Styl western (dawniej kącik)

Wichurkowa   Never say never...
19 listopada 2016 12:35
Ja to jestem płaczek,ale to takie wzruszające.  Ann Fonck piękny gest!
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 listopada 2016 12:48
Wichurkowa, to wzruszające, jak tak uroczyście kończą karierę 🙂
no mój pomysł był typowo użytkowy (z tym apendixem)

Pamiętajcie, że western to jednak nie tylko reining, do konkurencji technicznych wydaje mi się, że moze to być dobry koń, zresztą zobaczymy. Póki co to jest duży, wyraźnie wikększy niż drugi w podobnym wieku czysty AQH (trafiły mi się dwa ogierki) Ruch ma obszerny, swobodny (ale ten drugi akurat też) i ma kaitalny charakter, jest bardzo do człowieka, bardzo kontaktowy, piszczoch, bardzo ufny i spokojny. Drugi jest taki dynamit a ten taki bardziej myślący. Zobaczymy co będzie dalej bo na raazie mają po niecałe pół roku.
Wichurkowa, ładny gest 🙂 było już zapowiedziane, że to ostatnie zawody Ebony. Nieoficjalnie wywalczyła w tym roku reserved world champion. Nieoficjalnie wiadomo już, że world champion w tym roku znowu dla What A Wave i Bernarda Foncka.
Ebony pamiętam jeszcze jako 3 latkę. Czas leci!
Ma 8 lat i kończy karierę. Chyba fajna sprawa 😉


Piękna kobyła! Zapewne teraz kariera hodowlana?
.
To że ona w ostatnim stopie się "potknęła" i być może coś sobie nawet zrobiła to inna historia.
Chodzi nam jedynie o to, że oficjalnie był to jej ostatni start w zawodach. Nie wiem czy zauważyłaś, ale publiczność też kibicowała i biła brawo. Nie tylko z uwagi na ten jeden przejazd. To było takie oficjalne zakończenie kariery klaczy, ktora ostatnie lata swietnie sie pokazywała na arenach. Zdjęcie siodła tylko symboliczne, żeby zaznaczyć koniec kariery tego konia.

Maluda, tak. Klacz leci do stanów do stajni właścicielki. Teraz embrio transfer i źrebaki 🙂
.
Muchozol, takich historii jest pełno haha
Kiedys pewni ludzie zdecydowali sie na sprzedaż 2 koni. Obie kobyly chyba u nich urodzone. Wystawione na sprzedaż. Przyjezdza kupiec. Właściciele sie rozmyślają. Kupującemu zależało na transakcji. Po negocjacjach zgadzają sie sprzedac, ale z umowa, że tylko kupujący moze
Na nich jezdzic i nie mozna na nich startować hahaha ani sprzedać dalej. Komedia. Zdarzają się dziwne historie. Koniec koncow... Konie po kilku latach wróciły do sprzedających...

A ładnym gestem było moim zdaniem po prostu oficjalne zakończenie kariery konia. Pożegnanie jej na arenie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 listopada 2016 21:24
Tak, pamietam. W OKC po zdobyciu World Championa.

O ile mnie pamięć nie myli to w Lyonie też tak ktorys koń był żegnany. Dosc modny sposób ostatnio haha
Wichurkowa   Never say never...
21 listopada 2016 06:31
Dla mnie jako iż jestem "miętka pała", takie zachowania są dla mnie super gestem i wywołują u mnie emocje, np płacz, a dla innych to nic takiego.  Taka już jestem emocjonalna  😁
Mnie też takie coś rusza (w sensie pozytywnym). Uważam że jest miłym i wyrażającym szacunek dla konia gestem, choć sam koń tego nie rozumie i chciałby jeść sianko w boksie zapewne :P Ale dla mnie to taki miły symbol. W klasyce nie widywany :P
Dava   kiss kiss bang bang
21 listopada 2016 14:56
Mnie też takie coś rusza (w sensie pozytywnym). Uważam że jest miłym i wyrażającym szacunek dla konia gestem, choć sam koń tego nie rozumie i chciałby jeść sianko w boksie zapewne :P Ale dla mnie to taki miły symbol. W klasyce nie widywany :P


Nie widziałaś nigdy uroczystego zakończenia kariery koni w klasyce?  😎
[quote author=Nique link=topic=27.msg2617635#msg2617635 date=1479714990]
Mnie też takie coś rusza (w sensie pozytywnym). Uważam że jest miłym i wyrażającym szacunek dla konia gestem, choć sam koń tego nie rozumie i chciałby jeść sianko w boksie zapewne :P Ale dla mnie to taki miły symbol. W klasyce nie widywany :P


