DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dostałam już od Mamy maszynę  🏇 Mam już materiały ze szmatlandu , tanie i ładne 😎 Mamy 3 rano, a ja wycinam kroje. Niech tylko sklep otworzą to jadę po wypelnienie.  😀 Będę pierwszą klientką  💃
Robiliście może samemu podkładkę pod siodło?
Co dać do środka? Gąbkę czy co ?
escada moge coś wiecej info prosić o tych ochraniaczach zaprzęgowych ?
Czy jest możliwość zamówienia takiego kompletu  😍
Weronia niestety aktualnie nie robię na zamówienie 😉
nokia6002 ja zrobiłam kiedyś podkładkę, w środku miała wypełnienie wycięte z czapraka, boki i stronę od konia obszytą reluganem - futrem medycznym, od strony siodła miała naszytą kieszeń z alcantay żeby w środek można było wsadzić żel w razie potrzeby.
nokia6002 Chodzi o taką bez futerkową podkładkę? Jeżeli tak to w środek wsadzałam zawsze gąbkę tapicerską - różnie z grubością, jak było trzeba to i kilka warstw. Można też zrobić taką z maty do ćwiczeń (też warto dać 2-3 warstwy), albo futra i albo naszyć materiał, albo wsadzić na futro jakąś cienką gąbeczkę.  😉
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
08 listopada 2016 16:00
Kochani, pomóżcie!
Gdzieś kiedyś rzucił mi się w oczy link ze zdjęciami z "organizerami" stajennymi (typu ściana z rzepami na ochraniacze kontaktowe, lub rurki pcv jako stojaki na widły/szczotki). Potrzebuję koniecznie znaleźć to na nowo, ale nie wiem nawet gdzie szukać.

Ewentualnie czy ktoś ma patent na owijki i ich "zorganizowanie" przy boksie?
Na owijki jest fajny taki materiałowy organizer z kieszeniami, są czasem w Biedronce czy Lidlu i w IKEI. Na allegro też można znaleźć. Tego typu. Te z Biedronki były za ok. 10-12 zł, bo nie były z jakiegoś szałowego materiału. Ale miały więcej kieszonek (przynajmniej o jeden rząd) na stajenne potrzeby spokojnie wystarcza, znajoma ma taki ze dwa lata i żyje. To się nazywa "organizer ścienny/wiszący na buty".
Samemu oczywiście też można uszyć. 😉

Poprawiłam znaczniki 🙂
Czy ktoś z was zmniejszał derkę?mam derkę zimową ale na mojego araba bedzie  za duza,sprzedawac nie chce,więc zastanawiam sie czy da sie zmniejszyc,zaniosłabym do krawcowej tak czy siak,bo sama nie mam maszyny,zdolnosci,wyobraźni itd...
Alicja Ja zmniejszałam, chociaż nie dużo. Ze 145cm musiałam zrobić na około 115cm. U mnie to wyglądało tak, że rozpruwaliśmy przednie zapięcie(były klapa + pasy), przesuwaliśmy do tyłu, pasy na tylni nogi były skracane i przesuwane. Do tego przy rozcięciu na łopatce było robione coś takiego, że obcięliśmy część z prawej strony (od strony brzucha, nie klaty) i zszyliśmy z pozostałą częścią derki przedniej. w sumie obciętego materiału było jakieś 15cm z każdej strony.
Wyszło całkiem fajnie. Derka była przejściowa, robiliśmy to w domu z pomocą maszyny i nici żeglarskich.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 listopada 2016 09:37
Złote rączki! Czy byłby ktoś w stanie i skłonny zrobić puśliska węższe od normalnych? Potrzebuję puślisk do padu do jazdy na oklep, niestety standardowe są za szerokie do tych oczek, jakie on posiada. Nie muszą być skórzane, mogą być parciane. Byle miały tak 2/3 szerokości normalnych. Ktoś pomoże? 🙂
Saccarin fajnie sprawdza się wisząca półka na buty z Jyska - http://jysk.pl/przechowywanie/kosze-itp/przechowywanie-rozne/organizer-n-buty-magne-15x84x30

Ja w swojej trzymam właśnie owijki, ale nie tylko - lonża, ścierki z mikrofibry i takie randomowe rzeczy. Jeśli potrzebujesz czegoś na boks, a ta będzie za długa, to spokojnie możesz np. ostatnie dwie półki odciąć i skrócić tym samym całość 😉 I to za szalone 15zł  😜
Czy ktoś z was robił ogłowia taśmowe? Macie może projekt/wymiary? Skąd brałyście taśmę? 👀
Ja robiłam kantar.
Wymiary brałam z tych co się ubiera koniom na codzień.
Materiał głównie taśma rypsowa, podwójnie zszyta+ akcesoria kaletnicze i dodatkowo mocna nić, najlepiej taka do skóry.
Ja robiłam ogłowie. Zwykłe i dr Cooka. Wymiary? Rozłożyłam na kawałki ogłowie, które koń nosił regularnie. Taśmę miałam syntetyczną - taką popularną w "indiański" wzorek - mnóstwo smyczy jest z tego produkowanych. Szczerze powiedziawszy kupiłam ją na metry na bazarku na dogomanii 😀 Sprzączki kupiłam w sklepie kaletniczym, dziurki wypaliłam grubym gwoździem. Nachrapnik z Cooka podszyłam sobie polarem, bo wydawało mi się to jakieś sztywne 🙂 Zero filozofii, tylko starannie zszyć 🙂
dziewczyny pomocy! poszukuję klamry do ogłowia takiej lub podobnej może widziałyście coś gdzieś? 🙂
https://www.pethardware.com/pl/klamry-rymarskie/mosiezna-klamra-rymarska-2435/
WEEE  🏇
Kilka nowych wzorków 😀

