buty dla koni

Moona, dziękuję za odpowiedź. to są Epici, nie bardzo wiem jak mogłabym do nich włożyć skarpetę lub coś podobnego. ale spróbuję.
zatem - zwykła skarpeta czy coś innego? jaki materiał? ma być na całe kopyto i za koronkę? może ktoś ma zdjęcie jak to miałoby wyglądać??

obawiam się że to niewiele pomoże bo to są bardziej jakby odciski niż otarcia, wydaje mi się że za duże siły tam działają by cienki materiał mógł temu zapobiec...  😕

przyznam że odkąd zaczęłam stosować buty zamiast podków, więcej z tym zachodu niż pożytku. jeszcze żeby nie miały "efektów ubocznych", to wszystko przełknę. ale ta ropa z której leczyłam kopyto przez tyle tygodni (być może przez buta), dała mi tak w kość że nie wiem czy nie wrócić do podków...
Mozeo jednak za ciasne? Za waskie albo za krotkie?
Fraszka, dopiero teraz do mnie dotarło, że one już mają na stałe wszyte neoprenowe getry.

Możesz wstawić zdjęcie jak się układają u Was te buty na kopytach?
Otóż te getry nie są na stałe  😁 odpadły od buta w szybszym galopie (razem z butem); żaden szewc nie chciał mi tego przyszyć więc z drugiego buta sama odprułam. zwłaszcza że one wcale nie przyczyniają się do lepszego utrzymania buta na kopycie. właściwie nie wiem po co są. jest też model tych butów na Easycare bez getra.. Dla drugiego konia zakupiłam już model bez getra właśnie.

Ale swoją drogą, nie przypominam sobie podobnych problemów z "odciskami" w momencie gdy jeszcze getry były, ale może to zbieg okoliczności.

Oczywiście zrobię zdjęcie w najbliższym czasie, tylko będę musiała najpierw się nauczyć obsługi volty w tym zakresie  😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 grudnia 2016 14:26
gdzie można dokupić lub czym zastąpić linki do napinania easyboot epic i czy jest jakiś film instruktarzowy jak je wymienić?
Kupujesz zwykłe linki hamulcowe w sklepie rowerowym i po obejrzeniu filmu sama wymienisz bez problemu. Ważne żeby dokupić "plomby", którymi zabezpieczysz końcówki linek.
Film:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 grudnia 2016 14:20
mikstura dzięki bardzo
Również korzystam z wypożyczalni rancza Stokrotki. Mam ten plus, że mieszkam blisko. Na nasze problematyczne kopyta (okrągłe, a nawet szersze jak dłuższe - spiłowany front kopyta; co więcej za małe do ogólnej wielkości konia - tzn. podeszwa ma miejsce a zapięcia na styk) na razie testowałam Easyboots Old Mac. Względnie chyba przy nich zostanę. Tylko z zakupem jeszcze się wstrzymuję, bo boję się, że jak jednak ten pazur wróci do normy, to zerówki będą za malutkie.
Inna sprawa. Czy nie macie problemu z obtarciami przy korzystaniu z tego typu butów? (za koronkę) Chodzi mi głównie o piach, podrażnienia. Zastanawiałam się nad skarpetami (jeśli rozmiar pozwoli i te nieszczęsne zapięcia na styk 😉 ), ale nie jestem pewna czy do każdego rodzaju butów można skarpety stosować. Zapytać osobiście o to mogę dopiero bliżej weekendu, więc póki co pytam tutaj - stosował ktoś skarpety u Old Maców?

Inna sprawa. Czy nie macie problemu z obtarciami przy korzystaniu z tego typu butów? (za koronkę) Chodzi mi głównie o piach, podrażnienia. Zastanawiałam się nad skarpetami (jeśli rozmiar pozwoli i te nieszczęsne zapięcia na styk 😉 ), ale nie jestem pewna czy do każdego rodzaju butów można skarpety stosować. Zapytać osobiście o to mogę dopiero bliżej weekendu, więc póki co pytam tutaj - stosował ktoś skarpety u Old Maców?

