siodło ujeżdżeniowe

Dziewczyny, czy któraś z was się orientuje w wybitych numerach kantaura?
585 11 5
Wiem że pierwsze 3 to nr seryjny, a reszta?
Dziewczyny, Lilka mi zakulała prawdopodobnie po wczorajszym mocniejszym treningu w Erre DE... Kulawizna 100% odgrzbietowa z bolesnością pleców przy badaniu palpacyjnym. :/ I boli tam, gdzie jest to wycięcie na łopatki jakby... Możliwe,  że już wcześniej coś się działo, ale jeździłam lekko dość, i przeoczyłam... Chyba jednak to nie siodło dla nas 🙁
Ps innej przyczyny kulawizny nie widzę, trening nie przekraczał jej sił ani nic się nie zmieniło, jedyne co mogło wpływać na plecy to właśnie siodło.
xxmalinaxx, mogło być tak, że uruchomiły się zablokowane wcześniej partie - i przeciążyły się, nieprzystosowane do zakresu/jakości ruchu.
halo właśnie rozmawiałam z masażystką i właśnie to powiedziała. Będziemy sprawdzać wszystko,  czy jest tak dobrze, czy tak źle.
xxmalinaxx bardzo ciekawy temat i przypadek 🙂 daj nam znać koniecznie co było faktycznie przyczyną.
Wiem, co masz na myśli, ale szczerze to dla mnie to mało ciekawe i wolałabym by się nigdy nie zdarzyło... 🙁
Jasne, rozumiem Cię doskonale. W którym dokładnie miejscu pojawiła się ta bolesność? Przy kłębie? Bo nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o wycięciu na łopatki  🙁 a masz wersję free shoulders czy zwykłą?
Potrzebuje namiaru na Rymarza -Warszawa i bliskie okolice-który podejmie się skrócenia tybinek 🙂 mam siodło Kentaur Athen.
Rymarz na terenie Torów Wyścigow Konnych Służewiec chyba nie do końca wie jak sie za to zabrac -byłam i pytałam 😉 do innych rzeczy serdecznie go polecam.
Mada może Pan Marek z Ursusa? Widziałam u niego różne siodła, więc chyba coś w nich przerabia  🙂
Mada może Pan Marek z Ursusa? Widziałam u niego różne siodła, więc chyba coś w nich przerabia  🙂


Czy posiadasz numer telefonu do niego ? moze być na priv 🙂
Na pierwszej stronie wątku o ogłowiach jest na niego namiar 🙂
Bardzo potrzebuję porady  🙂
Waham się nad kupnem siodła  🤔
A mianowicie nad Prestige Dressage dream a Equipe Emporio  😉
Mieliście z nimi do czynienia? Które bardziej polecacie?
Bardzo dziękuję za pomoc  😀
A ja przyszłam z wyjaśnieniami, co się u nas stało.
Ostatecznie... To nie siodło (i ja osobiście odetchnęłam z ulgą, bo naprawdę jestem coraz bardziej na nie zdecydowana  😵 ). Czynnika drażniącego w 100% nie możemy określić, prawdopodobnie złożyły się na to dwie sytuacje, a siodło jedynie "trafiło na gotowy efekt". W każdym razie, kulawizna ustąpiła, kobyłka dostała dziś na plecy znowu Erre i dalej z nim super współpracuje, my na razie ostrożnie, ale koń jest luźny i szczęśliwy, więc siodło najwyraźniej pasuje. Jeszcze dziś sprawdzaliśmy, rzeczywiście mocniej przylega w jednym miejscu, ale z dala od ogniska bólu i też nie na tyle, by powodować dyskomfort.

Cóż, zestresowałam siebie i biedną panią od siodeł 😀 , ale jej profesjonalizm po raz kolejny mnie miło zaskoczył. Erre u nas zostaje, jak dojdą kolejne siodła to będę testowała, a póki co się wożę w DE 🙂
Uff!
Kto poza equipe, daw-magiem i prestige robi pusliska ujezdzeniowe skorzane? Ktos moze jakies poleca? DM mi jakos dziwnie wygladaja, niby skora antyposlizgowa jakas super, ale mnie w macaniu nie przekonaly, no dziwne takie i odszyte tako se, zupelnie nie to, co w normalnych skokowych. Prestige i equipe mnie troche cenowo pokonuja... choc juz wole dac wiecej, niz wtopic za mniej. Dotychczasowe syntetyki winteca niestety troche drapia mi skorzane siodlo 🙁 Ozloce za kazda opinie! 🙂

Przepraszam za brak literek polskich, pisze z telefonu.
Kieffer, mam jedne, choć już nie pamiętam dokładnie jak były opisane. Trzymają 6-ty rok.

