M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 listopada 2016 14:08
Muchozol, no jak kotłownia to też trzeba opał gdzieś trzymać, ale no to tylko tak warto mieć w pamięci 😉
Chyba, że będzie sam gaz, albo prąd
.
nerechta, chyba pójdziemy w szaro-drewniano jednak!

Spędziłam dziś ponad 2h na budowie ze stolarzem, parkieciarzem i ekpią, masakra. Sto pytań do i ja jednak nieco zielona w budowlance 😉 Ale jakoś poszło. Odbiory pod koniec listopada, a ekipa wchodzi w styczniu. W lutym powinniśmy być w nowym mieszkaniu. Trochę się to rozwleka, ale nie spieszy nam się, szczególnie, że nie mamy powybieranego wszystkiego i byłoby na łeb na szyję.
Ładnie się zapowiada 😍

Co do metrażu, my będziemy mieć 85 m na 3-4 osoby i wydaje mi się to strasznie dużo 😀 Mimo że mieszkałam całe życie w sporym domu.
Dzionka my mamy 90 na 4 osoby i uważam czasem ze to dużo za mało 😉
.
JA przy dzieciach nie jestem w stanie ogarnąć aby było mało rzeczy. Swoich mam mało. Ale zabawki itd. jednak zajmują. Chłopcy mają swoje pokoje - każdy po 16 metrów. Sporo. Ale.....i tak bawią się z wielką chęcią w salonie lub kuchni i czasem nie mam się gdzie schować. No chyba ze w sypialni. Mówię to trochę z przymruzeniem oka oczywiście 😉 Wiem ze to nie jest małe mieszkanie. Ale CZASAMI marzę aby było jeszcze dodatkowe 50 metrów 😵
Gdybym szukała domu dla naszej czwórki to celowałabym w około 140-150.
Dla dwóch osób spokojnie 100 metrów starczy. Z zapasem.
Jak dla mnie dla dwóch osób 100m2 (bez garażu) to akurat. Tak, żeby zrobić fajną sypialnię, garderobę, dwie łazienki, gabinet itp. Nasz przyszły projekt to chyba 98m2 (bez garażu właśnie) i będzie  duża sypialnia z dużą garderobą i oddzielną łazienką (też sporoą), mały pokój gościnny, salon + jadalnia + aneks, druga łazienka, schowek i gabinet dla dwóch osób na antresoli. Ta antresola powiększa oczywiście metraż, z tym, że bez niej też byśmy się zmieścili, tylko miałabym mniejszą sypialnię 😉 - ale to już mój taki świr, że chcę mieć sypialnię min 18m2 + garderobę ok. 6m2 😉 i łazienkę z dojściem z sypialni, do której nikt z gości nie może wejść 😉.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 listopada 2016 16:01
Muffinka, a nie było by tak, że na tych dodatkowych 50 m też by się dzieci bawiły?
.
Muchozol, ale jak przechodzenie między wieszakami??

Ja chcę coś takiego:
Musi być miejsce do siedzenia, rozkładana deska do prasowania (rozkładana ze ściany), toaletka itp 🙂. Noo taki pokój garderobiany 😉
A pewnie ze by się bawiły 😉
Ale mnie brakuje drugiej łazienki, graciarni gdzie zawsze może stać suszarka czy deska do prasowania. Oraz większego salonu 😉 I garderoby. Akurat 50 metrów 😉
.
Muchozol, wydaje mi się, że to spora powierzchnia. Chyba jednak musisz mnie odwiedzić - popatrzysz i jakiś pogląd mieć będziesz.
My na 2+1 mamy około 140 z czego część ze skośnym dachem. Mamy wiatrołap + kotłownia (palenie drewnem, ale przynoszone na kilka dni a reszta w szopie na podwórku) + narzędziownia/siodlarnia. Potem duży (za duży) hol ze schodami na piętro. Naokoło sypialnia, kuchnia, łazienka, salon (za mały trochę). Gdyby to nie była przebudowa to rezygnowałabym z części holu na rzecz salonu, ale warunki konstrukcji nie pozwalały. Na górze druga łazienka, pokój córki, gabinet/biblioteka (mały, ale wystarcza) i pokój gościnny (naprawdę duży), który na co dzień robi za graciarnię. w Górnej łazience za kabiną prysznicową jest część na pralnię - można oddzielić zasłonką, ale wentylacja kiepska więc raczej jest otwarte.
Uważam, że dom mam naprawdę duży i mniejszy o jeden pokój (10-30 m) też by wystarczył.
W domu rodzinnym mieszkaliśmy na 140 m w piątkę + często pomieszkiwała babcia - każdy miał swój kąt, rodzice oboje miejsca do pracy i było ok ... nikt nie spał na kanapie w salonie.
Wszystko zależy od dobrego rozplanowania przestrzeni a nie metrażu.
epk, jak przeczytałam, że potrzebujesz schowka dla 2 osób i garderoby, do której nikt nie będzie mógł wejść, to mi wizja pary płatnych zabójców zamajaczyła przed oczami :haha: Bosko się zapowiada, kiedy się budujecie?