Łowicz
Kropeczki miętowe
Rozkoszne te groszki 🙂 Cudne
Co do zaprzęgowych "pancerników" escady mogę powiedzieć Wam tyle- są naprawdę pancerne!  😍 Nasze konie są z nich mega zadowolone i w dodatku każdy indywidualnie możemy dopasować. Zakładamy je na nogi od 22 do 25 w nadpęciu i zawsze leżą spoko  😀 Ze względu na potrzebę naprawdę porządnego mocowania rzepy ochraniaczy maratonowych są przedłużone i tak jak w man-mat'ach okalają całą nogę podwójnie. Czy grzeją ? tak jak każe pełne ochraniacze  😉 podwójne wypełnienie i dodatkowa amortyzacja z misia dają nam pewność, że nawet po najbardziej wymagającym maratonie nogi naszych zaprzęgowców będą w nienaruszonym stanie  🏇 Lekkie pranie, plak i są gotowe do kolejnego startu 😀 Jeżeli ktoś kiedyś będzie miał możliwość zamówienia podobnych to jak najbardziej POLECAM !  :kwiatek: 💘

Drugie foto za duże.
[quote author=czarno-czarna link=topic=88.msg2621855#msg2621855 date=1480689778]
dziewczyny pomocy! poszukuję klamry do ogłowia takiej lub podobnej może widziałyście coś gdzieś? 🙂
http://aspsklep.pl/product_info.php?products_id=1427
Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam ale w sumie chodzi o wykonanie paki DIY - wiecie może gdzie można kupić wysuwany wieszak na ogłowia/kantary ? Przejrzałam wszystkie końskie i nie końskie znane mi sklepy i dupa🙁 jedyne co myślałam że się nada  to wieszak z IKEI ale okazało się że maxymalne jego obciążenie to 5 kg 🙁
sotniax, z takich mocnych, to znalazłam taki, ale cenowo to raczej nie zachęca  😉
Ma ktoś pomysł z czego najlepiej zrobić coś w stylu padu pod woltyżerkę na grzbiet konia? 👀
fusco Ja bym robiła z tego, z czego robi się zwykłe czapraki. Wierzch  gruba alkantara lub inny mocny materiał na obicia tapicerskie, pokryty teflonem np. Wtedy nawet jasny kolor łatwo utrzymać w czystości. Spód z bawełny.
Fakt,że nie miałam takiego padu w ręce nigdy, ale wydaje mi się, że musi być on nieco grubszy - może nawet spełniający założenia padów pod siodła west i rozważałabym chociaż warstwę filcu w środku tudzież grubszą warstwę neoprenu (tu pewnie gorzej z dostępnością), a z zewnątrz to już co się komu podoba aby tylko nie utrudniało - np zbyt śliska tkanina będzie tu wadą
Pad do woltyżerki musi być hiper gruby, u nas np (nie wiem czy to nie przesada, konie nie narzekały, a woltyżerkowały się dużo) był koc, żelka, czasami jeszcze jeden koc na to pad do woltyżerki - taka pianka 5 cm dosyć miękka ale nie tak zeby się uginać i gruba jakby poduszka pod pas woltyżerski.
Gdzie znajdę wykrój/wymiary/cokolwiek dotyczącego ochraniaczy kontaktowych lub pełnych? Gdzieś trafiłam na informację że Horse_art wstawiała coś takiego ale nie umiem
znaleźć 😵
Przydadzą mi się nawet zdjęcia na płasko rozłożonych ochraniaczy (najlepiej z wymiarami), bo w Google ciągle znajduję tylko na końskich nogach  😉
Pomocy  🙇 🙇 🙇 ❗ ❗ ❗ ❗
Szukam kogoś kto zrobi mi derkę, a właściwie dwie sztuki (biała, czarna lub zielona ale taki deep green  😜 ) z haftem sponsora na nagrodę !
jarpol się nie wyrabia,  więc szukam kogoś kto zrobi to dobrze, w przystępnej cenie i wyrobi się do lutego. Czy jest tu taka duszyczka? Lub możecie mi kogoś polecić?  🏇

Jeśli zły wątek to przepraszam  🤬
cześć  🙂 mam pytanie do osób szyjących derki, robiących owijki. Jaka gramatura polaru jest najlepsza jeżeli chodzi o użytkowanie przez konia ? Żeby kulki zaraz nie zrobiły sie ... 🙁

Ala
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 stycznia 2017 00:31
[quote author=Marti^^ link=topic=88.msg2632148#msg2632148 date=1483431553]
Pomocy  🙇 🙇 🙇 ❗ ❗ ❗ ❗
Szukam kogoś kto zrobi mi derkę, a właściwie dwie sztuki (biała, czarna lub zielona ale taki deep green  😜 ) z haftem sponsora na nagrodę !
jarpol się nie wyrabia,  więc szukam kogoś kto zrobi to dobrze, w przystępnej cenie i wyrobi się do lutego. Czy jest tu taka duszyczka? Lub możecie mi kogoś polecić?  🏇

Jeśli zły wątek to przepraszam  🤬
[/quote]
W CAball spytaj
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się