Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ash   Sukces jest koloru blond....
07 grudnia 2016 13:32
k2arola, u nas tak było z wagą.
Nie kupuj kaszek z cukrem bo to żadne rozwiązanie.
Kaloryczność posiłków możesz zwiększać dodając 1 łyżeczkę oleju z pestek winogron ( ma neutralny smak I zapach). To zalecenie gastrologa dziecięcego. Ja dodawałam do kaszek i zup, polewalam makaron.
Ma 22 miesiące i 11kg. Lekarz zadowolony.
Dziewczyny
- hula kula czy śpiewająca piłka dla 6 miesięczniaka?
Dlaczego?
- kubek doidy czy lovi 360?
- miś z projektorem czy karuzelka?

🤣
k2arola, dopiero co sama pisałam, że Sara ma 9,5 miesiąca i waga nawet nie stanęła, co spadał i waży 7400. Więc jak dobije do 10 kg na 1,5 roku to będę szczęśliwa 😀 Zdrowo je, dobrze się rozwija, wyniki dobre... chyba nie ma się czym martwić? Chyba bym nie szła w przetworzone żarcie tylko po to, żeby przybrał...

Zamówiłam właśnie kurtkę do noszenia 😍

ash   Sukces jest koloru blond....
07 grudnia 2016 13:43
RaDag, hula kula u nas sie sprawdziła,raczkował za nią
Doidy cup po 9msc a 360 nadal nie lubi
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 grudnia 2016 13:44
RaDag, u nas hula kula, to była zabawka wszech czasów! Nie pytaj dlaczego. Nie wiem. Do tej pory chce mi się płakać, gdy słyszę "hej, hej jestem kula...", bo dudniło to od rana do nocy przez kilka dobrych miesięcy 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 grudnia 2016 13:47
U nas 360 to była porażka, a z Doidy pije do dziś.
U nas Oskar bał się kuli a Sara olewa.
Dzionka Przeziebiona jest. W weekend miala 39 st goraczki, od przedwczoraj meczy ja kaszel. Bylysmy u lekarza, ale osluchowo jest ok. Maruda sie wlaczyla Paulinie taka, ze wysiadam. Chyba wyjeczuje wszystkie dni w zlobku i mam ochote ja wyslac na ksiezyc  🙄 Ani chwili sie nie bawi tylko nonstop marudzi, placze na przemian z atakami spazmicznej histerii. A nosidlo mam zwykla Manduce. Kiedys chcialam kupic cos extra, ale zal mi kasy. Niby chusty mialy sie choc troche zamortyzowac, a leza wszystkie i nikt ich nie chce kupic za przyzwoita cene, a nie powiedzmy 1/3 wartosci  🙄

Kurczak Wspaniale mi to czytac! Wiedzialam, ze wam sie spodoba. Pewnie beda trudniejsze chwile i rozstania, ale to mija po pewnym czasie, jesli dziecko faktycznie jest gotowe to eksploracji swiata.

RagDag U nas kula hula to byla porazka. Zastanawialam sie kto taka durna zabawke wymyslil, bo oprocz denerwowania nas nie wzbudzila absolutnie zadnego zainteresowania na dluzej niz 3 sekundy.

