PSY

dziewczynka, przewiduję na jutro podły nastrój, mogę sobie pożyczyć dziewczynki?
JARA ooo właśnie takiej osoby mi potrzeba, dzięki  🙂
W sumie niańki mi się przydadzą ;-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 20:52
dziewczynka, CUTENESS OVERLOAD
[img]http://c.wrzuta.pl/wi7239/a68ddca50015be4250995a64[/img]
Piaffallo Ano PRT, z Urwisów z Kluczwody spod Krakowa
Zora90 no fakt jest duży, 11kg piesunia, w tatusia się wdał. My jesteśmy w sobotę, klasę mamy o 12:30. Konkurencja wielka bo AŻ po jednym psie w klasie - przynajmniej odejdą rozproszenia związane z kilkoma psami na ringu  🤣
dziewczynka fakt, postawa wychodzi nam nawet nawet, bardziej boję się pokazania w ruchu bo Grant do amatorów kłusa nie należy

(Nie)Dziękujemy żeby nie zapeszyć  😉

Tak btw, czy miałyście styczność z tymi kurtkami? Warto inwestować? Niestety psisko wytrymowane = marznie masakrycznie

https://www.pelna-miska.pl/pl/p/RUFFWEAR-ocieplacz-Climate-Changer-Granite-Gray-szary/5215
https://www.pelna-miska.pl/pl/p/RUFFWEAR-ocieplacz-Fernie-Canyonland-Orange-pomarancz/7751
Dziewczynka jaaaaakie cuuuuuda..... Gratulacje !!!!!
krysiex213 wow! to niezły rozmiar psiska :P Moja ma 6,7kg 😀
Powodzenia życzę 🙂 Debiuty zawsze są przyjemniejsze samemu na ringu, z czasem już człowiek się przyzwyczaja 😉 pies tez! Ale u Parsonów na "dużą" konkurencje chwilowo bym nie liczyła :P na Międzynarodówkach potrafi w całej stawce być 5 psów...

dziewczynka zakochałam się!!! takie pluszowe Misie  😍

A co do sprawy z paszportem to się rozwiązała, że i tak będę szczepic razem ze zrobieniem 😉 ponieważ później szczepienie wypada mi na ciąże/poród... Ale dzięki dziewczyny za rozwianie wątpliwości 🙂
dziewczynka małe są genialne!

Ja wpadam na szybko z psim pomnikiem i pytaniem.
Uczę się na razie na błędach i przykładach. Większość problemów rozwiązuje się sama. Pies zostaje spokojnie w domu kiedy jesteśmy w pracy. Na spacerach przestał się rzucać na inne psy odkąd ma możliwość biegania luzem (w odpowiednich miejscach oczywiście). Teraz zostają tylko dwa problemy - skakanie na nas i zżeranie śmieci na spacerze. Przepracowujemy, zobaczymy co z tego będzie.
Pytanie mam a propos szelek. Takich na dłuższe spacery, wygodnych, odblaskowych. Mamy jakieś podstawowe (nie pamietam firmy) ale się przekręcają i po kilkunastu minutach spaceru ten górny pasek pies ma na boku (szelki standard - na szyję i wokół klaty). Możecie coś polecić? Coś w czym pies będzie w stanie połazić też po górach, na dłuższe wycieczki latem? On ma taką dziwną budowę że obwód w klacie wypada ponad 60cm więc najlepiej byłoby móc je przymierzyć przed zakupem (chociaż kupione w internecie można w sumie odesłać gdyby nie pasowały)

