Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
05 listopada 2016 22:00
Może ktoś z Lopuchowa mógłby podjechać albo zna tam kogoś.
Ale tak szczerze....to bardzo niska cena za oferowane warunki  i trochę to hmmm... niepokojące. 
Odnoszę podobne wrażenie, ale nic na zarzucam, bo miejsca i właścicieli nie znam. Po prostu ta cena, chociaż człowiek niby oszczędności szuka, ale...
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 listopada 2016 22:45
Ja tez absolutnie nic nie zarzucam,  też nie znam,  różne ludzie miewają pomysły na życie i wydawanie pieniędzy , ale warto dobrze się przyjrzeć.  Lopuchowianie,  zorganizujcie wycieczkę  😉.
To są jakby dwa miejsca jedne to łąki bardziej w lesie z wiata a drugie to stajnia z boksami wybiegami I lakami(zdjecia sa z obu miejsc). Jedna kumpela tam pod wiata trzyma wlasnie emeryta z copd, a druga swojego w stajni. Właściciel w stajni raczej dba jak o swoje, interesuje sie bardzo, zauważył jak kon byl "odrobine" w innym nastroju niż zwykle - kolka I dwa dni ratowalismy, cudem przeżył, ale pasie się tam po dziś dzień 🙂
Ja myślę, że nie ma co podchodzić jak pies do jeża, bo też słyszałam o tym miejscu i koń o którym mi mówiono miał się tam bardzo dobrze. 😉 Później dziewczyna zabrała go, z uwagi na to, że wracała do jazdy, ale generalnie nie miała zastrzeżeń.
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 listopada 2016 10:27
No i to już jest spora porcja informacji  🙂.
Ja tam osobiście rozumiem dobrze podejście jak pies do jeża do każdej stajni  😉. 
A ja powiem tak... Nie warto...
O mojej aktualnej stajni czytałam same takie "niepewne opinie", stawiające ją w negatywnym świetle. Po jakimś czasie odkąd się tam przeniosłam okazało się,  że żadna z osób wyrokujących na temat stajni nigdy tam nie była,  a sam ośrodek wygląda zupełnie inaczej i jest absolutnie odwrotnie do tych negatywnych opinii... 😉

Gdybym uwierzyła w podejście "jak pies do jeża", po takiej dawce negatywów nawet bym stajni nie obejrzała. I bardzo bym zapewne żałowała.

Warto być ostrożnym, ale uprzedzać się nie warto, tym bardziej nie warto szukać "dziur w całości" na podstawie ogłoszenia... 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 listopada 2016 21:03
Nie szukam dziur w całości,  tylko realia znam od drugiej strony.  I liczyć umim  😉 . Ale już kończąc,  fajnie że stajnia dobra,  bo dla koni to dobrze  🙂.
Ważne, aby teren wybadać, a nie lecieć, bo cena niska i tyle.
Czy ktoś zna stajnie w Jerzykowie?
Z tego co kojarzę, to Chryzantema tam stacjonuje, ale mogę się mylić.
[quote author=wichrowelove link=topic=208.msg2611557#msg2611557 date=1478201381]
Poznań Winiary, która stajnia będzie miała w miarę dobry dojazd?
Potrzebuję przyzwoitego podłoża, hali, karuzeli, solarium, dobrej jakości siana i karmienia wg zaleceń. Najlepiej gdyby na miejscu stacjonował trener skokowy.
Cena w zasadzie nie gra roli. Możecie coś polecić?  :kwiatek:


Będziesz miała spory problem  🤣
Z tego co wiem, w żadnej (?) stajni w Poznaniu nie ma solarium do użytku pensjonariuszy. Słyszałam pogłoski, że jest w Kicinie, ale nie umiem zweryfikować  👀 Na Woli masz w miarę dobre podłoże i jakbyś się ugadała z Bartkiem
[/quote]

W Więckowicach i Atrium jest solarium - w obu w miare podłoze, trener na miejscu.
Pytam ponownie  🤔 stajnia angielska blisko Poznania z padokami
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

