Podróże

Kaukaz 🙂

KLIK


KLIK

Gruzja 🙂


KLIK


KLIK


KLIK

Proszę, naucz się zmniejszać albo dawaj fotki w linkach!

 ZNOWU zdjęcia-giganty!
Co warto zobaczyć w Bukareszcie i w Budapeszcie (ok 10 godzin wolnego czasu)? Będę tam 11-13 listopad.

Budapeszt... dzielnica zamkowa. Kolejką do pałacu królewskiego, muzea pałacowe (muzeum historii Budapesztu), Baszta Rybacka, Galeria Narodowa
Góra Gellerta (baseny termalne ale chyba już bez kąpieli 😉 )
Skalna Kaplica, Most Wolności...
Wyspa Małgorzaty (spory park z fontannami, rzeźbami)
Oczywiście budynek Parlamentu, Bazylika Św Stefana.
Promenada naddunajska Vaci utca oraz Andrassy Ut na końcu której jest park i ogrod zoologiczny (ulica i architektura skopiowana z paryskiej Champs Elysee. )
Polecam Węgierskie Muzeum Narodowe i Muzeum Sztuk Pięknych.
Gdzieś jest muzeum pomników, ale nie byłam 😉 Szoborpark jest poza miastem
Hej, wracam po dłuższej przerwie 🙂 W zeszłym roku bardzo ubolewałam nad tym, że musiałam zrezygnować z wyjazdu na praktyki do Kurdystanu na rzecz Austrii, która bardziej mi się przyda w cv. Jak się jednak okazało na kolejną okazję do wyjazdu na Bliski Wschód nie musiałam czekać. Podczas wakacji spędziłam miesiąc w Jordanii i kilka dni w Palestynie. Był to niezwykły czas i chyba jak dotąd najbardziej kształcąca podróż w moim życiu. Wrzucam garść fotek, póki co z Jordanii bo Palestyna jest w dużej mierze na tablecie

Na 1. widok na Amman, czyli stolicę Jordanii

2. to Petra, czyli skalne miasto, będące jednym ze współczesnych cudów świata. Miejsce jest przepiękne, choć latem niemilosiernie upalne. Inna nazwa to 'różowe miasto', ponieważ w takim kolorze mienią się skały

3. gromadka dzikich wielbłądów na pustyni Wadi Rum. Miejsce, gdzie kręcili np. Marsjan. Spędziliśmy noc śpiąc na piachu. W dzień 50 stopni, a w nocy budziłam się z zimna, choć spałam pod ogromnym kocem.

4. Relaks w Aqaba nad Morzem Czerwonym. Wspaniałe miejsce do odpoczynku i nurkowania
Pytanie dla osob ktore były w Paryżu. Gdzie spaliście? Planuje 3 dniowy wypad turystyczny, oferta noclegów jest ogromna. W jakim rejonie najlepiej rezerwować pokój?


My spaliśmy w hotelu Ibis, byliśmy bardzo zadowoleni (14 Rue Rampon)
"Bałtyk jest zimnym morzem i dlatego..."
nie mam takich ładnych zdjęć, ale było fajnie  😉
A dokąd płyneliście?
Ja bardzo miło Bałtyk wspominam z pokładu 😉
Do Gdańska 😉
Miało być z Tallina, ale poprzednia ekipa nie dała rady tam dopłynąć (w pierwszym tygodniu piździernika mieli wesoło) wiec płynęliśmy Lipawa - Visby - Hel
No i niby to jedno zdjęcie ma nas zadowolić? 😉
a zwiedzał ktoś zachodnie wybrzeze usa ? Kali i te sprawy ?  🙂
Naciau, pisz na PW co chcesz wiedzieć 😉 W sierpniu tego zrobione 4 tys km w dwa tygonie, zaczynając od LA poprzez Phoenix, Lake Powell, Grand Canyon, Yosemite, Bryce Canion, Zion National Park, Las Vegas, Monument Valley, San Francisco i wiele wiele innych, łącznie 4 stany: California, Arizona, Utah, Nevada. Chętnie poradzę co i jak.
polecicie dobry przewodnik po Mongolii :kwiatek: ?
A propos ostatniego oburzenia turystyką myśliwską i polowaniem w Afryce ostatnio dostałam propozycję wyjazdu na polowanie uwaga...na dzikie konie w Australii  😲

ps. Przepraszam Amnestria, że jeszcze nie odpisałam - na śmierć zapomniałam  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
15 listopada 2016 10:04
Dla innych ludzi koń to takie samo zwierzę jak antylopa (dziki). W Australii i jeszcze kilku miejscach na świecie poluje się na konie  🙄
Hexa, spokojnie - kiedy znajdziesz czas :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 listopada 2016 21:30
Zdaje się, że Australia ma spory problem z dzikimi królikami i brumby właśnie.
Mają spory problem i z jednym i z drugim - odstrzał selekcyjny jest niezbędny. Niestety co do koni mocno walczą z opinią publiczną.

