Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

@piniowski
Equi-theme mierzyłam przeszkadzał mi w nim brak regulacji,
mimo wszytsko polecam keda sama mam tylko inny model i jak narazie najbardziej udany wybór co do kasku, BASCO mierzyłam i jak na swoją cene prezentuje sie bardzo fajnie, kilka stron wcześniej ktoś wrzucał zdjecia na głowie z keda w tej samej cenie jest też PINA mysle ze musiałbyś pomierzyć 🙂
odradzam Decatchlonowe kaski o których wspominałeś nie mam do nich przekonania
Dziękuję Caroline. Napisałem jak lama pytanie, a około 70 strony większość tych kasków jest opisana 😉 Poszwędam się troszkę po Łodzi, zobaczymy co z tego mają na miejscu.
Dobrze widzę, że w Porcie jest jakiś sklep jeździecki?
zastanawiam się nad kupnem tego kasku http://sklep.zabookuj.eu/pl/p/C.S.O-Kask-Aix/3469
czy ktoś ma używa?? mile widziane zdjęcia na głowie
rybka   Różowe okulary..
25 września 2016 06:01
zastanawiam się nad kupnem tego kasku http://sklep.zabookuj.eu/pl/p/C.S.O-Kask-Aix/3469
czy ktoś ma używa?? mile widziane zdjęcia na głowie

Mam ten kask od prawie 5lat, bardzo sobie chwalę, przewiewny i ma wyjmowany środek więc można prać.postaram się wieczorem jakąś fotkę zrobić.
czy ktoś używa okularów/gogli w kasku casco ?
jak się sprawują i czy w ogóle jest sens ich posiadania
https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/body-protectors/kamizelka-ochronna-equi-theme-articule.html
Jakieś opinie o tej kamizelce? Plusy, minusy, wady i zalety?
Z góry dziekuje, za opinie  :kwiatek:
Ktoś z Was jeździ może w kasku "Kask"? Jakie wrażenia, jak z wentylacją?
Dałam porządnie na beret i mój stary Gatehouse jest do wymiany, a te Kaski bardzo kuszą 😉.
Najprostszy model - Dogma Light spodobał mi się bardzo 😍, ale ja lubię niekrzykliwą elegancję.

Jakby ktoś szykował się do zakupów, to cena tych kasków w UK jest wciąż dużo lepsza niż w PL.
czeggra1, ja również myślę nad tym kaskiem
czeggra1, ja tam jestem zakochana w ich kaskach, odkąd przymierzyłam....narciarski 😉 Ale cena na razie powala. Ile kosztuje w UK?
czeggra1, ja w końcu mierzyłam  Samshield i jedni mówią , że ok a inni, że jak grzyb. KEP za to mi się nie podoba choć wszyscy, że super w nim wyglądam. KASK będę mierzyć może na cavaliada , podoba mi się ten Lady z daszkiem. 
anai,  model Dogma Light £360, a Dogma Light Chrome £410, a na e-bay'u można czasem znaleźć jeszcze ciut tańsze.

Zachorowałam na któryś z tych dwóch modeli i nawet mam pretekst żeby spróbować odłożyć sobie pieniążki na któryś z nich. Musiałam, po ostatniej glebie, wyrzucić stary kask, a ten na czworoboki, z zamszowym pokryciem - to po angielskiej, deszczowej zimie będzie wyglądał fatalnie 😉. Odpalam "skarbonkę" i może zdążę na przyszły sezon 🙂.

Perlica, Samshieldy też mi się podobają i wydaje mi się, że zgrabnie wyglądają na głowie. Przyznam, że KEP nie podobają mi się ani trochę ze względu na kształt (wydatne czoło) i na "grilla".
Mój M. nabija się, że w KEPie wyglądam jak z dzwiczkami dla kukułki (takiej zegarowej), która zaraz wyskoczy i będzie się darła "Kuku! Kuku!"  😁.
Koleżanka natomiast wygląda całkiem ładnie w matowym, podstawowym modelu.
czeggra1, Kukułka make my day  😅
W Samshield niestety nie każdy wygląda dobrze, bo on ma kształt niemieckiego hełmu  😂 ale jest ładny sam w sobie.
Ceny Kask super u Was !

Edit: ten bym chciała : http://justriding.pl/sklep/produkty/kask-dogma-star-lady.html
Perlica, a widziałaś gdzieś KEP w normalnej cenie? Marzy mi się ten kask, ale kurcze ja je widzę w granicach 2tyś. za podstawowe modele. Albo ślepa jestem, to też możliwe 😉

W Samshield wyglądam koszmarnie i mimo, że mi się te kaski podobają to niestety nie zniosłabym świadomości własnego wizerunku w nim 😉
Perlica,  śliczny ten Lady 😍! No i mam coraz więcej dylematów, który model... 😉
epk, no w Pl niestety tyle kosztują
czeggra1, to cena prawie taka sama jak w Polsce. Dogma Light chrome 2250,  a z UK wyjdzie  trochę ponad 2tys plus koszty wysyłki. Pozostają jakieś promocje  i wygrana w Lotto 😉  ale cudne są.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2016 10:05
Te Lady są obłędne zwłaszcza w wersji ze swarkami 💘
anai, jakby co, to koszty przesyłki mogą Ci odpaść, bo jeżdżę regularnie, co 2 miesiące do ortodonty, do Gdańska i nie widzę żadnego problemu aby przywieść ze sobą, w podręcznym jakiś Twój zakup 🙂. Różnica w cenie, która by wówczas wyszła, to blisko 280 zł, a to już ponad 10% taniej.