k2arola Zdecydowanie popieram ash. Idz w dobre tluszcze, zamiast w sztucznosci. Poczytaj wskazowki dla weganskich rodzicow, bo tak jest duzo cennych wskazowek. Dawalam Paulinie dosc dlugo do kaszek lyzke masla migdalowego, tzn. takiego ze zblanszowanych migdalow. To bardzo dobre kalorie! Btw. Paulina tez wazyla dokladnie tyle na 18mc.
Pandurska co Wam się sprawdziło w takim półroczniakowym świecie, Dzionka a u Oskara?
Edit, Jeszcze taki trójkąt rozważam. wygląda na łatwiejszy do złapania, manipulowania niż kula.
http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/120606/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 grudnia 2016 14:48
Pandurska, no podoba bardzo 🙂 Rozstania pewnie jeszcze przez jakiś czas będą takie sobie, ale dzisiaj było łatwiej nam obu, bo po pierwsze wiedziałyśmy już co nas czeka (ja wiedziałam, że dziecku się podoba, a dziecko poznało już miejsce i ludzi), a po drugie nie przeciągałyśmy go. Dałam Hani buziaka, powiedziałam, że wrócę po nią po obiedzie i zrobiłam papa. Lekko nie było, ale chyba podziałało, bo szybko dała się uspokoić.
Pandurska, rozumiem. to zdrówka!! Co do chust - mi się na razie wszystko pięknie zwraca. I jedną chustę i kurtkę do noszenia sprzedałam za dokładnie tyle za ile kupiłam...

Kurczak, gratulacje dla Hani 🙂! Super, że jej się podoba.

Kupiłam dziś butelkę w kształcie cycka - na szczęście używaną, bo bym się wkurzyła jak bym wydała ponad stówę na coś, co moje dziecko oczywiście ma w D. Kill me 😀
k2arola moje dziecko ma 3 lata i trzymało prawie taką samą wagę 2 lata. Rosło tylko. Nigdy nikt mi nie kazał dokarmiać, a już na 100% nie cukrem.
Jeśli je kilka posiłków dziennie urozmaiconych i dobrze zbilansowanych, to OK. Raczej nie ma się co spodziewać, że będzie przybierał jak niemowlę 🙂 Popatrz na to szerzej, jacy wy jesteście, jak przybierał, jaki urodził itp. Mój ważył magiczne 11 kg, później 11,5 później -niedawno szalone 12, ale zawsze był długi i drobny
Hej dziewczyny. Wpadam z pytaniem pt. co kupić 15miesięcznej siostrzenicy i chrześnicy w jednym w ramach prezentu świątecznego? Słyszałam o stoliczkach do zabawy/nauki ale nie wiem na ile się w rzeczywistości sprawdzają? Poza tym młoda jest zafascynowana samochodami, koparkami etc, może znacie/macie jakieś zabawki tego typu odpowiednie dla panny w tym wieku?
Załączam zdjęcie zmarszczonej łobuziary 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 grudnia 2016 18:33
Stoliki edukacyjne są fajne i dzieci bardzo je lubią. i to przez długi czas.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 grudnia 2016 18:33
falletta,  💘

Kurczak, ale fajnie! Gratki dla Hanulki! 🙂

Dzionka, I hate you! 😉 Chciałam tą kurtkę przestrasznie (kumpela ma i mówi, że jest cudowna), ale jak potrzebowałam kurtki, to ich nie mieli. Teraz są (i jeszcze rukola - też obłędna), a ja zdążyłam już kupić nudną czarną 🙁

Pandurska, moje chusty też leżą i kwiczą 🙁 Myślałam, że odzyskam z 80% ceny zakupu, a nie zanosi się na to. A teraz, po Black Friday, gdzie wszędzie były obniżki po 50%, to już w ogóle. Wkurza mnie ten stos, bo nosimy się głównie w manduce, czasem się zamotamy (o dziwo, w końcu zaczął nam plecak wychodzić), ale z racji wagi Hanki zdecydowanie już preferuję wózek.
Lotnaa, no właśnie też moja kumpela ma (mieszkająca 200m ode mnie :hihi🙂 i się zakochałam w tej kurtce. Trudno, będziemy chodzić jak bliźniaczki. A chusty niech czekają na mini-chuścioszki kolejne, dziewczyny 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 grudnia 2016 18:43
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Za tydzień jasełka. Moja córka będzie śnieżynką 😀

Dzionka, poważnie jest coś takiego jak butelka w kształcie cycka? Masz jakiś link? 😀
Kurczak:

https://goo.gl/images/cIGAVh

Też myślałam o nich.
Tymczasem moje dziecko napiło się dziś parę łyków wody że zwykłego kubka.
więc będzie doidy 😉
RagDag Tez testowalismy Mimijumi w potrzebie. Uzylismy chyba 2 razy i byal ble.

