Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

"Tam na dole"to wszystko droższe. Dla zaineteresowanych moja stajnia marzeń  hehe
http://www.gestuet-welsum.de/1-0-Startseite.html polecam obejrzec filmik
mila   głęboka rekreacja
17 listopada 2016 20:26
Przekonalas mnie. Piekne miejsce.
mila, ale fajnie, moi rodzice mieszkają w BB więc jestem tam częstym gościem 😀 Odwiedzałaś może stajnię w samym centrum miasta, przy Lichtentaler Allee? Zawsze mnie ciekawiło jak tam wygląda wszystko od środka, jedyne co widziałam to stajnię z zewnątrz i ich mini plac do jazdy w parku.
mila   głęboka rekreacja
18 listopada 2016 06:12
Vanille - widziałam tylko z zewnątrz tę stajnie. Do centrum BB mam 7 km i przez 3 gory  😉 ale daj znac jak odwiedzisz rodzicow, to możemy razem pozwiedzac. I zapraszam do siebie 🙂

W okolicy jest jeszcze stajnia z opcją a la paddock paradise, niestety nie ma hali. Wszystko zorganizowane jest w ten sposób, ze z kazdego boksu (do którego wchodzimy ze stajni w standardowy sposób) wychodzi się na utwardzony mini padok, z którego wychodzi się na ok 4 metry szeroką drogę,  ktora to droga konczy sie po ok 200 metrach pastwiskiem. Kazde 3 boksy lacza się ze sobą owym pastwiskiem. Konie moga sie swobodnie poruszać i integrowac kiedy chcą.






Stajnia z tych, ktore nie oferują pełnego pensjonatu,  podawanie paszy, sprzątanie we wlasnym zakresie. Poza super pomyslem na wychodzenie, plusem był tez nieograniczony dostęp do siana. Cena 140 euro.

Czy mamy tutaj kogoś ze Szkocji? Najlepiej okolice Edynburga?  🙂
mila, bardzo chętnie, dam znać jak będę w okolicy 🙂
mila   głęboka rekreacja
19 listopada 2016 08:49
mila, bardzo chętnie, dam znać jak będę w okolicy 🙂


Jasne, poinformuj mnie 🙂

Musze zmienic siodło i naszla mnie refleksja. W porownaniu z Warszawa mam luksus. W okolicy 100 km jest chyba z siedem osób zajmujacych się dopychaniem czy wymiana lęków, w tym 3 zostaly mi polecone.

Przybyła specjalistka od dopasowywania, przymierzylysmy 4 wstepnie wybrane przeze mnie siodla, zdecydowalam sie na jedno z nich (siodla do przymiarki zalatwialam we wlasnym zakresie, glownie dlatego że zakup przez specjalistę jest droższy). Siodlo bedzie mialo poszerzony  lek, wymienione wypelnienie poduszek i dopchanie ich z przodu.
Zostalam też poinformowana o stanie grzbietu i na co zwracac uwagę.
Strasznie mi sie podoba, to że dopasowywaniem zajal sie specjalista, ze owych specjalistów jest sporo w okolicy i nie muszę ich siagac z dalszych regionów kraju. Ja i kon poczulismy się zaopiekowani. Pomimo naszego poziomu głębokiej rekreacji 😉

Koszt doradztwa 60 euro, koszt zmiany w siodle 160 euro.

Za dwa tygodnie siodlo po poprawkach przyjedzie do konia i zrobimy jazde testową przy udziale pani siodlarz. Jak bedzie wszystko ok, to nastepna wizyta za kilka miesiecy, jak nie to siodlo znów pojedzie do poprawki (tym razem bezplatnej).

Uff to sie rozpisalam o tych siodlach...
Ale fajnie, że można tak łatwo uzyskać taka pomoc. Na przyszłość jak nazywają się tacy ludzie?
Siodło kupiłas nowe czy to twoje stare do poprawki?
mila   głęboka rekreacja
19 listopada 2016 13:52
Ale fajnie, że można tak łatwo uzyskać taka pomoc. Na przyszłość jak nazywają się tacy ludzie?
Siodło kupiłas nowe czy to twoje stare do poprawki?


Siodło kupilam używane, dogadalam się ze sprzedającym, że podejme decyzje czy biorę, po wizycie siodlarza.
Sprzedaje lucky dressage a kupilam cobra (używaną, na nową mnie nie stać jeszcze).

