pensjonaty w okolicach trójmiasta

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 grudnia 2016 10:51
a gdzie to dokładnie jest bo zupełnie nie kojarzę  👀
[quote author=Ktoś link=topic=87.msg2621459#msg2621459 date=1480589475]
a gdzie to dokładnie jest bo zupełnie nie kojarzę  👀
[/quote]
https://goo.gl/maps/UdppJZHbztS2
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 grudnia 2016 21:11
Pamiętam, jak dziewczyny stawiały tam te chatko-baraki. "Rozwiązanie tymczasowe" 😉
Pamiętam, jak dziewczyny stawiały tam te chatko-baraki. "Rozwiązanie tymczasowe" 😉


Te chato-baraki są całkiem ok - ale nie w tym rzecz 🙂

edit. już mam.
Tak grzebię i grzebię ciągle w tych stajniach, i chyba nic nie pisałyście o Lipcach? A to w samym Gdańsku jest? Cena w moim budżecie. Czy to absolutne no-go, że nawet nie wspominacie? Czy takie super, że miejsca nie ma?
Lipce są... kiepskie, mocno.
kiepskie, mocno kiepskie 😁
dea   primum non nocere
03 grudnia 2016 14:16
zoyabea - trzeba było zapytać przed przeprowadzką w tym wątku, uczuliłabym na kilka rzeczy, które trzeba uważnie obejrzeć 😉 bo oczywiście zawsze jest szansa, że się stajnia po czasie naprawi. W jednej mi znanej wszystko wskazuje, że się to zdarzyło.

Szemel - luzik, a zabierając 5 koni, też tak z palcem w nosie zapłacisz dwa pensjonaty? i to z poczuciem krzywdy generalnie, bo... pomińmy szczegóły, dobrostan zdecydowanie to nie był.

melehowicz - może tak, o ile jawnie użyte jest słowo dobrostan, a nie brzmiące nieźle baaardzo ogolne frazesy, które stajnię zobowiązują do z grubsza niczego.
zoyabea - trzeba było zapytać przed przeprowadzką w tym wątku, uczuliłabym na kilka rzeczy, które trzeba uważnie obejrzeć 😉 bo oczywiście zawsze jest szansa, że się stajnia po czasie naprawi. W jednej mi znanej wszystko wskazuje, że się to zdarzyło.


Wciąż się uczę na swoich błędach 😉 To jest mój 15sty pensjonat w życiu - więc powiedzmy, że wyrobione oko mam - ale po prostu nie wpadlam na to, że warunki zimowe mogą być aż tak diametralnie inne  🤔 😵
zoyabea, a gdzie teraz stoisz?
zoyabea, a gdzie teraz stoisz?


5km od miejsca gdzie Ty trzymasz/trzymałaś swojego 😉 Stajnia Jednorożec pod Czapielskiem.
[quote author=Kucek1331 link=topic=87.msg2604346#msg2604346 date=1476392423]
Ja także polecam Stajnię Wiczlino Niemotowo. Konie mają super warunki, atmosfera też jest naprawdę świetna, więc czego chcieć więcej, a cena nie jest wysoka, bo właśnie 500zł. 🙂


Znajoma była i to co opowiadała to jakaś masakra. Była u Jana, cena aktualnie 600zł.... konie wiązane na noc. No sory ale dramat.
[/quote]

Małe sprostowanie wypowiedzi 🙂 Stajnia u Jana owszem za 600zł ale konie mają super warunki 🙂 Przestronne boksy, duże wybiegi i bardzo dobrą opiekę 🙂 Opis dotyczy stajni Wiczlino Niemotowo bodajże u Pana Zygmunta. Mówią ludzie stajnia u Zygi. Pozdrawiam!🙂
Małe sprostowanie wypowiedzi uśmiech Stajnia u Jana owszem za 600zł ale konie mają super warunki uśmiech Przestronne boksy, duże wybiegi i bardzo dobrą opiekę uśmiech Opis dotyczy stajni Wiczlino Niemotowo bodajże u Pana Zygmunta. Mówią ludzie stajnia u Zygi. Pozdrawiam!🙂

To podajcie jakiś adres. Gps tam trochę świruje - są 2 stajnie koło siebie - wychodzi na to, że jedna i druga jest do bani - a teraz okazuje się, że jest trzecia???
Małe sprostowanie wypowiedzi uśmiech Stajnia u Jana owszem za 600zł ale konie mają super warunki uśmiech Przestronne boksy, duże wybiegi i bardzo dobrą opiekę uśmiech Opis dotyczy stajni Wiczlino Niemotowo bodajże u Pana Zygmunta. Mówią ludzie stajnia u Zygi. Pozdrawiam!🙂

To podajcie jakiś adres. Gps tam trochę świruje - są 2 stajnie koło siebie - wychodzi na to, że jedna i druga jest do bani - a teraz okazuje się, że jest trzecia???