Kurdee ekipa może zacząć dopiero w styczniu a my mamy odbiory za 1,5 tygodnia 🙁 Szkoda strasznie, że miesiąc będzie stało puste. Nie wiem czy nie poszukam kogoś kto mi jednak wcześniej coś zacznie robić.
hehehe epk dobry plan nie jest zły. Projektowaliśmy nasz dom, budowaliśmy i nagle nadeszła ciąża i ona zmieniła naszą fajną sypialnię na antresoli z prywatnym wejściem do łazienki i wyjściem na duży balkon w o połowę mniejszą sypialnie. (Pozostaje jeszcze nam wyjście na duuuży balkon i tylko nasza łazienka. W międzyczasie powstał syn nr 2 i nie ma już co dzielić 😉

Obecnie sytuacja wygląda tak, że na antresolę właściwie nie wchodzimy. Wszyscy z maluchami jesteśmy na parterze, a tu tylko salon i gabinet (który obecnie stał się sypialnią). Już czekam aż dzieci wyfruną i skorzystam z NASZEJ sypialni 😉

Co do metrażu to na parterze mamy jakieś 68 m i na naszą 4 osobowa rodzinę całkowicie nam wystarcza, ale jeszcze w razie W mamy antresolę i tam ok 45 m i całą piwnicę 68 m, która jest wykonczona na mieszkalną.

Przez ostatnie lata gratów nam się nazbierało. Kombinezony, kurtki, kaski, inne pierdoły i książki, książki.... bez piwnicy i pudeł byłoby krucho.
Poczekaj na Bogdana 😉


🙂 w czym mogłabym pomóc?
Dzionka, hahah, schowek obowiązkowo - na wszystkie graty i "przydasie" 😉. Garderoba też - nienawidzę szaf i kiedyś wreszcie się ich pozbędę - takich noo z drzwiami 😉. A łazienka? Chcę mieć taką, że jak mam gości (zdarza się) to nie muszę paradować po korytarzu. No i nikt mi do niej nie włazi i nie maca 😉

nada, jestem już w takim miejscu życia i wieku, że dziecko / dzieci - raczej nie wchodzą w grę. Także antresola może być właśnie na gabinet. Szczególnie, że oboje z mężem lubimy "być ze sobą" i to co nam przeszkadza w obecnym biurze to fakt, że jest odseparowane od reszty mieszkania. Antresola (lub otwarty na salon gabinet) w naszym przypadku wydaje się być fajnym pomysłem.
epk Jak dzieci już nie grożą to: antresola i prywatna łazienkę + wyjście na balkon TYLKO z sypialni jest meeega! Nie mogę się już doczekać kiedy będę z tego korzystać bo póki co spałam w sypialni kilka razy.

Na parterze mam garderobę i w sypialniach mam wnęki na szafy... szafy kocham, ale póki co mam jedną w piwnicy 😉
epk W naszym domu bedziemy mieli taki pokoj garderobiany oddzielony drzwiami przesuwnymi od naszej sypialni. Na szczescie okazal sie naszym wspolnym marzeniem, wiec je realizujemy!

