SCYNTYGRAFIA - czy, jak, gdzie, za ile??

blucha dokladnie tak. nie nadawal sie juz do jazdy, wiec weterynarz zalecil uspienie konia, bo nie oplaca sie go juz utrzymywac. takie to dunskie podejscie do swoich 'przyjaciol'.
przykre  🙄
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 listopada 2016 08:35
xxagaxx Ja bylam w Olsztynie ale wlasnie na rezonansie🙂 nie mniej polecam🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 grudnia 2016 12:22
Jeszcze trochę i będzie możliwość zrobienia scyntygrafii u nas w kraju 😀
lusia722, a u kogo? Przewoźny?
Scynty w PL ?  🤔 jeszcze powiedzcie, ze z kontrastem ? Gdzie i kiedy?
Jeszcze trochę i będzie możliwość zrobienia scyntygrafii u nas w kraju 😀


Gdzie????

My chyba pojedziemy do Heřmanův Městec, jesteśmy już po wstępnych rozmowach.
Czy ktoś posiada info czy są jakieś szczególne przepisy na terenie Czech dotyczące transportu koni? Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie od weterynarza, czy wystarczy paszport? Czy trzeba zaczipować konia?
Dziś rozmawiałam z konsulem w Pradze, ale niestety nie byli mi w stanie na szybko odpowiedzieć, mają sprawdzić i oddzwonić w przyszłym tygodniu.
ARDNAS, z głowy: kiedyś na Czechy konieczny był test Cogginsa.
ARDNAS, z głowy: kiedyś na Czechy konieczny był test Cogginsa.


Dziękuję, sprawdzę. Szczerze powiem, że nawet do głowy mi to nie przyszło  😡
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 grudnia 2016 17:01
ARDNAS trzeba mieć świadectwa zatwierdzenia środka transportu drogowego, paszportu hodowlanego oraz zaświadczenia o kwalifikacjach konwojenta/przewoźnika do transportowania koni, zaświadczenie o zdrowiu od powiatowego lekarza weterynarii, test Cogginsa na pewno jest obowiązkowy przy udziale w zawodach.
ARDNAS trzeba mieć świadectwa zatwierdzenia środka transportu drogowego, paszportu hodowlanego oraz zaświadczenia o kwalifikacjach konwojenta/przewoźnika do transportowania koni, zaświadczenie o zdrowiu od powiatowego lekarza weterynarii, test Cogginsa na pewno jest obowiązkowy przy udziale w zawodach.



Lusia dziękuję, natomiast nasuwa mi się pytanie czy jeżeli ja jadę własnym koniowozem, z własnym koniem (nie w celach zarobkowych), to muszę mieć zaświadczenie kwalifikacji przewoźnika (bo niestety tego nie mam)? Pojazd ma w dowodzie rejestracyjnym adnotację, że jest przystosowany do transportu zwierząt.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 grudnia 2016 19:38
ARDNAS właściwie to powinno się mieć 😉
Ja byłam na scyntygrafii w Dallgow.
Bardzo polecam.
Odświeżam wątek. Czy ktoś korzystał z scyntygrafii u doktora Przewozinego?
Ja byłam na scyntygrafii w Dallgow.
Bardzo polecam.

Ja też byłam - strata kasy 🙁
fabapi, A dlaczego strata kasy ?
Od nas wszystkie sportowe tam jeżdżą jak jest coś nieoczywistego do diagnozy i za każdym razem problem rozwiązali.
Doktor powiedział że TUV 1 i wystawi zaświadczenie.
A koń jak był kulawy tak i został...
fabapi, Ale Ty byłaś zdiagnozować czy tylko zrobić scynty?
Ja byłam tam zawsze bardzo zadowolona, koń z minimalną kulawizną  był oglądany przez 2 dni , prócz scynty znieczulony, oglądan pod siodłem, na lonży i w ręku.
Dr Pullen konia oglądał?
W Dallgow są 2 kliniki.
Oglądał dr. Pullen.
Powiedział że wg. niego TUV 1 ale faktycznie przydał by się rezonans.
Uciekłam - nie ten zasięg finansowy.
Generalnie wyrzucone pieniądze.
Lekka nieregularność była i jest
fabapi, To przykro mi. Mi naprawił 2 konie, znajomym także i cena była niższa niż w Polsce.
Mary :* my byliśmy u dr Przewoźnego w tym roku na scyntygrafii.
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakiego rzędu wydatkiem jest scyntygrafia u dr Przewoźnego? Może być priv  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakiego rzędu wydatkiem jest scyntygrafia u dr Przewoźnego? Może być priv  :kwiatek:

pisze priv 🙂
bardzo Wam dziękuję za odzew!
Czy ja też mogłabym prosić o cenę scyntygrafii u dr Przewoźnego mniej więcej?
Czy ktoś za pomocą scynty u dr przewoźnego rozwikłał zagadkę?
Odświeżam temat.
Czy ktoś w ostatnim czasie wykonywał scyntygrafię u Przewoźnego? Jaki jest to koszt mniej więcej?
Patrycja95, Ja też chętnie bym się dowiedziała, jaki jest koszt tego badania. Napiszcie może na forum, toż to nie tajemnica 😉
Aletra, mi wetka, która doradzała te badanie w zeszłym roku coś o 5 mówiła 😕
1,5 roku temu było 3.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się