Nie widziałaś nigdy uroczystego zakończenia kariery koni w klasyce?  😎
[/quote]

Ja jakaś taka nie bardzo klasyczna jestem jak widać bo nie 🙂
Pierwsza moja wiadomość w tym jakże zacnym wątku, zatem na poczatek: dzień dobry wszystkim! 🙂 A zwracam się do Was z prośbą, której nie mogę dopasować do żadnego innego wątku (jeśli to nie ten, to proszę o sprostowanie). Szukam osób jeżdżących western z województwa zachodniopomorskiego, a konkretniej z okolic Kamienia Pomorskiego. Bardzo prosiłabym o odezwanie sie do mnie najlepiej w wiadomości prywatnej, gdzie wyjaśnię ze szczegółami co i jak. Z góry dziękuję 🙂

A tak w ramach kontynuowania bieżącej dyskusji to bardzo mi się podoba taki gest! Jest to takie symboliczne zakończenie kariery konia, ale ładne, z klasą 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 listopada 2016 12:47
O matko boska!!! Co za grzywaaaaaaaaa <3 <3 <3

Ja natomiast zrobiłam ostatnio porównanie naszej grzywy. Zdjęcie dokładnie sprzed roku, bo przywieźliśmy do 29.11 (czyli dokładnie rok temu ^^). Może nie jest dłuższa, ale jest bardziej gęsta 🙂

Edit: Podcinacie grzywę na kłębie, żeby nie przeszkadzała pod padem?
Nique podcinacie. I przy uszach na potylicy też wycinam 😉

Mój Johny nie ma grzywy, ma GRZYWISKO i tylko raz, jeszcze za klasyka, próbowałam mu to ogarnąć. Przez kilka dni przerywałam, podcinałam, przerywałam, miał pieknego pazia, a już dzisiaj jest dzikim mustangiem 😀 Nie jest długa, ale bardzo, bardzo gęsta. Nie wiem czy zdjęcie to oddaje. A na kłębie i potylicy podcinam, bo mu rośnie na tyle długa, że haczy i przeszkadza.
gocunio śliczne ogłowie, śliczny koń <3 I piękna grzywa ^^

Sierra ja potylicę zaczęłam wycinać pół roku temu. Dwa dni temu wycięłam grzywę z kłębu, bo mnie to bardzo irytowało że włazi pod pad. A podcinacie nożyczkami czy maszynką?
Obcinam nożyczkami, przy samej skórze "na irokeza" i tyle. Po tyle kłaka nie chce mi się maszynki wyciągać 😉
Nique dziękuję!!!  😡 to miłe 🙂 Grzywa działa jako naturalny ocieplacz, jak mu robię wcierki rozgrzewające na szyję :P

Sierra ja robię tak samo. Nożyczkami ciacham i po kłopocie 🙂
Koniec kariery konia zawsze jest trudny - bo chciałoby się go jeszcze raz zobaczyć na arenie.
Tribute for Valegro -
Zawsze podcinam włosy na kłębie, bo mnie zwyczajnie wkurzają. Haczy się to, wchodzi pod pad i tak w ostateczności parę kłaków się wyrwie. Ja to robię nożyczkami. No i zapuszczam, a kiedyś chciałam tylko irokeza, aby miały. Przeszło mi.

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13124853_1175447742499651_2543175472052734376_n.jpg?oh=aa231e526a12cd156bb95a4dd44054fc&oe=58AEAA40[/img]

Euphorycznie miałam pisac o tym filmiku. Jezu słodki co ja się spłakałam oglądając to!  😵 ostatnio nawet sobie w autobusie puściłam, jeszcze tak szybko oczami nigdy nie mrugałam!
gocunio ja teraz, będąc w pracy go obejrzałam jeszcze raz i też się poryczałam.
Nic nie jest wieczne, niestety i nie da się zatrzymać czasu. Gdyby ktoś miał wątpliwości to konie kończące karierę zawsze o tym przypomną.

Ostatnia Edwarda jazda na Totku
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
29 listopada 2016 15:59
gocunio, dobrze widzę, że kolejny west folblut w wątku?  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 listopada 2016 16:10
Xtra New Pal Voodoo w semifinals 221, za 15 koni Rafał
Viridila bardzo dobrze widzisz  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się