konie fryzyjskie

Betonie ty uwazasz, ze kazdą rase to się zupełnie czym innym zywi i ze na studiach to się uczysz tylko tego co na wykładzie i na cwiczeniach. Ja myślałam, ze w tych czasach to już nie ma takich ciemnych ludzi, przynajmniej tych co potrafią czytac lub pisać!!
Zlockie, daleko sobie nie poszłaś, co?

O rasie była mowa odnośnie chorób. Tak, wiele ras ma specyficzne chory i problemy wynikające z ich genetyki. Niektóre są praktycznie niespotykane u jednych i bardzo pospolite u innych. Same fryzy są tego doskonałym przykładem.
Odnośnie innych zagadnień końskich miałaś komentarz w zdaniu przed i w zdaniu po tym przez Ciebie przytoczonym, ale one były nie na rękę, co? : D Reszta przedmiotów dotyczy wszystkich zwierząt gospodarskich, dlatego właśnie w weterynarii istnieją specjalizacje, które w mojej wypowiedzi również taktycznie pominęłaś. To Twoje wybieranie 3 słów z 50 jest po prostu urocze, jak przedszkolak. : D
Kończę o wetach, bo to jednak offtop. : )
W ogóle btw... Z jednej strony gloryfikujesz edukację na studiach, a z drugiej uważasz, że ocena wystawiona przez osobę wykształconą i do tego upoważnioną jest do dupy. Hipokryzja lvl hard. : D
Już idę obiecuję 🤣
Pozwolę sobie się wtrącić :-) żeby fryz był na prawdę fryzem, klacz należy pokryć ogierem zatwierdzonym przez KFPS, z holenderską licencją, czyli w Polsce można je policzyć na palcach jednej ręki. Ewentualnie sprowadzić nasienie za ciężkie pieniądze z Holandii. Ogiery na licencji PZHK to formalnie "szrot", tyle w temacie. Przychówek bez prawa do wpisu do ksiąg.

Pozwolę sobie jeszcze na zadanie pytania z innej beczki, czy spotkaliście się z sytuacją, kiedy źrebak, który na pierwszym przeglądzie otrzymał III premię, na przeglądzie w wieku 3 lub 4 lat zdobył II?
Livia   ...z innego świata
26 listopada 2016 07:23
Dziewczyny, proszę się uspokoić. Aż się odechciewa czytać ten wątek. Każda próba kontynuowania kłótni będzie karana ostrzeżeniem.
Szemel, tak, moja klacz przy matce dostała III, a jako dorosła II i tytuł Ster.
tak jak napisała Sivrite- to się zdarza, mam kilka takich koni, zarówno wyhodowanych jak i kupionych.

jeszcze chciałam dołożyć  taki materiał, żeby nie było że dyskryminuję konie ze względu na pochodzenie, bo tak nie jest, fajny źrebak, w podobnym typie co poprzednio podlinkowana klaczka a po krajowym ogierze:



trzeba dotrwać do 1.20, ale warto
cyt. szmel "klacz należy pokryć ogierem zatwierdzonym przez KFPS, z holenderską licencją, czyli w Polsce można je policzyć na palcach jednej ręki"
czy  moge wiedzieć jakie mamy ogiery z holenderską licencją ktorych potomstwo miałoby prawo wpisu do księgi głownej?

        Księga KFPS podzielona jest na następujące działy m.inn. dz 4.Bijboek II  -   Dokumenty w kolorze niebieskim. Ksiega koni po ogierach KFPS vb bez pozwolenia na krycie od matek KFPS
 Kontynuowanie kłótni

                    Naprawde nie rozumiem po co mielić w kółko to samo, przy okazji cytujac nieaktualne przepisy....jesli ktos chce wiedziec, to znalazł i doczytal wszystko co bylo na ten temat napisane, a byulo obsszernie i prawdziwie.

Jak Ci sie Zlocke nudzi to może pokaz nam  ten filmik z Moreny na którym tłuczemy konia po głowie.
Piszesz tez o planowanym przyszlym kryciu, czemu nie pochwalisz sie swoim rocznym zrebakiem Fakro, po Hotze???