Edit. Cena Dogmy Light Chrome w UK: £410, a to na dzień dzisiejszy 1973 zł.
Przeliczałam po kursie z mojego banku, 4,98zł. 😉
lusia722, jakoś z tymi kryształkami kojarzy mi się z jeżem,  muszę obczaić na żywo i przymierzyć koniecznie wersję  lady. CZY oprócz just riding ktoś sprzedaje Kask? 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2016 14:43
Perlica Arcus
Te kryształki są bardziej blingujące 💘
Samshield również ma dwie wersje swarovskich.
Perlica, z tego co się orientowałam, to jeszcze Arcus sprzedaje te kaski.

anai, no to u nas wychodzi ciut korzystniej. Jakbyś się zdecydowała to zawsze służę pomocą 🙂.
Planuję zakup nowego kasku po kilku latach jeżdżenia w najtańszym Yorku. Zainteresował mnie ten kask: https://jaszym.pl/index.php?id_product=968&controller=product Czy ktoś może posiada zdjęcia tego kasku na głowie? Byłabym wdzięczna za fotki  :kwiatek:
mam pytanie odnośnie kasku C.S.O Aix
http://arcus-konie.pl/cso-kask-air-p-5217.html

jak wypada rozmiarówka? Do tej pory miałam regulowanego Casco i nie wiem jak sobie zmierzyć głowę, żeby wybrać rozmiar, a zamawiając przez internet, nie mam jak przymierzyć  🙁
mybay niestety ci nie pomogę,  ale jak kupisz to pokaż koniecznie jak się prezentuje na głowie  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2016 08:05
Rozterki kaskowe vol. 1
Opchnęłam mój klasyczny Busse York, bo po X fotach stwierdziłam że wyglądam w nim jak przygłup z przymałą (?!) głową  🤔wirek: Mam ukochany, wysłużony GPA Titium, który nie raz całował ze mną matkę ziemię no i chyba wypadałoby coś nowego nabyć. A że święta niedługo, może napiszę list do św. Mikołaja :P

Wiem, że o Samshieldach było sporo, przewertowałam wątek, ale:
- Jak wypada rozmiarówka w odniesieniu do Pikeura? GPA mam 56 i jest git - tzn ciasno, ale mam poczucie że mocno i stabilnie siedzi na głowie, nie lata. Busse miałam też 56 i musiałam pod wyściółkę wsadzać gąbkę bo mi deko się gibał na glacy. Tzn. pewnie musiałabym na zawodach znajomków szczapić żeby dali mi przymierzyć no i żeby znowu się nie okazało że wglądam jak pizduśplastuś x.x
- Zabudowany "tył" kasku - dziewczyny długowłose, jak z kitkiem? W GPA robię kitek po prostu nisko przy samym karku i jest ok.

Więcej sprzętu niż talentu (i możliwości) taaaa, ale nie poradzę, że nic innego mi się nie podoba :/ Lubię klasykę, więc wszystkie Casco i kosmiczne Uvexy odpadają, nowe Pikeury też, "muchy" w drodze wyjątku ale też średnio (chociaż kiedyś mierzyłam ten model z wielkim rondem i wyglądałam w nim NAWET jak człowiek) KASK też nie bardzo mi przypadł do gustu. No nie dogodzisz!  🤔wirek:
Moon, jak ci się telepał, to był za duży.

Mierzyłam Samshield i jego kształt nie pasuje do mojej głowy, bo nie czuje że on siedzi na mojej głowie.
Owen oraz Kep się jakby zasysają i siedzą a Samshield ma jakby kształt jajowaty i trzyma się jakby na czubku głowy....
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2016 08:57
Perlica, całkiem możliwe, chociaż wg. centymetra mam jak byk 56cm i takiż kask zamówiłam - co firma to inna rozmiarówka niestety :/
Muszę koniecznie przymierzyć jakiegoś Samshielda, bo może się okazać, że faktycznie i na mojej głowie będzie się gibać na czubku głowy. Z kolei, bo zapomniałam o KEPach - też nie do końca mi się podoba ich design, ale są na szczęście w wersjach matowych, klasycznych no i sam look mają taki prosty tradycyjny.
Moon, Klami ma samshielda, tylko z tego co pamiętam mniejszy niż 56 😉
Moon a Uvexa Suxxeed rozważałaś? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się