Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

scaliłem
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2016 06:15
Hej! Pisałam w wątku o przydomówkach, ale chyba nikt tak z usług tej firmy nie korzystał więc wklejam swojego posta tu:
Mam pytanko dotyczące drzwi do boksów/stajni, czy ktoś ma doświadczenia z firmą "Rufi"? http://www.rufi-polska.com/ Godna polecenia? Może znacie jakąś inną?
Potrzebuję kupic 2x drzwi do boksów tylko dolne i 2x dzielone (wyjścia z boksów angielskich na dwór i na korytarz wewnątrz stajni).
:kwiatek: za opinie będę wdzięczna.
jak liczycie potrzebną pojemność silosa? ktoś może pomóc?  👀
Mamy maly problem. W korytarzu stajni wyszla zbyt gladka posadzka - i niestety jest sliska. I co teraz zrobi ? Funduszy na gumy na razie brak... w perspektywie paru miesiecy pewnie bedzie mozliwy zakup. Moze macie jakis pomysl aby czasowo rozwiazac ten problem ?  :kwiatek: moze jakies naciecia ? ??? Docelowo na posadzce beda gumy, wiec da sie pozniej zamaskowac prowizoryczne usprawnienie ? Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi.  :kwiatek:
Farba do betonu z dodatkiem antyposlizgowym?
Mewa: jeśli pytasz o Silos zbożowy to proponuję zapas trzymiesięczny, chyba, że masz silos ocieplany to wtedy może być większy. Lepiej przechowywać u dostawców.
Totutotam: na kilka miesięcy nie ma co ponosić kosztów, po korytażu nie galopować, a w boksach więcej słomy i tylko Konin wyjdzie na zdrowie.
Hej! Pisałam w wątku o przydomówkach, ale chyba nikt tak z usług tej firmy nie korzystał więc wklejam swojego posta tu:
[quote author=zembria link=topic=19013.msg2510794#msg2510794 date=1457634535]
Mam pytanko dotyczące drzwi do boksów/stajni, czy ktoś ma doświadczenia z firmą "Rufi"? http://www.rufi-polska.com/ Godna polecenia? Może znacie jakąś inną?
Potrzebuję kupic 2x drzwi do boksów tylko dolne i 2x dzielone (wyjścia z boksów angielskich na dwór i na korytarz wewnątrz stajni).
:kwiatek: za opinie będę wdzięczna.

[/quote]

Equi Projekt - firma, która zajmuje się projektowaniem, wyposażaniem i budową obiektów jeździeckich.
[CIACH] - bez przesady.
mafera, boję się otwierać szafkę w biurze 😉 (o lodówce nie wspominając) 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 sierpnia 2016 20:40
quantanamera, zapraszam na hipodrom - szczyty absurdu jeśli chodzi o rozwiązania czy użyteczność ośrodka są tu nieskończone  😜
Nie wiem kto to projektował i potem zatwierdzał, ale miał bardzo bujną wyobraźnię...