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Kontynuowanie kłótni
gdzie były wymienione licencjonowane ogiery, poproszę o link, i link do nowych przepisów jeśli ktoś taki uprzejmy poproszę

bardzo proszę szanowna Moderacje o refleksję-  bardzo,bardzo się starałam prowadzić dyskusję, a nie kłótnię mimo trudnych warunków.
Jak interlokutor się zapętlił i zaczął powtarzać, odpuściłam i poprosiłam o wyjaśnienie pewnych kwestii które dotyczą nas osobiście lub/i interesują żywotnie.
Żadne z pytań nie jest ani niegrzeczne ani dla kogokolwiek obraźliwe, oba w sumie w temacie, każda dyskusja na ogół zyskuje jak wyjaśni się wątpliwości a dyskutanci będą ponosić odpowiedzialność za słowa  prosiłabym wiec o umożliwienie uzyskania odpowiedzi, jak będzie???  :kwiatek:


Żeby było  bardziej fryzyjsko- wrzuciłabym zdjęcie, ale chyba za duże....to może link:


jeśli chcemy tego, trzeba coś zmienić w podejściu 🙂 bo inaczej możemy się od razu przenosić do wątku: zadziwiające, nietypowe ogloszenia







to ja wrzucam zdjęcia mojego synka 🙂 z naszej mokrej jesieni .
i odchodząc od tematu jak radzicie sobie z nadmiernym owłosieniem u fryzów teraz ??
Lenka, jeśli przeszkadzają Ci kudły, to może wątek golarkowy? : D Nie mówię oczywiście o goleniu całkowitym, ale jeśli Cię większa wyględność Twojego konia uszczęśliwi, to możesz mu podgolić tę bródkę, brzuszek i szyjkę - bo pewnie tam się najbardziej zakłacza. Ja swojej młodej już drugi rok podcinam szczotki pęcinowe, starając się zminimalizować szansę złapania czegoś. Młoda ma szczotki jak z dwóch koni na raz, więc wracając z pastwiska ma tam własny ekosystem. Niektórzy zgalają całe, jeśli koń pracuje i noga się poci, ja głównie nożyczkami staram się je przerzedzić. Aż ciężko się przebić przez podszerstek, ale błoto się przebija, więc i ja próbuję. : P
No właśnie z broda mam największy problem...jak obcinam nożyczkami to mam wrażenie ze odrasta taka ostra i sztywna.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 listopada 2016 18:58
Hahahahaha nasza stajenna fryzka też brodata jak stary cap 😀

A jej syn ma włosy na klacie. Znaczy między przednimi nogami ma cały rok dłuższą sierść.

Poza przycinaniem szczot i ewentualnym skracaniem ogona, nikt nie rusza nadmiernego owłosienia naszych fryzów. Wałaszek sam sobie ruszył i wyrwał kawał grzywy ;(.

Biczowa, moja w zimie między przednimi nogami ma taki sięgający aż na brzuszek około trzydziestocentrymetrowy pasek kudłów, które w najdłuższym miejscu mają około 10 cm. Wygląda to kuriozalnie. : P

Lenka, to jest naukowo udowodnione, że przycinanie włosów nie sprawia, że odrastają mocniejsze i grubsze. Jedyne różnica jest taka, że jak włos jest obcięty, czyli zakończony na płasko, a nie zwężający się, to mamy subiektywne odczucie, że jest grubszy. Więc spokojnie możesz ciąć, nie okudli się bardziej. : )
    Dziś odbyła się pierwsza część I rundy selekcji młodych ogierów fryzyjskich.
Z ocenionych dziś 65 koni, do II etapu selekcji przeszło 17.
Teraz czeka je- badanie nasienia, RTG stawów wg specjalnego formularza i DNA.

  I etap będzie trwał do 1 grudnia, wiec kibicujemy dalej 🙂
    Dziś odbyła się pierwsza część I rundy selekcji młodych ogierów fryzyjskich.
Z ocenionych dziś 65 koni, do II etapu selekcji przeszło 17.
Teraz czeka je- badanie nasienia, RTG stawów wg specjalnego formularza i DNA.