11 listopada 2016 22:28
Zajrzyj do Dragoniastej koło Nekielki. Wrzucała na forum ogłoszenie w okolicach sierpnia.
To nie ten kierunek najlepiej zachodnia część Poznania
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

11 listopada 2016 22:44
No to nie pomogę. Nie znam tamtej strony Poznania.
na zachód od Poznania to Harmony Farm - jest stajnia angielska i jest jeden duzy padok trawą i jeden duzy piaszczysty.
Pytam ponownie  🤔 stajnia angielska blisko Poznania z padokami


My mamy jeden wolny, jak się dobrze orientuję, boks angielski. Obok spokojnego wałacha. Kiekrz, 9 km od Poznania, na północny zachód. Co do padoków zimowe są piaszczyste z dokładanym jedzeniem - w sensie, siano jest wyrzucane koniom na czas pobytu na padoku. Latem trawiaste kwaterki.
Cześć! Chciałabym się Was poradzić: właśnie wprowadziłam się do Poznania (Grunwald) i szukam jakiegoś miejsca do jazdy. W pobliżu znajduje się stajnia "Nas Stawem" i "Black Horse". Czy którąś z nich polecacie lub odradzacie? Może w okolicy jest jeszcze jakieś miejsce warte uwagi? Możecie wysłać priv, jeżeli nie chcecie pisać na forum :-) Z góry dziękuję za pomoc:-)
Stajnia Black Horse jeszcze funkcjonuje?  😲  Dalej jazdy odbywają się na wąskich ścieżkach w lesie i wsiada na konie w boksach?
Kakela nie wiem czy w tej chwili, ale jeszcze z jakiś rok temu słyszałam, że się odbywają.
Sowizdrzalka spróbuj u Katarzyny Małeckiej (Szmytkowskiej) na Woli.
Sowizdrzalka jeśli chodzi o SJ Nad Stawem - więcej informacji mogę udzielić na PW 🙂
Sowizdrzalka jeśli chodzi o SJ Nad Stawem - więcej informacji mogę udzielić na PW 🙂
Jeżeli możesz to prosiłabym o PW:-) Tam w sumie miałabym najbliżej ;-)

Dziękuję za pomoc. Póki co jednak odpuszczę Black Horse.

Black Horse- jeździłam jako dzieciak (jakieś 10 lat temu), tak złych warunków dla koni i komicznego pomysłu na prowadzenie jazdy nie widziałam nigdy wcześniej ani później. Nie polecam to bardzo delikatnie powiedziane. SJ nad stawem- byłam w te wakacje przejazdem na rowerze. Na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie- konie zadbane, cały obiekt nowiutki, a instruktorka w trakcie rozmowy zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Z tego co widziałam oferta skierowana głównie dla młodszych dzieci. Niby tych szkółek sporo, ale szczerze nie umiałabym polecić żadnej. Można też zapytać czy w Łopuchowie znalazłoby się miejsce na jazdę prywatną z instruktorem (cena była bardzo przyzwoita, a poziom nieporównywalnie wyższy do wszystkich szkółek). Z tym, że nie wiem czy coś takiego nadal tam funkcjonuje, bo już 2 rok siedzę w Szczecinie.
Trzyma ktoś konia w Stajni z Kopytem w Puszczykowie? 🙂

Albo stał i może się wypowiedzieć?
Jest ktoś w okolicach Poznania kto goli konie? Obawiam się, że jak sama to zrobię to koń ze wstydu z boksu nie wyjdzie 😂
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 grudnia 2016 22:55
Forumowa lov chyba goli?
Hej, czy w Kapadzie w Wirach jest hala? Jaka cena?
Polecacie Kapadę lub Rogacki?
Szukam czegoś z halą jak najbliżej Poznania do 700zł/mc
Usuwam post na prośbę użytkownika Gagat,  nie chce mi się z nikim wozić po sądach. Swoją drogą nigdy na żadnym forum nikt mnie tym nie straszył,  a moja wypowiedź była zrównoważona pochwaleniem szkółki stajni
A ile w kapadzie kosztuje? I czy jest hala?
W Rogackim jak juz to chyba swoje konie tak traktuja a nie cudze co nie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się