Derki

Dzieki za odpowiedź odnośnie Bucasa. Jednak nie stac mnie na taką, a nie ma jej na promocji  🤔
Jak sprawdzić niederkowanego konia czy jest mu zimno czy nie? Ucho, pod pachą? Uszy ma zimne, od polowy do góry, pod pachą w miare ciepło.
Problem jest wlasnie w tym ze nie chce mu zamykac góry od boksu ze wzgledu na rao ( tak jak pisalam), ma na noc kostke siana do boksu, na padoku tez ma siano. Ale nie mam pojecia czy nie marznie. Teraz jest w nocy tak do -4, w boksie pewnie kolo -1.
Skoro ta 300gr na takie ekstremalne temperatury a zarazem i na plusowe się łapie... to ktoś tą cieńszą testował?


znajoma ma taką i jej koń łazi już długo w tym sezonie, a mieszka w boksie angielskim z możliwością samodzielnego wychodzenia na padok. W takich warunkach Bucas to ideał (te modele z termoregulacją). tez się przymierzam do nabycia, bo 300g już mam.
Dla mnie dwa minusy:
- kolor - zbyt jasny, no ale aluminium; modele smartex są za to niebieskie i brązowe
- są kuse w porównaniu z Avalanche PRO i Premiere Equine, a ja wolę te sukienkowate

Evson ja zawsze sprawdzam między tylnymi nogami,na górze, przy wymionach, jeśli jest cieplutki to jest ok, jeśli ledwo letni to lepiej coś dodatkowego zarzucić 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2016 18:07
Rzep ogonowy od spodu, przy "pupie" że się tak wyrażę, też jest dobrym miejscem, oprócz tego pod pachami i między udami. Ważne jest tylko, żebyśmy sami mieli ciepłe ręce przy sprawdzaniu czy koń nie marznie, bo zimne ręce mogą dawać przekłamane odczucia.
https://animalia.pl/bucas-power-turnout-extra-z-wypelnieniem-300g/szczegoly/28373/

300gram, podszyta polarem. Możliwość dołączenia kaptura - z tym, że może z 5 razy go użyłam.
Dla mnie jedyną wadą tej derki jest kolor - brudzi się koszmarnie i po jakimś czasie te gorsze plamy się już nie dopierają.


kurcze, to ja mam chyba taką derkę :P Kupiłam jako używkę, ale nie wiedziałam że ona ma takowe właściwości.. Czyli teoretycznie mogę mojego golasa w nią ubrać i nie zamarznie? :P Nie mam tylko pojęcia o co chodzi z tym wypełnieniem itp, bo moja się wydaje po prostu polarem z jakimś dziwnym wierzchem :P
A są tu osoby derkujące konie, które stoją w boksach angielskich?
Czy ubierając ją w chłodniejsze lub deszczowe dni przed wypuszczeniem (dodam że boks jest otwarty cały czas i z wyboru sporo czasu stoją w środku) nie zrobię jej na złość zamykając ją później bez niczego w boksie?

My mamy 3 seniorki: normalnego konia 😉, folblutkę i kucyka. I po prostu je obserwujemy, najczęściej zdarza się nam ubierać do wyjścia folblutkę, bo widać po niej nastroszona sierść. Obie (kucyka nie) ubieramy też jak jest chłodno i pada. a po powrocie do boksów rozbieramy, nie czując, że robimy im na złość  😀
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
14 listopada 2016 21:39
Mój koń trzęsie się jak mu zimno a potrafi być ciepły pod pachami przy tym-także nie ma reguły tak do końca jednak.. Dodam,że była wtedy faktycznie wyziębiona-temp 36,5.
Koń niezamykany w ogóle, aktualnie w derce pomyka na padoku.
Moje konisko stoi teraz w polarówce (nie wychodzi na padok) i jest niegolony, ale też niezarośnięty. Kiedy mógłbym zmienić na 300g z kapturem? Myślałem o tym, żeby na początku grudnia jak już będzie minusowo ogolić, opakować w 300g i wyrzucić na padoki, co Wy na to?
Proszę powiedzcie mi, czy jeśli mam derkę wypełnienie 200g, to derka podszyta polarem 200g będzie tak samo działała?
Equigrav ciężko powiedzieć bo wszystko zależy od konia. Niektóre zmarzluchy już przy ledwo minusowych muszą być pakowane w 300g inne ogolone przy tej temperaturze będą stały w starej 150g 😉 a 300g to na takie mrozy ze stałą tepneraturą w okolicach -15 ;P
A ja długo się nie nacieszyłam nowiusimi dereczkami PE - dziś z rana zastałam jedną rozdartą więc pojechała na szybko do krawcowej ehhh dzieciak pewnie się gdzieś tarzał i natrafił na kamerdolca albo coś innego... radość mi jakoś zmalała  😵
a który model miałaś? ten z 1680den, czy 1200?