Ja (odpukać) nie mam problemu z otarciami w Old Macsach G2, ale używam ich zawsze z oryginalnymi gaiterami.
też nie spotkałam sie z obtarciami w Old Macsach, ale zawsze zwracam uwagę użytkownikom ( hihi właścicielom użytkowników )  żeby te paski wewn nie były dociągane na maxa.
Moona, Drabcio, oto obiecane zdjęcia kopyt w butach. Napisałam tak długi post i mi się skasował  🙄

Dwie fotki gigantyczne.
To kopyto nie powinno jakby głębiej wejść do tego buta? Mam wrażenie że jest jesszcze luz przed pazurem i aż chciało by się wcisnąc głębiej. Ale to tylko oje odczucia, swojemu kupowałam tylko raz, nie widziałam innych koni w butach (ostatnio się konsultowałam i nasze są dobrze dobrane no i nigdy nie obcierały po dlugich terenach/rajdach, mamy z gaiterem więc w sumie nie mam porównania jak głęboko wchodzi tylna część kopyta)
Fraszka a dlaczego geitry są odprute ? przecież je można odkręcić wraz z mocowaniem .
Dziękuję Wam za odpowiedzi  :kwiatek:
Moona , jeśli mogę zapytać - gdzie kupowałaś buty?
Bo póki co znalazłam na wwrze. Ale tam nic nie ma o tym czy posiadają gaitery czy nie. Niby na zdjęciu są, ale jakoś w ich obecność w zestawie powątpiewam. Tak samo wkładki. Czy są w zestawie takie gąbkowe wkładeczki (grubość ok.1cm, może mniej)?
http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-dla-konia-EasyBoot-Old-Mac-s-G2-CENA-ZA-PARE-00233/1360
Czas najwyższy już coś kupić, bo pożyczone oddałam. A dalej mam jakieś wątpliwości.
ontaria ten model butów kupujesz w takim stanie jak przedstawiają zdjecia 🙂 geitry są przy innych modelach innych firm , do Old Macsów nie potrzeba nic dodatkowego , można już kupić nowszy wypust którego ogromną zaletą w stosunku do starszych braci jest podobno dużo mniejsza waga 🙂
Drabcio, zdjęcie zostało zrobione przed jazdą. Jedna sprawa to ze jak zaczynam jeździć to kopyto głębiej wchodzi w but. Poza tym, rzeczywiście bez getrow dopiero widać jak kopyto jest w bucie położone, wiec może to być takie wrażenie. Ale rozmiar wg mnie jest idealny. Miałam u siebie rozmiar większy i mniejszy. Większy latał na nodze a mniejszego ani razu nie udało mi się wcisnąć. A tak jest optymalnie. A druga sprawa ze kopyto jest przed rozczyszczeniem wiec jest nieco większe niż zawsze.

Problem zawsze dotyczy lewego kopyta- powstaje czerwony odcisk nad butem na skórze pietki od zew strony. Zawsze w tym samym miejscu. Najpierw nie wygląda źle, ale po kilku godz robi się ciepły i bolesny. A latem to już był armagedon, wylała tedy ropa i zrobiła się dziura na kilka cm (!!!). Leczylam całe lato  🤔
Wyślę potem jeszcze zdjęcie samej zmiany na pietce.

Czy kon w butach może się podbić??!!

Blucha, kilka stron wcześniej pisałam co się stało z getrami - odpadły w szybkim galopie. Nie mocowalam ich już z powrotem bo bez nich wcale nie jest gorzej.
Teretycznie jakby kamyk wpadł do środka to by chyba mógł  hmm
Fraszka, jak patrzę na to zdjęcie od tyłu, to spokojnie jestem w stanie sobie wyobrazić, że w trakcie jazdy kopyto rusza się w bucie na tyle, że górna krawędź gumy robi piętce harakiri....

ontaria, kupowałam z tego miejsca, które podlinkowałaś.
Bardzo dobry kontakt telefoniczny i mailowy, udało się to sprawnie załatwić.
W zestawie jest to, co widać na przedostatnim zdjęciu + buty  🙂
Drabcio,  Ale rozmiar wg mnie jest idealny. Miałam u siebie rozmiar większy i mniejszy. Większy latał na nodze a mniejszego ani razu nie udało mi się wcisnąć. A tak jest optymalnie.