I zapowiadany psi pomnik:
Pomyśl o szelkach na zamówienie, skoro pies ma niestandardowe wymiary.
Jeżeli chodzi o jedzenie śmieci na spacerze to pomocna jest komenda korygująca. U nas to "zostaw", działa zawsze.
Myślałam o robionych na zamówienie ale nie wiem też jakie. Czy norwegi wygodniejsze, czy takie zwykłe. A co pies to opinia pewnie. Trochę się boję, że takich na zamówienie już nie oddamy a nie spasują...
A co do "zostaw" to pies w domu - ideał. Można położyć smaczka przed nosem, powiedzieć zostaw i nie ruszy. A na spacerze jak coś wyniucha to się wszystkie inne zmysły wyłączają. Z słuchem na czele.
FurryMouse moze norweskie Ezydog?
Hiacynta o tych mówisz? https://www.pelna-miska.pl/pl/p/EzyDog-szelki-Quick-Fit-Medium-czerwone/3808 ?
bo te to już chyba nie norwegi: https://www.pelna-miska.pl/pl/p/EzyDog-szelki-Chest-Plate-Medium-czerwone/1389 ? A też mi się podobają.
Generalnie chodzi mi np o markę, albo właśnie o typ (że te norwegi bardziej stabilne?). Coś co jest sprawdzone i wiadomo że się nie porozciąga za miesiąc albo nie rozwali i nie obciera (przy rozsądnym użytkowaniu, z uwzględnieniem że bywa różnie z różnymi psami, ale coś tam można uogólnić).


edit: ok, pooglądałam foty i widzę, że to drugie to już zwykłe. ale wydają się fajnie przylegające przez ten płat materiału na klacie. Norwegi za to wyglądają na "chybotliwe" przez to że tak mało pasków?
FurryMouse ja mogę z czystym sumieniem polecić szelki TrueLove. Maja sporą regulację w klatce piersiowej, są stabilne, nie przekręcają się. Przeszły testy gór, roweru i wyławiania psa z roweru wodnego (mają wygodny uchwyt dzięki któremu w razie W można psa podnieść (no mojego 11kg się da

http://papi-bordercollie.blogspot.com/2015/09/nowy-blog-nowe-wyzwania.html?m=1f
Ja również polecam TrueLove. Użytkujemy Front Range i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Bardzo duża regulacja, stabilność, wykonanie dokładne, z mocnych, przyjemnych materiałów. Posiadają odblaskowe przeszycia i fajne kolorki, które często ułatwiają lokalizację psiaka. 😉 Na plus także obsługa sklepu tiptop24.pl - doradzają bardzo rzetelnie, proszą o wiele informacji, zdjęć i na tej podstawie dobierają rozmiar.
Tylko na TipTop wychodzą drogo....na Aliexpress wychodzą połowę taniej a to to samo...
Tylko na TipTop wychodzą drogo....na Aliexpress wychodzą połowę taniej a to to samo...

Jak kupowałam wcześniej to nie było na Alie..., ale ostatnio znalazłam i domówiłam czarne.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 grudnia 2016 17:05
My też polecamy TrueLove, my mamy model security, jestem bardzo zadowolona, fajnie rozkładają ciężar przy ciągnięciu i nie wchodzą w paszki🙂
Fajnie wyglądają! To jakieś nowe cos? Bo pierwsze słyszę...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 grudnia 2016 18:42
Hiacynta szczerze to nawet nie wiem czy nowe, szukając szelek do tropienia zostały mi polecone i nie żałuję zakupu zdecydowanie, pies się w nich fajnie rusza, niczego nie krępują, lekkie 🙂

Mam jeszcze chyba dwie zniżki 20% w tip-topie (muszę tylko sprawdzić czy mają termin ważności) jakby ktoś chciał to zapraszam na priv🙂
Fajne te szelki, i na ali faktycznie o połowe taniej wychodzą tylko trochę się obawiam, że Czarosław się w nich utopi. One bardzo zabudowane są, a on to taki śledzik trochę, tylko tą klatę wielką jak chart ma... Chociaż wyszperałam foty Brandy mundialowej i nie wygląda to źle.
epk z której konkretnie oferty zamawiałaś z ali? pamietasz? Bo tego jest mnóstwo, a ali to ali. Widziałam dwa takie same zegarki z dwóch różnych ofert i jakością baaardzo się różniły.
FurryMouse, Brandy to też był szczypior, taka długa parówka 😁, i wydawało mi się, że utopi się w Front Range'ach, ale nawet w M-ce dało się fajnie dopasować obwody (czyt. ścisnąć na maksa 😀). Aktualnie ma już sporo poluzowane, ale nawet takie ściśnięte nie wyglądały na niej źle, ani też nie przeszkadzały jej w aktywnościach. Owszem, oglądając zdjęcia dużych psów rzeczywiście wydawały mi się bardzo zabudowane, ale patrząc na naszą M-kę stwierdzam, że im mniejszy rozmiar, tym tego "zabudowania" jest mniej i nawet do małych i szczupłych psów są doskonale wyprofilowane. Zerknij sobie jeszcze na poprzednią stronę - tam pies krysiex213 ma na sobie (z tego co widzę) ten sam model, co my. 😉
FurryMouse tylko koniecznie celuj w TrueLove, bo są też podobne Sport Dog i niestety te są dużo sztywniejsze, twardsze i gorzej się układają

