Dopasowanie siodła

To ja nie wiem co ona z tym siodłem robiła, ale jego stan sugerował, że przeszedł nie jedną wojnę. A siodełko samo w sobie naprawdę bardzo wygodne i leciutkie w porównaniu do moich skórzanych.
Mierzyłam na hucuła-bezkłębowca takie siodło http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/273579?q=&kategoria=13&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=13&sortuj=0&widok=0&strona=  i super panel pasowały, niestety to konkretne siodło jest za wąskie.

Pytanie: jakie siodła mają taki kształt paneli?
Czy ktoś mógłby spojrzeć?  :kwiatek:
Wiem, że siodło jest za szerokie, ale nie wiem w jaki rozmiar celować. Na zdjęciach Stubben, rozm. łęku to 30,5
Między kłębem a siodłem mieści się 1-1,5 palca. Przepraszam za jakość, mam nadzieję, że coś da się z nich wywnioskować.
Będę wdzięczna za pomoc  😉





Nie jestem pewna ale chyba nie jest za szerokie. Ja bym celowała w siodło z wycięciem na kłąb i większymi w okolicach tylnego łęku poduszkami paneli. Siodło się nie buja przód - tył? Zrób proszę zdjęcie grzbietu konia bez siodła.
Siodło jest stabilne, nie buja się.
Aktualnie mam takie zdjęcia, może się zdadzą 😉 Jeśli nie, jutro porobię kilka.

Co się stanie jeśli przesuniesz siodło 5 cm do tyłu? Jak będzie leżało? Chyba celowałabym w coś takiego http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/278572?q=&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=23

Jeżeli przesunę siodło do tyłu, to lekko obniża się przodem i zaczyna odstawać z tyłu. Dziękuję za nakierowanie 🙂 czyli rozumiem, że rozmiar jest w miarę ok, tylko potrzeba innego wyważania siodła?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 listopada 2016 08:12
jak dla mnie to siodło jest zdecydowanie(!) za szerokie. jeśli leżąc luzem masz 1-1,5 palca to przy dopięciu popręgu i ciężarze jeźdźca siodło będzie leżało całkiem na kręgosłupie. tył też mi się nie podoba, ale ciężko o tyle się wypowiadać, jeśli przód jest zły
Przecież to jest strasznie uklepany naleśnik,leżący na kłębie co najmniej dwa palce za głęboko.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 listopada 2016 08:20
a ja tak patrzę i patrzę, nie wiem skąd masz to siodło, ale mam dodatkowo wrażenie, że to siodło albo było nieprofesjonalnie dopychane, albo jest bardzo krzywo wysiedziane (lewa i prawa strona wydają się mieć inny kształt, mocno nierówny)
DressageLife dobre określenie za szerokiego siodła.
Czy właśnie ta przednia część poduszek pod łękiem nie powinna leżeć właśnie w miejscu w którym robią się kieszonki jak jest źle kon jeżdżony albo siodło niedopasowane (nie wiem jak nazwać to miejsce a te skojarzenia chyba najlepiej obrazują co mam na myśli). Mam wrażenie ze leżą kilometr pod ze wzlędu na za szeroki łek  👀
Czyli ewidentnie siodło idzie w świat dalej 🙂 niestety nie znam przeszłości siodła, ale ewidentnie ze mną nie zostanie 🙂 zatem w jaki w jaki rozmiar celować( stubbena, kieffer)?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
07 grudnia 2016 12:46
Dziewczyny, jak mi siodło wintec 500 wide bez systemu cair leży jak ulał na kobyle to czy jest sens wymienić na ten sam model z systemem ?
Zasadniczo zamówiłam siodło z systemem ( mam dwa inne modele  winteców z cair i bardzo sobie chwalę, konie też ), ale przysłali mi bez bo się pomylili w hurtowni.
Możliwość wymiany jest tylko zastanawiam się czy jest sens i czy nie przekombinuję.
Będę na prawdę wdzięczna za Wasze opinie :kwiatek:

Naczytałam się tutaj w wątku i w syntetykach za i przeciw, ale mam tylko większy mętlik w głowie.

Ja osobiście nie lubię cair'a bo nie dopasowuje się ani trochę do konia. Wełna syntetyczna się w miejscu, w którym coś jest nie tak chociaż trochę ubije, a cair ani trochę.
Do tego w 500 panele z caire'm są bardziej twarde niż bez wiem z autopsji. Oczywiście co człowiek, to opinia 😉
Gdzieś to już było w tym wątku, ale nie mogę znaleźć 🙁
Jaki jest odpowiednik numeracji łęku 33 Prestige w euroridingu, kiefferze, stubbenie i sommerze?
Czy ktos sie orientuje czy w siodle Vanguard Ainsley da sie poszerzyć łęk?
Czy ktoś potrafiłby mi powiedzieć w przybliżeniu jaki byłby koszt wypchania poduszki eee podbicia (?) w siodle prestige? :kwiatek: Chodzi mi o dopchnięcie tylko środkowej części poduch przy kanale. na stronie equishopu znalazłam cenę ponad 800 zł, czy jest to standardowa cena za taką usługę? I kto obecnie ma najkrótsze terminy?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 grudnia 2016 17:30
Mam problem z lekko za szerokim siodłem, zwykłe podkładki niewiele dają, szukam czegoś co dobrze wypełni przestrzeń, czegoś grubego
Ktoś coś? Czy mam szukać nowego siodła?
Jeśli to jest kwestia szerokości łęku, a nie zbyt cienkich paneli, to zwęź łęk.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 grudnia 2016 17:47
no właśnie łęk jest ok :/
pati2012 zrób zdjęcia, bo nie rozumiem Twojego problemu: ,,łęk dobry ale siodło za szerokie" Pokaż o co Ci chodzi.
kwagga, może się zdarzyć, że rozstaw łęku jest odpowiedni (jest równoległy do łopatki), ale panele są za niskie i zostaje za mało miejsca między kręgosłupem a przednim łękiem... Jak np. koń jest mocno wykłębiony. I trzeba całe siodło podnieść, "odsunąć" od konia. Tylko nie zawsze jest możliwość wystarczającego dopchania paneli tak, żeby nie zrobiły się jednocześnie twarde.

Choć wg mnie jeśli podkładka z futra naturalnego (która jest stosunkowo gruba) to za mało, a łęk rzeczywiście jest ok (tu mam wątpliwości), to lepiej poszukać innego siodła.
sumire Tyle to wiem, ale dzięki za wyjaśnienie 🙂 Chodzi mi bardziej o to, że bez zdjęć możemy sobie gdybać....
No to nie pisz, że nie rozumiesz problemu. 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 grudnia 2016 19:49
Jest tak jak pisze sumire (dziękuję za rzeczową,  konkretną odpowiedź! 🙂😉
Spróbuje z jeszcze paroma futrami, a jezeli to nie pomoże to czas na zmianę siodełka
Mam pytanko  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby mi rozszyfrować z tego numeru rozmiar siedziska (16?) i rozstaw łęku? Siodło to Kieffer.


1 czyli 17 cali
Dziękuję  :kwiatek: A  rozstaw łęku to będzie to 14? Czyli 34? Szukam w necie jak powinno się to czytać i wszędzie znajduję co innego 🙁
W kiefferach chyba nie ma bitego rozstawu leku. Oni mieli przez pewien czas łęk standardowy, bo kiedys szukalam inf na ten temat. Nie wiem, jak w nowszych siodlach. Siedzisko to jest 16,5-17 zdaje się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się