Bryczesy

ESa nie polecam, te bryczesy już zeszły na psy. Z sylikonów tylko Pikeur i Equiline. Warte naprawdę swojej ceny
ESa nie polecam, te bryczesy już zeszły na psy. Z sylikonów tylko Pikeur i Equiline. Warte naprawdę swojej ceny


Ja mam ESy z pelnym gripem i sa całkiem spoko, nie odbiegaja od Pikeurow... 🙂

Edit: Literówka
Dziękuję za radę. Będę szukać
jaskierkowa, do lejów nie mogę się przyczepić, ale reszta? Matriał się spiera z prędkością swiatła. Fakt, dalej są wygodne, nie robią się w nich przetarcia itp ale no litości, sprane bryczesy za700-800zł?
ESa nie polecam, te bryczesy już zeszły na psy. Z sylikonów tylko Pikeur i Equiline. Warte naprawdę swojej ceny


Ja polecam polskie PARKURY.
Chyba na dłużej pożegnam Pikeura właśnie na ich rzecz.
I jak pisałam robią na wymiar i jakie się chce warianty koloru materiału vs. kolor nici. I parę stów jednak od pikeura tańsze.
xxagaxx to była bolączka sezonu 2015, zmienili farbowanie materiału i w nowych kolekcjach już nie ma tego problemu

jaskierkowa, do lejów nie mogę się przyczepić, ale reszta? Matriał się spiera z prędkością swiatła. Fakt, dalej są wygodne, nie robią się w nich przetarcia itp ale no litości, sprane bryczesy za700-800zł?
BaŚ, miałam ostatnio nówki sztuki, nie wiem, może wyprodukowane jeszcze 2015r ale wyprałam je może z 10 razy i juz kolor nie wyglądał tak jak powinien ;/
Model Euro-Star Ladies Laura Deluxe. Dlatego przerzuciłam się tylko na Pikeury i Equiliny.
W moich equiline silikonowe kropki sie powycierały... 😵 i co z nimi teraz począć...
W moich equiline silikonowe kropki sie powycierały... 😵 i co z nimi teraz począć...


A nie prałaś ich w jakiejś bardziej ciepłej wodzie?

xxagaxx, ja też jeżdżę praktycznie w większości w Pikeur i Equiline, ale nie wszystkich stać, żeby sobie kupować bryczesy z tej półki cenowej, więc w grę wchodzi tu raczej czynnik "value for money".

Aczkolwiek na przykład Pikeur full grip softshell nie umywają się do HV Polo full grip softshell bo część z gripem w Pikeurach nie jest "softshell". Jak zsiadasz z konia, automatycznie jest Ci zimno tam gdzie grip ...  🙄 trochę słabo jak trzeba w zimie konia oporządzić.
Bryczesy przykładowo HV Polo kosztują w sklepie ponad 500 zł. Spokojnie można za tę cenę wyhaczyć Pikeury - czy to korzystając z jakiejś lepszej promocji, które co jakiś czas robią niektóre sklepy, czy szukając w ogłoszeniach...
jaskierkowa, do lejów nie mogę się przyczepić, ale reszta? Matriał się spiera z prędkością swiatła. Fakt, dalej są wygodne, nie robią się w nich przetarcia itp ale no litości, sprane bryczesy za700-800zł?


xxagaxx  Ja mam beżowe, więc nie zauważam, że się spierają 😉
Dance Girl, tak jak napisała BaŚ,, w ogłoszeniach, w grupach na fb, Pikeury, Cavallo (Esy też, no ale jak mówiłam nie warto) są po max 500zł.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jakiś przedstawiciel marki CATAGO jeszcze w Polsce działa?
Dance Girl, tak jak napisała BaŚ,, w ogłoszeniach, w grupach na fb, Pikeury, Cavallo (Esy też, no ale jak mówiłam nie warto) są po max 500zł.




Nie kupuję bryczesów w Polsce ostatnio, więc też nie płacę więcej niż to, co napisałaś. Nie zmienia to faktu, że jest to górna półka cenowa. Jak miałam taką pracę, że po opłaceniu czynszu za mieszkanie i pensjonatu dla konia zostawało mi na chleb z masłem to nawet okazyjne Pikeury leżały poza moim zasięgiem.... 😡

Nie wszystkim rodzice sponsorują sport jeździecki. Ja swojemu dziecku płacę za wszystko, ale moi rodzice nie mieli zupełnie ochoty wydać nawet grosza w sprawie koni, więc Pikeury mogłam sobie do pewnego momentu oglądać przez szybę.
Dance Girl, a znasz powiedzenie ze ktoś jest za biedny na tanie rzeczy? Ja nikomu nie karzę kupować Pikerów i brać kredytu czy głodować przez miesiąc.
Ale serio, odłożyć kasę zawsze się da, tylko trzeba chcieć. Ja też kiedyś miałam różne wynalazki. Wszystkie wylądowały w śmieciach. Moje pierwsze ESy wciąż mam (takie prążkowane), mają już nie wiem ile lat, powyciągne kolana, ale na upartego dałoby się w nich jeszcze jeździć.
Dance Girl, ja w czasach problemów finansowych kupowałam używane Pikeury. I chyba nawet któreś nadal mi służą 🙂 Można 🙂
Macie może bryczesy ELT? Zanim uzbieram na Pikeura to wieki miną, zwłaszcza, że najpierw muszę kupić sztyblety i czapsy, a przydałyby mi się drugie brycze jednak. A te często są w promocjach w interesującym mnie kolorze. 👀
Ja kiedyś miałam ELT. Straszne. Nie polecam. Sztywne, twardy lej, niewygodne.
A my z koleżanką kupiłyśmy po taniości już w sumie trzy pary rożnych modeli ELTów i jesteśmy zadowolone bardzo 🙂
Koleżanka mogłaby zostać testerem ekrstremalnym bo niszczy sprzeta w okrutnie syzbkim tepie przebywając w stajni codziennie i bryczesy żyja już pół roku bez szwanku 🙂
U mnie też dwie pary sie super sprawują z tym, ze nie są to moje jedyne bryczesy mam razem ok. 5-6 par i zakładam je na zmianę w miarę po równo.
Wciąz żyja mi też Covalioero Detroit 😉 Mam dwie pary i umrzec nie chcą - koleżance poprzecierały sie już na kolanach ale ciurała długo jak na nią.
No i mam Pikeury Heiley? Jakos tak i kochałam miłością wielką ale dwa lata ciurania skutecznie je dobiły i teraz poprzecierane oraz rozciągnięte na maksa służą jako roboczę na duże mrozy (pod spód zakładam sobie jakąś warstwę i tak mogę prowadzić jazdy na hali po nawet 10h nie marznąć 🙂 (przetestowane :P)
Kupiłam w Deca jakieś 3 lata temu, bo były w promocji. Nawet nie wiedziałam, że to będą moje podstawowe bryczesy zimowe 🙂

