Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

seven Gratuluję i ja!

Chyba z drugimi tak jest, też fuksem przyjechałam wcześniej na kontrolę i urodziłam znienacka pierwszej nocy po położeniu do szpitala. Przespałam I fazę porodu, po obudzeniu w kilka minut byłam już na łóżku na porodówce 😉
Dzionka to co wstawiłaś, to tak jak dziewczyny pisały- odjeżdża znienacka. Kup te niby na starsze dzieci jak radzą dziewczyny. Stolik interaktywny u nas też był strzałem w dychę. Polecam też takiego typu jak miałam Kiddieland, Samoloty, jeździk, Dusty Fire & Rescue Activity Młody przesiadł się z tego na rower biegowy.
Generalnie ja się nie sugeruję zbytnio wiekiem sugerowanym
Dziewczyny, może Was coś zainteresuje?
Zapraszam
https://www.facebook.com/events/410814579306481/
Jak naruszam reg to proszę o usunięcie

Edit. Proszę udostępniajcie
nika77, too late 🙁 Już kupiłam! Ale koleżanka mi z kolei właśnie ten poleciła, więc może nie będzie tak źle... A stolik mamy w spadku, jak większość rzeczy.

A ja wpadne się pochwalić 🙂 Bo coś nie mogę spać 🙂

Poszłam "dzisiaj" (24.11) na ktg i wizyte. Ktg spokojne, a na wizycie gin mnie bada i pyta "daleko pani mieszka?, maz w domu?", ja że tak... a on "to proszę do niego dzwonić aby przywiózł torbę, jest Pani w polowie drogi 5cm, powodzenia"


Gratulacje! Czekamy na fotki. ,Mialam bardzo podobny poród. Tez tylko wizyta, a skończyła się porodem.

Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki
Byliśmy dzisiaj na usg bioderek, glówki I brzuszka.
W głòwce wyszły trzy małe torbiele I guzek jakiś w wąttrobie  🙁
Kazali nam wybrać się do neurologa dzieciecego I do onkologa. Do środy to ja chyba nie dam rady psychicznie  🙁
Trzymam kciuki.
Będzie dobrze!
Zaraz moc dobrej energii poleje się z volty i będzie dobrze!  :kwiatek:
Jak juz tu wpadłam na chwile to zdecydowanie gratuluje seven :kwiatek: az zazdroszcze ;

Kasija, trzymam kciuki mocno! Na pewno nic groźnego nie wyjdzie :kwiatek:!
Kasija, o żesz fak, współczuję bardzo 🙁 Trzymam kciuki za kruszynkę!!
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
25 listopada 2016 21:07
Kasija trzymam mocno kciuki.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 listopada 2016 21:35
Oby wszystko wyszło dobrze! Kciuki są!
Kasija trzymam kciuki. Nawet sobie nie wyobrażam co przechodzisz w związku z wątrobą🙁

Dzionka zawsze możesz przepiąć w drugą stronę, mamy go tak właśnie spiętego i "obi" za kosiarkę 🙂 dzieci są kreatywne 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 listopada 2016 08:33
Kasija, na pewno okaże się, że to nic groźnego. Ale wszystkie wiemy, jaka straszna taka niepewność. Przesyłm ciepłe myśli.
Kasija, trzymam kciuki! Nie myśl o najgorszych scenariuszach, będzie dobrze!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 listopada 2016 09:25
Kasija, musi byc dobrze! Trzymajcie sie  :przytul:
Kasija ja tez wierzę, że wszystko będzie w porządku. Oczywiście kciuki też mocno trzymam!
ash   Sukces jest koloru blond....
26 listopada 2016 13:18
Kasija,  wszystko bedzie dobrze! Mocno kciuki zaciskam i przesyłam uściski!
Dzięki dziewczyny za wsparcie ! :kwiatek:
Mozliwe, że uda nam się umówić na wizyte do bardzo dohrego neurologa już na poniedziałek. Mamy skierowanie na neurologie rozwojową I patalogie niemowlęce. Staram się dla małej jakoś trzymać, zeby nie czuła, że jest coś nie tak.

Powiecie mi czy u was po porodzie maluchy miały w szpitalu robione usg brzucha i główki?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 listopada 2016 13:24
Kasija moja Milenka nie miała. Dopiero na pierwszej wizycie u pediatry, ta dała skierowanie na USG główki bo ogromny krwiak miała. I w sumie dziwiła się, że nie zostało to od razu zalecone i zrobione.