Muchozol 100m na dwojke? Pewnie, ze sie da. Uwazam, ze to bardzo przyzwoity metraz i nie trzeba sie nasprzatac jak glupek. My budujemy na nasza trojke 152mkw na plycie bez podpiwniczenia plus duze pomieszczenie gosp. na zewnatrz i carport.


Mam do was pytanko odnosnie kuchni jeszcze. Bylam w Ikei i ogladalam ich meble zauwazajac, ze czesto w dolnych szafkach zamontowane jest swiatlo aktywowane po otwarciu. Czy jest to przydatny bajer, czy sobie odpuscic?

nada Ach te wasze wnetrza  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 listopada 2016 12:49
A ja w końcu mam projekt...
Miał być na 10 lipca, był na 2 listopada...
A siur jeden jeszcze chciał kasę, bo ON poniósł koszty. Mój mąż go pogonił.
Oprócz nas, załatwił tak jeszcze 4 klientów naszego wykonawcy, skutecznie blokując mu obotę na ten rok.
Jakby ktoś szukał projektanta w kujawsko - pomorskiem, to chętnie na priva napiszę, kogo NIE brać.
Masakra. No, ale teraz na wiosnę fundamenty i lato/ jesień powinniśmy mieszkać.
malenstwo Super, ze juz macie! My tez czekamy na architekta od 2 tygodni :/ Mamy robic przerobki i dogadywac szczegoly, ale biuro jest tak zawalone zleceniami, ze nawet sie jeszcze z nami nie skontaktowali. Jak zalatwimy wszystko i zlozymy podanie o pozwolenie, to bedziemy czekac ok 3-4 miesiecy na dom. Przypomnisz z czego budujecie??
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2016 13:16
Pandurska, ja nie mam podświetlenia w szafkach dolnych i nie zauważyłam zeby było mi potrzebne.
Wiem natomiast czego bardzo nie chce w przyszłości! Szafy w sypialni.
Moj mąż jak wraca bardzo późno to się tłucze w tej szafie odwieszając ubrania i mnie notorycznie budzi! Wrrrr
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 listopada 2016 13:41
nasz będzie drewniany szkieletowy. Sam dom pod klucz stawiają w tydzień, ale pan mówi, że czas dla nas będą mieli raczej późnym latem niż na wiosnę.
maleństwo, ale bezczel!!

Kochani, potrzebuję pilnie jakiegoś kogoś, kto nam pomoże przy odbiorach. Polecana nam kobitka jest za granicą do końca listopada, a mamy termin odbioru na 25.11. (aaa!!!). Znacie jakiegoś architekta czy kogoś sensownego, kto wyłapie wszystkie niedoróbki?
ash Dzieki! Szafy tez nie bedziemy mieli w sypialni, ale nie udalo sie tak ustawic garderoby, zeby nie bylo do niej przejscia przez nasza sypialnie. Beda wiec drzwi i tyle.

malenstwo Nasz tez szkieletowy, ale sciany masywne (zobacz sobie polska firme Danwood, bo z nimi budujemy). Mnie baaardzo ciekawi, kiedy faktycznie stanie nasza chalupka. Najpierw czas byl mi obojetny, ale teraz nie moge sie juz doczekac  😍
Mój gość był taki sobie, za bardzo wyluzowany, więc nie polecę 🙂 niby na razie nic nie wyszło, ale stanowczo to nie była osoba bardzo konkretna 🙁
Muchozol, ja mam 90 mkw. Dla 2 ludzi + gości czasem super. Z dzieckiem jednego pokoju mi brakuje. Brakuje mi też strychu, żeby trzymać tam rzeczy używane sezonowo. Nie mam gdzie upchnąć słoików pustych (na kolejne przetwory), suszarki do grzybów poza sezonem i innych rzeczy używanych sezonowo. Albo solidnego garażu mi brak.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 listopada 2016 18:41
To ja sie schowam z moimi 86m na trzy osoby :p Też bez podpiwniczenia. Uważamy, że starczy w zupełniści. 4 pokoje.
maleństwo, ja mam 2 pokoje na tym metrażu. To trochę komplikuje. Gdy młoda będzie starsza nie wiem czy chętnie udostępni pokój dla znajomych. Trochę to mało komfortowe.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się