komu konia w trening?

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 października 2015 14:11
Szukam stajni na slasku która szkoli konie w naturalu. Mam konia który nie potrafi NIC kontakt z człowiekiem miał ograniczony do minimum przez 4 ostatnie lata swojego życia.  Potrzebuje osoby z dużym doświadczeniem. Chodzi o 4 latka wałacha araba


A czemu akurat w naturalu? Co chcesz by ten koń umiał, jakie będzie jego użytkowanie?
Nie chce konia "lamac" chce aby chętnie współpracował z jezdzcem z własnej woli. Myślę w przyszłości o rajdach ale docelowo jak to ładnie nazywają ambitna rekreacja.
Chce miec konia przyjaciela a w niedalekiej przyszłości konia rodzinnego.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2015 20:26
agath, natural to nie jest dobra droga. Ktoś Ci spsuje konia, a potem klasyk będzie musiał wiele czasu, pracy, potu i pieniędzy włożyć w to, co można by było osiągnąć bez problemu ucząc konia, a nie odrabiając.
A jak będziesz dobrym i świadomym klasykiem, uczącym się i poświęcającym czas na szkolenie dosiadu i obycie przy koniach, to Twój koń wygra los na loterii.
to zalezy co kto rozumie przez natural. Dla mnie praca w zgodzie z psychiką konia i biomechaniką jest naturalem. To, że mam klasyczne wędzidło i siodło, i jeżdże na czworoboku, to inna parafia.

a jak arab w trening to koniecznie Marek Suliga 🙂
Weźcie proszę pod uwagę ze to prawdziwie DZIKI KON i chce dla niego jak najlepiej sama mam doświadczenie dość spore ale w tym przypadku chciałabym kogoś kto ukierunkuje mojego rumaka we właściwym kierunku
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2015 21:13
agath, naturalsi nie zrobią tego we właściwym kierunku. A potem koń będzie niebezpieczny dla obsługi i Ciebie. Bo będzie dzikim koniem  z własnym zdaniem. A własne zdanie naturalsowych koni często gęsto zawiera się na przykład w "nie chcę tam iść, to moje zdanie. Swoją wypowiedź poprę stanięciem dęba i kopnięciem cie w głowę". Spoko jak tylko naturalsów by kopał w głowę, niestety zazwyczaj najbardziej obrywa obsługa stajni.

Mogę Cię zapewnić, że w 90% miejsc nikt koni nie wiąże linami, nikt nie bije ich aż padają ze zmęczenia. Jeśli wybierzesz odpowiedni ośrodek, wróci do Ciebie dobrze ułożony koń, który w gratisie będzie dla Ciebie i otoczenia bezpieczny =)
Dziękuję o własne takie opinie mi chodzi 🙂 no i info gdzie i kto zrobi z dzika prawdziwego przyjaciela na lata (oczywiście chodzi mi i dobre podstawy bo resztę sama będę w stanie dokonać )
Szukam trenera/instruktora, który dojedzie do Radzymina raz w tygodniu. Praca wszechstronna, ale bardziej w kierunku ujezdzeniowym. Polecacie kogoś?
Możecie polecić kogoś do zajeżdżania młodego konia z mazowieckiego, podlaskiego lub lubelskiego.
moganca12, napisz do czego ma służyć ten koń, bo w zależności od oczekiwań są różni ludzie i różne półki cenowe. Poza tym są specjaliści np. arabiarze, którzy lubią konie tej rasy i pracę z nimi.
Moganca Darek Sulowski, Marta Dziak
Czy mogę się dowiedzieć czegoś o p. Marku Kowalskim ?
Czy jeszcze gdzieś uczy czy skończył działalność trenera? Widziałam dosyć dużo pochlebnych informacji.
Ponawiam pytanie.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
13 sierpnia 2016 14:05
Witam, chciałabym zapytać, czy ktoś może mi polecić instruktora, trenera w stronach płd-wschodnich Warszawy ?
Nie mam ambicji sportowych, ale fajnie byłoby rozwijać się ambitnie rekreacyjnie, z elementami ujeżdżenia 🙂
Mam pytanie ile w mazowieckim może kosztować oddanie konia w trening ujeżdżeniowy?
Wiem, że wszystko zależy od nazwiska, umiejętności itd, ale zastanawiam się nad widełkami i rozpiętością.

Mogą być wiadomości na pw.
Dziękuję.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
08 listopada 2016 12:50
marszylka, jak jesteś z Warszawy to na twoim miejscu przemyślałabym oddanie konia do Golden Dream'u na trening (o ile są miejsca), wyjdzie chyba około 1700 czy 1800 ale to i tak taniej niż w Warszawie, a trening na medal 🙂
Racjonalna
Dziękuję za podsunięcie pomysłu. Na razie tak sobie luźno myślę, ale wolałabym pewnie konia mieć bliżej siebie i być u niego. Dobrze znać jednak różne opcje.
Racjonalna, wyjdzie więcej 😉 Chociaż w porównaniu do warszawskich cen nadal atrakcyjnie.
Tylko - nie ma za bardzo miejsc, mimo że dziewczyny konkretnie powiększyły stajnię 🙁

marszylka, jeśli myślisz o takim pełnym treningu, a nie pojedynczych jazdach, to abonament w durnej stolicy za miesiąc zależnie od konkretnego zawodnika - 1200-1500 zł.
To i tak tanio w Warszawie 😉 Ja na śląsku płacę za trening średnio 2 tys miesięcznie.
marszylka, jak jesteś z Warszawy to na twoim miejscu przemyślałabym oddanie konia do Golden Dream'u na trening (o ile są miejsca), wyjdzie chyba około 1700 czy 1800 ale to i tak taniej niż w Warszawie, a trening na medal 🙂


plus oplata za boks  😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
08 listopada 2016 21:05
wydaje mi się, że do 2000 zł to spokojnie można się zamknąć, a nawet jeśli ciut więcej to i tak lepiej niż w Warszawie i okolicach, bo tam ceny są szalone...
Możecie polecić kogoś do zajeżdżania młodego konia z mazowieckiego, podlaskiego lub lubelskiego.


Monika Damec
http://zrozumieckonie.pl/
quantanamera
Dziękuję za odpowiedź.

Olson
ale to bez pensjonatu?
marszylka, jasne, że tak 😉 pensjonat prawie drugie tyle.
Witam, chciałabym zapytać, czy ktoś może mi polecić instruktora, trenera w stronach płd-wschodnich Warszawy ?
Nie mam ambicji sportowych, ale fajnie byłoby rozwijać się ambitnie rekreacyjnie, z elementami ujeżdżenia 🙂


Mehari sprawdź sobie może Other Way?


moganca 12
Marta Dziak 🙂
Ja też polecam Other Way, mój koń chyba też😉
Ja też polecam Other Way, mój koń chyba też;)


A co to za twór ???  😲 Tytuł postu ,, komu konia w trening ? '' a tam nie ma nic o tym kto to i co to  😁
Smok10

Wystarczy chwila googlowania i proszę 😉 KLIK
A, to Basia 🙂 Bardzo sympatyczna osoba 🙂
A, to Basia 🙂 Bardzo sympatyczna osoba 🙂


To miłe. Ale jak to się ma do pracy z końmi i efektów tej pracy ? . Pytam z ciekawości , bo coś mi to mówi 🙄

Mogła by ta strona być bardziej transparentna

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się