Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Potrzebuję dobrego weta w okolicach Kwidzyna.
Najblizej ma chyba Adamowska. Na mnie zrobila dobre wrazenie. Kompetentna, rzeczowa.
Cześć wszystkim 😀 zrobiłam ostatnio zdjęcia mojemu koniowi - zwyrodnienia trzeszczek stopnia III, masa kasy poszła na leczenie, ale po wysłaniu zdjęć do innego weta, stwierdził on że są to zwyrodnienia stopnia II - oczywiście cała kasa poszła na leczenie i nie stać mnie na diagnozowanie od innych wetów - znacie może takiego, co nie wziąłby za to nie wiadomo ile?
Może chociaż podaj rejon? Polecenie weta z drugiego końca Polski to właśnie może być "nie wiadomo ile" - za dojazd 😉 Poza tym co Ty chcesz - sprawdzić, czy to na pewno trzeszczki? Robić ponowne RTG, żeby potwierdzić, który to stopień? Diagnozować kulawiznę, bo to jednak nie trzeszczki są przyczyną wg tego drugiego weta? Generalnie same zdjęcia nie są podstawą do stawiania diagnozy, ważne są objawy kliniczne, odpowiedź na znieczulenia diagnostyczne itd.
Leczy się konia a nie zdjęcia
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 października 2016 21:58
ogurek Dokładnie - kiedyś usłyszałam najpiękniejsze zdanie jakie mogłam usłyszeć jeśli chodzi o leczenie kopytnego: "Tu się nie leczy zdjęć rtg i badań. Tu się leczy konie". Coś pięknego  😍  💘
Hejka, potrzebuje opinii na temat wetów Kornaszewskiego i Oktawca 🙂 Miał ktoś do czynienia/ słyszał coś? Potrzebuje do zrobienia Tuva  🏇
Polecam Michała Kornaszewskiego - badał mi dwa konie i jestem zadowolona
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 października 2016 21:54
Potrzebuję numeru weterynarzy z Krakowa i okolic, którzy wykonują badania TUV. Będę wdzięczny :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
29 października 2016 07:34
Potrzebuję numeru weterynarzy z Krakowa i okolic, którzy wykonują badania TUV. Będę wdzięczny :kwiatek:


Jest ich wielu, plus najlepsi w PL i tak tu dojezdzaja  :kwiatek:
Wie ktoś czy żona Kornaszewskiego jest tak samo dobra jak on?
(Mazowieckie)
Potrzebuję weta który porządnie zbada mojego konia pod kątem pasożytów i w razie potrzeby wykona USG.
Miło jakby ktoś podał przy okazji zakres cenowy USG w okolicach Warszawy.

Edit. Nie musi to być ten sam weterynarz. Najbardziej zalezy mi na poleceniu kogoś z USG
Gillian   four letter word
02 listopada 2016 16:18
potrzebuję weta do zachipowania konia - na wczoraj. Zachodniopomorskie.
Polecam Monikę Olejniczak, forumowa Moniqa, jako "codziennego" weta; już kilka razy bardzo nam pomogła przy popuchniętych nogach, urazach z padoku, ratowała także przez kilka godzin mojego konia przy kolce, dzięki niej dożył transportu do kliniki.
To młoda lekarka, ale ma dużą wiedzę i wyczucie, dla mnie absolutny nr 1 w sprawach codziennych 🙂

Poza tym niezmiennie polecam Piotra Stachowiaka i klinikę w Jankowie Dolnym.
potrzebuję weta do zachipowania konia - na wczoraj. Zachodniopomorskie.

To chyba regionalny Związek Hodowców Koni  😉  U nas w Krakowie to oni chipuja i wystawiają paszporty, nie weci! Także zapytaj w Twoim związku, kto jest uprawniony do chipowania koni.
Gillian- a w naszym rejonie uprawnień do chipowania konia nie ma przypadkiem tylko te­ch. Edward Trzemżalski?
O to chodzi?
klik
Gillian   four letter word
02 listopada 2016 19:03
Potrzebuję zachipować na zawody... Januszewski nie odbiera a wiem, że on to u nas robi. Bez pieczątki weta i tak nic nie zdziałam.
Gillian, Januszewski będzie w zachpomie najwcześniej w środę za tydzień. Odbiera, bo dziś z nim ze 2 razy rozmawiałam.
Chipuje ZZHK, nie lek wet. TU masz namiary na biuro. Proponuję zadzwonić jutro i się dowiedzieć. Tak, czy siak ad hoc to Ci nikt nie przyjedzie...
[quote author=_Gaga link=topic=199.msg2611172#msg2611172 date=1478114050]
Gillian, Januszewski będzie w zachpomie najwcześniej w środę za tydzień. Odbiera, bo dziś z nim ze 2 razy rozmawiałam.
Chipuje ZZHK, nie lek wet. TU masz namiary na biuro. Proponuję zadzwonić jutro i się dowiedzieć. Tak, czy siak ad hoc to Ci nikt nie przyjedzie...
[/quote]


Jutro rano jest u nas w Koszalinie
Fakt, pytałam o Szczecin, nie o zachpom  😡
Kto w W-wie robi autoszczepionki  (gruda) okolice tarchomina i jaki jest koszt?
weterynarz od kulawizn jakiego polecicie?
Dr Henklewski .
Katharina   "Be patient and trust in the process"
17 listopada 2016 13:00
plemniczka Doktor Piotr Szpotański / Doktor Jarosław Rubersz również z zespołu Szpotańskiego  😉  💃
(Warmińsko - Mazurskie, 25 km od Olsztyna, wieś zabita dechami)

Mam ogiera huculskiego 7 (prawie 8 - w marcu) letniego do wywałaszenia. Pytanie - macie jakieś doświadczenie z wetami w okolicy Olsztyna, którzy się podejmą kastracji konia w wieku nieco starszym, niż "jak tylko jajka zeszły"? Chcę poznać opinie, zanim zawołam weta i się okaże, że koń mi się paprze albo nie wiadomo co jeszcze się dzieje. Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami i opiniami  :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 listopada 2016 19:11
Wikusiowata,
dr Raś jest absolutnie godzien polecenia w tej materii!
Wszystkie nasze i nie-nasze kastrował.
plemniczka dr Henklewski, mimo, że ma do nas 300 km to do nóg nie wzywałabym już nikogo innego.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
17 listopada 2016 22:38
Hejka, potrzebuje opinii na temat wetów Kornaszewskiego i Oktawca 🙂 Miał ktoś do czynienia/ słyszał coś? Potrzebuje do zrobienia Tuva  🏇

Miałam doświadczenie z obydwoma- obaj bez zastrzeżeń.
o tego dr chodzi http://www.klinika-konie.eu/ ? wolę się upewnić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się