M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Na razie chcę zamontować same rolety. Mnie się akurat się podobają dzień-noc, nie podobają mi się zwykłe rolety. Chciałam rzymskie, ale to podobno zbieracze kurzu no i drogie. Potem ewentualnie dołączę zasłony, właściwie tylko dlatego, że rolety chcę jasne i boje się, że coś będzie i tak przez nie widać i słońce będzie razić (jeszcze nie wiem jak tam wpada słońce do mieszkania).
Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2016 11:38
Cricetidae, ja mam rolety dzień-noc na wszystkich oknach w mieszkaniu- w dużym pokoju i kuchni jasne, a w sypialny ciemny fiolet. Akurat okno dużego pokoju wychodzi na południowy-zachód i mogę powiedzieć, że jak świeci mocne słońce to jest dosyć jasno, ale nie daje po oczach. Zamiast firanek mam makarony 😉 Sypialnia wychodzi na północny-wschód i przy zaciągniętych roletach jest tam na tyle ciemno, że bez problemu wysypiam się po zmianach nocnych w pracy, nie potrzebuję opaski na oczy (ale i tak śpię w).
No i plus jest taki, że jak nie ma firanek w oknach, a rolety są w pozycji "dzień", to siateczka spełnia prawie taką samą funkcję, jak firanka (w sensie, że w ciągu dnia nie widać z zewnątrz, co się dzieje w domu).
Mam rzymskie rolety, faktycznie ładne, ale bardzo szybko zaczęły się psuć. W tej chwili je przeklinamy 😉 musimy je wymienić, myślałam o panelach japońskich, ale pod jednym oknem mam grzejnik, obok drzwi balkonowe i jeszcze jedno okno. Oczywiście panele pięknie wyglądają do ziemi, i tu pytanie. Jeśli będą wszystkie do ziemi, zasłonią grzejnik. Czy to nie jest niebezpieczne? Inna opcja to długie panele, a na oknie z grzejnikiem krótkie. Tylko wydaje mi się, że to będzie dziwnie wyglądac, nie sądzicie?
Hahaha to ja już teraz sama nie wiem 😀 Może nie będzie głupim pomysłem, jak do sypialni wezmę same ciemne rolety, już bez zasłon... Ech 😉

anai, Nie sądzę, żeby długie przy grzejniku były niebezpieczne, ale na pewno jakaś utrata ciepła będzie. Ja bym pewnie zrobiła wszystkie długie 🙂
Mam grzejnik elektryczny. Stąd nie jestem pewna co do bezpieczeństwa.
My mamy wąskie wnęki na okno i jak jest roleta dobra na szerokość całej szyby to okno nie otwiera się do końca. Więc w salonie w drzwiach na ogródek mamy za wąską a mieszkamy na parterze,  przez te szczeliny wszystko widać a bluszcz na płocie rośnie powoli 😉  dlatego dodatkowo dojdą panele.  Właśnie,  ma ktoś z was panele japońskie?
ovca   Per aspera donikąd
30 listopada 2016 18:58
escada wiele wskazuje na to, że niedługo możemy być sąsiadkami- przymierzam się do kupna mieszkania na Balzaka  😁 co prawda bardziej jako lokatę kapitału niż do zamieszkania na już, ale to i tak dwa kroki od Ciebie 😉
Verona, Al. Piastów czy wtórny? 🙂
ovca   Per aspera donikąd
01 grudnia 2016 18:17
Verona 🙂
No to mogę tylko polecić 🙂 ogólnie bez większych problemów deweloperskich 🙂  jakbyś miała jakieś pytania to pisz i wpadaj do nas w odwiedziny jak będziesz w biurze 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 grudnia 2016 07:11
w czwartek zamontowali nam 90% kuchni  😍 Brakuje blatu, będą zakładać w poniedziałek.
ovca   Per aspera donikąd
04 grudnia 2016 12:22
No to mogę tylko polecić 🙂 ogólnie bez większych problemów deweloperskich 🙂  jakbyś miała jakieś pytania to pisz i wpadaj do nas w odwiedziny jak będziesz w biurze 🙂


to Ty mieszkasz w Veronie? byłam pewna że w al. Piastów 🙂
jutro idę do doradcy, jak mi wszystko dobrze wyliczy to dam znać kiedy będę 😉
No w veronie na Balzaka 🙂
ovca   Per aspera donikąd
07 grudnia 2016 16:42
No w veronie na Balzaka 🙂


A nie przekroczyliście ceny za m2 w mdm? (może być na pw)
Ja mam upatrzone mieszkanie które przekracza, no i coś z tym fantem trzeba będzie zrobić 😉
Dacie radę masz pw 🙂  w sumie mdm na tym osiedlu jest dzięki nam hehe
Nasturcja-Renata, pokażesz kuchnię?

