Stajnie: kujawsko-pomorskie

Hej, czy jest tu jakaś osoba, która zna mniejsze stajnie w okolicy Bydgoszczy i mogłaby mi odpowiedzieć na jedno pytanie na priv? Nie chcę pisać tu, bo wiadomo, ściany mają uszy 👀
warta, ja znam sporo mniejszych także stajni z mojej strony miasta, także jakby co- to pisz. 😉
safiraa, Kobylarnia i stajnia Dilmar?

A coś bardziej z dobrymojej dojazdem komunikacją miejską?
warta2009, pisz śmiało, może też pomogę 🙂

Czy ktoś z okolic Bydgoszczy, wie co stało się z rymarzem z Dworcowej (w podwórku)? Zlikwidowany? Przeniósł się? Jest jeszcze jakiś w okolicy?
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 grudnia 2016 13:07
temat był wałkowany nie raz nie dwa ale
Kowal Toruń-Bydgoszcz który mi dojedzie do dwóch koni na dniach? Werkowanie tylko, kopyta już wołają o pomstę do nieba a ja nie mogę dorwać Kotkiewicza.
I nie Kałabun 🙂 Ktoś coś?
nie wiem jak z terminami ale może Sławek Leśniak?  👀
smartini, możesz spróbować złapać Jacka Kułagowskiego 😉 on jest z Torunia, ale ja niestety zgubiłam juz jego numer.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 grudnia 2016 14:04
Dzięki dziewczyny 🙂 Euphorycznie, jakbyś nr miała i mogła się podzielić na pw to byłabym wdzięczna <3
Mamy kogoś ze stajni w Morzewcu?  :kwiatek:
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
20 grudnia 2016 05:56
Witam. Czy ktos moze polecić dobrego rymarza w Bydgoszczy bądź Chojnicach który podejmie się zwężenia oficerek i tego nie zepsuje?

Bądź ewentualnie będę mogla do niego podeslac oficerki
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 grudnia 2016 16:19
Przepraszam że nie na temat ale czemu ten wątek jest przyklejony?
Livia   ...z innego świata
21 grudnia 2016 07:26
Nie mam pojęcia, czemu był przyklejony (brak info w pierwszym poście o czyjejś edycji), ale odkleiłam.
Znajduje się tu może osoba która udostępnia swoje konie do jazdy? Okolice Bydgoszczy.
Jakieś opinie o Stadninie Magma na Osowej Górze?
Witam wszystkich 🙂 czy ktoś słyszał o stajni na Wypaleniskach? Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam!
z tego co kojarze tam wszystko powoli upada. sa tam trzymane jakies konie prywatne, kilka sztuk. i tyle.
dziękuję
Hej,
Czy jest ktoś może z okolić Torunia -> Golubia-Dobrzynia lub przejeżdża w tamtych rejonach? Potrzebuje pomocy na priv
Roudzielec, ja jestem z Torunia 😉
W Golubiu- Dobrzyniu mieszkałam długie lata, wciąż mieszka tam moja mama. Jeśli zdołam pomóc- pomogę 🙂
Dziękuje! już wszystko załatwione 🙂
a tak z ciekawości, co sądzicie o stajni w Golubiu-Dobrzyniu "Kurdynówka"?
No niestety nic dobrego,byłam na jednej jeździe i porażka ,w ujeżdżalni kurzyło się straszliwie. Konie stały od tygodnia w boksach...bo ogrodzenia były poprzewracane. 🤔wirek: Polecam Stajnię Płonko jeśli chodzi o okolice Golubia !
a tak z ciekawości, co sądzicie o stajni w Golubiu-Dobrzyniu "Kurdynówka"?


No niestety nic dobrego,byłam na jednej jeździe i porażka ,w ujeżdżalni kurzyło się straszliwie. Konie stały od tygodnia w boksach...bo ogrodzenia były poprzewracane. 🤔wirek: Polecam Stajnię Płonko jeśli chodzi o okolice Golubia !