aaa już chyba wiem; te z wyprzedaży letniej, czyli jeszcze w wersji 600den?
plunia, nie, derka podszyta polarem odpowiada raczej 100gr.
Mam w stajni taką starą , kupioną 21 lat temu już używaną, niemiecką derkę: z wierzchu ma gruby jakby brezent, a pod spodem sztuczne futerko. Do tej pory używałam ją tylko przy dużych mrozach, takich od -20, ale teraz będę potrzebować chyba czegoś lżejszego na mniejszy mróz - lata kobyłce lecą i zrobiła się już pełnoletnia i potrzebuje coraz więcej żarcia na "opał" bo spada z masy, a ona nie z tych jedzących. I mam pytanie do osób doświadczonych w temacie derkowania - do jakiego  wypełnienia można tą derkę przyrównać? Chcę kupić coś pośredniego między nią i przeciwdeszczówką na polarze i nie wiem w co celować, w 100g? W 200g? Liczę na wasze rady  :kwiatek:
Niestety 600D. Mam nauczkę na przyszłość żeby kupować z grubszego materiału  👿
Tusia2012, Nie mam pojęcia jak "mocno grzejąca" może być ta Twoja stara, niemiecka derka, więc ciężko porównać wypełnienie, ale 200 gr chyba nie sądzę... Prędzej 100-150. 🤔

Zdarzyło wam się, że derki HKM po praniu się..."sklapnęły"? 🤔 Chodzi mi o to, że odniosłam wrażenie, że z derki 200gr (padokowa) zrobiło mi się ze 150 gr... Choć i tak mam problemy, żeby to do porządku ocenić -.-' no, ale może ktoś ma podobne doświadczenia.

Never-ending story te derki, kurde! W zeszłym roku "objechałam" na 200gr (ale koń był golony jakoś w lutym)... a teraz się okazuje, że to mało.
Jaką derke zalozyc na zarosnietego konia po pracy? Kobyla stoi 24 godziny na dworze, chodzi tylko na lonzy, mocno sie poci na tle nerowowym raczej. Polarowke zalozyc na jakies 20 min po lonzy?
Moon   #kulistyzajebisty
16 listopada 2016 07:04
Sankaritarina, nie wiem z której kolekci HKMową derkę masz, ale do nas przyszła nówka tydzień temu. Jak to jest 200g to ja jestem balerina - cienka jest bardzo. Po praniu obstawiam że będzie to jak 150g, a po dwóch 100g :P Ta konkretna derka była kupowana jako zapas "w razie wu" ale jakbym miała tylko jedną 200tkę taką, to bym się wkurzyła. :/

Pytanie - Jakiś myk, patent na szybko do derki której zapięcie z przodu się rozjeżdża? Mamy super derkę Equitheme, jej jedyny mankament, że zapięcie z przodu nie ma rzepa wskutek czego Kul idąc pięć kroków ma na wpół gołą klatę. Zapięcie jest na karabinki, próbowałyśmy przepinać przez wolne kółka, ściągać na maxa, ale i tak materiał pod się zwija. Ktoś, coś? Czy ratuje mnie tylko pranie, wyjazd do krawcowej i doszycie rzepa?
Gillian   four letter word
16 listopada 2016 08:33
Ja też poległam na Equi Theme dlatego wysłałam ją w diabły.
Sankaritarina, nie wiem z której kolekci HKMową derkę masz, ale do nas przyszła nówka tydzień temu. Jak to jest 200g to ja jestem balerina - cienka jest bardzo. Po praniu obstawiam że będzie to jak 150g, a po dwóch 100g :P Ta konkretna derka była kupowana jako zapas "w razie wu" ale jakbym miała tylko jedną 200tkę taką, to bym się wkurzyła. :/


Mam podobnie. W sumie do tej pory z derkami miałam mało wspólnego, ale 200g wydawało mi się, że będzie już kołderką. Przyszedł do mnie HKM padokowy 200g z wyprzedaży w Koniku i tak hmm " to takie cienkie jest 200g?" Powiedziałabym, że to takie 150g na ta chwilę. W związku z tym jak jednak zima postanowi kiedyś przyjść będę się musiała zaopatrzyć w coś jeszcze.  😵
Moon   #kulistyzajebisty
16 listopada 2016 11:58
Prawdą jest też, że te HKMowe derki wierzchni materiał (myślę o padokówkach ofc) mają bardzo cienki, dlatego pewnie też lekki i cała derka jest lekka. Dla jednych to zaleta, ja innych niekoniecznie 😉
Na szczęście my tę derkę kupiłyśmy na promocji z jakieś małe pieniądze, więc nie ma tragedii w sumie, ale w życiu bym za nią nie dała regularnej ceny.
Ja też dorwałam 200g HKM na promocji w Hidalgo, nie wiem co to za kolekcja, jednie to mi pasuje, tylko na żywo jest bardziej morska/turkusowa
http://cavalloshop.pl/produkt/derka-padokowa-hkm-200g-petrolgranat.html