  Jak będę już stara i obrzydliwie bogata to marzy mi się podróż po całym świecie śladami kultury myśliwskiej  😜
vissenna   Turecki niewolnik
16 listopada 2016 12:51
A my sobie urządziliśmy małą wycieczkę w stronę Marmaris. Ale, że mnie do dużych kurortów nie ciągnie, skręciliśmy w stronę mekki windserfurów. Akyaka to mała mieścina znana właśnie głównie fanom windsurfingu. Mieci się tam prestiżowy klub sportów wodnych, którego właścicielką jest była dziewczyna Tarkana. Tureckiej gwiazdy pop znanej również w Polsce za sprawą tego hitu:
🤣
Mój sułtan i kite'y:

Teren wkoło plaży porośnięty jest przez stare pinie i jest Parkiem Narodowym:

Chroniona jest też przerażająco zimna, górska rzeka Azmak mająca swoją deltę i ujście w tym miejscu. Tam pierwszy raz zobaczyłam dzikiego węża wodnego i to skutecznie zniechęciło mnie do kąpieli w tej podobno leczniczej wodzie:

Ja na sekundy zanim zmyła mnie fala:

Całe miasteczko Akyaka jest snobistyczne, gdyż otoczone górami nie ma miejsc na zabudowę. Utrzymane jest w tej samej architekturze i stylu śródziemnomorskim. Imponują wille zbudowane przez milionerów z całej Turcji. To podobno bardzo prestiżowe miejsce:


I tak jako ciekawostka. Ludzie często myślą, że Turcja to zacofany kraj, gdzie do pracy jeżdżę na wielbłądzie. A tak wygląda w środku Turecki PKS:

To jest akurat wersja  "class" ale wersja "normal" różni się tylko tym, że w rzędzie są 4 siedzenia a nie 3. Autobusy są punktualne, mają wifi, każdy ma swój telewizor, co godzinę jest darmowy serwis z kanapkami i napojami (ciepłe, zimne) i są... tanie! Za trasę 800km zapłaciłam 90 tr, czyli jakieś 110 zł!!

No i nie ma jak w domu, czyli moje Kusadasi:


Kupione bilety na trzydniówkę w Rzymie, jaka tam może być pogoda w styczniu?
Jak my byliśmy w styczniu dokładnie, to było brzydko, lało, wiało i w ogóle. Było jakoś 5-10 stopni. Ale rodowity rzymianin twierdził, że tak brzydkiej pogody nie pamięta 🙂
To może będzie ładnie 😁
vissenna   Turecki niewolnik
16 listopada 2016 13:34
Rzym najlepiej zwiedzać w zimie!
Nie ma upałów i turystów. Latem kolejki do największych atrakcji potrafią być na 2 godziny stania!
ogurek, Rzym jest zawsze piękny, nawet podczas deszczu i wiatru 😉
Czy ktoś z forumowiczów mieszka na stałe/długoterminowo w Meksyku?
Czy ktoś z Was był na objazdówce z Rainbow Tours?
Przymierzam się do objechania całej Ameryki Południowej i szukam biura, które organizuje takie wycieczki...nie wiem czy warto im ufać
ogurek, byłam w Rzymie w listopadzie, byłam w Nowy Rok - temperatura wynosiła była w granicach 13-18 stopni (pierwsza liczba styczeń, druga listopad), słoneczko każdego dnia. Noce zimne. Czasem wietrznie, ale bez dramatu. Zdecydowanie przyjemniej niż latem 😉
Konia44, ja polecam RT, nigdy sie nie zawiodłam. Szału nie było, ale zawsze wg opisu, tak wiec nic nie było szokiem a ew można było się pozytywnie zaskoczyć. Hotele przyzwoite, nigdy nie spałam w jakichś złych warunkach mimo, ze to były te z niższej półki. Ogolnie jaka cena taka jakość. Itaka Gala ma lepsze warunki pobytów i objazdówek, ale i ceny dwa razy wyższe. Coś za coś.
konia44, poszukaj moze jeszcze biur podrozy organizujacych wycieczki tylko po ameryce poludniowej. Specjalizacja waska, bardziej indywidualne podescie, bez przemialu ludzi.

A jak bedziesz w Buenos Aires to zapraszam na kawke  😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 listopada 2016 13:37
Vissenna ahh Turcja  😍 ale masz rację, Kusadasi jest super!
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
28 listopada 2016 10:27
hej hej 🙂
razem z chłopakiem i znajomymi planujemy wybrać się gdzieś autem, byliśmy już w Hiszpanii teraz myślimy o Chorwacji.
I tu 2 pytanka:
1) lepiej wybrać się na początku wakacji czy poczekać do września ,gdzie będzie taniej(ale czy nadal będzie ciepło)?
2) Polecacie jakieś konkretne miejscowości/hotele bardzo blisko morza ale z pięknymi widokami dookoła?
Siwa953, na południu na pewno będzie ciepło, Istria już może być trochę chłodniejsza, ale też niekoniecznie 🙂
Ja zawsze wyjezdzam na początku sezonu. Głównie dlatego, ze nastroje są lepsze 😉 w hotelach lepsze jedzenie, sklepikarze milsi 😉 po sezonie mają turystow juz w głębokim poważaniu 😉 są przemęczeni sezonem.

Druga sprawa... jade na początku, to się ładnie opalę 😉 jak wyjezdzałam po sezonie, to opalenizna "na rolnika" była porażająca :P białe ręce od rękawiczek, opalone ramiona na koszulkę, ew białe nogi od bryczesów lub w najlepszym wypadku krótkie spodenki 😉

Nie jestem typem plazowiczki, ale jak wyjezdzam to korzystam ze słońca z godzinkę dziennie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się