Moon, po studiach architektonicznych i zajęciach 'zabudowa wiejska' wiem kto projektuje ośrodki jeździeckie... :P
Prowadząca powiedziała mi, że mam się przejść do stajni zobaczyć, jak to wygląda bo najwidoczniej nigdy w stajni nie byłam więc nie wiem. Upsik ;P a taka dumna byłam z logistycznej strony mojego projektu... oczywiście 3.0 bo elewacja jej się nie podobała i nie wstawiłam trzecich, zupełnie niepotrzebnych wrót na hali, które kazała zrobić 😀
Czy ktokolwiek może podzielić się opinią stajni od Western Passion? A raczej kontaktem z nimi, bo nowe boksy miały być u nas w stajni w tym tygodniu, trener powiedział mi, że jednak będzie za dwa tygodnie. Czy ktoś miał z nimi styczność? Bo konia muszę przetrzymywać u sprzedającego jeszcze, bo nie mam jak wcisnąć do stajni, a boję się, że firma nie uczciwa jest i stajni nie będzie. Jak było u was?
plunia...
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2014.msg2613556.html#msg2613556]Tu[/url] dopiero co ibmoz o nich pisała.
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Szukam jakiejś świeżej opinii, bo o ile moje "umiejętności" matematyczne mnie nie mylą jest ona przynajmniej półtoraroczna (hala była zamówiona przynajmniej półtora roku temu) 🙂
Czy ktoś z Was w ostatnim czasie projektował stajnię na kilkanaście koni? Gotowe projekty ni w ząb mi nie pasują i szukam jakiegoś taniego rozwiązania. Ile może kosztować taki projekt?
Indywidualne projekty to kwota rzędu 8-10 tys i w górę. Może lokalny architekt zrobi za 5 bez instalacji.
podpowiem jeszcze z gotowych:
http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=400&usid=1
bardzo dobry projekt , łatwo zwiększyć ilość boksów
Ogólnie jest z czego wybrać:
http://www.agroprojekty.pl/projekty-budynki-dla-koni--stajnie-ujezdzalnie,10,projekty.html
Chyba taniej będzie przerobić gotowy projekt u autora niz zamówić nówkę.
Może napisz coś konkretniej o swoich potrzebach - są jeszcze takie rozwiązania "własne"........
melehowicz, na razie odpowiedział mi jeden projektant. 7000zł za indywidualny, a ok. 2000zł za przeróbkę.

Co masz na myśli pisząc rozwiązania "własne"?

Mam rozrysowany swój projekt, 17 boksów + socjal z łazienką, myjka, paszarnia, siodlarnia, schowek na narzędzia. Wychodzi mi, że będzie to budynek murowany ok. 12 x 36 m. Bez stropu i poddasza użytkowego.
Żeby zredukować koszty na początek i zostawić furtkę na inne pomysły chciałam na początek zrobić boksy po jednej stronie a z drugiej zostawić wolną przestrzeń. Czas pokaże czy na tej części w przyszłości byłyby również boksy czy coś innego.

Stawialibyśmy po części systemem gospodarczym, żeby zaoszczędzić na kosztach robocizny.
"własny": miałem na myśli budowę kilku obiektów na zgłoszenie. Budujesz wtedy wg absolutnie własnego projektu. W tym przypadku trzeba mieć trochę pojęcia o budownictwie. Zawsze będę zachęcał do budownictwa drewnianego (bal). Żeby było ekonomiczne trzeba trochę koło tego pochodzić, a na swoją pracę kasy nie trzeba. W razie "w" kontakt na priva.
melehowicz, myślałam o stajni z bala. Ale wówczas musiałabym płacić za robociznę, bo mój mąż tego materiału nie czuje. Nie ma w okolicy dobrych cieśli a koszty rosną. Koszty impregnacji są bardzo wysokie a potem jeszcze walka z końskimi obgryzaczami.
Kasa w dużej mierze zakładam z dotacji więc raczej stawianie na zgłoszenia i dolepianie nie przejdzie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2017 15:11
My mamy stajnię z bali drewnianych. Wygląda to pięknie ale do najtańszej opcji na pewno to nie należało
Trudno pogodzić system gospodarczy z dotacją, ale jakiś kompromis można wypracować.
Smartini: tak jak pisałem, stajnia drewniana może być przyjazna w kosztach i ile zaangażuje się sporo czasu i starania. Też mam taka stajnię.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2017 18:28
melehowicz, oczywiście że może być, nie mówię, że nie. Ale 'drewniana' a 'typowa góralska z bali' to dwie różne bajki 😉 Studiowałam architekturę także jakieś_tam pojęcie mam 🙂
melehowicz, będę kombinować. Czy się da to się okaże. Możesz mi na PW napisać orientacyjny koszt stajni z bala? Bo mi nijak nie chciało wyjść taniej niż z pustaka.
Czy ktoś z Was w ostatnim czasie projektował stajnię na kilkanaście koni? Gotowe projekty ni w ząb mi nie pasują i szukam jakiegoś taniego rozwiązania. Ile może kosztować taki projekt?


