Siodło skokowe

Możecie powiedzieć jaka jest różnica miedzy DM Grand Prix a Millenium?
Millenium jest glebsze, trochu bardziej wszechstronne niz skokowe 🙂
czy ktoś z was kojarzy to siodło? to jakiś model butterfly, ale nie wiem czy ma ten butterfly'owy system ruchomego łęku. 
Ktoś coś o siodłach Pessoa? Siedziałam ostatnio i było dobrze, planuję zakup Gen-X elitę 🙂
Czy zna ktoś siodło, które będzie odpowiednie dla wysokich osób ?🙂
Moon   #kulistyzajebisty
25 listopada 2016 07:15
monikaa2208, tak - z przedłużaną tybinką.
Chodzi mi o konkretne modele.
monikaa2208, każdy model z przedłużaną tybinką. Nie ma standardów, takie siodła robi sie na zamówienie, w ogłoszeniu jest wtedy z reguły napisane ze dane siodło ma taka tybinke
Monikaa2208 spróbuj starsze Kentaury, dość fajne są skokowe passiery (np. marcus ehning) i ostatnio zmieściłam się też w wintec pro jump.
Jaka jest obecnie cena monoflapa HB contact? Nowego/używanego - wszystko mnie interesuje  😉 Może być na pw
Nabyłam właśnie PRestige Michael Robert, a okulał mi koń i nie mogę przetestować  😵
Co polecacie dla krótko nożnych? Tak w granicy do 5 tys.
Mocno myślę na siodłami Daw Maga, modele Kiecoń/GP/Millenium, ale spotkałam się z opinią, że nawet tybinka S, przy "kurduplach" jest dość duża.
Będę próbowała pożyczyć, by się przekonać, ale może ktoś z Was jako okolice 163 cm i raczej mocno zbudowanych, krótkich nóg ma jakieś doświadczenie z tego typu siodłami?
Jeszcze myślę nad używaną Prestige Meredith lub coś nowego z Ken-Taura.
A jak cenowo wypadają obecnie HB Contact? Może być na priv jak ktoś jest zorientowany. 
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.
Melenie Ja mam DM GP, 160 cm wzrostu i krótkie, tłuściutkie nóżki. Nie wydaje mi się, żeby tybinki były dłuższe niż robią inne firmy. W każdym razie mi jest wygodnie 🙂
Ja mam 160cm wzrostu i krótkie nogi, w Daw-Magu GP 17" tybinka S siedzi mi się po prostu źle, co więcej nie mogę usiąść poprawnie, bo siodło jest na mnie za duże 😉 Takie są moje odczucia, ale wiadomo każdy ma inny tyłek, inne wymagania, trzeba próbować  🙂
mils   ig: milen.ju
14 grudnia 2016 20:17
Melanie miałam zarówno DM Millenium, jak i Prestige Meredith. Oba siodła w rozmiarze 17", w DM tybinka była robiona niby pod długość mojej nogi (udo), Prestige kupiłam używkę. Sama mam 160cm w kapeluszu, nogi raczej średnie (długie nie są, ale jakaś niskopodwoziowa strasznie też nie jestem, chyba :hihi🙂. O ile dobrze pamiętam, udo mam długości chyba około 34cm. Dużo lepiej siedziało mi się w Meredith, ale na to zapewne złożyło się kilka czynników. Między innymi to, że DM był nowiutki, ja sama siedziałam kiepsko i na 100% przełożyło się to na źle wysiedziane siodło. Potem zmieniłam na Prestige. W Meredith czułam się dużo swobodniej, łatwiej było mi usiąść luźno i dużo łatwiej przychodziło mi zapanowanie nad swoją nogą w skoku. Siedziałam też w Grand Prix (w czasach, gdy miałam już Meredith), ale większym niż 17". Pomijając, że siodło było na mnie za duże, to siedziało mi się ok. Z jednym ale: miałam wrażenie, że siodło ustawia mi nogę mocno w dół jak w ujeżdżeniówce, że tybinka jest dużo mniej wysunięta w przód niż w mojej Meredith i to uczucie bardzo mi nie pasowało.
Tak to wyglądało w DM Millenium:





A tak było w Prestige Meredith:



Niestety mam tylko takie zdjęcia.
Dzięki dziewczyny za posty tu i na PW, naświetliło mi to mocno sprawę, udało mi się wstępnie załatwić parę siodeł na próbę na razie używanych i jak coś wybierzemy pode mnie i kobyłę dorzucę coś od siebie. Może przyda się komuś na przyszłość. 😉
Melanie, a Equipe? Do 5 kupisz używane na pewno, ale i nówkę ten najtańszy model. Mamy u nas dwa w stajni i całkiem fajne siodła.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
25 grudnia 2016 18:12
Tym razem ja z pytaniem, niestety jestem zmuszona sprzedać mojego ukochanego Equipa bo mój młody w ciągu ostatniego roku diametralnie zmienił plecy, nie dość, że jest szerszy to jeszcze się wykłębił. W każdym razie muszę zmienić siodło.

