Siodła z niższej półki, co polecacie?

Znajoma miała od tego pana siodło ujeżdżeniowe było całkiem dobre, spokojnie do ambitnej rekreacji, dopasowane do niej i konia(nie było podobno problemu z poprawkami jak koń nabrał mięcha),  tylko twarde  😉 ale to było parę lat temu więc może coś można zrobić w tym kierunku.
SzalonaBibi Ja mam siodło od p.Andersza. I powiem tak: jeśli chcesz by siodło dopasował on do Ciebie to jak najbardziej polecam. Ja w swoim (odwrotnie do Ciebie) przedłużałam tybinkę zmieniłam ułożenie klocków i ich wielkość ( możesz zrobić sobie również klocki na rzepy). Dodatkowo fajną sprawą jest to że można dowolnie modyfikować sobie wygląd siodła, poczynając od kolory skóry poprzez kolor  nicki i lamówek. Możesz wyszyć sobie inicjały na łęku lub co tam tylko kto chce. Skóra użyta do produkcji siodła jest naprawdę bardzo fajna, mi się nawet bardziej podoba niż tak w DW. Ale żeby nie było zbyt pięknie to z dopasowaniem siodła mogą (choć nie muszą) być kłopoty. Mój koń osobiście był mierzony przez pana Andersza, jak przyszło siodło no to  🤔wirek: mocno się zdziwiłam. Była wzięta drugi raz miara już przez kogoś innego i siodło poszło do poprawki ma przyjść po niedzieli. Zobaczymy czy będzie ok.
SzalonaBibi, poczytaj w wątku o dopasowaniu siodeł. Jest dużo b.dobrych opinii, pojawiła się też jedna ( przynajmniej ostatnio) negatywna baaaardzo opinia, również związana ze złym dopasowaniem siodła.
Dzięki. Wygląda na to, że jak nie podpasuje to pan odda kasę, nawet jak będzie to robione na miarę ... Chyba napiszę zapytanie, bo wygląda to całkiem ciekawie ... Niby te kolorki to nie taka istotna sprawa, ale jeżdżę już tyle lat, że jakby tak raz w życiu ... A na kobyłę sporo siodeł pasuje więc pewnie wielkiego problemu by nie było. Zaraz wyślę e-mail z zapytaniem i zobaczę czego się dowiem,
Wiecie, no, zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony klient.
Miałam jedno siodło p. Andersza - skóra fajna, było miękkie i bardzo solidnie wykonane. Lepiej mi się w nim siedziało niż w Pleszewie model Kondrad, lepiej niż w Daw Magu Hubercie -  jeśli porównać te takie "standardowe", rekreacyjne modele wszystkich firm. Ale to też tylko odczucia mojego tyłka 😉 Jeśli miałabym porównywać wytrzymałość - to wszystkie siodła tych firm są solidnie uszyte.
Niemniej, to raczej nie jest półka np. Equipe czy Devoucoux. Nie spotkałam się na żywo z bardziej "sportowymi" wersjami szytymi na miarę przez pana Andersza i tamto moje siodło na moje ówczesne potrzeby było OK (tereny, czasem ujeżdżalnia), ale w tej chwili - jeżdżąc i skacząc - mogłoby być bardziej przeszkadzające.
Miał ktoś, albo jeździł w siodle Thorowgood Teqnic? Szukam opinii ale o tym modelu nic nie mogę znaleźć  🤔
Pewna osoba poleciła mi KenTaur Titan II, jakie są wasze odczucia? Do skoków C klasa mam nadzieję, że nawet wyżej.
I pytania:
-czy gdzieś mogę sobie siodełko przymierzyć i pojeździć na prôbę?
-czy KenTaur może za opłatą modyfikować łęk siodła?
Może ktoś ma jakieś opinie o siodle marki moneypony ? wpisywałam tutaj w lupkę, lecz nic nie wyskakuje . 😕
Ma ktoś albo jeździł w siodle Synthia Fouganza z Decathlona? Potrzebuję siodła syntetycznego do jazdy rekreacyjnej 1-2x w tyg. na maneżu, w terenie, czasami skoki do 50cm. Czy to siodło jest wygodne, dopasowuje się do konia? Ewentualnie może polecacie jakieś inne niedrogie. 
Witam, to ja mam pytanie i mam nadzieje ze ktoś mi doradzi 😉 Siodło Daw mag czy pana Andersza? Miał ktoś doczynienia i jest w stanie mi doradzić? Siodła nie dla mnie ale muszę wybrać na już, dla hucułów  do jazdy wybitnie rekreacyjnej. Nie mam specjalnie ograniczeń finansowych i zastanawiam się co wziąć.


nie zastanawiaj się i bież z DAW Maga. Ja mam siodło o pana Andersza (skokowe) już prawie rok. Jeżdżę bo muszę...
Ma ktoś albo jeździł w siodle Synthia Fouganza z Decathlona? Potrzebuję siodła syntetycznego do jazdy rekreacyjnej 1-2x w tyg. na maneżu, w terenie, czasami skoki do 50cm. Czy to siodło jest wygodne, dopasowuje się do konia? Ewentualnie może polecacie jakieś inne niedrogie. 


Siodło nie ma się dopasować do konia tylko trzeba kupić takie, żeby pasowało.
Ma ktoś albo jeździł w siodle Synthia Fouganza z Decathlona? Potrzebuję siodła syntetycznego do jazdy rekreacyjnej 1-2x w tyg. na maneżu, w terenie, czasami skoki do 50cm. Czy to siodło jest wygodne, dopasowuje się do konia? Ewentualnie może polecacie jakieś inne niedrogie. 

