Poczta Polska

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka24.html 22zł lub więcej zależnie od wybranych opcji dostawy.
Dziękuję, casines. 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 czerwca 2016 10:14
8 czerwca dostałam do skrzynki awizo (czekałam na paszporty z pzhk), na awizo napisane "przesyłkę można odebrać w miejscu ww. w terminie (i tu listonosz dopisał) OD 23.06.2016". No więc nie jechałam na pocztę skoro taka data wpisana (jak mieszkałam w mieście to zawsze listonosz pisał od kiedy można odebrać i po tej dacie szłam na pocztę. 15 czerwca otrzymałam awizo powtórne i tam także napisane "... w terminie: 23.06.2016". Wczoraj był ten cholerny 23 czerwca więc udałam się do agencji pocztowej po moja przesyłkę. Okazało się że to awizo z 8 czerwca dotyczy jakiejś przesyłki, której nie ma fizycznie w oddziale ani w komputerze -powiedziano mi żebym udała się na pocztę główną bo może jest tam albo została odesłana do adresata albo już ją odebrałam-w co wątpię bo ostatnio odbierałam list w maju). Natomiast awizo powtórne  (choć 1 awizo nie było) z 15 czerwca to właśnie przesyłka z pzhk, której również pani w odziale nie mogła znaleźć chociaż ta była w systemie więc zostawiłam swój numer tel czekając na informacje. Po ok godzinie dzwoni pani z oddziału że znalazła i że dziś przesyłka miała być odesłana bo nikt jej nie odbierał (poprosiłam żeby zatrzymała mi do dziś i po pracy odbiore). No zesz urwał nac! Przecież listonosz napisał wyraznie że "w terminie od 23.06." Czy myślicie że powinnam napisać skargę na listonosza? jestem zła bo przez jakiegoś gamonia paszporty wróciłyby do związku a z ta pierwsza przesyłka to nie wiem jak i gdzie jej szukać ani od kogo była, dziś nie zdarze na główną bo muszę  lecieć po te paszporty. Szlag by trafił. A już chciałam zrobić żeby poleconę do skrzynki wrzucali -never!
Hej!

Jakiś czas temu wysłałam paczkę za pobraniem z wpłatą na konto. Adresat paczkę dostał, a na moim koncie nie pojawiła się żadna wpłata. Po jakimś czasie złożyłam reklamację przez formularz kontaktowy. Dostałam zwrotkę o jej przyjęciu i rozpatrzeniu jej w terminie 30 dni. 30 dni roboczych już minęło, a kasy ani odpowiedzi na reklamację dalej nie mam.

Gdzie się teraz zgłosić?
nie znalazłam lepszego wątku więc tu napiszę 😉 nadawał ktoś "paczkę w ruchu"? te przesyłki, które odbiera się w kioskach ruchu? 🙂
Czy za poste restante czyli mozliwosc odbioru w wybranej placowce pocztowej dodatkowo sie placi? Nie moge nigdzie znalezc
Mam pytanie, może ktoś się orientuje, czy można na poczcie załatwić tak, żeby został mi wysłany sms, że jest do nas jakakolwiek  przesyłka?  Chodzi o to, że przesyłki np polecone listy, odbiera najczęściej moja mama,  (lat 91) bo mnie o tej porze, co chodzi listonosz, raczej nie ma w domu. Byłoby ok, ale już się zdarzyło że mama nie pamięta, że cokolwiek odbiera, a ja potem latam po urzędach, w których informują mnie, że list został odebrany. Listonosze mają w de awiza, bo latałam już na pocztę po paczkę, która sobie tam zapuszczała korzenie, a awiza ni dy dy. Teraz też czekam na list polecony, ponieważ jest do mamy i ona musi podpisać, a już dawno powinien być. Zastanawiam się co zrobić, żebym wiedziała o przychodzących jakichkolwiek przesyłkach? Poczta nie jest koło domu, więc jakoś mnie nie cieszy ciągła wizyta i stanie w kolejkach. 
A jakbyś poprosiła o numer nadania? Wklepiesz w "sledzeniu" i będziesz miała informacje czy została odebrana czy czeka na poczcie.
drabcio, ale ja nie zawsze wiem czy coś przyjdzie, kogo mam prosić o numer nadania? ZUS, jakieś inne urzędy? A listy zwykłe? Wróżką nie jestem. Przeprowadziłyśmy się, mieszkamy  na nowym miejscu  rok, a już cztery razy miałam szopkę z listami, przesyłkami, paczkami.
Watrusia, nie korzystałam, ale to chyba powinno być to, o co pytasz
klik
Bo bez tego, to jedyne smsy, jakie otrzymywałam, to informacje o wysyłce paczek. Ale wtedy nadawca musi przy nadaniu podać twoj numer.
Wiec zasadniczo w przypadku urzędów też nie wypali. A moze jakiś papierek da sie wypisać w urzedzie o NIEUPOWAZNIENIU mamy do odbioru?
Dzięki dziewczyny :kwiatek:, podyrdam na pocztę.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
17 listopada 2016 20:31
Watrusia, możesz złożyć wniosek e-awizo, wtedy dostaniesz wiadomość na maila bądź sms'a, że przesyłka jest awizowana w urzędzie (tylko polecone), no ale jeżeli Twoja mama odbierze list to żadna wiadomość nie przyjdzie.