No wlasnie, jakby ktoras z was chciala taka cudaczna butle, to chetnie ja puszcze dalej. Kupe kasy to kosztuje i mi zal wywalic, a oddam za darmo, tzn. koszty przesylki. Moze akurat jakies dziecko polubi!

Dzionka Gdzie sprzedajesz chusty tak z ciekawosci? Mam jedna Fidelle kolka i Didymosa z lnem i kurde wisza juz tyyyle czasu na jednej z grup  FB🙁

Kurczak Z tego, co pamietam nasza adaptacje, to pani wychowawczyni mowila, ze kluczowe jest wlasnie to, ze dziecko daje sie uspokoic paniom. Paulinka najpierw miala jedna odpowiedzialna za nia babke i siedziala jej wiecznie na kolanach. Potem przywlaszczyla sobie wszystkie 7 pan i z kazda trzyma sztame. Sa co prawda takie bardziej ulubione i mniej, ale generanie kazda jest dla niej ostoja w razie potrzeby.

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 grudnia 2016 21:37
Dziewczyny co do chust to taki czas, zima, tak samo było rok temu, chusty wisiały tygodniami, na wiosnę wszystko ruszyło🙂
Pandurska a na Chustoświrkach na fb jesteś?
Mamuśki help  🙇
Co można zrobić aby dziecko przestało dotkliwie gryźć?  🙁
Każde karmienie to dramat, zmuszam się, zaciskam zęby i ... wycieram łzy  🙁
Nosz kurde jak ten brzdąc mnie gryzie!
Zabieram cyca, stanowczo mówię "nie wolno" a młody się rechocze że mnie i podgryza przy dostawieniu  😵

Szarpie, gryzie i kombinuje jak tylko może...

Mam dość, jestem wykończona na maksa. Brodawki jedna rana. Adas niespokojny bo nie "dossany" i brak mi już pomysłów co zrobić  🙁

Nie używam smoczka uspokajacza, dokarmiamy jest od początku butelka Avent (smoczek 1).
Pokarmu mam teraz tyle, że piersi nabrzmiale a płacze przy każdym karmieniu 🙁
Kasiulka a karmienie w nakladkach?

Pandurska, ja 2 grupach na fejsie wystawiam. A kurtka poszla na Allegro. Dzisiaj jade po ta nowa 😍
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
08 grudnia 2016 06:56
kasiulkaa25, a wszystko ok z wedzidelkiem? Albo nie ma cofniętej brody? Pytam, bo cycki masakrują się jak dziecko łapie źle, za płytko itd. Może gryzie, bo nie daje rady dobrze złapać,stąd nerwy i łzy?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 grudnia 2016 07:39
Kurcze, ale mam zagwozdkę. Kumpela jedzie pod koniec czerwca na koński rajd do Gruzji. Moje absolutne marzenie od strasznie dawna. Mąż mówi - jedź! Należy Ci się!
A ja jestem rozdarta. Hania będzie miała niemal 1,5 roku. Oznaczałoby to pewnie totalne zabicie karmienia piersią. Jeśli leciałabym z Monachium, nie byłoby mnie 8 dni. Jeśli z Warszawy, Hania nie widziałaby mnie przez 5.
I teraz wybór - wyrodna matka vs spełnianie marzeń  🤔
Lotnaa wyrodna na tak !🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 grudnia 2016 07:45
Agata-Kubuś, ale zauwazylas, ze to dziecko ma 5 miesiecy, a nie tygodni i gryzie odkad ma ZEBY, a nie ze od zawsze ma problem z chwytaniem. 

