to musi być morze w Trójmieście, może lepiej półwysep lub Jastrzębia Góra?
Strzyga dziękuję za polecenie🙂
melehowicz raczej Trójmiasto, druga opcja to Zakopane😀
Głupie pytanie-gdzieś na szybko we Wrzeszczu kupię węża i słuchawkę prysznicową? zepsuło się 😁 a jechać na Przymorze czy jeszcze dalej to wymaga zaplanowanej wyprawy weekendowej pewnie 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 listopada 2016 19:52
maiiaF, z wrzeszcza na przymorze masz 5 minut SKM. A tam masz castoramę. Albo praktikera po drugiej stronie.
Strzyga, wiem właśnie, ale to i tak w obliczu mojego planu dnia będzie wyprawa 😁 liczyłam, że może gdzieś da radę wskoczyć na trasie do domu, no ale trudno, pojadę tam. To niestety minimum godzina wyjęta z życia, kiedy to i tak przed wieczorem tej godziny zwyczajnie nie mam. Trudno, poczekamy z zepsutym wężem do piątku 😁
A w Galerii Metropolia ? Tam jest chyba trochę sklepów z meblami, może coś do domu też się znajdzie? Ewentualnie w Carrefour w bałtyckiej mogą mieć  😉
Bischa   TAFC Polska :)
26 stycznia 2017 07:54
Dobry wet od psów poszukiwany, szczególnie od spraw dermatologicznych, alergicznych. Najlepiej Gdynia.
Prośba od nie końskiej koleżanki.
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2017 10:34
Dobry wet od psów poszukiwany, szczególnie od spraw dermatologicznych, alergicznych. Najlepiej Gdynia.
Prośba od nie końskiej koleżanki.


PILNE!
Bischa   TAFC Polska :)
04 lutego 2017 12:54
Juz po fakcie, ale SERIO nikt nie zna dobrego weta chociażby ogólnego, który być może będzie znał dobrego weta dermatologa!?  🤔wirek: 🤔
Bischa pies mojej babci od 2 lat nie jest zdiagnozowany, a ma problem alergiczny, więc kiepsko pod tym względem..
Czesc, przepraszam ze wejde w temat, ale podpytac nie zaszkodzi...

Mam ciekawa propozycje pracy w trojmiescie, za rownie ciekawe pieniadze.
Gdyby ktos mial refleksje na temat tego jak sie zyje w Gdansku - jakie sa koszty zycia, wynajmu mieszkania, jak warunki dla kogos kto chcialby przywiezc konia?

Moze byc na priv jesli nie macie ochoty na wynurzenia w watku, kazda opinia mile widziana 🙂
faith, W Trójmieście mamy bardzo dużo re-voltowiczów i chyba dość duży wybór stajni. I w ogóle Trójmiasto jest super! 😀
Koszty najmu mieszkania łatwo sprawdzisz przeglądając ogłoszenia w dzielnicach, które by Cię zainteresowały.
Stajni wokół 3miasta wybór jest, tylko do wielu dojazd bez auta problematyczny.
Osobiście 3miasto uważam za niezły kompromis pomiędzy dużą aglomeracją a miejscem, gdzie się przyjemnie mieszka. Jest gdzie łazić, jest gdzie zjeść. Korki nie są dramatyczne, komunikacja w miarę ok, choć nadal nie rozwiązano problemu integracji taryf w trzech miastach. W urzędach w Gdy i Gda trochę kolejek, ale ja Sopocianka, więc tego problemu nie ma w ogóle.
Poszukiwany dobry neurolog dziecięcy, może być prywatnie. Ktoś coś?
faith, jako napływowa powiem ci, że mi się tu mieszka świetnie. Miasto jest duże, wszystko jest pod ręką, dużo się dzieje. Są przepiękne tereny (TPK, morze, parki), jest dużo festiwali, nie można się nudzić. Wady dla mnie to odległość od rejonów wspinaczkowych i nadmorska pogoda (chmury, chmury, chmury, deszcz, deszcz, deszcz, wiatr, wiatr, wiatr... Latem chłodno, zimą słońca brak). Koszty życia i najmu - popatrz na ceny w ogłoszeniach na trojmiasto.pl. Ja mam rynek blisko i na nim dużo artykułów spożywczych kupuję, w sieciówkach to chyba podobne ceny wszędzie. Co do stajni to wybór jest kiepski. Albo daleko, albo słabe warunki i dużo ludzi. Ale tu już mocno zależy od tego, gdzie byś miała mieszkać i pracować. Trójmiasto jest bardzo rozciągnięte, co jest jego zaletą i wadą. Nie czuć tu tak wielkomiejskiego zgiełku, ale też czasem ciężko gdzieś dojechać. Np jeśli ktoś mieszka na pogórzu w Gdyni a musi komunikacją dojechać gdzieś np na południe Gdańska to... powodzenia 😉
Raczej zdecydowana większość ludzi chwali sobie mieszkanie w Trójmieście 🙂 przynajmniej wśród moich znajomych.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2017 16:44
Lena, cóż, korki są gorsze niż w warszawie niejednokrotnie.
Wystarczy w lato się poruszać samochodem po sopocie, a cały rok w godzinach 15-17 spróbować dojechać na morenę.
Ja jeździłam 2x w tyg na 16 na morenę z żabianki. czasem zajmowało mi to 1,5 h! A to aż 9 km 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się