ruda4321 szkoda że wystawiasz negatywna opinię po jednorazowej, chwilowej wizycie. To że na hali się kurzy to fakt mało przyjemna sprawa i dla koni i dla osób w niej przebywających. Sprawa do rozwiązania choć nie zawsze prosta... (nie mnie się tym zajmować), na pewno dużą zaleta jest to że ta hala wg jest. Ciekawa jestem jak pojeździsz przy obecnej aurze w Płonku, pod chmurką przy oblodziałym i zamarźniętym podłożu??? Co do stania koni w boksie. To troszkę chyba jesteś niedoinformowana. Owszem są takie sytuacje kiedy konie nie mogą wyjść na łąką, ponieważ jest bardzo mokro i ślisko ( niekontrolowane slizgi mogą się źle skończyć), lub gdy zimą zniszczą drewniane ogrodzenia ( co się może zdarzyć w każdej stajni...) i no sory... ale trudno wbić nowe słupki w zmarźlinę. Ale zawsze w takie dni są puszczane w małych grupkach na halę, więc nie siedzą w boksach. Szkoda że nie zaważyłaś że konie w boksach mają zawsze czysto, że  karmione są o stałych porach i otoczone są dobra opieką, że konie rekreacyjne nie pracują po kilkanaście godzin dziennie. Taka jest moja opinia po kilku wizytach w tej stajni. I z czystym sumieniem i bez niepokoju oddałabym swoje konie tam w pensjonat. Tak dla porównania stajnię w Płonku znam równie dobrze jak nie lepiej. Jak każdy ma coś zauszami 😉
ruda4321, a dawno byłaś na tej jeździe? Przecież tam się zmienił dzierżawca, znajoma bardzo sobie chwali nowych gospodarzy. Może warto powtórzyć wizytę?
Sama mam konia w pensjonacie w Kurdynówce i wiem kiedy wychodzi na padok, nie jest prawdą że konie stoją tydzień w boksach. A co do kurzu na hali to nie można jej zbyt mocno zlewać przy mrozie bo wiadomo jaki będzie tego skutek. Radzę jeszcze raz przyjść do stajni na wizyte :>
No niestety nic dobrego,byłam na jednej jeździe i porażka ,w ujeżdżalni kurzyło się straszliwie. Konie stały od tygodnia w boksach...bo ogrodzenia były poprzewracane. 🤔wirek: Polecam Stajnię Płonko jeśli chodzi o okolice Golubia !


Gorszej bzdury nie czytałam. Mam od początku września tam konia. Konie są regularnie wypuszczane, karmione i mają czysto. Po byciu jednym razie w stajni ma się czelność mówić ze konie bprzez tydzień czasu nie były wypuszczane i sugerować się zepsutym ogrodzeniem ? Troszkę to niedojrzałe dopowiadać sobie różne elementy. Konie wiadomo mogą popsuć ogrodzenie ale są wypuszczane w grupkach na hale jeśli zajdzie taka sytuacja z ogrodzeniem i są wypuszczane codziennie. Mam nadzieje że nie będzie więcej rozsiewania wymyślonych przez siebie historyjek. Mój koń po przeniesieniu przytył i to bardzo. Znają się na karmieniu i koniach. Pozdrawiam
ruda4321, a dawno byłaś na tej jeździe? Przecież tam się zmienił dzierżawca, znajoma bardzo sobie chwali nowych gospodarzy. Może warto powtórzyć wizytę?

Byłam niedawno,z czym dyskutować? Byłam cała brudna po jeździe ,pomyślmy co koń miał w nozdrzach...Ogrodzenie leżało.Próbujecie mi wpierać ,że jestem ślepa czy co? Nie rozumiem też co niby Płonko ma za uszami ,możesz Malina M wyjaśnić?
ruda4321, nie znam żadnej z tych stajni, ale powiedz mi, co jest dziwnego w tym, ze na hali sie kurzy? Wolisz po grudzie jeździć? A jak by hali nie było żadnej, to moze po lodowisku na zewnątrz? Rozumiem, ze w tej twojej stajni nigdy konie nie rozwaliły ogrodzenia? Podziel sie jak je tego nauczyliście, bo i u mnie same cwaniaki, które na każde ogrodzenie sposób znajda, przecież trawa za płotem na pewno jest lepsza 😉

Byłam niedawno,z czym dyskutować? Byłam cała brudna po jeździe ,pomyślmy co koń miał w nozdrzach...Ogrodzenie leżało.Próbujecie mi wpierać ,że jestem ślepa czy co? Nie rozumiem też co niby Płonko ma za uszami ,możesz Malina M wyjaśnić?

Widać ze autorka tego komentarza jest w wieku mniejszym niż 15 lat, sadzać po swoich wypowiedziach. Nikt tutaj nie napisał ani nie wypierał ze ogrodzenie NIE było przewrócone. Owszem było ale nie rozumiem jak można pod takim względem patrzeć ze konie tydzień czasu nie wychodziły. To są oszczerstwa i za to można być nawet ukaranym. W zimę na hali nie kurzy się tak jak w lato. A w lato jazdy odbywają się na zewnątrz. Druga sprawa jak ktoś rzuca się na bandy albo ociera to nic dziwnego ze jest się brudnym. Ja nigdy po jeździe na hali tam na swoim koniu nie byłam brudna i nigdy nie widziałam żeby w zimę było pełno kurzy gdy odbywaja się jazdy. No cóż jak ktoś chce oczernić stajnie to co się dziwić.
Załamujecie mnie,nie jest dla was dziwne ,że na hali się kurzy ani ,że przewróciły się wszystkie ogrodzenia...Na prawde macie tak małe wymagania? Nie zdajecie sobie sprawy jakie są konsekwencje zdrowotne dla koni? Tak byłam raz i przez to co widziałam nie wrócę .Szkoda ,że nie ma hali Płonko,liczę ,że może rekreacyjnie znów będzie można pojeździć w Nowogrodzie ,gdzie jakimś cudem ,ani się nie kurzy ,a co się przewróci jest zaraz naprawione!
Niestety w Nowogrodzie nie planujemy rekreacji. Na chwilę obecną stoją konie prywatne i te, które mamy w treningu.
Miło, że ktoś zauważa, że co się zepsuje jest naprawiane, a podłoże utrzymane w należytym porządku  😀 bardzo się staramy  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się