Szukaj Sattlerei, mobile sattlerei, jakbyś chciala wymienic wypełnienie to pytaj o sattel polstern lub aufpolstern, lek to kopfeisen. Ogolnie przyjęta praktyka to wizyta specjalisty siodlowego raz na pol roku i kontrola dopasowania siodla.
Bardzo często sklepy jeździeckie oferujace siodła na sprzedaż maja w ofercie tez usługę pasowania. Chociaz chętniej sprzedają i pasują nowe siodła. Mozesz stare siodlo oddac w rozliczeniu, ale to się czesto nie opłaca.
Dzięki za odpowiedz, skoro to nie są takie duże koszta to z chęcia w przszyłości skorzystam.
Zorilla ooo, a gdzie stoisz w Szwecji jeśli można spytać? 🙂 Wysłałam też wiadomość z paroma pytaniami na priv  👀
Mam pytanie w mojej stajni karmią konie granulatem, rozważam możliwość przywiezienia konia z Polski.Wiadomo w Polsce większość koni na ziarnie. Jak wygląda takie przerzucenie koni na granulat? Ktoś ma doświadczenie z tym?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 listopada 2016 14:20
Mam pytanie w mojej stajni karmią konie granulatem, rozważam możliwość przywiezienia konia z Polski.Wiadomo w Polsce większość koni na ziarnie. Jak wygląda takie przerzucenie koni na granulat? Ktoś ma doświadczenie z tym?


Moja kobyła w Polsce całe życie (11 lat) była na owsie. W USA od 2 lat jest na granulacie - problemów żadnych nie było. Owies sama kupuję i daję jej dla smaku tak z 1 kg dziennie.
mila   głęboka rekreacja
20 listopada 2016 16:29
Moj to zezre nawet oset. Stoi na granulacie, suplementach i marchwii i ma sie dobrze. Siano duzo.
Czyli nie przechodzą jakoś ciężko tej zmiany?
Już od ponad roku w przepięknej Ocali na Florydzie 🙂
mila   głęboka rekreacja
20 listopada 2016 18:30
Anil - zawsze możesz przecież zrobić przejściowy okres i mieszać z owsem ten granulat. Owies kupisz choćby tu
https://www.stroeh.de/shop/Pferdefutter/Einzelfuttermittel/Hafer/MED-inld-Hafer-gereinigt-20kg

Agaleon,
Tabliczka o gadach przerażająca  😲

*literowki
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 listopada 2016 18:58
Czyli nie przechodzą jakoś ciężko tej zmiany?


Jak ze wszystkimi nowymi paszami, należy dawać ten granulat stopniowo zwiększając dawkę - albo dając z owsem stopniowo zmniejszając ilośc owsa.

Agaleon: a co tam robisz? Pracujesz czy mieszkasz?
Mieszkam i pracuje może jeszcze z rok czy 2 takie planowane, chociaż może wreszcie kogoś poznam i tu zostanę na dłużej 🙂
ElaPe Dzięki, chyba najlepszy pomysł.
Aligatory, a tam w tle ludzie pływają??  🤔
Tak, tam na kajakach byłam 🙂 z reguły są tam małe aligatory i nie atakują ludzi  chociaż pojawiają się tez te większe raz na jakiś czas. Tu praktycznie w kazdej rzece są aligatory i żółwie.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 listopada 2016 19:53
Agaleon: pracujesz jako jeździec?
Luzak/jeździec od stycznia już głównie jako jeździec 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 listopada 2016 20:11
W stajni skokowej czy ujeżdżeniowej?
Oczywiście skokowej ! Plus powożenie ale to inni ludzie są od tego tutaj. 🙂 ja tylko skoki.
Super, opowiedz coś więcej o realiach Twojej stajni 🙂 Jak wygląda przeciętny koński dzień, treningi, Twoja praca 🙂 Pozdrowienia dla wszystkich  :kwiatek:
Czy jest może ktoś z okolic Darlington w GB?  :kwiatek:
Agaleon ale super! Opowiadaj, jak znalazlas ta prace, jak Ci sie zyje w Cali, jakies ciekawostki lokalne - oprocz aligatorow  😉ç

PS. Bardzo ladnie umiesnione plecy  😀
Ja p rzywiozlam z moim koniem dwa worki owsa i przestawialam  na pellet powoli.

A mieszkam i pracuje na poludniu w www.stallkarupslund.se 🙂
Agaleon, super! Bywam w Wellington na konskich zakupach, ale w Ocala jeszcze nie bylam. Koniecznie pisz i wstawiaj zdjecia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się