kasiulkaa25, nakladki moze sprobuj, choc i tak moze bolec skoro gryzie 'celowo' (w cudzyslowiu, bo juz widze jak ktos zaraz mi bedzie wpierac, ze napisalam, ze celowo sprawia bol matce. Zawczasu tlumacze, ze celowo uzywa zebow, bo je ma i testuje- jak na gryzakach,a nie ze niechcacy zahaczy.). Albo przejdz na butle i mieszane. Posciagaj, co zabraknie daj mm i juz. I nie daj sobie wcisnac, ze krew, lzy (Twoje) i cierpienie fizyczne przy karmieniu wlasnego dziecka to norma i tak ma byc, masz cierpiec 'bo tak'.  Teraz jest pat, bo oboje jestescie nieszczesliwi.
Diakonka Nie, jestem na "chusty sprzedam zamienie", a te dwie wisza juz wlasnie od wiosny i nic. Nie dalam jakiejs zaporowej ceny, a nawet taka duzo ponizej kosztow zakupu i d..pa.

Lotnaa E tam, jedz! Jako weteranka odciagania powiem ci, ze nadal mozesz kp po powrocie. Wylejesz mleko w trasie i tyle.
Lotnaa, jeśli zdecydujesz pojechać to wyjazd na 5 czy 8 dni nie będzie z Ciebie czynił wyrodnej matki 🙂 A co do laktacji to ona zanika raczej w dużo dłuższym czasie (szczególnie przy tak ustabilizowanej laktacji jaką Ty masz) i po powrocie jeśli będziecie chciały, powinnyście wrócić do karmienia. Czytałam, że matki wracają do karmienia po np. pobycie w szpitalu.

W każdym razie też mi się marzy taki rajd i ja bym pojechała 🏇
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 grudnia 2016 07:56
Kasiulka ja bym przeszła całkiem na butlę jeśli się da- odciągała swoje i dawała w butli. Butlę może sobie do woli gryźć, memłać i maltretować 😉 Tak jak Szafirowa napisała dla mnie kompletnie nie ma żadnego sensu żebyś cierpiała i musiała takie gryzienie znosić.

Lotnaa jedź, to tylko 8 dni! Serio, dziecko sobie poradzi przez ten czas 😉 A kto wie- może do tej pory samo się pożegna z piersią? Moja "samoczynnie" odstawiła się jak miała 9 miesięcy 😉
Dżizas już zapomniałam jakie tutaj jest tempo dyskusji!  🏇

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi - trochę mnie uspokoiłyście.  :kwiatek: Jeśli chodzi o tłuszcze to dodajemy młodemu oleju lnianego lub masła do posiłków. Olej lniany mam nierafinowany, smak ma specyficzny, ale młody przyzwyczajony i wcina🙂

Lotnaa mój synek ma własnie 1,5 roku i wydaje mi się, że byłby w miarę gotowy na taką rozłąkę. Uwielbia swoją nianię i moją mamę, a duuuużym plusem byłoby zacieśnienie więzi z tatą. Łojciec by się mobilizował i więcej czasu z nim spędzał...
Tak więc Carpe Diem jedź 🙂

kasiulkaa25 nei wiem jaki to etap rozwoju (czas tak szybko leci, że nie pamiętam już jak to jest😉 Mój mały mądraliński w pewnym momencie załapał fazę na bicie. Okładał mnie, nianię tatę i miał przy tym ubaw po pachy.  Im bardziej stanowczo mówiło się nie i robiło groźną minę tym był bardziej rozbawiony. Czasem tak się chichrał, że szkoda mu było przerywać. 😜 No ale chciał bić tez rówieśników i zwierzęta. A jak czasem trafił odpowiednio to na prawdę bolało.
Sposób jaki zadziałał to był płacz. Trzeba było płakać z bólu (oczywiście tłumacząc dlaczego się płacze). Początkowo on też reagował płaczem, a potem zrozumiał i bić przestał...
Nie wiem tylko czy Twój maluszek nei jest za mały na takie rozkminki emocjonalne no i czy gryzie Cię intencjonalnie.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się