KOTY

Ubiegłyście mnie, bo już miałam napisać, żeby kizia-mizia poczytała coś więcej niż doktora gugla, bo mnie aż skręciło jak przeczytałam.
A ta Aujeszka jako top dlaczego nie jeść wieprzowiny. Łomatko!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 listopada 2016 13:34
Mój dostaje surowiznę jako smaczki, bo puchy zbojkotował jak odkrył radość jedzenia surowizny. Poza tym normalnie je suche. Nie jest to kompletny posiłek zamiast suchego, a śniadanko i kolacja, bo go mama rozpieszcza.
Raz dostała surową wątróbkę, to nie wiedziała co ze sobą zrobić z radości 😀
Ubiegłyście mnie, bo już miałam napisać, żeby kizia-mizia poczytała coś więcej niż doktora gugla, bo mnie aż skręciło jak przeczytałam.


Kizia na szczęście nie czyta wujka googla więc wcina suche i dostaje puchy by przemycić jej leki 😉

Gady od soboty są razem całodobowo. Czasem są spory, ale generalnie jest dobrze. Kizia to mała torpeda i jak zabawiamy małego, to ona pierwsza się wyrywa do zabawek. Zawsze! Nie idzie jej zmęczyć, chwilę odpoczywa i znów lata jak opętana, a niby ma 5 lat. Franca w sypialni się na tyle pewnie czuje, że potrafi wygonić Małego z łóżka, a dziś ją głaskałam to pogoniła Małego siedzącego obok łózka... Syków i warków nie ma, czasem machną na siebie łapą i krzykną na siebie. Chyba łatwo poszło, prawda? 😉
Powiedziałabym, że bezproblemowo w momencie kiedy ja mam trzy koty pod jednym dachem i tylko młodsze się tolerują, a starsza udaje rasową zołzę i wali po łbie.
efeemeryda a muszę być dietetykiem z wykształcenia żeby interesować się tematem i coś na ten temat wiedzieć ?
chętnie się dowiem co takiego Twoim zdaniem jest w surowej wieprzowinie czego kot nie powinen jeść. chętnie się również dowiem co takiego niezgodnego z prawdą napisałam że tak na mnie naskoczyłaś.
pokemon tak pokemonku, jak zawsze masz rację, swoją wiedzę czerpię z dr. gugla, a nawet lepiej - z wikipedii  🤣
Chciałam wam bardzo podziękować za pomoc, Fundacja Dobrych zwierząt równiez dorzuciła groszem i mamy pieniądze dla Neli 😉 Jutro ogarniam konsultację ortopedyczną i oby wszystko się udało 🙂

https://www.facebook.com/events/1352084094809876/1366692613349024/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1478630849613900
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 listopada 2016 21:39
Po raz kolejny polecam. Śmierdzi niemiłosiernie, ale Mel dałaby się za nie pokroić.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysmaki_dla_kota/tigeria/tigeria_sticklettis/437376
Kot w nocy  podmiaukiwał, ślinił się. Dałam i mleczko Ulgastran i po 40 minutach Opeprazol strzykawką. Miauczał rzadziej, ale i tak go bolało. Nie spałam przez  niego ponad 2 godziny. Nie dość, że mi go szkoda, to tracę do niego cierpliwość.
Ab dotrwać do tego poniedziałku, do wizyty.
Naprawdę, cieszcie się, że macie zdrowe lub zdrowsze koty. ZAZDROSZCZĘ
efeemeryda   no fate but what we make.
09 listopada 2016 07:26
casines
żeby wydawać takie osądy tym tonem i wymądrzać się na temat chorób zakaźnych wypadałoby mieć jakieś wykształcenie, a nie tylko "interesować się tematem".
tunrida bardzo mi przykro  :przytul:
magda ładnie poszło 🙂
maluda dużo zdrowia dla bezogonka, życzy bezłapka 🙂
Dzięki.
Bezogonek nie ma ogonka od dwóch dni, ale wcale tego nie zauważa. Dobra decyzja to była.
Do kiedy rosną kotki-dachowce?
Muszę przerobić koci kącik i zastanawiam się o ile jeszcze Burasek może się zwiększyć. 😉
Faktycznie filet z piersi jest zbyt chudy dla kota, gdyby to miał być jego jedyny posiłek.
Dużo lepiej podawać poprzerastaną wołowinę i mięso z udek/ćwiartek.