Wiczlino-Niemotowo 78a, U Zygi (konie wiązane)
Wiczlino 125 Stajnia u Jana (ta stajnia lepsza)
[quote author=zoyabea link=topic=87.msg2622962#msg2622962 date=1480967889]
Małe sprostowanie wypowiedzi uśmiech Stajnia u Jana owszem za 600zł ale konie mają super warunki uśmiech Przestronne boksy, duże wybiegi i bardzo dobrą opiekę uśmiech Opis dotyczy stajni Wiczlino Niemotowo bodajże u Pana Zygmunta. Mówią ludzie stajnia u Zygi. Pozdrawiam!🙂

To podajcie jakiś adres. Gps tam trochę świruje - są 2 stajnie koło siebie - wychodzi na to, że jedna i druga jest do bani - a teraz okazuje się, że jest trzecia???


Wiczlino-Niemotowo 78a, U Zygi (konie wiązane)
Wiczlino 125 Stajnia u Jana (ta stajnia lepsza)
[/quote]

A wiesz jak z padokowaniem, dostępem do siana i sprzątaniem boksów u Jana  ? 🙂
Padokowanie codziennie, duże przestronne padoki, wszystkie konie chodzą razem, oprócz ogierów, które jasna sprawa są osobno. Siano ekstra!! 🙂 Stały dostęp🙂 Boksy sprzątane co dwa dni 🙂
Padokowanie codziennie, duże przestronne padoki, wszystkie konie chodzą razem, oprócz ogierów, które jasna sprawa są osobno. Siano ekstra!! 🙂 Stały dostęp🙂 Boksy sprzątane co dwa dni 🙂


Niespecjalnie w to wierzę, bo każda stajnia zanim się do niej przeniosę ma niby zapewniony dostęp do siana całą dobę, w ogóle wszystko jest pięknie a potem wychodzi zupełnie co innego 🙂 ale może sprawdzę tą stajnię kiedyś 🙂
Nie byłabym taka pewna czy Stajnia u Jana jest lepsza, ale rozumiem, każdy może mieć własne zdanie. Ja bym raczej nie przeniosła tam swojego konia po tym co widziałam. 😀
Jestem tam parę dni. Jak na razie byłam codziennie i nic nie zauważyłam 🙂 Może coś wyjdzie w czasie 🙂 Jak na razie jest ok dla mnie. Wypowiem się może po roku stania. Ale byłam na wiczlińskiej 78A (U Zygi) i sory.. ale warunki bez porównania. Konia w takiej stajni w życiu bym nie uwiązała ;/ A nie chucham i nie dmucham nie wiadomo jak...
Pozdrawiam!
Cześć, mam do Was pytanie odnośnie pensjonatów znajdujązych sie niedaleko Gdyni. Obecnie pracuję w centrum i z tego co patrzyłam to czasowo mam w miarę dobry dojazd do Lubiczówki w Koleczkowie i do Babińca w Bojanie. Którą z tych stajni lub innych w pobliżu moglibyście polecić ?

Mój koń superszportpferdem nie jest i najbardziej zależy mi na cołodziennym padokowaniu (byłoby super jeśli w ciepłe dni konie mogły zostawać na noc na dworze).

Bardzo zależy mi też na tym żeby był nieograniczony dotęp do siana, najlepiej z mozliwością zadawania go w siatkach(które oczywiście dostarczę sama).
Dobrze by było żeby była możliwość podawania wysłodków (oczywiście na tyle ile się da robię to we własnym zakresie, czasami jednak nie jest to możliwe i muszę się zdać na obsługę danej stajni).

