Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Gillian   four letter word
15 listopada 2016 19:20
Dobra, już nieaktualne. Chłop poczerwieniał, zzieleniał i już dobity posiadaniem od godziny dwóch kotków rozkręcił wąż odpływowy, w którym były wszystkie kłaki mojego konia 🙂 teraz jednym uchem słucham o tym, jakie to okropne prać końskie rzeczy bla bla bla... Ale działa 😉 uff 🙂
Hahaha 😀 grunt ze naprawil.
Pan który mi naprawił nie wziął nic. Na pewno takich debili wzywających go do zapchanego wężyka ma kilku dziennie, wiec ad dziwne. Może mu sie zal mojego męża zrobiło  🤣
Przebrnęłam przez cały wątek, ale mimo to poproszę o aktualne rady. :kwiatek:

Szukam pralki dla rodziców. Wymagania: żadnych wielkich udziwnień, fajnie jakby była opcja krótkiego prania, samodzielny wybór temperatury czy obrotów. Pojemność taka na dwie osoby robiące pranie raz w tygodniu i aby zmieścił się od czasu do czasu jakiś koc czy kołdra, czyli raczej z większych. Co ważne, pralka powinna być oszczędna - mój tato-elektryk strasznie zwraca uwagę na zużycie prądu i wody przez urządzenia, ale obawiam się, że w budżecie do tysiąca złotych raczej cudów nie znajdę. Przychodzi Wam jakiś konkretny model do głowy? :kwiatek:

dopisek.

Tata wybrał taką pralkę - ktoś może ma i użytkuje, albo na podstawie danych technicznych może ją jakoś ocenić? :kwiatek:
Ja mam taką:
https://www.electrolux.pl/search/?q=ewp11074tw

Polecam, jest rewelacyjna. Ma to, co moim zdaniem powinna mieć pralka. W dużej upierzesz mniejszą ilość rzeczy (ta sama dobiera ilość wody) a w malej kołdry nie.
Czas prania też w większości programów sobie regulujesz. No i ma filtr z dostępem przez bęben więc nie zalewasz podłogi przy czyszczeniu.
Zaraz po mnie moja mama kupiła taką samą. I też jest zadowolona.
Nie wiem na ile jest dostępna na rynku, ale następczynie powinny być zbliżone.

Martita   Martita & Orestes Company
22 listopada 2016 22:19
mundialowa Ja mam taką 🙂 jak dla mnie rewelacyjna, a często piorę.
mundialowa Ja ostatnio kupiłam Bosch, najkrótsze pranie 30 minut, wciskasz eko i robi się 15 minut.  Hmm piorę 2-4 razy dziennie, przeżyła ochraniacze, derki, koce i wszystko co się w nią mieści.  Najlepiej podoba mi się pranie 15 minut, włączę na pusto i mam czystą pralkę po końskich .
Ja ma 7kg. bardzo dobra sprawa bo jest więcej miejsca i lepiej wszystko dopiera .

Cena przekracza tys. zł ale warto, zwróci się na prądzie i wodzie. Lepiej kupić raz a porządnie . 
mundialowa, ja też mam Boscha , chociaż mniejszego niż monia i również polecam produkty tej firmy
Pralki super dopierają, sporo mieszczą i w ogóle -  😍
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
23 listopada 2016 07:09
monia, a podasz jaki konkretnie masz model? Czeka mnie kupienie pralki i w grę wchodzi albo Bosch albo Samsung. Do tej pory miałam tylko samsunga, moi rodzice też i teściowie też, wszyscy jesteśmy mega zadowoleni. Nie znam więc pralek innych firm, ale mam dużo sprzętu Bosch i ufam tej firmie. Stąd moje rozkminy jaką kupić.

Edit. Musi być duża tj 7 albo 8 kg, wirowania co najmniej 1200/min, mieć szybki program.
Ja potrzebuję pralkę,  w której da się ustawić 50 stopni Celsjusza. Ktoś ma jaką propozycęj? Miałam kiedyś taką Amice ale została w innym mieszkaniu. Teraz szukam ale większość ma 40 i potem 60.
mundialowa, ja w wynajmowanym mieszkaniu mam taką, tylko że 7kg. Jest git 😀 Najkrótsze pranie ustawiałam 25minut, może da się krótsze, nie testowałam aż tak. Zazwyczaj piorę w tym programie albo 50 minut. Nie narzekam, nie wiem ile czasu już w tym mieszkaniu stoi, całkiem nowa nie jest na pewno a jeszcze żadnych niespodzianek z nią nie było 😉
Agata-Kubuś Ja mam Bosch 2006 (teraz jest na promocji, oczywiście jak ja już kupiłam) ale można kupić ten drugi model, ma wirowanie niby lepsze.  Choć dopiero teraz się zorientowałam, że ta moja ma 1000 wirowanie .
Dziękuję wszystkim za rady! :kwiatek: Wybór padł jednak na linkowaną Beko. Mam nadzieję, że rodzice będą zadowoleni tak, jak Martita. 🙂
Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty indukcyjnej?
Nigdy nie miałam z taką do czynienia... Polecicie jakieś konkretne modele, rozwiązania?
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
29 listopada 2016 17:24
DoSia, na
1.łatwość obsługi tj. intuicyjność. Dla mnie w tej kwestii króluje Bosch (i polecam, właśnie te firmę) a np elektrolux (mają tesciowie) to masakra do kwadratu.
2. Żeby miała to super szybkie grzanie booster się to nazywa
3. No i czy chcesz w ramie czy nie. Nie bój się braku ramy, nawet ja (pierdoła) przez kilka lat nie ukruszyłam brzegu 😉
Edit. A jeśli chcesz 80cm to żeby miała 2 pola z możliwością połączenia.
Dziękuję bardzo! :kwiatek:
A funkcja łączenia pól grzewczych potrzebna? Co to daje? Jakoś brakuje mi wyobraźni😉 A brać raczej 60 cm.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 grudnia 2016 07:53
Dziękuję bardzo! :kwiatek:
A funkcja łączenia pól grzewczych potrzebna? Co to daje? Jakoś brakuje mi wyobraźni😉 A brać raczej 60 cm.