Pamiętaj że to Ty masz dopasować siodło, a nie ono samo. Jeżeli chodzi o ten model to powiem tak: bardzo lekkie i baaardzo wygodne, siedzi się jak w fotelu. Do jazdy rekreacyjnej, skoków jest okej. Minusem jest brak możliwości wymiany łęku.
horka90, nie wolisz za tę samą kasę kupić FP ProLight? Tam przynajmniej masz możliwość wymiany łęku, no i ekozamsz a nie śliski plastik na siedzisku 😉
Wiem że to ja muszę dopasować siodło do konia, chodziło mi bardziej jak te siodła leżą na koniach. Mam teraz siodło DAW MAGA ale koń przytył i zrobiło się właśnie za ciasne.
Dzięki Orzeszkowa sprawdzę jeszcze FP ProLight.
Ktoś miał styczność z siodłami szytymi na miarę przez p.Andersza?
Chodzi mi o wszechstronne z elastyczną terlicą.
Ponieważ mój koń jest tak szeroki że w żadnych "standardach" się nie mieści  😀 muszę zamówić na wymiar. Pan Andersz przyjechał do nas i wymierzył mojego konia, dodał że nawet terlicę będą robić na wymiar bo w żadną z dostępnych się nie zmieści.
Czytałam różne opinie, dobre i złe i teraz nie wiem czego się spodziewać.

Przyszło do mnie siodło od Pana Andersza wszystko pasuje więc mogę zdecydowanie polecić  😀
edyta1525, pochwalisz sie fotkami? :kwiatek:
Niestety nie robiłam zdjęć.
A jakie Ciebie konkretnie interesują? Na koniu, czy samo siodło?
Tak więc nasze siodło od Pana Andersza mamy już jakiś czas 😀
Siodło jest bardzo wygodne. W porównaniu do siodeł, w których jeździłam czyli Wintec, Prestige Elastic, Fair Play, Kieffer, Stubben i jakieś tam inne NN dla mnie jest wygodniejsze. Koń też zadowolony ponieważ co jej się wcześniej nie zdarzało rozluźnia się.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Gigantyczne zdjęcia
Udało mi się zmniejszyć zdjęcia 😉
Tak się prezentuje moje siodło od Pana Andersza 😀
edyta1525, dziękuję :kwiatek: Panele mega - juz dawno nie widziałam takiego szerokiego kanału 😉
edyta1525 prezentuje się naprawdę świetnie  😉
Dużo dałaś ?(może być na pw) a czy pan Andersz robi bezterlicówki?(ciekawa jestem jaki byłby koszt za siodła dla małego dziecka)
Przyszło do mnie siodło od Pana Andersza wszystko pasuje więc mogę zdecydowanie polecić  😀

Możesz napisać coś o jego wadze i twardości??
Siodło jest bardzo wygodne i miękkie. Jeżeli chodzi o dopchanie paneli to już kwestia jak kto sobie życzy 😉
Ja dałam 2,8 tys. zł za szyte na miarę.
Dla dziecka jest wystawione na allegro za 1,2 tys. zł, ale jeszcze kwestia tego czy na konia by pasowało.
Ja jestem właśnie podczas rozmów z Panem Anderszem . Najbardziej boję się o wagę i twardość. Nie wspomnę już o tym że muszę sama pomierzyć Jagodę . Andersz ma do mnie 400km więc za sam dojazd do pomiaru zapłaciła bym 800zł  😲
Jest miękkie, a waży jak każde siodło.  Może i nie ważyłam go,  ale nie czuję różnicy między nim, a Wintec'kiem jak jej niosę.
Powiedz jeszcze czy to prawda co wyczytałam na innym forum że Andersz ma problem z dopasowaniem siodła do konia w przypadku koni wykłębionych. Przepraszam jeżeli będę zadawała durne pytania ale jestem kompletnym laikiem , stałam się zupełnie przypadkowo posiadaczką Jagody, wykupiłam ją ze szkółki żeby ją wyleczyć i dać jaj lepsze życie. teraz jest po rehabilitacji ( brała udział w skokach i ma problem z łopatkami i odcinkiem lędżwiowym pluc trzeszczki) jest też podkuta ortopedycznie . Do pełni rehabilitacji potrzebne mi dobre siodło. teraz mam nowe rimini pro light bo musiałam kupić coś na szybko .
Nie wiem. Mój koń ma rozmiar XXL...

Pro light jest lekki, ale beznadziejny i jeśli koń ma jakieś problemy z grzbietem, bądź czymkolwiek, a nawet jak ich nie ma to ja bym nie zakładała mu tego siodła.

Edytuj posty!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 grudnia 2016 23:48
Jeśli szukasz siodła na rehabilitacje to wstrzymałabym się z siodłem na miarę. Koń ci się rozbuduje i grzbiet zmieni.
Mogę szczerze polecić Thorowgooda T4. Mam T4 wersje standard i uwielbiam pasjami. Kupiłam specjalnie do przywrócenia do pracy emeryta a zostało jako moje podstawowe siodło. Produkują również modele High Wither na konie wykłębione. http://thorowgood.com/t4-saddles http://thorowgood.com/fitting/3-fitting-guide Kiedyś nowe można było zamówić w allesiodla.pl
Dużo łatwiej w Polsce trafić używanego Winteca z nowym systemem Fit Solution. To też powinno się sprawdzać przy zmianie kształtu pleców.
Jak dla mnie z tymi siodłami co mają wymienne łęki też nie zawsze są pasujące na wszystkie konie ponieważ pozostaje jeszcze kwestia paneli 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się