Nie wiem czy chcę się sama podejmować dopasowania siodła, bo młody mega delikatny na plecach jest.

I teraz pytanie, kogo jesteście w stanie polecić, żeby przyjechał i dopasował mi siodło do konia, budżet oczywiście ograniczony ale powiedzmy, że 4-5tyś jest ok.

Czy jest ktoś z dawmagiem tak żeby potestować siodła bo ich cena jest w miarę ok z tym, że z tego co pamiętam źle mi się siedziało w GP ale na innym koniu no i tamto było za duże, może mniejsze i na młodym było ok.

Czy ktoś ma doświadczenie z dopasowywaniem przez yard-equites?
Maja Kentaura a pamiętam, że najlepszym siodłem ever w jakim skakałam był właśnie Kenataur JH II no i jak się mają nowoczesne modele skokowe do JH? Bo nie ukrywam, że ceny bardzo dobre.

Może jakieś inne pomysły?
Brzask jeśli chodzi o KenTaura to mogę Ci polecić Titana II z carbonową terlicą <3 Jest cudowne, wygodne, piękne i nawet lekkie, kobyła nie narzeka 😀
Czy ktoś miał do czynienia z siodłami Otto Schumacher?
Znalazłam jednego w ogłoszeniach, wygląda podobnie do mojego ulubionego modelu passiera, ale nie do końca wiem co to, jak z trwałością  i czy warto przymierzać?
Ja czasami mam okazje jeździć. Oba mają po kilka lat, są w super stanie. Są to twarde siodła i chociaż takich nie lubię (np. w stubbenach nie moge jeździć) to jeździło mi się baaardzo dobrze. Fajnie trzymają, pomagają zachować stabilną łydkę, bardzo dobre dla dlugonoznych. Jak sprzedałam swoje siodło to przez jakiś czas używałam na swojego, mega wykłębionego, na którego trudno cokolwiek dopasować i leżało bardzo dobrze. Jest tylko ciężkie ale to jakieś kilkuletnie modele. W każdym razie jedno z lepszych siodeł, w ktorych jeździłam. 🙂
Przeglądając właśnie ogłoszenia natrafilam na siodła z wymiennymi łękami m.in. DS JUMPER
Niestety wyszukiwarka i Google nic nie wypluwa.
zna ktos?
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/284487
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 stycznia 2017 21:32
jeździł ktoś w Daw-mag CH&W ?

Ja co prawda zdecydowałam się na Kieconia ale pan z daw-maga po krótkiej rozmowie na mojego konia doradził mi CH&W które jest dedykowane na wykłębione konie
Ze zdjęć wydaje się być głębsze co mi nie specjalnie pasuje, jakieś opinie z pierwszej ręki?
ja się podłącze pod pytanie Brzask. Również interesuje mnie Ch&W. I może ktoś jeszcze miał do czynienia z Leopardem? 🙂
Czy ktoś może miał styczność z siodłami IKONIC ?  🤔
Witam, mam pewien problem a nie do końca wiem czy to odpowiedni wątek. Posiadam siodło skokowe Kentaura prawdopodobnie Hanulay. I tu rodzi się moje pytanie czy warto naprawić załamany przedni łęk, gdzie najlepiej to zrobić( w miarę przystępnej cenie) i jaką kwotę na to przewidzieć. Najlepiej podkarpacie/małopolska 😉
W małopolsce byłam u pana rymarza na ul. Obozowej w Krakowie, z tego co pamiętam robił takie rzeczy. Napisz w wątku o stajniach w Krakowie to ktoś poda Ci numer, ja niestety nie mam już....
Wie ktoś może jak po tych wybitych numerach wywnioskować rok produkcji siodła?
bielanska21 Wymiana u producenta z wysyłką powinna się zamknąć w 350zł.
Szukam opinii o siodlach IKONIK ????
SLYSZAL ktoś , siedział, posiada?

Cokolwiek zwlaszcza cenne będzie info o możliwościach i umiejętnościach firmy w dopasowaniu..

https://m.facebook.com/Ikonic-Saddlery-Poland-980319628755608/?ref=page_internal&mt_nav=1

Będę wdzięczna  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się