Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 listopada 2016 13:30
Agata-Kubuś, gratulować...?
Agata-Kubus
Ja na poczatek maja mam termin.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 listopada 2016 15:06
No tak, ja narzekam, że mało ciężarówek, a tu dziewczyny w ukryciu nas podglądają 😉 Gratulacje!

Dzionka, wspominałaś ostatnio, że myślicie o drugim, więc tak mi się jakoś złożyło, że może to już 😉
Wiadb Gratuluję!

Dzisiaj ze względu na wizytę szczepienną Wojciecha dowiedziałam się, że mój "maluch" waży 6800 i ma 63 cm. Cały dzien ze względu na Dzień Wcześniaka myślę o tych niemal dwóch latach Stasia i aż zajrzałam w notatki i Staś obecną wagę Wojciecha osiągnął dopiero w 6 miesiącu.  😲

Także dbajcie o siebie i maluszki w brzuchach dziewczyny na ile się tylko da. Taki donoszony maluch to niebo, a ziemia... mój tylko je i śpi właściwie.

Pozdrawiamy gorąco cały wątek w tym wyjątkowym dniu i życzymy duuużo zdrowia i radości!
😍
Dzięki dziewczyny 🙂
Amnestria,  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Śledzę wątek praktycznie całą ciążę, więc głupio się przyznać, ale jestem bardzo na bieżąco z tym co u Was i Waszych dzieci słychać. Powinnam się wcześniej odezwać.  😡

Maleństwo, Mały urodzony przez cc dwa tygodnie przed terminem z powodu zbyt wysokiego ciśnienia w moim lewym oku. 3180gr i zaledwie 48cm. Chociaż przez te dwa tygodnie urósł już ponad 5 cm. Trochę mnie martwi, że to za szybko...
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
17 listopada 2016 16:10
dziewczyny, mamusie pełzaczków raczkujących i tych dzieci które uczą się chodzić wstawiłam na bazarek nasz 32 puzzle piankowe trefl fajne jako wyłożenie kojcy, mata itd.
U nas bardzo się sprawdziły. Amortyzowały upadki 🙂
http://www.dzieciowewymianki.fora.pl/sprzedam,6/puzzle-piankowe-trefl-32-sztuki,585.html#1235
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
17 listopada 2016 17:10
maleństwo, miałam ujawnić się później, ale co mi tam. Tak! 11 tydzień (dokładnie skończone 10 tyg + 2 dni)  🙂
Agata-Kubuś Wow! Gratuluję! Przeczuwasz już płeć?
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
17 listopada 2016 18:14
nada, ja tak marzę o drugim chłopcu, że jak będzie dziewczynka to pewnie poczuje się zawiedziona w pierwszej chwili 😉 Oczywiście najważniejsze żeby było zdrowe, w drugiej kolejności żebym tej ciąży nie musiała przeleżeć... a w trzeciej żeby był chłopak.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 listopada 2016 18:20
Agata-Kubuś, Gratulacje!!! 💃 💃 🏇 🏇 😅 😅 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 listopada 2016 19:40
wiadb, cudny!

Agata-Kubuś, szalona odważna kobieto, gratki!
ash   Sukces jest koloru blond....
17 listopada 2016 20:05
Agata-Kubuś, gratulacje!!!
Dwa razy musiałam zerknąć na suwaczek Twojego synka
😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
17 listopada 2016 20:54
Dzięki dziewczyny. To takie dziecko kalkulacji, robione prawie z testem owulacyjnym w ręku. Zaszłam za pierwszym podejściem i nagle o opanowało mnie przerażenie i tak trzyma do dziś 😉
Agata-Kubuś, gratulację!
Miałam to samo! 😀 Może bez testów owu, ale drugie jak najbardziej planowane, jednak gdy zobaczyłam dwie kreseczki to też się przeraziłam 😀 Termin już za tydzień bo 25, a mi przerażenie dalej nie przeszło  🤣
Agata-Kubuś No to życzę Ci chłopaka, mam dwóch i jest super, ale powiem Ci, że idiotyczne myśli czasem nachodzą jak to by było z dziewczynką, ale chyba u mnie do 3x sztuka nie będzie 😉

seven Trzymam mooocno kciuki by wszystko pozytywnie się zakończyło.
Agata-Kubus Maj piekny czas! gratulacje i powodzenia z latwa ciaza!

seven O kurcze, jeszcze tylko tydzien?? Przyzwyczajaj sie do mysli jak najszybciej! Macie w koncu imie?