Wiec zasadniczo w przypadku urzędów też nie wypali. A moze jakiś papierek da sie wypisać w urzedzie o NIEUPOWAZNIENIU mamy do odbioru?


można złożyć zastrzeżenie, ale tylko adresat może na swoje listy to zrobić, chyba że adresatem jest osoba ubezwłasnowolniona i nie może odbierać swoich listów, wtedy opiekun prawny musi złożyć papiery w urzędzie pocztowym, żeby nie wydawać tej osobie przesyłek
Chodzi mi o to, że jakakolwiek przesyłka, (list zwykły, polecony, paczka)  pojawi się na poczcie na nasz adres, to dostałabym wiadomość smsem lub na e- maila. Ale to tylko chyba w Erze  🤔. Moja mama wbrew pozorom, jak na swój wiek, nawet dobrze funkcjonuje, ale ma problemy z pamięcią. Problemem jest nie tylko mama, ale ta poczta i numer mojego mieszkania.  To trochę skomplikowane. Jak już pisałam, przeprowadziłyśmy się rok temu.  Budynek ma dwie bramy, obie z tym samym numerem 🤔, pierwsza brama ma numery mieszkań od 6 do 21, druga od 22 do 39. To mieszkanie było podobno kiedyś lokalem użytkowym bez numeru. Jak zostało wyremontowane na całkiem fajne mieszkanie, jakiś dowcipniś w urzędzie zamiast nadać numer następny czyli 40, dał nr. 5 🤔wirek:  Ja mam problem, bo wszyscy szukają mieszkania w pierwszej bramie, a nie w drugiej. Z pocztą jest tak samo, już miałam list rzucony dosłownie na skrzynkę w pierwszej bramie, bo leniowi śmierdzącemu, nie chciało się przejść do drugiej, i zobaczyć, czy tam nie ma 5. Trochę się rozpisałam, ale szukam rozwiązania, bo mam dość denerwowania się że listonosz nie zobaczy 5 w pierwszej bramie, to rzuci byle gdzie awizo, czy jakaś inną przesyłkę. Uff.
tydzień temu został do mnie wysłany list polecony ekonomiczny i do dzisiaj do nie ma  😵 na stronie do śledzenia po wpisaniu jego nr jest tylko informacja kiedy i gdzie został nadany i tyle. Co robić? Osoba, która mi go wysłała dowiadywała się na swojej poczcie i niby tam wszystko poszło ok, chyba musze iśc na swoją pocztę  🤔 ale pewnie go tam nie ma, pewnie wcięło go gdzieś po drodze
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 stycznia 2017 12:40
tydzień temu został do mnie wysłany list polecony ekonomiczny i do dzisiaj do nie ma  😵 na stronie do śledzenia po wpisaniu jego nr jest tylko informacja kiedy i gdzie został nadany i tyle. Co robić? Osoba, która mi go wysłała dowiadywała się na swojej poczcie i niby tam wszystko poszło ok, chyba musze iśc na swoją pocztę  🤔 ale pewnie go tam nie ma, pewnie wcięło go gdzieś po drodze