  I etap będzie trwał do 1 grudnia, wiec kibicujemy dalej 🙂


Z biegiem lat coraz bardziej umykają takie informacje, dzięki za przypomnienie  :kwiatek: . Oczyścicie będziemy kibicować  😅
Mam nadzieje ze podzielisz się informacją o swoich spostrzeżeniach z selekcji  

Zlockie  🙄
Radzę przeczytaj bardziej uważnie regulamin, obrażasz i atakujesz ludzi, zamieszczasz nagminnie reklamy, edytujesz własne posty w całości bez zmian i komentarza
I  co ?  Mamy zaczynać całą dyskusję od początku teraz przez edycję ???
Masz ostrzeżenie i dalej nie dociera.
Poproszę moderatora o interwencję, zwłaszcza że nic konstruktywnego z tego nie wynika
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2016 17:08
Ostatni raz proszę o niekontynuowanie kłótni. Różnice zdań możecie sobie wyjaśnić na PW, nie tutaj.
dzisiaj do II rundy zakwalifikowały się 23 młode ogiery 🙂


edit: matematyka zaszwankowała...
A co dalej z jawnym łamaniem regulaminu, ostrzeżenia były i widać że nie podziałały .
Dalej atakuje bezkarnie publicznie tym samy wpisem, który został już przedyskutowany z dowodami ze kłamie .
Jak różnice zdań można sobie wyjaśnić na PW, to ostatni wpis Zlockie z edycją tego co już było  ❗ powinien zostać usunięty . 

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Kontynuowanie kłótni
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2016 17:57
Ostrzegałam. KAZDA, którakolwiek kolejna osoba ciągnąca kłótnię dostanie moderowaną.
Bardzo przykre, że muszę sięgać po takie środki.
dzisiaj do II rundy zakwalifikowały się 23 młode ogiery 🙂


edit: matematyka zaszwankowała...

masz listę , sporo ich  😅
wow super 23 🙂
lenka1z muszę pochwalić  😍 ładna linia grzbietu , dobra robota.
Zapleciony warkoczyk mistrzostwo . Przypomnij ile on ma lat ? 
Podsumowanie I rundy:
wzięło udział 279 ogierów, do II etapu przeszło 96
najniższe mają 160 cm, najwyższe 170.
najniższe spokrewnienie wewnątrz populacji - 15.8
Dominują synowie i wnukowie ogierów- Jasper, Tsjerk, Tsjalle
ale jest też ogier po stacjonującym dwa lata temu w Polsce ogierze Sjouke, i az 5- ciu wnuków naszej Babci Ani( Annerichje T ster pref)

Znani są tez kandydaci na konia roku. Naszymi faworytami są: ogier Eise 489 stb sport, oraz klacz Yasmijn R stb ster pref prest 🙂
Widek07 skończył  10 🙂  😀 więc przed nami druga młodość  🏇 ale ja teraz w ciąży więc bida stoi ... i się pasie.
a do tej pory nie mogłam narzekać wszystkie elementy N mamy zrobione. Trzy lata właściwie od zera bo przyjechał do mnie ledwo chodzący stępo kłusy. Tyle ,że pewnie jak wrócę w czerwcu w siodło będzie trzeba odrobić.
Lenka, a mogę zapytać czemu na wielokrążku? : ) W dodatku na drugim kółku? Rzadko spotykam tak niosące się fryzy, żeby wymagały wielokrążka w ogóle. : D
robimy pokazy 😉 jeśli chodzi o jazdę normalnie jeżdżę na normalnym podwójnie łamanym 🙂 ( to zdjęcie było akurat na polach po pokazach)
ale jak jeździmy na wycieczki mój koń bardzo się przypala w korytarzu a że z mieczem trudno się jeździ jeśli masz konia słabego w prowadzeniu, trzeba oceniać sytuacje bo przecież nikogo nie chcesz zabić taką lancą lub mieczem. Miałam od razu napisać bo tak myślałam że pojawi się pytanie.  Raz mój luby jechał na zwykłym to był bardzo niezadowolony. A cezar jak widzi korytarz to dostaje walca bo wie ze ma nacierać 🙂
Lenka, nie bierz tego za przypierdzielenie się, serio. Ja też jeżdżę na wielokrążku na swoim arabie. Tylko w tereny. Kilka razy poniósł mnie w polu, więc uznałam, że nie mogę ryzykować braku możliwości zatrzymania go. Więc jeśli trzeba, to ja to rozumiem. : P A też rozumiem, że może się jarać, jak wokół jest dużo nowych koni, on w nowym miejscu i jeszcze pewnie ludzie krzyczą, rencami machajom i straszom biedne koniczki. : P
On wał czy ogier?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się