kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Jak po polsku nazywają się Kreuzgalle ?
opoje? strzelam na ślepo
macie jakiś sposób na "szybkie" pakowanie siatek z sianem? Można ześwirować pakując po "n" siatek dziennie jak się składają i nie współpracują, a chce sie je na max napchać... Słyszałam kiedyś o czymś na co się siatke zakłada i jest wtedy otwarta, napełnia się do fulla idealnie, ale nie wiem co to :P
Nie jestem pewna, ale chyba sprawdziłby się tutaj stojak do napełniania worków. O taki, jak tu:


My mamy taki z okrągłą obręczą, uspawany przez mojego tatę. Ma od wewnątrz zagięte do góry gwoździki na które można "nadziać" worek. Do siatki pewnie też się sprawdzi 🙂
ooo właśnie 🙂 już obczaiłam jak to zrobić 😀 Dziękuję  :kwiatek:
Przy okazji... obręcz specjalna w oryginale kosztuje 150 zł  😜 chyba wolę na złomie znaleźć taki do gry w kosza, dołożyć gwózdki w odpowiednich odległościach i będzie idealnie 😀
Piaffallo, można tez kupic stojak na worek na śmieci - sa i przykrecane, i wolnostojące, a nie kosztują dużo 😉
co zrobic zeby kon chodzil za czlowiekiem luzem jak pies?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2016 16:34
Słuchajcie, jak wygląda diagnostyka w przypadku wrzodów jelita grubego? Przy żołądku to gastroskopia, wiadomo, ale przy okrężnicy?? Robi się koniom kolonoskopię? czy jak?
zembria, Z tego, co się orientuję to robi się USG i biopsję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2016 18:16
Gaga kurcze, ale zrobienie usg całej okrężnicy jest chyba nie możliwe :/ tzn. jeśli nie jest "przeżarta" wrzodami cała, to czy też takie badanie jest miarodajne? A biopsję się robi a jakim celu? owrzodzenia zmieniają jakoś tkankę w miejscach gdzie ich nie  ma też?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2016 19:25
Pamiętam, że dawno temu przewinął się w którymś wątku na re-volcie temat czyszczenia białych podszyć w ogłowiu, ale nie mogę go za nic w świecie wykopać 🙁

Więc ponawiam - czym doczyścić stary brud z białego podszycia? Tu potrzeba cięższej artylerii, ponieważ mydło glicerynowe oraz smar 3in1 absorbine niewiele wskórały. Kupiłam używane ogłowie już w takim stanie - mimo wszystko jestem mega zadowolona, jest to ogłowie Hooksa, skóra jest miękka jak bajka, ogłowie pasuje idealnie i na treningi jest po prostu cudowne. Ale nie płakałabym wcale gdyby dałoby się je jakoś doczyścić 🙂
dea   primum non nocere
11 grudnia 2016 19:45
zembria - jak pytałam przy okazji diagnostyki naszej klaczy na Służewcu, to mówili, że nawet jelita cienkiego za dwunastnicą się nie da diagnozować 🙁 tylko objawowo - krew w kale (smoliste, śmierdzące kupy) i empirycznie, czy leczenie pomaga. Ewentualnie w przypadku kolki operacyjnie, ale to już nie czysta diagnostyka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2016 20:21
No właśnie też tak słyszałam, że nie da rady za bardzo tego sprawdzić.
Orzeszkowa ooo super opcja 😀 i w odpowiednich odległościach gwoździe przyspawać i będzie idealnie 😀 super dzięki!!! 😅
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
12 grudnia 2016 21:39
macie jakiś sposób na "szybkie" pakowanie siatek z sianem? Można ześwirować pakując po "n" siatek dziennie jak się składają i nie współpracują, a chce sie je na max napchać... Słyszałam kiedyś o czymś na co się siatke zakłada i jest wtedy otwarta, napełnia się do fulla idealnie, ale nie wiem co to :P

Można zrobić takie z hamaków. otwierają się jak torby. Duże. Rozstaw dziurek idealny. Sprawdzony tani sposób 😀
To jest super opcja, tylko chcąc ustawić tą siatkę by koń nie zadzierał głowy do góry to obawiam się że będą z góry wyżerać zamiast przez siatkę... a za każdym razem plątanie i zamykanie porządnie tej góry to przy iluśtam koniach się nie opłaca czasowo :/
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 grudnia 2016 06:59
Piaffallo wystarczą dwa sznurki w górnej części, związujące drewniane drążki. Ja taką siatkę z hamaka mam od przeszło roku, tylko moja zrobiona jest z grubych bawełnianych sznurków. Te cieniutkie hamaki, jak na filmiku, konie porwały w pierwszy dzień.
Bede wiec kombinowac i sprawdzac 🙂 zaczne od zaczepu na worek na śmieci a potem jak co hamak, bo obstawiam, ze do niego sie duzo zmiesci wiec na padok moze pojdzie 🙂
Kupiłam taki hamak, identyczny jak ten na filmiku. Koń rozprawił się z nim w mniej niż minutę :/ Ten jest zrobiony z bardzo cienkiego sznurka, trzeba zwracać uwagę z czego dany hamak jest wykonany.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale właśnie zerknęłam w paszport i widzę, że skończyło się nam miejsce na naklejki ze szczepionki.
Jest jeszcze wolna tabela "Wykaz szczepień (dotyczy chorób innych niż grypa koni)"
To co teraz? Tzn jeszcze pół roku do kolejnego, ale tak się zastanawiam, będą wklejane do tej drugiej tabelki? Czy do drugiego paszportu, bo mam jeszcze paszport PZJ, w sumie tam mogłyby iść wpisy, ale w ogóle z niego nie korzystam bo nie jesteśmy opłaceni w PZJ.
A może trzeba wyrobić nowy?
devil, można wklejać na innych stronach - mój Stary Łoś tak ma 😉
Wypadło mi to totalnie z głowy, więc prośba o pomoc  :kwiatek:
Jak nazywa się spray na wszelakie rany i otarcia dla koni? Koloru niebieskiego.
CTC? 😉
Livia   ...z innego świata
16 grudnia 2016 19:21
Jest też jeszcze Pederipra 🙂
Dzięki 🙂 Rozumiem, że one raczej na receptę są? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.
dea   primum non nocere
16 grudnia 2016 20:19
Na wszelkie rany i otarcia od razu antybiotyk? Rzadko które się nie goiły same, jak już coś nie chciało i ropiało, to przepłukanie różowym roztworem nadmanganianu załatwiało sprawę w max 3 dni...
ja polecam octanisept 🙂
Ja pamiętam taki niebieski spray, polecany przez weta właśnie, na rany osłonowo i aby się lepiej goiło. Nie pamiętałam nazwy, stąd pytanie.
Ja większość ranek (mam konia całkiem ogarnietego, nieuszkadzającego się na szczęście 😉) traktuję manusanem. Potem ewentualnie smaruję maścią cynkową lub linomagiem, zależy co to i od czego 😉 Antybiotyków staram się nie używać jeśli działają łagodniejsze sposoby
Milla to niebieskie to właśnie antybiotyk, dlatego dostępny u weta. Oczywiście są sytuacje, gdy warto go uzyć, ale na drobne skaleczenia lepiej coś lżejszego.
Ja używam Octenisept, ale jak widać powyżej wybór jest spory🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się