USG jamy brzusznej robiłam prywatnie bo mała miała straszne kolki i szukaliśmy przyczyn brzuszkowych problemów.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 listopada 2016 14:41
Kasija, u nas nie robili.
A jak u was z wypadaniem włosów po ciąży ? Czy rzeczywiście każdej wypadały garściami ? Polecacie jakieś tabelki , które można odrazu brać na wzmocnienie po porodzie ? 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 listopada 2016 15:48
Misiu, łykaj witaminy dla mamusiek, ale już nie raz i nie dwa było pisane - co ma wypaść, to wypadnie. Od któregoś momentu ciąży włosy niemal nie wychodzą, to potem muszą "odrobić". Choć czasem się zdarza, ze komuś nie wypadają. Może będziesz w tym % szczęśliwych 😉
Wiem, że ładne i gęstsze włosy w ciąży to sprawka estrogenu, trochę przeraża mnie jednak wizja , że będą wypadać mi garściami  bo niemam bujnej czupryny 🙁 Chce zakupić zestaw revitalash do włosów i stosować po porodzie i odpowiednią suplementacje też , może chociaż mniej ich wypadnie 🙂 Wiem też, że kp ma  duży wpływ na wypadanie włosów . Ciekawe czy jeśli się karmi 4-6msc , i potem zaczyna się stosować antykoncepcję z estrogenem to można temu zapobiec .
Kasija, Sara z racji niedotlenienia i wspomagania oddychania po porodzie dostała skierowanie na USG przezciemiączkowe. Wszystko prawidłowo na nim wyszło i nie kazali nam powtarzać. Trzymam kciuki za poniedziałek. Na takich maluszkach wszystko ekspresowo się goi!

Tak będą wyglądały moje najbliższe 2-3 miesiące 😀 Dostaliśmy klucze i ocknęliśmy się, że w sumie ekipa wchodzi ze 2 tygodnie, a my nic nie mamy 😀

Miły pan sprzedawca nawet zaproponował mi przyniesienie taboretu hihi.
ash   Sukces jest koloru blond....
26 listopada 2016 18:09
Kasija, Tymek mial robione w II dobie życia usg główki, brzuszka i jąder.
Kasija moja malutka miała usg przezciemiączkowe i jamy brzusznej w drugiej dobie życia przez niską wagę urodzeniową. Pozostałe maluchy z oddziału nie miały. I oczywiście trzymam kciuki!

Zadziwiające jest dla mnie to co piszecie, że Wasi pediatrzy nie chcą Wam wypisywać skierowań do neurologa. Ja bym nawet nie wiedziała, żeby pójść na takie badanie gdyby nie położna środowiskowa, która zasugerowała, że warto. Powiedziałam o tym swojemu pdiatrze i o nic sie prosić nie musiałam, spytał czy chce też skierowania do innych poradni  🤣 no ale to, że w większości przypadków i tak poszłam prywatnie to już inna para kaloszy, bo nim bym się dostała na NFZ to moje dziecko już samodzielnie by przekraczało drzwi gabinetów  🙄
Kasija, Milan miał z racji wczesniactwa usg przezciemiaczkowe i wyszła mu jakaś mała szczelinka, nawet nie pamietam w jakim konkretnie miejscu, ale była to nieprawidlowosc, tylko ze neurolog kazał się nią nie przejmować aż do kontroli za kilka miesięcy. Na kontrolnym usg było już wszystko w porządku, czego i Wam życzę. Kciuki trzymamy oczywiście!
W moim przypadku, w obu szpitalach robili wszystkim z automatu.
Obie moje córki miały przezciemiączkowe i jamy brzusznej,  mimo,  że nie miały żadnych wskazań.
kojarzycie moze ile mniej wiecej kosztuja spiochy w Pepco?
Nie wiem co sie stalo, ale moje dziecie postanowilo urosnac nagle i niepostrzezenie i nie miesci sie w swoje spiochy 74! Mam jedna dobra pare... phi 🙂
I jeszcze jak jestesmy w temacie rozmiarow i wyrastania - mam dwa kombinezony 74, ktore niby sa dobre, ale zawsze jak Iga siadzie w wozku czy jak wezmie sie ja na rece to nogawki sie podciagaja na polowe lydki - u was tez sie tak robi? Chyba tez musze wieksze kupic bo jest to mega irytujace!

kasija kciuki i ode mnie, nie mysl na zapas za duzo!  :kwiatek:
nerechta, a któryś z tych kombinezonów jest może polarowy? Chętnie odkupię 🙂!
Mam pluszowy fajny ale 68, juz pewnie bedzie maly dla Sarki. Jeden z tych 74 jest bardzo cieply i wyscielany w srodku polarem, ale pewnie nie o to Ci chodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się