Halo, POZNAŃ!
W ten weekend, na wystawie w Arenie organizowany będzie SPECIAL SHOW kotów rasy KORAT! Kto wpada?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 listopada 2016 19:24
Ja liczę na to że uda mi się namówić faceta i przyjść na wystawę bo akurat wpadam do Poznania 😀 Nie wiesz może ile sobie liczą za bilety dla gapiów? Nie mogę znaleźć info :/

I powiedz kiedy dokładnie, o której i gdzie można będzie podziwiać Koraty 😀
Od 10 do 18, mam nadzieję, że nas wrzucą w jeden sektor 🙂

W tamtym roku bilet normalny był chyba za 10zł.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 listopada 2016 19:47
W takim razie będę was szukać, nie wiem tylko kiedy dokładnie będę na wystawie bo na 13:30 w sobotę mam w planach wizytę w muzeum rogali a jesteśmy niezmotoryzowani 😁
Show koratów będzie właśnie w sobotę. Polecam wpaść rano, nie będzie jeszcze tłumów, koty nie będą wymordowane 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 listopada 2016 20:43
Niestety muzeum rezerwowałam zanim się dowiedziałam o wystawie, ale postaramy się jak najszybciej przedostać z punktu A do B, i tak będziemy po 15 pewnie :/
Okej 🙂 Mój nr tel to edit: wysyłam na PW, jak coś, to dzwoń :-)

Pozdro od Gajki :P
wistra nie aby coś, ale lepiej numer na priv.
Po co później głuchacze odbierać?  😉
wistra nie aby coś, ale lepiej numer na priv.
Po co później głuchacze odbierać?  😉


A co za różnica, numer tel i tak jest w moich ogłoszeniach i na stronie www 😉

Edit: Ale dobra, wyślę na PW
Ascaia, z moich obserwacji: po pół roku rosną już raczej nie wiele, ale zdecydowanie mężnieją i poszerzają się. 😉
Wistra, Twoje dziewczyny sa wspaniale! Gratuluje!
wistra szkoda, że akurat wypadło święto w pt i był długi weekend, tak bym pewnie nie wracała do domu i poszła obejrzeć pokaz, na arene mam 5 min pieszo  🙂
Można Was obejrzeć gdzieś w internecie, filmiki jakieś z pokazu ?? :kwiatek:
Pusia dziś po USG została uśpiona. 🙁
Okazało się, że oprócz tego zapalenia wątroby, nadal ma zapalenie żołądka. I dodatkowo..doszło zapalenie trzustki i zapalenie płuc. I trzustka i płuca, zrobiły się wtórnie do wątroby. Mimo naszego idealnego dbania o żywienie kota.
Dalsze ciągnięcie jej, byłoby już męczeniem zwierzaka. Po długiej i dokładnej rozmowie z wetem, który ją operował, dokonaliśmy eutanazji. Nie było trudno o taką decyzję, bo kot od wczoraj znów zaśliniony, widać, że z bólami, od rana nic nie jadł, nie chciał, leżał apatyczny i dawał przy sobie w lecznicy robić wszystko. Wyglądał jak wykończona kupka nieszczęścia.
I to by było na tyle.
.....................................

A teraz pytanie. Chcemy kota. Kolejnego. Przyzwyczailiśmy się do kota w domu i dobrze nam z kotem. Ale mąż jest ZDECYDOWANY, że nie chce dachowca tym razem Chce rasowego, ładnego kota. Ma być ładny i ma mieć dobry charakter. Wiadomo, że każdy kot jest indywidualny, mimo rasy, ale jednak rasa jakoś charakter predysponuje.
Myślimy o Maine Coon, o Syberyjskim.
I tu pytanie. Czy znacie jakieś polecane hodowle w Polsce północno- wschodniej, gdzie można by szukać takich kotów. Chccemy z suer hodowli, bo chcemy mieć jak największą pewność, że kot będzie ZDROWY. Mamy już dość chorób.
Ktoś, coś?  :kwiatek:
Smutno, ale zrobiliście dla niej już tyle... na pewno była Wam wdzięczna.

Ja wróciłam do weta. Mieliśmy dziś ściągać szwy lecz przełożyliśmy to na przyszły tydzień, bo rana jest niezagojona.
Także Bezogonek nadal pozszywany biega.
tunrida, bardzo mi przykro, ale zrobiliście naprawdę wszystko...
efeemeryda   no fate but what we make.
14 listopada 2016 12:39
tunrida
znam od podszewki dwie bardzo dobre hodowlę (main coon), ale z Wrocławia, przy czym ich koty jeżdżą ( w sensie są sprzedawane) do Chorwacji i dalej, także naprawdę warto rozważyć taką wycieczkę  😉
Bardzo szkoda Pusi. Nie mogła trafić lepiej niż do was. Śpij mała... 🙁

O Maine Coonach słyszałam, że są chorowite. Miałam styczność z jednym i nie dożył 5 lat. Z hodowli, z Polski i to możliwe że właśnie z północnego wschodu (tego nie wiem ale znajoma z północnego wschodu). Mieszkałam i z Maine Coonem i z kotką syberyjską - oba miały bardzo fajny charakter, misiaki kochane.
Tunrida przykro mi, robiliście chyba wszystko, co się dało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się