Ogólnie jestem zadowolona, nie przekręca się, jeszcze nam nie przemokła, nie podarła się (koń bardzo zabawowy..) jedyne co to nieznacznie (!) zaczęła obcierać na łopatkach, ale mam strasznie delikatne stworzenie i chodzi w niej praktycznie całą dobę od ponad 2 tyg więc.. Fajny stosunek ceny do jakości, chociaż rzeczywiście do najgrubszych nie należy 🙄

Widział ktoś do niej kaptur? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę, a zapięcia ma 🤔
Ogarek z ciekawości jaki rozmiar kupiłeś? I za ile?
Byłam w Hidalgo pierwszego dnia promocji, ale wyszłam tylko zła, że zrobiłam tyle kilometrów. Ani nie było fajnego polaru w moim rozmiarze, a padokówkę to zaproponowano mi tylko z eskadrona, która mimo, że na promocji dalej kosztowała krocie. W ogóle straszny tam był rozgardiasz.
Alaska, też byłam pierwszego dnia, wieczorem (tuż przed zamknięciem)- tłum niesamowity, ale obsługa jak zwykle niezawodna i Pan poświęcił mi ponad 40 min na szukanie derki w przystępnej cenie 😂

Szukałam r. 135 i taka też miała być- w domku okazało się że na metce jest 140cm, co absolutnie mi nie przeszkadza bo koń się rozrósł i 135 jest maławe a 145 czasem wisi 🙂

Z tego co wiem, było bardzo dużo 145, z tych w lepszej cenie to była Horseware "Amigo Mio".
Jak przyszłam to zaproponowano mi Kavalkade, jakąś tam inną i Eskadrona właśnie- wszystkie w kosmicznych cenach..
Jak już wychodziłam zrezygnowana to znalazła się ta- ok.170zł 🙂

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 listopada 2016 12:52
Moon,probowalas zapiac ciasniej niższy karabinek? W sensie w derkach które maja regulacje na klacie zapinam ciasniej o 2-3 dziurki ten karabinek co jest nizej niz ten wyżej. Derka nie odjezdza w strone ogona i nie rozsuwa się  😉
Moon   #kulistyzajebisty
16 listopada 2016 13:33
lacuna, ooo pacz! Żeby zapinać "pięterko niżej" nie pomyślałam! Spróbuję, dzięki! 🙂
A ja nie do końca na temat, ale nie wiem, jaki wątek byłby bardziej odpowiedni: czy jest jakiś preparat przeciw obgryzaniu, który działa? Czy to trochę loteria i kwestia konia, czy to zadziała? Chodzi o to, że koń się ostatnio intensywnie bawi z kolegą z padoku - na tyle intensywnie, że w ciągu dwóch tygodni uzyskaliśmy trzy podarte derki... Nie nadążam z naprawami. 😵 Myślimy nad odłączeniem od stada na okres derkowania (tzn. sparowaniem go z jakimś mniej żartym koniem i przeniesieniem na inny padok), ale zastanawiam się, czy posmarowanie derki czymś by uratowało sprawę? Wcale nie jestem zachwycona wizją zmiany padoku, nie wiem, czy znajdziemy kogoś, kto też się zgodzi przenieść konia i jemu w sumie z tym stadem dobrze... Tylko w tym tempie to do końca tygodnia będzie chodził goły. 🍴
Już wolałam, jak się ciągały za kantary. 😵
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 listopada 2016 07:43
A ja nie do końca na temat, ale nie wiem, jaki wątek byłby bardziej odpowiedni: czy jest jakiś preparat przeciw obgryzaniu, który działa? Czy to trochę loteria i kwestia konia, czy to zadziała? Chodzi o to, że koń się ostatnio intensywnie bawi z kolegą z padoku - na tyle intensywnie, że w ciągu dwóch tygodni uzyskaliśmy trzy podarte derki... Nie nadążam z naprawami. 😵 Myślimy nad odłączeniem od stada na okres derkowania (tzn. sparowaniem go z jakimś mniej żartym koniem i przeniesieniem na inny padok), ale zastanawiam się, czy posmarowanie derki czymś by uratowało sprawę? Wcale nie jestem zachwycona wizją zmiany padoku, nie wiem, czy znajdziemy kogoś, kto też się zgodzi przenieść konia i jemu w sumie z tym stadem dobrze... Tylko w tym tempie to do końca tygodnia będzie chodził goły. 🍴
Już wolałam, jak się ciągały za kantary. 😵


Ja taki manewr (edit: z preparatem na obgryzanie) zastosowałam w stajni gdzie stary regularnie ciągał się z innymi za derki. Podziałało
sumire, Nieźle działa preparat C&D&M, ale pierwszy deszcz go zmyje. Zmiana padoku będzie skuteczniejsza i ... tańsza 😉

bjooork, jaki manewr? Psikanie czymś, czy zmianę padoku?
Sumire a ile DEN mają twoje derki? Jak młody ogier chodził ze starym to miały hkm 1000DEN. Nie zrobiły żadnej dziury a młody zamęczał swoimi zabawami przez większośc dnia.
http://re-volta.pl/galeria/foto/105710
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się