Problem zawsze dotyczy lewego kopyta- powstaje czerwony odcisk nad butem na skórze pietki od zew strony. Zawsze w tym samym miejscu. Najpierw nie wygląda źle, ale po kilku godz robi się ciepły i bolesny. A latem to już był armagedon, wylała tedy ropa i zrobiła się dziura na kilka cm (!!!). Leczylam całe lato  🤔
Wyślę potem jeszcze zdjęcie samej zmiany na pietce.



może rozmiar i dobry ale np do kształtu kopyta niedopasowany? Moze się te kopyta między sobą różnią, albo ten model buta nie pasuje  na te konkretne kopyta? Jak mierzysz centymetrem to są równe? (tak jak my musieliśmy szukać na szerokie kopyta, a wiekszość butów jest na dłuższe niż szersze 😉) W każdym razie jakby mi się kon obtarł tak ze ropa leciała z kopyta górą to bym jednak obstawiała, że buty nie są dopasowane - u na po kilkudziesięciu kilometrach miał lekko zmierzwioną sierść na piętkach😉
Dziękuję za szybką odpowiedź  :kwiatek:
Zamówienie poszło, teraz czekać na buty. Bo choć teoretycznie mogę już zaczynać coś robić z koniem, to brak butów mocno ogranicza.
Dzień dobry,
Mam pytanie, przewertowałam cały wątek szukając słów Buty i gruda, ale nie znalazłam. Zastanawiam się czy jeśli kupię buty dla konia, który normalnie chodzi bez butóww, jeśli chodzi o padokowanie, to będę mogła robić normalne treningi na twardym podłożu, tj na grudzie (gdzie dla mnie gruda to twardo ale w miarę równo, plac równany przez zamarznięciem)? Jeśli nie normalne to chociaż lekkie ruszenie pt stęp kłus.
Powiem szczerze że obecna pogoda mnie dobija bo dużej hali brak a chciałabym nie zaprzepaszczać całej pracy w budowanie kondycji z lata przez brak możliwości ruchu zimą.
Dodam że koń kopyta ma twarde i bezproblemowe ale bez ochrony nie chce jeździć po zmrożonej ziemi.
Ziemia w butach będzie dla konia tak samo twarda i stawy/ścięgna będą obrywaly. Tyle że się nie podbije.
Sucha, jeśli nawierzchnia jest w miarę równa to spokojnie można ruszyć konia w butach jeśli dasz w środek wkładki amortyzujące. Mam buty na 4 nogi z wkładkami i daję radę pojeździć w trzech chodach nawet na niewielkiej grudzie, w sensie zamarzniętych muld z błota.
A ja mam pytanie z serii żółtodziobowych 🙂 Przymierzam się do zakupu butów w których koń mógłby raz w tygodniu chodzić w tereny (około 8 godzinne) po górach, przejazdy przez wodę, zróżnicowane podłoże od błotka po kamienie. Co byście polecili? I drugie pytanie - czemu przy modelach cavallo jest napisane że do użytku do 40 km tygodniowo?
Nique Musisz patrzeć które buty są przed koronkę, czyli płytkie. To buty typowo rajdowe, do długiego stosowania. Jedno to przeznaczenie butów, a druga sprawa, to czy firma robi buty na wymiar kopyt Twojego konia. Używałam easyboot glove. Bardzo dobrze sprawdzały się na długie rajdy i można samemu w razie czego neopranową część przyszyć, czy śrubkę ,,trytytką" zastąpić. Po długiej, kilkudniowej trasie piętki konia potrafią być, nawet w typowo rajdowych butach, ciepłe, miękkie i wilgotne.
kwagga patrzyłam na easyboot glove właśnie. Ale "długie stosowanie" czyli dwa dni czy dwa tygodnie w ciągu? 🙂
Wymyśliłam sobie tak, że mogłabym kupić cavallo simple lub trek na te jedno dniowe wypady w teren, a w razie wyjazdu wakacyjnego na dłuższy rajd zainwestować w buty do tego przeznaczone. Nie wiem czy mój tok rozumowania jest poprawny?
Nie mam pojęcia. Ja używałam tylko glove, na rajd 14 dni, po 8 godzin lub dłużej, więc mogę się wypowiedzieć.  Co do innych butów nie mam orientacji.
kwagga, ale piszesz mi że po kilkudniowej trasie piętki moga być ciepłe, miękkie, wilgotne... Jak sobie z tym radzisz podczas 14 dniowego rajdu? Ściągasz na jakiś czas?
Nie przejmuję się. Może nie u wszystkich koni tak jest? Ściągam w nocy, w dzień nie ma kiedy.
Nie przejmuję się. Może nie u wszystkich koni tak jest? Ściągam w nocy, w dzień nie ma kiedy.


Ok, to już mi troszkę rozjaśnia 🙂 Bo słyszałam opinię, że podczas takiego rajdu buty należy ściągać i zdejmować w zależności od podłoża  🤔wirek:

No dobrze, a jest jeszcze ktoś kto doradzi odnośnie obuwia cavallo lub innych? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się