Przy obecnych temperaturach, tak do -5/6 st. C są ok na "gołe nogi". Na dodatek jak się ubrudzą można szybko zetrzeć wilgotną szmatką. Nie są 100% nieprzemakalne, ale trzeba potężnej ulewy by te bryczki przemakały przy lejach. Wszystkie przelotne deszcze, śnieg wytrzymywały.
Są bardzo elastyczne jak druga skóra i przyczepne 🙂

Mam na myśli bryczesy kipwarm http://www.decathlon.pl/C-916648-?opeco=opeco:tab-bryczesy--kipwarm-bryczesy&type=opeco

Może komuś przyda się ta informacja 🙂
Mam też ELTy, jedną parę czarnych z pełnym lejem i białe identyczny model, mają już kilka lat i na początku był bardzo mocno eksploatowane dopóki nie dorobiłam się kilku innych par. Właściwie nic się z nimi nie stało oprócz tego, że czarne trochę wyblakły, chociaż nie widać tego jakoś bardzo i lej się skulkował, co akurat mi nie przeszkadza. A białe nadal są w miarę białe, dobrze się spierały chociaż teraz juz nie mogę doprać plam od siodła na leju na kolanach, ale nie widać tego siedząc w siodle.
Generalnie całkiem okej są. Tylko z grubszej bawełny więc w lato może być w nich gorąco, za to nie prześwitują nic a nic.
Dzięki laski, chyba zaryzykuję i spróbuję. :kwiatek:
Wie ktoś jak to jest z rozmiarówką męskich  hkm?  Chcę zamówić przez internet i jestem kompletnie zielona w tych ich rozmiarach...
https://www.gnl.pl/bryczesy-meskie-hkm-dots-silikon.html
Jak rozmiarowo wypadają bryczesy Spooks?
Ma ktoś moze model ricarda thermo?
Rozmiarówka Spooks to dla mnie zupełna zagadka:p Bluzy mam Ski, koszulki Mki a kurtki Lki 😂 bryczsow nigdy nie mierzyłam, zazwyczaj kupuje Ski z innych firm i takie tez zamówiłam ale boje sie, ze ich bryczesy mogą wypadać zupełnie inaczej;-)
Julita, ja mam jedne białe spooksy, rozmiar M. Normalnie noszą 38 i te leżą bardzo dobrze.
Ja też noszę 38, a bryczesy Spooksa mam M. Za to kamizelkę XL, żeby weszła na cienką kurtkę  😂 W Mce nawet na cienką bluzkę się nie zapnę.
Dzieki :kwiatek:
Kupiłam w Deca jakieś 3 lata temu, bo były w promocji. Nawet nie wiedziałam, że to będą moje podstawowe bryczesy zimowe 🙂

Przy obecnych temperaturach, tak do -5/6 st. C są ok na "gołe nogi". Na dodatek jak się ubrudzą można szybko zetrzeć wilgotną szmatką. Nie są 100% nieprzemakalne, ale trzeba potężnej ulewy by te bryczki przemakały przy lejach. Wszystkie przelotne deszcze, śnieg wytrzymywały.
Są bardzo elastyczne jak druga skóra i przyczepne 🙂

Mam na myśli bryczesy kipwarm http://www.decathlon.pl/C-916648-?opeco=opeco:tab-bryczesy--kipwarm-bryczesy&type=opeco

Może komuś przyda się ta informacja 🙂



A które konkretnie, bo tam są 3 rodzaje?  Czym różnią się te za 199,99 od za 219,99? Bo zgaduję, że te najtańsze, za 129,99, nie sa ocieplane, są tylko przeciwdeszczowe. 
Te tańsze to są rozmiary dziecięce tylko.
Faktycznie, jakaś ślepota mnie dopadła.    😀

A czym się różnią między sobą te droższe? Bo opis taki sam
 
Przeznaczenie: do jazdy w zimne, deszczowe dni. Bryczesy z materiału z membraną, które chronią przed zimnem i deszczem. Woda spływa po wierzchu materiału. Bardzo przyjemna i wygodna polarowa podszewka. cena 199,99

Przeznaczenie: do jazdy w zimne, deszczowe dni. Bryczesy z materiału z membraną, które chronią przed zimnem i deszczem. Woda spływa po wierzchu materiału. Bardzo przyjemna i wygodna polarowa podszewka. cena  219,99
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się