U nas znowu trudna faza. Obstawiam jakis skok rozwojowy, bo mamy wszystkie wczesniejsze objawy. Generalnie wczorajszy dzien (caly) wygladal tak:



Myslalam, ze szalu dostane, a bylysmy razem wlasciwie tylko przed zlobkiem i od 14 kiedy sie obudzila ze spania. Reset nastepowal tylko podczas podgladania kota i na spacerze w deszczu  😵

Ale w ogole, to miewam i takiego spokojnego slodziaka:


wiadb, Gratulacje! 😀 Opowiedz coś więcej o synku, skoro wyszłaś z ukrycia.

Agata-Kubuś, Gratulacje! :kwiatek:

Ej, wy tak serio z tym swoim mlekiem?? Skad to obrzydzenie?🙂 Przeciez pijecie krowie, czy tam inne, a swojego sie brzydzicie? Ja troche nie mialam wyboru odciagajac tyle czasu, bo zawsze paluchem sprawdzalam, czy nie jest zepsute. Nie trzymalam sie szczegolnie zalecen i np. zostawialam na 2h w podgrzewaczu na najnizszej temp. , bo inaczej caly dom by sie budzil od wrzaskow P. Dla mnie mleko jak mleko, ot tylko swoje!
Ja też nie rozumiem obrzydzenia. W prawdzie nie zamierzałam się chwalić, że próbowałam, bo biorę pod uwagę, iż nie jestem normalna (próbuję wszystkiego łącznie z surowym mięsem i surową rybą 😁 ). No ale skoro widzę, że "normalni ludzie" też próbowali...
Próbowałam i mm i swojego. Mm jest obrzydliwe, za słodkie, chemiczne... Przerabialiśmy różne, Enfamil 1,2,3,4, Hipp 4, Bebilon 4, Babydream 4.... Wszystko obrzydliwe. Chyba Enfamil najmniej.
A moje miało bardzo dobry smak, ALE też nie zawsze identyczny! Nie byłabym w stanie wypić łyka, ale wiele razy próbowałam po kropelce i uważam, że było pyszne.  😜

Miałam się nie odzywać, ale co tam... Mojego mleka próbowałam nie tylko ja ale i mój mąż, moja mama, moja siostra i przyjaciółka...  🤔wirek: Reakcje od "bez smaku" po "słodkie", ale bez "fuuj"  😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 listopada 2016 08:52
Madness, wygrywasz, razem z mamą, siostrą i przyjaciółką 😀

Pandurska, ale Paulina ma już czuprynę! <3
Okoloce dwóch lat to cięęęęężki czas. Człowiek w tym wieku zaczyna zdawać sobie sprawę ze swojej odrębności, ze swojej mocy sprawczej i strasznie dużo chce, a jednocześnie "nagle" zauważa, ze nie wszystko wolno. Ja też dostaję szału, jak mi np. dziś rano Kalina wyła, ze nie chce na spacer z psem, potem, ze chce do wózka, potem, że nie chce, potem wyła jak ją ubierałam, na spacerze wyła, że chce inną trasą... A z drugiej strony staram się pamiętać, że jej musi być jeszcze trudniej z tymi emocjami sobie poradzić. Naprawdę, wykańcza nas ostatnio. Także ściskam i łączę się w bólu.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 listopada 2016 09:10
wiadb, gratuluję! Ale cichutko siedziałaś  🤣 Pokaż nam synka  😍

Agata-Kubuś, gratuluję!  😅  Od niedawna z ogromnym szacunkiem i podziwem odnoszę się do osób posiadających więcej niż jedno dziecko.

Pandurska, maleństwo, ściskam  :przytul:
Dziewczyny, wasze mleko Wam nie smakuje odstane lub po rozmrożeniu, gdyż w mleku sę enzymy, które je trawią. Takie jest sprytne, że pomaga naszym maluszkom w brzuchu, jest "żywe". Mi po odstaniu nawet zapach mojego mleka nie pasuje (jakbym wymiociny wąchała blee). Na świeżo nie powinno być takiego efektu.
Julie, Synek jest całkowicie bezproblemowy (tfu, tfu tfu). Niestety ja mam problem z laktacją, Mały od początku miał problem ze ssaniem, a moja nikła ilość mleka nie pomaga. Mam wrażenie, że jego ilość nie zwiększa się z zapotrzebowaniem Dziecka tylko stoi w miejscu. Musimy się dokarmiać i mam z tym straszny ból pupy..