niestety nie ma ludzi do pracy i wszystko zalega w rozdzielniach, albo w urzędach
Listy polecone na stronie śledzenia mają wpisywane tylko nadanie i dostarczenie, bez drogi przemieszczania. Przejdź się na swoją pocztę, możliwe że tam na Ciebie czeka.
Orientuje się ktoś czy na poczcie dostanę karton do siodła?
Miałam karton w którym do mnie siodło przyszło ale jakich gamoń spalił, mam jeszcze od jednego siodła ( 55x38x60) i juz miałam pakować a tu się nagle okazuje ze nic z tego bo siodło się na szerokość nie miesci ( tak dokładniej to klocki kolanowe 😡 )
A jak nie na poczcie to gdzie mogę dostać taki spory karton o wymiarach 55x50x60...?
Sophia, gdy wysyłałam siodło podeszłam do osiedlowego sklepu i zapytałam czy mają jakiś karton na zbyciu po dostawie i tak udało mi sie trafić.
Milla ja mam już 3 duże kartony i w żaden nie chce to wejść  🍴 wszystkie są za wąskie ichyba zaraz te cholerne  klocki kolanowe opitole  👿
Bierzesz dwa takie duże, odcinasz po jednym boku, składasz lekko rozsunięte a stworzoną konstrukcję oklejasz taśmą pakową (warto, żeby była mocna). Boki z trzeciego kartonu można podokładać wewnątrz jako dodatkowe usztywnienie.
SzalonaBibi no właśnie tak zrobiłam 😉 przeciełam po jednym boku, uciełam większą część  ( nie całą, żeby usztywnic), pozaklejałam taśmą i na koniec jeszcze wszystko owinełam pożądnie streczem. Także mam nadzieję że siodło dotrze nienaruszone.
W środku i tak najlepiej byłoby siodło owinąć jakąś folią bąbelkową czy czymś.
Ja owijam kocami i wsadzam dodatkowo w pokrowiec na siodło + naklejki góra/ostrożnie szklo
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2017 08:22
czy komuś udało się złożyć skargę na pocztę, tak, żeby odniosło to jakiś skutek?
nie dostałam awizo, tylko powtórne zawiadomienie od razu (tzn. moze awizo wpadło gdzie indziej, buk raczy wiedzieć), do odbioru do 11.07, co zauważyłam wczoraj wieczorem, bo już nie mieszkam w tamtym mieszkaniu 🤔 dzisiaj rano okazało się, że paczka już poszła z powrotem do Krakowa. Problem jest taki, że ja nie mam pojęcia co to było, bo wszystko co kupiłam mi zeszło, więc nie mam jak się skontaktować z nadawcą.
No generalnie, uważam, że poczta skopała, bo skrzynkę sprawdzałam jeszcze w zeszłym tygodniu regularnie przewożąc rzeczy, nie dostałam nic.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
12 lipca 2017 08:30
madmaddie możesz złożyć skargę do dyrekcji, ale czy to odniesie jakiś skutek to wątpię. Pracuje na poczcie i wiem, że wszyscy olewają skargi 😉 pisze się tylko wyjaśnienie, które i tak nie trafia do klienta i w sumie po sprawie (słowo przeciwko słowu, pracownik napisze, że zostawił awizo, klient że nie otrzymał).
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2017 08:49
ah kurczę, tak myślałam. wku$#%li mnie strasznie :/
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lipca 2017 08:55
madmaddie, ja się dowiedziałam, że awizo rzucone pod drzwi wejściowe do klatki (sic!) jest doręczone, a to że może je zwiać wiatr czy ktoś sprzątnąć - nie ich problem ...
Dziewczyny, można gdzieś  zgłosić skargę  na pocztę? Kierowniczka tej szanownej instytucji ma chyba w de, że ma bajzel na kółkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się