Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Co wcale nie oznacza, że z cudzymi nie robią podobnie.
Nie oddałabym konia w hotel widząc jak dana osoba (nim gospodarująca) traktuje swoje zwierzaki gorzej niż powinna (przykład).

Nie mam pojęcia czy rozróżniają konie swoje i cudze, po takiej akcji raczej nie wstawiłabym tam swojego konia, ale oczywiście każdy wybiera co sam uważa za najlepsze.  Pensjonat w Kapadzie kosztuje 800zł, przynajmniej tak niedawno mieli napisane na stronie internetowej.
A jest tam hala? Co innego polecacie z halą do 700?
W Kapadzie jest pełnowymiarowa hala. Nie wiem czy tyle biorą w stajni z kopytem w Puszczykowie, ale chyba coś koło tego. Podobno w Zamysłowie też jest nieźle.
A coś gdzie da się dojechać busem? :P z lubonia jestem.
Jest ktoś w okolicach Poznania kto goli konie?

https://facebook.com/artystycznestrzyzeniekoni/
Arya6 stajnię z halą z porządną opieką do 700zł i jeszcze z dobrą komunikacją będzie ci raczej trudno znaleźć z naszej strony Poznania... Na Kotowie jest pensjonat (chyba się nazywa Stajnia Kotowo), ale hala jest malutka, przerobiona ze stodoły, nie wiem jak wygląda wyżywienie itd., z tego co wiem biorą coś koło 600-650zł, potem obok jest stajnia przy grillu, też pensjonat 600-650 zł i bez hali, u Fimmla chyba też jest pensjonat, ale jeśli jest to będzie raczej drogo... Nic innego nie przychodzi mi do głowy z dobrą komunikacją w okolicy. Jeszcze jest Niwka, ale z padokowaniem słabo no i hala często chyba zajęta jest przez szkółkę i też chyba drożej niż 700zł. Nic innego w miarę blisko nie przychodzi mi do głowy. Jeszcze jest SJ Nad Stawem, ale zeszłej zimy mieli bardzo kiepskie siano i też nie mają hali... 
Hala na Kotowie niestety nie nadaje się do niczego 🙁 dlatego mnie ciągnie do rogackiego. 🙁
ogurek dzięki :kwiatek:
Kochani a Stajnia z Kopytem w puszczykowie? Ktoś coś? 🙂 wygląda legitnie  🏇 z tego co wiem kosztuje tam 600/mc ale ktoś ma może informacje o zmianie ceny?
Jakiś czas temu ktoś oferował mi tam konia do dzierżawy i z tego wynikało że pełny pensjonat kosztuje 700zł, chyba że robił mnie w konia.
A jak ceny w łopuchowie albo baborówku?
Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat poziomu jazd/ treningów w Stajni Eden w Kicinie? Ambitniejsza rekreacja?
A jak ceny w łopuchowie albo baborówku?


łopu w zalezności od pakietu od 550do chyba tysiaca plus rozne dodatki jezeli nie obejmuje tego pakiet no i ekstra platna hala z kwarcem
Co wcale nie oznacza, że z cudzymi nie robią podobnie.
Nie oddałabym konia w hotel widząc jak dana osoba (nim gospodarująca) traktuje swoje zwierzaki gorzej niż powinna (przykład).





Sorry, ale któryś raz już to zwraca moją uwagę i mam takie pytanie: droga maludo, skoro masz konie u siebie i nie korzystasz z pensjonatów, dlaczego się tak radykalnie (i często) wypowiadasz??? Bo chyba nie z pozycji autorytetu w temacie, a tak to trochę brzmi 😉


arya6 w Babo chyba 750, ale ciężko o boks. Choć warunki wg mnie bardzo fajne i warto się postarać 😉
Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat poziomu jazd/ treningów w Stajni Eden w Kicinie? Ambitniejsza rekreacja?

Jak nie dostałaś info to zapytam znajomej, która tam stoi z koniem. Daj tylko znać.

edit: źle zacytowałam z tel, poprawiłam
[quote author=Pauliszon13 link=topic=208.msg2621920#msg2621920 date=1480700486]
Arya6 nie polecam pensjonatu Rogackiego ( w przeciwieństwie do szkółki, która jest niezła) . Swoje konie traktują raczej twardą ręką, np. osobiście widziałam jak wprowadzali konia na zawodach do przyczepy za język kiedy koń nie chciał wejść, moim zdaniem nieco przesadzona reakcja jak na zachowanie konia, który na moje oko po prostu się bał, nie robił niczego złośliwego 🙄. W Kapadzie konie są z tego co wiem bardzo dobrze traktowane, zadbane, ale nie dostają wody na padoku (co nie zmienia faktu, że nie wiem, czy dostają ją u Rogackiego).  Z tych dwóch stajni wybrałabym Kapadę.
[/qeuote]