bera7 a patrzyłaś w muratorze? widziałam tam ze dwa projekty bez poddasza.
gosiaopti, patrzyłam. Tylko zastanawiam się czy taki projekt gotowy można przerobić typu: tu pan wyciągnij, tu obetnij, tu dodaj okno, tu przesuń... no to jednak wychodzi potem zupełnie inny projekt 😉
ja jestem zagorzałym przeciwnikiem drewnianych stajni na więcej niż 6-8 koni, dlaczego ? po pierwsze pożar , drewno płonie jak ,,zapałka,, długa stajnia na kilkanaście, kilkadziesiąt koni to daleka droga do bram w razie ewakuacji koni, po drugie zapach, nie cierpię zapachu drewna nasiakniętego wyziewami stajni, w starszych stajniach wręcz jest ono butwiejace, oblepione pleśnią  pod sufitami, nawet kominy wentylacyjne nie ustrzegą przed tym na długiej stajni, w zimie gdy konie parują , wydzielają wilgoć, a bramy są zamknięte wejście do stajni murowanej a drewnianej to duża różnica, byłam w tamtym roku w takim ośrodku, piękny, kilka lat temu wybudowany, z wentylacją, ale sufity wyłożone piękną, drewnianą boazerią, a rano zapach brr...
jak dla mnie mała drewniana, najlepiej angielska przydomówka OK, większa stajnia to tylko murowana.
bera7 też się zastanawiam, bo upatrzyłam sobie jeden projekt, ale trochę bym pozmieniała 😉 Będę do nich dzwonić jakoś na dniach.

blucha, też tak uważam, jednak drewniane stajnie mają ogromną przewagę - dużo szybciej się je buduje.
gosiaopti, patrzyłam. Tylko zastanawiam się czy taki projekt gotowy można przerobić typu: tu pan wyciągnij, tu obetnij, tu dodaj okno, tu przesuń... no to jednak wychodzi potem zupełnie inny projekt 😉


można tak. Kwestia ewentualnych kosztów za dopasowanie do potrzeb.
gosiaopti, pewnie koszty zależne od ilości zmian, a ja bym sporo pozmieniała więc... chyba stanie na szukaniu kogoś kto zrobi to od podstaw. Może jakiś student... ehh marzenia.

marysia550, obawiam się, że ilość zmian da mi taką kwotę jak indywidualny.

edit: jest jeszcze pomysł, by część socjalną wymurować a końską zrobić z płyty obornickiej. Znajomy ma od 3 lat całą stajnię z płyty i fajnie się sprawuje.
Ja to myślałam jeszcze o takiej opcji, że socjal murowany, a stajnia modułowa, ale nie wiem czy tak się da zrobić? Bo potem można rozebrać tą modułową i postawić murowaną, bo tak sobie myślałam, że to byłoby szybciej i taniej, ale może nie...
gosiaopti, 2 razy koszty, trochę bez sensu. A modułowa też swoje kosztuje, kilkanaście boksów to pewnie ze 100 tyś.

edit: a może to nie taki głupi pomysł.... muszę pogadać z człowiekiem z nadzoru jak to się ma do moich pomysłów.
Bo ja tak myślałam w kwestii szybkości budowy. Wiadomo, że stawianie obiektu docelowego jest tańsze, ale nie zawsze się da.
Ja jeszcze nie wiem jak mi się ułoży, więc na razie tak sobie gdybam, ale rozglądam się też za różnymi opcjami i ofertami.
A murowaną stajnię już w życiu budowałam i trochę powalił mnie czas budowy. Nieporównywalny do drewnianej...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się