DoSia daje to, że jak połączysz te pola, to możesz np smażyć na giga patelni  😉 albo gotować w wielkim garze. My kupiliśmy Electrolux płyta indukcyjna do zabudowy EHI6340 FOK Zobaczymy jak będzie z użytkowaniem. Ona ma właśnie możliwość łączenia pól

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 grudnia 2016 15:24
Ja też mam pytanie o pralkę - poszukuję czegoś otwieranego z przodu a nie od góry z możliwością prania bardzo delikatnych rzeczy (nie mam warunków na pranie czegokolwiek ręcznie). Znacie coś godnego polecenia? 🙂
Po 4 miesiącach szukania w końcu kupiłam lodówkę... i w sumie zamrażarka wcale nie jest taka pojemna jak chciałam, ale lodówka za to jest. Dodatkowo zmieściłam się w budżecie jaki zaplanowałam (2 tys zł). Lodówka jak i telewizor kupiliśmy marki Samsung.
Dziewczyny, przymierzamy się do zakupu wypaśnego robota kuchennego - marzy się nam oczywiście thermomix, ale ceny przerażają, dlatego rozglądam się za czymś tańszym. Nie musi być aż tak inteligentny, jak thermomix, ale powinien przynajmniej: kroić/siekać, mieszać, zrobić ciasto na pizzę i zupę krem, fajnie jakby coś ugotował na parze. 😀 Czy w grę wchodzą tylko podróbki themomixa (aktualnie w ofercie biedrony jest takie urządzenie, ale nie wiem, ile to będzie działać), czy "normalne" roboty kuchenne też mają takie funkcje? Szukamy urządzenia w granicach do tysiąca złotych. :kwiatek:
lMożecie polecić dobre odkurzacze? Potrzebuję akumulatorowego, takiego stojącego (mam electroluxa, ale niezbyt mi się podoba) i wykły, z dużą mocną, porządnie odkurzający dywany.
Jakieś typy??
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2017 09:32
Dzionka, tak jak Ci napisalam na pw Philips pro aqua 3w1. Więcej masz o nim w wątku o perfekcyjnej pani domu
Dobra, kupiłam tego proaqua stojącego i zelmera normalnego do gruntownych porządków. Przetestuję i najwyżej zwrócę na drugi dzień.
Szukam piekarnika - co polecacie?
Czy istnieją pralki ładowane od przodu i wąskie jak pralki ładowane od góry?
Cricetidae, mam taki electrolux EOC3430COX
Lubię go, mamie kupiliśmy taki sam.
dodzilla, istnieją , chociaż nie tyle są wąskie co  "chude", tj szerokie na standardowe 60 cm i głębokie na 40 cm.
yegua, dzięki, brałam go pod uwagę wcześniej 🙂
Czy istnieją pralki ładowane od przodu i wąskie jak pralki ładowane od góry?


ja ma electroluxa głębokiego na 37cm, przy czym jest ładowny na 6kg
blagam pomozcie, czy terazniejsze pralko-suszarki sa do kitu? tj suszarka w nich? Nie chce wydawac 5 tys na pralke i suszarke, a zalezy mi bardzo na suszeniu... Poratujcie opinia!
nerechta, ja jestem z mojej pralko-suszarki zadowolona bardzo od 3 lat 🙂 mam siemensa.

edit: trochę jeszcze doprecyzuję. Suszę skarpetki, ręczniki, majtki i pościel. Resztę garderoby wolę rozwiesić do suszenia. Mam w planie suszenie dziecięcych bo wydaje mi się że rozwieszanie takiej drobizny to bez sensu robota, prasować też nie będzie mi się chciało, a tak to będzie mięciutkie 🙂

Jak napcham za dużo do pralki to nie dosusza - ale zdarza się to tylko w przypadku pościeli. Chyba po prostu zawsze pcham jej za dużo 😁 po wyciągnięciu przewieszam na jakiś czas na drzwiach szafy z pralką żeby doschło.

A, z minusów, jeśli dosusza pościel to jest bardzo pognieciona. Więc w sumie to niedosuszenie jest mi nawet na rękę...przynajmniej nie wygląda jak psu z gardła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się