link1

link2

tu są jeszcze inne kolory, ale sprzedawcy nie kojarzę

link3

My mamy rozmiar S, możemy pomierzyć

Pochwalę się troszeczkę bo w końcu zaczynamy ogarniać kłus  🏇


Zrobiły się dwa kombo linki

Usunęłam zdublowany post.
Zima nam szkodzi 🙁
Dzisiaj odkryłam, że Wer ma na wszystkich łapkach niewielkie ranki (?), otarcia (?) przy pazurkach. Staram się bardzo dokładnie wycierać jej łapy, zawsze sprawdzam dłonią czy są suche i zgarniam palcami resztki piasku i soli z opuszek. Ale chyba zbiera się to w tych zagłębieniach przy pazurkach, ona liże i stąd podrażnienia... 🙁
Chyba, że... że to od hamowania na śniegu?
Moja też ma całe łapy poranione...  🙁 Wczoraj tak sobie podrażniła, że aż krew jej poleciała. Nie wiem czy już sypią chodniki czy to od zimna, ale u nas nie ma aż takich niskich temperatur, żeby sobie do tego stopnia odmroziła. Zaczynam podejrzewać jakąś alergię, ale od spodu pomiędzy opuszkami? Dziwna sprawa.
Mój alergiczny pies oprócz drapania po całym ciele ma właśnie podrażnione miedzy opuszkami, takie czerwono/pomarańczowe i to jest objaw miedzy innymi. Ale stawiałabym na sól lub zimno. I niestety wytarcie do sucha często nic nie daje, prosty eksperyment: wsadźcie mokry palec do solniczki i wytrzyjcie na sucho, jak spróbujecie to dalej bedzie słony. Dobrze sie sprawdzają chusteczki nawilżające jeśli nie chce sie łap moczyć za każdym razem
Alergia może wyjść jednocześnie na czterech łapach? To co w takim razie zrobić poza myciem po każdym spacerze, smarować czymś?
Moja akurat ma nieco bardziej zawsze na którejś łapie ale zeby to dostrzec trzeba solidnie pozagladac miedzy klaki. Ja osobiście mam taki spray z jakimiś olejkami fajnie wchodzi miedzy opuszki bo wazelina nie da rady tak porządnie wysmarować miejsc gdzie są klaki. Oprócz tego często te spraya są przeciwbakteryjne wiec to tez pomoc. Ja osobiście wycinam często (moja ma meeega długie klaki, muszę wycinać raz na miesiac przynajmniej), regularnie psikam no i po spacerze po chodnikach wkładam pod wodę i psikam. Trochę zachodu jest ale muszę dbać przez to właśnie ze do tego dochodzi alergia na łapach no i często tez wygryza te łapy (z innego powodu)
Ps: za błędy przepraszam, tel 😉
To się podzielę publicznie naszym patentem. Co drugi dzień smaruję grubą warstwę oleju kokosowego i na to bawełniane skarpety na ok godzinę - najlepiej po spacerze, jak psisko zmęczone i mu się nie chce już kursować po domu.
Mokre chusteczki z lanoliną po każdym spacerze też dobrze oczyszczają łapki.
Oleju kokosowego mam sporo, więc spróbuję  🙂 A zabezpieczyć na spacer też mogę olejem kokosowym czy lepsza będzie jednak wazelina?
U nas się świetnie wazelina spisała podczas wakacji w górach. Opuszki były całe, chociaż podłoże pozostawało wiele do życzenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się