Edit:
Zaczęłam grzebać,  te które mam to puśliska Kieffer Velours, wykonane ze skóry tzw nubukowej, czyli cielęcej albo bydlęcej wyprawionej w określony sposób. Ale z tego co wiem, Kieffer ma też inne "modele".
Ja mam puśliska Kentaura, jeździlam w nich w siodłach wykonanych ze skóry cielęcej i nic nie wytarły. Nie wyciągają się. Po nasmarowaniu są bardzo mięciutkie. Jestem z nich bardzo zadowolona, a kupiłam je tylko na "przeczekanie", ale zostały na stałe  😀
xxmalinaxx Jest szansa na jakieś zdjęcie poglądowe, Ciebie na koniu w tym siodle lub w kilku modelach? Pojęłabyś się czegoś takiego? 😡

Ja mam Bates'y -skórzane - mięciutkie , wytrzymałe , polecam 🙂
Wrzucam siebie w Vittori 17", tybinka S, mam około 172 cm wzrostu.




Filmik
tuch postaram się,  ale - mówię uczciwie - nie bardzo ma mi kto te zdjęcia robić,  chyba, że trener.
tulipan Ile ma centymetrów tybinka S? Czy jest przewidziana jakaś wersja dla ludzi 160cm w wersji XXS? 😁
xxmalinaxx MOże za dobrą bombonierkę się zgodzi 🙂
tuch na pewno są jeszcze krótsze tybinki bo to też Vittoria  😉 Ja już usłyszałam, że moje siodło nie przypomina ujeżdżeniówki  🤣
tuch, na 100% jest, bo ja się zastanawiałam nad krótszą niż S, ale w końcu zrezygnowałam, bo to już było na granicy chyba kolana mojego 😉
No ja jeszcze mogę z dziurkę wydłużyć strzemię  😎 Ale to jest kwestia proporcji, nie mam zbyt długiego uda, za to całkiem długą łydkę. Mam ciągnącego konia, który do tego kiepsko nosi, więc chciałam siodło mocno dopasowane (zwłaszcza w bloczku na udzie).
a ja dziś pierwszy raz w Elenie rozm 16. Było cudnie  😍
Dziewczyny, czy poza Equimag znacie może jakiś komis przez który mogłabym sprzedać siodło? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba Equishop skupował też używane Prestige? 👀
Kto poza equipe, daw-magiem i prestige robi pusliska ujezdzeniowe skorzane? Ktos moze jakies poleca? DM mi jakos dziwnie wygladaja, niby skora antyposlizgowa jakas super, ale mnie w macaniu nie przekonaly, no dziwne takie i odszyte tako se, zupelnie nie to, co w normalnych skokowych. Prestige i equipe mnie troche cenowo pokonuja... choc juz wole dac wiecej, niz wtopic za mniej. Dotychczasowe syntetyki winteca niestety troche drapia mi skorzane siodlo 🙁 Ozloce za kazda opinie! 🙂

Przepraszam za brak literek polskich, pisze z telefonu.



Ja też mam puśliska Batesa i polecam, skórka miękka, łatwo się zapina/odpina. Dziurki nie są na wylot tylko zasłania je jeszcze warstwa skórki, w środku taśma. Bardzo ładnie wyglądają. nie ma porównania z Puśliskami Kentaura... te mają dziurki na wylot, które brzydki się marszczyły, a taśma ze środka siepała :/
Wigorrr nie wiem co Ci sie trafił za egzemplarz Kentaura, ale moje wyglądają nadal jak nowe. Są przepinane do różnych siodeł i jeżdżą na nich też różne osoby, więc są dość eksploatowane. Nic się nie dzieje ani z taśmą ani skórą. Może to kwestia tego,że impregnuję je razem z siodłem. Dla mnie rewelacja. Jakość wykonania za tę cenę również. A mam porównanie naprawdę z różnymi markami.
Dzieki wielkie! Ze tez nie pomyslalam o beatsie, jak mam winteki 🤣
Dziewczyny, czy poza Equimag znacie może jakiś komis przez który mogłabym sprzedać siodło? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba Equishop skupował też używane Prestige? 👀


Na pewno przez equishop możesz oddać siodło w rozliczeniu, natomiast czy typowo sprzedać,  to nie mam pojęcia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się