Miłym atutem byłaby też możliwość wyjazdów w teren.
W Mirowie jest już hala murowana gotowa ,duże boksy ,padoki i pastwiska ,stajnia pod lasem,poidła są duży plac do jady trawiasty a pisakowy też tyle że nie był za bardzo użytkowany i trzeba go lekko zmodernizować na wiosnę, konie codziennie wypuszczane na padok chyba że ktoś chce inaczej cena raczej też przystępna
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 grudnia 2016 07:24
coquille_dor, Dąbrówka? Pastwiska, płac, hala. Ale to kawałek od Gdyni.
coquille_dor Lubiczówka jeżeli jest miejsce, dużym minusem są błotniste padoki, ale siano w siatkach, karmione x 3 dziennie. Ewentualnie jeszcze Pomerania w Łężycach, z halą również. Co do Babińca to wypowiadać się nie będę, po dwóch miesiącach znajoma zabierała wychudzone konie, ale nie wiem jak jest na prawdę 🙂
Jeszcze Konik, mają pastwiska, halę, lasy itp 😉
Witam, piszę z dość nietypową sprawą. Stoję w stajni Darboven w Rumi. Sytuacja jest trochę dziwna…zacznę od tego, że nasza pani menager ledwo sobie radzi. Jest chamska, używa do pensjonariuszy słów typu "zj*bie", "gó*no", nie można na nią liczyć, obgaduje, wymyśla(dosłownie) różne historyjki na temat pensjonariuszy po czym je rozpowiada. Kiedy o coś się prosi, mówi okej okej, po czym i tak nie jest to zrobione. Wiele robimy, pisaliśmy do prezesa, po czym pare dni temu zostało zorganizowane zebranie, ale zamiast coś się poprawić to jest jeszcze gorzej. Coś tam omówiła, a kiedy ktoś mówił o swoich spostrzeżeniach, twierdziła, że ona nie jest tego zwolenniczką i kończyła temat. Wszystko jest pod nią. Ogólnie okazało się, że coś łączy ją z prezesem..także skargi do prezesa również nie pomogą. Chcemy skontaktować się(za kilka dni przyjeżdża) cały ten niemiec Darboven, sponsor wszystkiego. Przyjeżdża sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy jest sens dalej płacić. Na spotkaniu ładnie nam przekazała, że dzień przed jego przyjazdem, mamy tam w miare ogarnac w stajni, przy koniach swoich itp. Niestety nie wszystko jest właśnie w porządku. Głównie rozchodzi się o dościelanie w boksach. Bardzo dziwne to jest. Najczęściej jest tak, że konie stoją w 60%na betonie, 30% na kupie, 10%na słomie. Kiedy już dościelą to zamiast zabrać jakies kupy to tylko je przykrywają słomą, po czym koń stoi po prostu za przeproszeniem na gównie. Wczoraj dościelili spleśniałą słomą i to nie tak, że momentami było można to zauważyć, nie! Na niej był po prostu biało fioletowy nalot. Stajenni są okropni. Siano podawane jest w workach, a dokladane tak jak sie komu zachce, raz jeden kon ma pelny worek, ale za to koń obok ma pusty i tak stoją. Dzisiaj koń koleżanki dostał słomę zamiast siana. W owsie parę razy znajdowałyśmy jakieś kawałki gumy i inne podejrzane rzeczy. Dwa konie zakolkowały w ciągu jednego tygodnia. Oprócz tego w stajni jest okropnie zimno, ok. 2 stopnie więcej niż na dworze. Większość koni jest golona, koń koleżanki stoi w 400g i zachorował+nie wychodził na dwór. Dzieciaki biegają po tej stajni i nigdy nie zamykają drzwi, które przez pół dnia są całe rozsunięte.(z dwóch stron=przeciąg) Wystarczyłoby wywiesić kartkę z prośbą o zamykanie drzwi, lecz kiedy zostało to wspomniane na zebraniu, pani menager stwierdziła, że nie jest zwolenniczką cieplych stajni. Szkoda, bo ich konie szkółkowe, praktycznie wszystkie stoją przy drzwiach, zawsze tak mokre, że śmiało mogę napisać "od stóp do głów", i stoją tak sobie przy tych otwartych drzwiach bez żadnej polarówki. Wspominając o koniach szkółkowych-dwa z nich są tak niesamowicie chude, że aż żal patrzeć jak tyrają po pare godzin dziennie. Myśleliśmy czy nie dzwonić do animalsów. Oprócz tego-w siodlarni postawili grzejnik, u nas nie. W umowie jest napisane, że możemy korzystać z budynku klubowego, czyli przyjsc, posiedziec, napic sie kawki…jednak wejście mamy tylko do momentu kiedy jest jakiś instruktor. Ponieważ po ich wyjściu budynek jest zamykany, czasem o 16/17, gdzie wyraźnie napisane jest, że stajnia otwarta jest do 21. Gdy to się zaczęło, wszyscy próbowaliśmy się dowiedzieć czemu tak się dzieje, dowiedzielismy się, że pewne dziewczyny hotelowe, który zrobiły tam ktoregos wieczora syf, co jest totalną nieprawdą. Na zebraniu powiedziała, że dlatego że ludzie kradli kawy, czekolady, mleka itp. Jednak sądzę, że to nie nasza wina, więc dlaczego mamy cierpieć przez to, że nie potrafią czegoś dopilnować? Ogólnie brakuje tam kogoś na miejscu, nad budynkiem klubowym jest normalnie pokój. Są ochroniarze, ale to w ogóle kawał drogi od stajni, niby patrza przez te kamery, ale co z tego? Kiedy bedzie jakis problem to oni nie pomogą, przeciez się nie znają. Nie wiem co jeszcze mogę dodać…ogólnie atmosfera przez to wszystko jest słaba, niczego nie można się dowiedzieć. W momencie kiedy już ktoś się zdecydował na przeniesienie, usłyszał, że okres wypowiedzenia to 3 miesiące, albo przepada kaucja. Więc ani stamtąd uciec, ani nic wywalczyć. Wszyscy do niej piszą, mówią co jest złe itp a oni na to po prostu kładą…..Co Wy byście zrobili na naszym miejscu? na dole zdjęcie jednego z boksów, konia zamazałam, gdyż wolę pozostać tu anonimowa.