Pauliszon13 szczerze powiem, że w pakowanie za język nie wierzę. Znam tą stajnię bardzo dobrze, mam nerwowego konia więc gdyby był tam źle traktowany to by było widać po jego zachowaniu. Stał tam trochę czasu i powiem Ci jedno, jest to JEDYNA stajnia w jakiej nie musiałam inwestować w dodatkowe pasze, bo na pensjonatowym wikcie wyglądał jak pączek w maśle. A nie jest łatwy w karmieniu. I bez zastanowienia postawiłabym go tam znowu.
Arya6 nie polecam pensjonatu Rogackiego ( w przeciwieństwie do szkółki, która jest niezła) . Swoje konie traktują raczej twardą ręką, np. osobiście widziałam jak wprowadzali konia na zawodach do przyczepy za język kiedy koń nie chciał wejść, moim zdaniem nieco przesadzona reakcja jak na zachowanie konia, który na moje oko po prostu się bał, nie robił niczego złośliwego 🙄. W Kapadzie konie są z tego co wiem bardzo dobrze traktowane, zadbane, ale nie dostają wody na padoku (co nie zmienia faktu, że nie wiem, czy dostają ją u Rogackiego).  Z tych dwóch stajni wybrałabym Kapadę.


A o które zawody chodzi?? Jeżdże na każde, i jestem przy każdym załadunku, koni na których startuje. Więc proszę mi tu głupot nie wciskać, że konie są ładowane do przyczepy za język. Więc bardzo bym prosiła o przedstawienie faktów w postaci zdjęc, itp a nie tylko pomówień. Pozdrawiam
Gagat pani wtedy nie startowała.
Ja słyszałam ze w tej stajni tzn Rogackiego, mają jakies strasznie nieciekawe metody na zajezdzanie koni, i właściciel miewa ataki furii w odniesieniu do dzieci co jezdza w szkółce... dla pensjonariuszy jest podobno miły.
Słyszałaś czyli nie widziałaś na własne oczy.  Skoro nie widziałaś to nie wiesz,  a jak nie wiesz to nie powinnaś tych bredni powielać. 
Jakoś te "strasznie nieciekawie" zajeżdżane konie świetnie się sprzedają,  a szkółka pęka w szwach i nie ma  miejsca dla nowych klientów.  Serio myślisz że ktoś dobrowolnie wystawia się na "ataki furii właściciela"?
Belle akurat pod tym, że szkółka jest dobra mogę się podpisać- szkółka jest znana z wysokiego poziomu nauczania, poza tym w internecie są filmiki z zawodów stajennych ze stajni Rogacki. Pisałam o tym w swoim poprzednim poście.
Fakt, ze nie widziałam na własne oczy, ale słyszałam o tym od dwóch różnych osób ,więc czy to brednie to wątpię...
Pauliszon13 mój poprzedni post był skierowany do iza-bellowatej

Edit.  iza-bellowata to proponuję sprawdzić samemu. 
O ile mnie pamięć nie myli,  a sklerozy jeszcze nie mam,  to koni nie zajeżdża się tam w godzinach pracy szkółki ze względu na bezpieczeństwo niedoświadczonych jeźdźców i mniejszy stres dla zajeżdżanego konia. 
Belle wiem, podkreślam tylko, że szkółkę mają dobrą.
Nigdy nie ładowałem konia za język bardzo mnie ciekawi kim pani jest i po co to wymyślanie i dobrą ma pani pamięć bo musiałoby to być 5 lat temu.A co do pensjonatu to jakoś nikt nie narzeka i najkrócej stojący koń pensjonatów jest u nas 3 lata. A co do "ataków furi" to rzeczywisci widać to po ilości dzieci jeżdżących u nas (jeździ u nas mnóstwo dzieci). Co do zjeżdżalnia koni to robię to sporadycznie i jestem wtedy sam więc nie wiem jak ktoś mógł to widzieć . Proszę przestać pisać głupoty żadna z was u nas nie była więc wasze wypowiedzi nie są prawdziwe. O naszym pensjonacie mogą coś powiedzieć osoby które trzymają lub trzymały u nas konia, a o nauce jazdy osoby które jeżdżą lub jeździły.
Skończmy tę dyskusję.
Nikt nie ma ochoty sie przedstawić chciałbym wiedzieć kto tak o mnie pisze .
Czy macie moze strone do stajni Kicina?szukam odpowiedniego pensjonatu dla mojej kobyly,ale ciezko ze znalezieniem czegos fajnego.
nasicc obie stajnie mają profile na Facebooku stajnia Eden- dawna dominanta i Kicinland, ale w kicinlandzie chyba nie ma wolnych boksów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się