Konie czystej krwi arabskiej

Dla mnie jest to bardzo ciekawe zjawisko i trochę sprzeczne z teorią, że konie nie tyją w brzuchu 😉 Jak w ciągu około trzech tygodni z konia w kondycji z grubsza treningowej, przy niezmiennej pracy, bez zmiany ilości treściwego, robi się wielkobrzucha kula, ponieważ koń mając nielimitowany dostęp do zielonki zaczyna wsuwać ją jak odkurzacz w ilościach z dnia na dzień większych.  🙄
majek   zwykle sobie żartuję
24 października 2016 09:06
moj tez zawsze tyje w brzuchu. Fakt, ze ten brzuch jest mu latwo zgubic
Szukam osoby, która wie co aktualnie dzieje się  z ogierem Addham (po:The Atticus, od:Gayyedah) oraz z klaczą Erotomanią (Ekstern/Erotomanka). Proszę o wiadomość na priv.
był Hubertus pozdrawiamy kącik  :kwiatek:
Ganasz ależ groźnie wyglądacie!  🏇
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 listopada 2016 12:40
Ganasz gotowa do szarży :-)  🏇
A strój jak co roku obłędny.
Bronze, falletta bo arabska klacz to koń wojenny jest,  🏇 a my z Macebą tradycyjnie co roku we własnym rzędzie na biegu, bo można się załapać na zdjęcia  w sumie to mogłabym tak na codzień śmigać po polach  😉
ganasz ; Pani, Pani !!! Tam mordercza żaba była przcież heheheh...
super
  m.indira to do zdjęcia było, bo ci co focą muszą mieć jakieś "pozytywne" tematy 🤣 
Witam. Czy ktoś z Was licytował konia na aukcji w Janowie lub Michałowie i mógłby mi nawet na priv naświetlić jak to wszystko wygląda? Będę wdzięczna za każdą informację.
Zapraszam
Może ktoś znajdzie drobiazg dla siebie...
https://www.facebook.com/events/410814579306481/
To Twój koń? Nie wszystkich z wątku kojarzę, wybacz.
Zdrówka życzę!
Od 11 lat mój.
Witajcie, mam pytanko. Mam nadzieje że dobrze trafiłam  👀 Jaki rozmiar ochraniaczy (skorup) mają wasze araby? 🙂
PATRYCJA10822 mój nosi S-ki veredusa
Witajcie, mam pytanko. Mam nadzieje że dobrze trafiłam  👀 Jaki rozmiar ochraniaczy (skorup) mają wasze araby? 🙂


Mój zawsze pośredni rozmiar, jak są 3. Pony są na niego za małe, średnie z Decathlonu w sam raz.

EDIT: Czyli Coby oczywiście. : P Lub M.
Moja nosi coby na zady, na przody nic jeszcze nie zakładałam.
Witajcie, mam pytanko. Mam nadzieje że dobrze trafiłam  👀 Jaki rozmiar ochraniaczy (skorup) mają wasze araby? 🙂

Moj na ogół pony jesli dana firma ma tylko opcje: pony -full.
Gery mamy 2, z Deca tez 2  a jutro odbieram cob z HH (oni maja rozmiarówke cob-full z modelu ktory mnie interesuje).  😀
Fair Play mam pony i HKM tez mam pony (zamawiałam cob/full,i wymieniałam bo były mega za duże), Eskadrony M są za duże bo miałam po poprzednim koniu i oddałam.
Moje zwierze ma 150cm w kłębie.
Moja nosi HH na przody i tyły, coby. Przedtem miała Horze, też coby. Ale ona duża jest.
Maceba 153, ochraniacze pony.
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bo właśnie koleżanka dla swojego miała full z mustanga i kontaktowe m i właśnie się zastanawiam w co się zaopatrzyć
Najlepiej pożyczyć i przymierzyć, bo numeracje różnych firm są rozbieżne.  Tym sposobem HM-y kontaktowe pony pasują na nogi małopolanki, bo na arabkę były za szerokie w obwodzie.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2621285#msg2621285 date=1480535169]
Moja nosi HH na przody i tyły, coby. Przedtem miała Horze, też coby. Ale ona duża jest.
[/quote]
Murat-Gazon a jaki masz model HH ?
saklavi Elite-R.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2621397#msg2621397 date=1480575090]
saklavi Elite-R.

[/quote]
Ooooo Murat-Gazon wlasnie te dzis odbieram  🏇 jak ci sie sprawuja ?
saklavi mam je od roku, użytkowane średnio 3-4 razy w tygodniu w każdą pogodę (nie robię z koniem nic bez ochraniaczy, od jazdy po spacer w ręku). Neopren się trochę poprzecierał na dole, ale poza tym nic im nie jest. Gumy się nie rozciągają.
Przy czym ruda nie jest niszczycielem ochraniaczy, nie uderza w nie kopytami ani nic. Raczej zaliczały kontakt z gałęziami, kamieniami, kolczastymi pnączami, błotem, piachem, wodą itp.
Murat-Gazon moj arab tez raczej ekonomiczny w niszczeniu sprzetu :-D Zapowiadaja sie ciekawie, mam nadz ze beda nam służyc równie dobrze  bo my skaczemy troche 🙂
A jak z ta wentylacją ? spełnia swoją funkcje ?
saklavi tak, noga się pod nimi nie poci jakoś straszliwie. Oczywiście niższa część tych wywietrzników zapycha się błotem, ale bardzo łatwo się to czyści.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się