Za duże zdjęcie.
🤔 Jest umowa, więc jakieś warunki dobrostanu są pewnie spisane. Chociażby można podać powód wypowiedzenia umowy z tym pokojem. Jakby mój koń miał coś tam w paszy, nie wiadomo czy siano dostanie, stał na betonie to miałabym gdzieś pieniądze, a zabierała konia jak najdalej.
Na razie nie będę oceniać stajni, bo użytkownik z taką nazwą i z taką datą rejestracji nie pozwala mi ocenić go jako rzetelnego źródła, czy historia prawdziwa, czy nie, to dla mnie abstrakcja, że jeśli coś się złego koniom dzieje, to pensjonariusze nadal tkwią w danej stajni.... 

Edit: Kto się wybiera na dzień otwarty stajni Borcz?  🏇
Moon   #kulistyzajebisty
12 grudnia 2016 07:15
Anonimowy czy nie, wpis poszedł w sieć, a jak wiadomo w sieci nic nie ginie.
Napiszę tak: Trochę się tego obawiałam, bo za pięknie to wszystko wyglądało i brzmiało. Ot, życie.

W przypadku kiedy mój koń dostałby kolki, nie dostawałby siana, stałby non stop w gównie to spitalałabym stamtąd i miała ich w głębokim poważaniu. No i "niekońscy" stajenni to jest najgorsze co może być, przerobiłam w ciągu kilku lat posiadania szkapy - oni nie widzą różnicy między sianem a słomą, tego czy sypną stojącemu koniowi wiadro czy miarkę owsa - no przecież głodny był! A derka? A po co mu derka na padok? Ciepło jest! x.x W Dajaku kiedyś był 'stajenny', który... nie potrafił czytać. Trzeba było mu rysować wiaderka z ilością paszy. Serio.  😵

A bachornia nie mająca żadnego nadzoru to coś co mnie wku...rza najbardziej, więc tym bardziej dziekuję niebiosom, że nie dałyśmy się namówić na ładną stajnię  🙇
Ciekawe, byłam tam jakiś czas temu na jednej jeździe pomimo że słyszałam wiele nieprzychylnych opinii. Z tego co widziałam: wszystkie konie miały w siatkach siano na full, wszystkie boksy pościelone, konie szkółkowe nie wyglądały na zabiedzone. Jedynie z czym się zgodzę to ta biegająca dzieciarnia i chłód w stajni. Piszę moje spostrzeżenia, możliwe że się coś zmieniło od mojej ostatniej wizyty (1 msc?).
Moon   #kulistyzajebisty
12 grudnia 2016 08:39
koron@, napisałaś że byłaś na jednej jeździe - licząc z okładem, byłaś tam jakieś 2, 3h? Właściciele koni w stajni bywają dużo dłużej no i częściej, więc też więcej widzą.
Nie twierdzę, że jest jak pisze trololo1, bo w ogóle w tej stajni nie byłam i że to co napisała jest w 100% prawdą, najlepiej by się wypowiedziała osoba, z voltowym stażem, która tam stoi.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2016 09:48
Jedna dziewczynka/dziewczyna, która tam stoi prowadzi stronkę na facebooku i jej koń faktycznie miał kolkę.
Ze zdjęć i fimików, które wstawia można sobie zobaczyć jak wygląda stajnia na co dzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się