Maleństwo, nada, dziękuję  :kwiatek:

Lotnaa, dziękuję.  :kwiatek: A ponieważ jestem na bieżąco- pochwal się proszę jak nocki. 🙂

Kurde, kurde, kurde, miałam nie wstawiać zdjęć do internetu, wczoraj wstawiłam i usunęłam. Ale jedno, jedyne, dzisiejsze, malutkie, chyba się nie liczy. 😉
Ojej  😍
GRATULACJE!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 listopada 2016 12:41
Agata-Kubuś, wow! Gratuluję i podziwiam za szybkość. Tym bardziej po Twoich przebojach w pierwszej ciąży. Odważna baba jesteś 😉
Pandurska, w jakim Paulinka jest teraz dokładnie wieku? Wiem, że prawie dwa lata, ale nie pamiętam miesiąca.
wiadb, śliczny maluch!
wiadb, a masz pomoc specjalisty od laktacji? Może mógłby Ci coś podpowiedzieć? Może karmienie sns lub cewnikiem, żeby nie zaburzać odruchu ssania, skoro już jest z nim problem? A moze nie jest tak źle I dziecko przybiera, tylko ktoś z przychodni lub szpitalu Cię nastraszył? Piszę, bo wiem że takie sytuacje się zdarzają..
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 listopada 2016 13:00
wiadb, o jaka słodycz!!!  😍 Śliczny synuś!

Co do spania, to raczej taka codzienna orka niż żeglowanie po spokojnym morzu  🙄 Była już tendencja wzrostowa, a teraz dopadła nas jakaś gorączka (zęby?), chyba też skok, i jest średnio. Chociaż i tak o niebo lepiej niż przed nauką zasypiania.
wiadb

Kurczak Paulina ma 21 miesiecy (jest z lutego).
ash   Sukces jest koloru blond....
18 listopada 2016 13:17
Pandurska, śliczna Paulinka!
U nas generalnie ok, choc nocki są słabe bo budzi się 2x.
W dzien jak mamy sporo do roboty to jest wiecznie zadowolony i zajęty zabawą.
Ale... wczoraj miałam ochotę wyjsć i wrocic wieczorem.
Padało cały dzien a wiec kiblowalismy w domu. Kredki nuda, tory i pociągi nuda... itp
Aaaaa
wiadb, śliczny chłopczyk!  😍

Pandurska, hehehe ja dzisiaj mam taką minę jak Paulinka na pierwszym zdjęciu 😀 
Imienia nadal nie mamy, w co nie mogę sama uwierzyć, ale naprawdę. Nawet nie mamy listy choćby trzech opcji 😀
Tata mi zasugerował żebym myślała przed snem i że może mi się przyśni 😉 I mi się przyśniło 😀 Choć wszyscy są przerażeni, a ja po obudzeniu poleciałam najpierw sprawdzić czy w ogóle takie imię istnieję 😉 I istnieję 😀 A przyśniła mi się "Zoja"  🤣 I się śmieje, że kto wie, może jak się urodzi to stwierdzimy że ma to imię wypisane na czole 😉 Bo ja chyba na to liczę 😀 Że mała urodzi się z jakąś karteczką z imieniem. Bo naprawdę nie mamy pomysłu  😜

nada, dzięki za kciuki 😀 Oczywiście ja innego końca nie przewiduję 😉 Do samego porodu jestem naprawdę pozytywnie nastawiona 😀 Nawet trochę rajcuje mnie myśl przeżycia tego jeszcze raz 😀


A co do mleka, ja też próbowałam swojego, ale na zasadzie kropelka na palcu, bo ogólnie za żadnym mlekiem nie przepadam. Wypić łyka bym się nie napiła, ale było takie słodkie w sumie 😉
seven Zoja suuuper! Z podobnych znam Ronje, albo Gaje. Moze do Frani pasowalaby Florka? W sensie Florianna?🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się