Zamówiliśmy drzwi i kafle do łazienki (wreeeeszcie). Coś tam powoli idzie, ale naprawdę jak po grudzie. W poniedziałek wchodzi ekipa - na szczęście zaczną od przesuwania otworów na drzwi i zmian w elektryce, bo aż wstyd  że nic nie mamy dla nich do roboty 😀
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 grudnia 2016 20:29
Dzionka pokaże  😉 Tylko jutro za dnia zrobię lepsze zdjęcia. Mam biało - bakłażanową kuchnię I ten bakłażanowy nie bardzo mi wyszedł na zdjęciu  😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
09 grudnia 2016 07:31
Raczej przed świętami się nie przeprowadzimy, ale idzie do przodu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogromne zdjęcia


Zawsze chciałam to zrobić ale się bałam - czarne ściany w salonie.  I mega mi się podoba wcale nie jest ciemno raczej przytulnie 🙂  dwie są czarne, dwie białe w tym jeszcze cegla. Została mi grafika na ścianie za tv.
escada, bardzo mi się podoba. Masz fajną przytulną kuchnie. A zdradzisz mi co masz za piekarnik ??
Piekarnik balay chyba niemiecki, kupiony za grosze w komisie w komplecie z płytą🙂


Escada bardzo ładna kuchnia, super te czarne  ściany!
Escada Super oswietlenie i bardzo pasuje do stylu kuchni.

Mamy wtope z projektantka wnetrz, ktora miala nam robic lazienki. Nosz cholera! Az mnie nosi szczerze mowiac :/ Dostala od nas liste zyczen z tyloma szczegolami, ze scalenie tego w jeden projekt wcale nie byloby jakas wielka filozofia. Do tego odrobine doswiadczenia i mielibysmy fajne lazienki. I co? I kompletnie olala nasza wizje, zaproponowala tak masakryczna sztampe, ze to sie w glowie nie miesci nie wspominajac, ze nie ujela mebli lazienkowych itd. Bedziemy sie wyklocac o poprawke, bo tak byc nie moze 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 grudnia 2016 12:30
Witamy w świecie projektantów :/
a zaplaciliscie jej juz? Moze ja olejcie, od razu mi sie nie podobaly jej projekty  🙂
Pandurska, znamy to, znamy. 😉 Zróbcie projekt sami, chociażby w paincie - dajcie dziewczynie, niech to przerzuci w profesjonalny program i da wam lepszej jakości wizualizacje i projekt techniczny.
tylko czemu placic projektantowi za zrobienie projektu, ktorego nie zrobil?  🙄
Jak sie zglaszasz do takiej osoby, to powinna robic projekt pod klienta, a nie wlasne widzimisie - bo albo jest profesjonalista albo robi wszystko na jedno kopyto bo inaczej nie potrafi i brakuje mu wyobrazni - bez sensu placic za cos takiego, mozna sobie przelozyc na wlasna lazienke zdjecie z neta..
Chyba najczęściej nie chodzi o brak wyobraźni, co o... poczucie własnej zaje... Ja tu jestem projektantem, ja tu wiem jak jest ładnie i modnie, co mi będą mówić... Przynajmniej w mojej sytuacji tak to wyglądało - "myślałem, że Cię przekonam, bo ja mam wykształcenie..." Już nawet po tym jak mu dałam swoje projekty, to próbował mi robić wersje alternatywne, że może jednak. I tak mu wyszło między innymi takie umieszczenie pralki, że drzwi się jej nie otwierały w pełni, a ładowanie musiałoby się odbywać stojąc nogami w wannie. 😉
A projektant polecany i nawet dostający nagrody branżowe.
Zapłaciłam tylko część stawki, nie od każdego projektu, skoro były zupełnie od czapy. (chciałam wannę narożną - dostałam tradycyjną, miałobyć w ciepłej kolorystyce - dostałam czarno-szaro-białą 😉 ). Ale zapłaciłam, bo jednak jakąś robotę zrobił.
nerechta Dostala zaliczke tylko i to inna osoba, niz ta, ktora ci pokazywalam. Akurat tamtej wszystko nam sie podobalo.

malenstwo Wez nawet..brr

Ascaia No wlasnie, chyba to poczucie zajebistosci wygralo u kobity. Jakbym miala jakis dobry program do wnetrz, to kombinowalabym sama, bo jak pisalam mamy mnostwo pomyslow, ktore trzeba jakos scalic i przefiltrowac. Tylko nie znalezlismy nigdzie zadnego dobrego software'a. 🙁 Najgorsze jest to, ze architekt od domu (notabene trawilismy z nim w 10!!) powiedzial nam, ze do pozwolenia o budowe musimy sie trzymac wytycznych z naszego landu i spelnic jakies tam normy odnosnie odstepow od sprzetow itd. Trzeba wiec liczyc i mierzyc, bo nam odrzuca wniosek. Przynajmniej kobieta nam zrobila dobry rysunek techniczny, gdzie wszystko pasuje, ale reszta...well.. Mam pokazac?
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się